Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wizy do Algierii
#1 PostWysłany: 17 Sty 2017 12:43 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Polecam wszystkim Algierię. Z odwiedzonych przeze mnie ponad 120 krajów jest w pierwszej 10-tce.
Wizę turystyczną można uzyskać bez większych trudności.
Należy w googlach znaleźć dowolny hotel w którym można mailowo zrobić rezerwacje na cały okres planowanego pobytu. Po zrobieniu rezerwacji zwrócić się do hotelu z mailową prośbą o przesłanie skanem potwierdzenia rezerwacji na papierze firmowym z podpisem właściciela (dyrektora, menadżera) oraz pieczątką hotelu.
Osobiście zrobiłem równoległe rezerwację w 3 hotelach, z czego 2 przesłały mi potwierdzenie w przeciągu kilku godzin. Miałem z czego wybierać. Po uzyskaniu wizy rezerwacje oczywiście odwołałem.
Z wizą turystyczną można swobodnie podróżować po całej Algierii i nocować w dowolnym hotelu.
Jak już otrzymasz potwierdzenie rezerwacji wysyłasz je wraz paszportem, wnioskiem, zdjęciem itd. do pośrednika wizowego AINA TRAVEL. Po kilku dniach otrzymujesz wizę. Polecam wszystkim AINA TRAVEL. Pełen profesjonalizm w najniższej na rynku cenie. Trudne do załatwienia wizy załatwiają szybko i profesjonalnie.


Ostatnio edytowany przez puhacz, 12 Sty 2024 11:05, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana tematu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 17 Sty 2017 13:49 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
ArekBDF napisał(a):
Z wizą turystyczną można swobodnie podróżować po całej Algierii i nocować w dowolnym hotelu.


Serio, po calej? To juz nie trzeba miec pozwolenia na podroz na poludnie?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Sty 2017 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
ArekBDF napisał(a):
Polecam wszystkim Algierię. Z odwiedzonych przeze mnie ponad 120 krajów jest w pierwszej 10-tce.
Wizę turystyczną można uzyskać bez większych trudności.
Należy w googlach znaleźć dowolny hotel w którym można mailowo zrobić rezerwacje na cały okres planowanego pobytu. Po zrobieniu rezerwacji zwrócić się do hotelu z mailową prośbą o przesłanie skanem potwierdzenia rezerwacji na papierze firmowym z podpisem właściciela (dyrektora, menadżera) oraz pieczątką hotelu.
Osobiście zrobiłem równoległe rezerwację w 3 hotelach, z czego 2 przesłały mi potwierdzenie w przeciągu kilku godzin. Miałem z czego wybierać. Po uzyskaniu wizy rezerwacje oczywiście odwołałem.
Z wizą turystyczną można swobodnie podróżować po całej Algierii i nocować w dowolnym hotelu.
Jak już otrzymasz potwierdzenie rezerwacji wysyłasz je wraz paszportem, wnioskiem, zdjęciem itd. do pośrednika wizowego AINA TRAVEL. Po kilku dniach otrzymujesz wizę. Polecam wszystkim AINA TRAVEL. Pełen profesjonalizm w najniższej na rynku cenie. Trudne do załatwienia wizy załatwiają szybko i profesjonalnie.


Nie mogę się z tym wszystkim zgodzić. O wizę nie jest tak łatwo. Słyszałem, chociaż nie jestem pewien, że od pewnego czasu nie można załatwić wizy na podstawie tylko rezerwacji hotelowej- w przypadku wyjazdu prywatnego potrzebne jest zaproszenie. Wcześniej patent z rezerwacjami hotelowymi rzeczywiście działał.
Natomiast wiem na pewno, z doświadczeń własnych, że NIEPRAWDĄ JEST, że z wizą turystyczną można swobodnie poruszać się po całej Algierii. Wiele rejonów jest zamkniętych dla turystów całkowicie, do niektórych trzeba uzyskać specjalne zezwolenie. Decyzja o dostępności dla turystów zależy podobno od gubernatora wojskowego na danym obszarze. Nie można w ogóle podróżować do Tamanrasset. Do Djanet, gdzie mnie udało się pojechać, trzeba uzyskać zezwolenie, w moim przypadku było dokładnie kontrolowane już przy wjeździe do Algierii- bo podałem Djanet jako miejsce mojego pobytu a potem ponownie przy wylocie do Djanet. Nie sądze, żeby dało się dojechać drogą lądową, bo na prowincji pełno jest checkpointów.
Zgadzam się z przedmówcą w jednym- Algieria to jeden z najciekawszych krajów, w jakich byłem, tyle że ja nie mam ich na koncie aż 120.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2017 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 267
Ja mam doświadczenie tylko z podróży na zaproszenie a na miejscu z localsami. Jest to jakiś patent, wówczas jest o tyle łatwiej, że sobie można z nimi wszędzie pojechać i odpada kwestia komunikacji z wojskiem i policją. Zaproszenie przecież da się załatwić...
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#5 PostWysłany: 06 Mar 2017 23:38 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Czy ma ktoś aktualne info po zdobyciu wizy? Wystarcza potwierdzenie z hotelu czy trzeba mieć zaproszenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wizy
#6 PostWysłany: 06 Mar 2017 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Trzeba mieć zaproszenie. Info z ambasady.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#7 PostWysłany: 06 Mar 2017 23:56 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Coachsurfing czy znacie jakieś prostsze rozwiązania? Nie znam żadnego Algierczyka. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wizy
#8 PostWysłany: 07 Mar 2017 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Nie potrafię w tym pomóc.
Koleżanka się napaliła na wyjazd, miała lecieć w lutym. 2 x próbowała "ugadać" ludzi w ambasadzie, dowiedziała się tylko, że rezerwacja w hotelu, nawet "gwiazdkowym" nie wystarczy, ma być zaproszenie. Znalazła gościa na couchsurfingu z bardzo dobrymi opiniami, obiecał wysłać zaproszenie a po 2 tygodniach zamilkł, nie odpowiadał na maile. Algierczycy boją się brać odpowiedzialność za cudzoziemca, gdyby coś się złego wydarzyło. Ale pewnie można kogoś znaleźć, choćby przez couchsurfing.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#9 PostWysłany: 18 Lut 2020 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Chyba nadchodzi dobra zmiana w kwestii wiz turystycznych do Algierii

https://www.fly4free.pl/algieria-otwier ... stow-wizy/
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#10 PostWysłany: 18 Lut 2020 12:14 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Doskonałe wieści. Dodam, że teraz zwiedzić południe z Tamanrasset też jest znacznie łatwiej. Chyba wiem, gdzie pojadę w przyszłą jesien-zimę.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#11 PostWysłany: 19 Lut 2020 02:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Ale poki co konkretnego terminu nie ma? Pytanie, czy Polska bedzie na liscie krajow do "visa on arrival"...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wizy
#12 PostWysłany: 14 Lut 2021 00:24 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
I jak? Coś niestety nic nie widać by E-WIZY ruszyły lub mają ruszyć :(
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#13 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Coś tam się rusza powolutku

Algieria pozwoli zagranicznym turystom udającym się na rozległe, pustynne południe na otrzymanie wiz on arival.
W oświadczeniu napisano, że „cudzoziemcy udający się na południe kraju”, którzy mają zarezerwowane wycieczki w licencjonowanych lokalnych firmach, mogą otrzymać wizy „po przybyciu na lotniska i na przejscia lądowe, zamiast przechodzić przez normalne procedury wizowe”.

https://www.theeastafrican.co.ke/tea/re ... ts-4070682

https://www.africa.com/algeria-eases-vi ... he-sahara/

Algeria will allow foreign tourists heading to its vast desert south to obtain visas on arrival. Africa’s biggest country by surface area – comprises a major chunk of the Sahara, including nature reserves and prehistoric sites. It also boasts 1 200 kilometres of Mediterranean coastline and several historical cities. The Tassili reserve, in the south-eastern governorate of Djanet, is one focal point, with sand dunes, mountains and a wealth of birds and fauna, spreading over 138 000 square kilometres.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#14 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:44 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
I to jest świetna wiadomość! W końcu coś rusza...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#15 PostWysłany: 11 Sty 2023 13:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Zeus napisał(a):
Dalej zaproszenie. Ambasada Algierii w Grecji mi napisała że wystarczy potwierdzenie noclegu, ale sprawdzę to dopiero za 2 tygodnie jak się przejdę tam


Dzwoniłem dziś do ambasady Algierii w Atenach, zobaczyć co oni tam chcą

W skrócie, pani w telefonie radziła żeby poszukać zaproszenia od kogoś w Algierii bo będzie łatwiej o prywatnej wizie niż turystycznej. A turystyczna wygląda tak:

- opłata 95 EUR za wizę (w gotówce)
- 2 egzemplarze wypełnione w konsulacie
- 2 zdjęcia do paszportu
- ubezpieczenie na min 1 miesiąc (nawet jak lecimy na 2-4-6 dni do Algierii)
- potwierdzenia noclegów oraz potwierdzenia lotów
- BRAK JAKICHKOLWIEK PIECZĄTEK Z IZRAELA

Oni potem wysyłają podanie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych i potem czeka się do miesiąca na potwierdzenie.
PS jak będzie odmowa, te 95 EUR przepadają

Dlatego radziła mnie żebym poszukał kogoś kto mnie zaprosi lub lokalne biuro co pomoże w przyspieszeniu tego


Ostatnio edytowany przez Japonka76 21 Kwi 2023 23:41, edytowano w sumie 2 razy
ciach
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#16 PostWysłany: 17 Sty 2023 17:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Dzwoniłem dziś do Ambasady w PL, i tu jednak ciut łatwiej niż w Grecji. Jedynie zaproszenie, ubezpieczenie na wszystkie dni w Algierii (a nie na cały miesiąc w jak w Grecji), do 14 dni na wydanie decyzji o wizie oraz taniej (445 PLN vs 360 PLN)

Oraz, nie musi być zaproszenie od osoby prywatnej, może być z hotelu zaproszenie (nie potwierdzenie z bookinga ale od hotelu oryginał)
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#17 PostWysłany: 22 Sty 2023 12:24 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Czy jak lecę z przesiadką w ALG to muszę mieć wizę? Czy jakbym chciał wyjść do miasta i przenocować (np. przesiadka 16h) to muszę mieć wizę? Dzięki
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wizy
#18 PostWysłany: 22 Sty 2023 12:54 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
No chyba oczywiste, że tak. Wychodzisz z lotniska. Nocujesz, rozkoszujesz się krajem. Wizytujesz, więc wiza.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
piotrkr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#19 PostWysłany: 24 Mar 2023 01:50 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 4
Zeus napisał(a):
Dzwoniłem dziś do Ambasady w PL, i tu jednak ciut łatwiej niż w Grecji. Jedynie zaproszenie, ubezpieczenie na wszystkie dni w Algierii (a nie na cały miesiąc w jak w Grecji), do 14 dni na wydanie decyzji o wizie oraz taniej (445 PLN vs 360 PLN)

Oraz, nie musi być zaproszenie od osoby prywatnej, może być z hotelu zaproszenie (nie potwierdzenie z bookinga ale od hotelu oryginał)


Zeus, i jak poszło z załatwieniem wizy? Podzielisz się proszę? Jesteśmy właśnie na etapie organizowania zaproszenia i im więcej czytam tym mniej wiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wizy
#20 PostWysłany: 27 Mar 2023 09:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Dopiero w paźdierniku leczę, więć martwić się o tym będę w czerwcu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group