Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Dżibuti
#1 PostWysłany: 08 Maj 2018 10:09 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Od 1 maja 2018 r. obowiązuje nowa e-wiza do Dżibuti. Oficjalnie nie ma możliwości uzyskania wizy na lotnisku. Formularz wizowy znajduje się tu (póki co wyłącznie po francusku):

https://www.evisa.gouv.dj/

Aplikowałem jeszcze przed okresem obowiązkowym i po złożeniu wniosku około 23.00 miałem wizę o 8 rano dnia następnego (oficjalnie mają na to 72h). Potrzebne są skan zdjęcia (nie musi być paszportowe, wysłałem zdjęcie używane w CV i przeszło), skan paszportu i skan potwierdzenia hotelu (odwoływalny Booking wystarczył). Wiza jest nieprzyzwoicie droga, 60 USD za pobyt do 3 dni, 120 USD powyżej (na stronie piszą 60/120 EUR, ale obciążają w USD). Płatność kartą na stronie.

Na lotnisku wymagali ode mnie biletów, na których przyleciałem (ale już nie biletów powrotnych) oraz potwierdzenia zawodu (wizytówka wystarczy). Pytali też gdzie się zatrzymuję, ale bez oglądania potwierdzenia rezerwacji.

UWAGA - polecam wydrukować wizę w co najmniej dwóch, najlepiej trzech kopiach - jedną kopię zabierają przy wlocie, drugą przy wylocie.

W moim przypadku niemożliwe okazało się opuszczenie kraju drogą lądową (do Somalilandu z ważną wizą). Pogranicznicy dżibutyjscy stwierdzili, że mam opuścić kraj wyłącznie droga powietrzną.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#2 PostWysłany: 09 Maj 2018 11:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@Woy - gratuluję pierwszego wpisu na forum o Dżibuti.

Wiesz może, jak liczą te 3 dni? Czy jak przylecę we wtorek, to muszę opuścić kraj w czwartek, czy może przylatując we wtorek np. o 14:00 należy wyjechać do piątku 13:59?

No i napisz coś więcej w pozostałych pustych tematach - atrakcje, noclegi itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#3 PostWysłany: 09 Maj 2018 11:55 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@Sudoku

Nie wiem, jak liczą te dni, ale można to chyba samemu sprawdzić dochodząc do ostatniego etapu we wniosku wizowym. Ja nie miałem wątpliwości, że będę powyżej 3 dni, więc płaciłem podwójną stawkę.

Co do pozostałych tematów, to planuję relację, gdzie je poruszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#4 PostWysłany: 15 Maj 2018 22:36 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Z czasów, gdy wizę dostawało się na lotnisku, w praktyce była ona na 4 dni. U mnie była np data wystawienia 28 grudzien, ważna do 31.12

Nie będę psuł Woyowi relacji i poczekam z info o atrakcjach :-)
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#5 PostWysłany: 21 Cze 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Cytuj:
60 USD za pobyt do 3 dni, 120 USD powyżej (na stronie piszą 60/120 EUR, ale obciążają w USD). Płatność kartą na stronie.

Coś mi się tu nie zgadza. W FAQ piszą (by google translator) :
Kod:
EVisa fees vary depending on the type of visa; A transit visa (up to 3 days) costs $ 90 and a short-stay visa (up to 31 days) will cost you $ 120.

90 USD za tranzytową (3 dni)
120 USD za normalną (31 dni)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Woy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#6 PostWysłany: 21 Cze 2018 15:33 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Albo coś zmienili albo ja się pomyliłem (raczej to drugie). Rzeczywiście stoi 90usd za wizę do 3 dni. Dzięki za uzupełnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#7 PostWysłany: 21 Cze 2018 16:19 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
To teraz pytanie, czy mieszcząc się w tych 3 dniach (ciągle otwarte pytanie, czy dzień przylotu/wylotu się wlicza) i przylatując np. z Etiopii i taką samą trasą z powrotem uznają za tranzyt, czy każą bulić 120 USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#8 PostWysłany: 08 Paź 2018 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Formularz wizowy jest już dostępny po angielsku.
Niestety strona jest zepsuta i jako domyślny nie jest wybrany żaden język (widać nazwy obiektów). Działa po wybraniu języka z menu.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#9 PostWysłany: 11 Paź 2018 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Kolejne zmiany. Cena wizy do 3 dni spadła do 60 USD!
@Sudoku Niestety 3dni liczone są po murzyńsku. Nam wypada poniżej 72h, ale sobota-wtorek, czyli 4dni i automat od razu ustawia cenę na 120USD. Nie ma litości.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#10 PostWysłany: 05 Gru 2019 22:15 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Visa on Arrival dostępna na lotnisku bez żadnych udziwnień. Podobno jest uzależniona od długości pobytu. Do kilku dni kosztuje 25 USD, płatne gotówką, mają banknoty żeby wydać. Pytają o miejsce pobytu oraz bilet powrotny. Jak to w Afryce: lepiej mieć wydrukowane potwierdzenia, chociaż imigracyjni nie wyglądali na chcących robić problemy.

Dużo osób poleca E-visę, która kosztuje 12 USD. Portal w języku angielskim wykrzaczał się jednak na etapie dodawania zdjęć dokumentów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#11 PostWysłany: 23 Paź 2023 00:52 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
E-visa kosztuje 12$ w opcji do 14 dni. Oficjalnie powinna przyjść w ciągu 72 godz ale ja dostałem po 5 dniach roboczych. Natomiast dla kumpla podróżującego ze mną po 7 dniach przyszła odmowa. Nie wiadomo z jakich powodów - technicznych (np. skan nie taki) czy jakiś innych. Oczywiście na moje maile do supportu brak reakcji. Z tego co się dowiedziałem odmowy wizy do Dzibuti zdarzają się czasami i trzeba się z tym liczyć. Na lotnisku na immigration zapytałem funkcjonariusza o VoA - jest taka możliwość jeżeli ma się LoI wystawiony przez jakiegoś lokalnego "sponsora" np. biuro podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#12 PostWysłany: 23 Paź 2023 07:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@DMW I co z tym kumplem? Musiał zrezygnować, czy może złożył kolejny wniosek i dostał ostatecznie wizę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#13 PostWysłany: 23 Paź 2023 10:07 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Nie znając przyczyny odmowy nie było sensu składać kolejny raz. Na adres supportu podany w mailu z odmową - do dzisiaj nie odpowiedzieli a zmarnowaliśmy kolejnych kilka dni czekając z nadzieją na jakąś odpowiedź. Było już za mało czasu na załatwianie jakiegoś LoI. Kumpel zareagował bardzo impulsywnie i olał cały wyjazd.. a więc jestem sam :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Dżibuti
#14 PostWysłany: 25 Paź 2023 23:24 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Mi również odmówili wizę. Ponowne przesłanie. Wizę otrzymałem. Wysłaliśmy wniosek o cztery wizy z czego dwie zostały odrzucone. Działo się to w 2018 ale jak widzę praktyki nie zmieniły się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group