Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lis 2020 12:03 

Rejestracja: 09 Paź 2018
Posty: 7
Planuję lot do Argentyny w celu obserwacji całkowitego zaćmienia Słońca, które będzie wystąpi 14 grudnia m.in. w okolicach miasteczka Las Grutas. Z tego co wiem władze Argentyny planują poluzowanie restrykcji i wpuszczenie turystów w tym czasie. Podobno mają wznowić loty wewnętrzne od 8 grudnia. Czy ktoś przebywający na miejscu mógłby to potwierdzić? Air France sprzedaje bilety na grudzień ale to żadna wskazówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 16 Lis 2020 21:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22482
Raczej bym nie liczył, ze dolecisz do Argentyny w grudniu tego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lis 2020 22:08 

Rejestracja: 09 Paź 2018
Posty: 7
Zeus napisał(a):
Raczej bym nie liczył, ze dolecisz do Argentyny w grudniu tego roku.


Dolecieć to się da. Samoloty latają i lądują w BA. Pytanie brzmi czy mnie wpuszczą do kraju i pozwolą polecieć dalej do Trelew a nie zablokują na kwarantannie w BA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lis 2020 22:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22482
Raczej nie dolecisz, bo wpuszczają jedynie obywateli Argentyny albo obcokrajowców z dokumentami. Obecnie jedynie sąsiedzi mogą lecieć do Buenos.

Pisałem tutaj przez jakiś czas: argentyna-czas-covid,746,154638

Ale obecnie odechciało mi się informować, więc zostaje wam szukanie w samemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lis 2020 22:30 

Rejestracja: 09 Paź 2018
Posty: 7
A czy wiesz jak wygląda tranzyt do Chile? Bo zaćmienie będzie widoczne również w Chile, więc ewentualnie mógłbym kupić bilety do BA, a w ostatniej chwili (gdyby się jednak nie otworzyli na zaćmienie) kupić BA-Santiago.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lis 2020 14:03 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 4
JarekKor napisał(a):
A czy wiesz jak wygląda tranzyt do Chile? Bo zaćmienie będzie widoczne również w Chile, więc ewentualnie mógłbym kupić bilety do BA, a w ostatniej chwili (gdyby się jednak nie otworzyli na zaćmienie) kupić BA-Santiago.


Ja również wybierałem się na to zaćmienie, ale z uwagi na stopień niepewności i komplikacji raczej odpuszczę.

Chile się otworzyły 23.11, więc lepiej od razu kupić do Santiago. Niestety na miejscu nadal wiele powiatów jest zamknięte, w tym większa część Patagonii. Pytanie jeszcze czy jesteś w stanie sobie zagwarantować wynik testu RT-PCR na 72h przed rozpoczęciem ostatniego odcinka lotu (tj. Chile nie liczy czasu od początku rozpoczęcia podróży). Generalnie w Polsce nie ma laboratorium, które zagwarantuje Ci wynik z zaświadczeniem w takim czasie, pomijam wspomniane przesiadki.

Część powiatów przez które przechodzi zaćmienie (w tym Villarrica, ale już nie Pucon) jest niedostępne. Podróże między powiatami trzeba zapowiadać przez aplikację. Niestety każdy powiat zmienia status niezależnie, czasem aktualizując dane co kilka dni, czasem raz na tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Lut 2021 11:27 

Rejestracja: 09 Paź 2018
Posty: 7
Ostatecznie pojechałem wtedy do Chile i udało mi się zobaczyć zaćmienie. Jeśli ktoś jest zainteresowany informacjami jak działa system stref sanitarnych itd, to jestem do dyspozycji.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group