Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Cenny poradnik jak/ile/kiedy o dojeździe, opłatach itd.

viewtopic.php?f=645&t=45778&p=1012904#p1011890

Pytania dotyczące hoteli

hotele-ai-w-tabie,533,121324


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Paź 2017 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
VitalR napisał(a):
Widze, że chyba nikt nie udzieli nam informacji czy można z fakturą za ostatnia noc dostać z powrotem zaplacona opłatę za przejscie granicy. :(

Wybiera się ktoś 29.10-2.11 do Eilat (ovda) potem mam rezerwacje w el wekala? Ostatnia noc nam wolna i myślę o movenpicku tylko czy to coś mi da jeśli chodzi o zwrot kosztów?


Przetestuj ^^ będziesz tym pierwszym, ktory wyznaczył nowa (prawie) darmowa drogę do Egiptu! Wpiszesz sie w historie forum f4f ;p
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#42 PostWysłany: 08 Paź 2017 20:43 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Może ktoś się tam uda szybciej, w innym wypadku tak bedzie :)

Z tego co czytałem to byli inni, ale rok czasu to szmat czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Paź 2017 14:31 

Rejestracja: 16 Paź 2017
Posty: 10
Loty: 48
Kilometry: 97 036
Mogę rzec Brawo ....a teraz się boje
bedziemy 7 osób noca na przejściu w Taba nocleg w Hilton lot wizzair z Katowic
daleko do hotelu z granicy czy będziemy nocą przemykać między skałami i kałaszami ???i czy nas na pewno nocą puszczą
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 17 Paź 2017 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Jest taka strona jak www.maps.google.pl - ogólnie polecam, całkiem przydatna ;)

Według niej dystans to około 700 metrów, ale jeśli pójdziesz na skróty to zrobisz z niego 400.

Egipt nie jest ogarnięty wojną, raczej od razu po przekroczeniu granicy nie strzelają :lol:

Załączniki:
Taba.PNG
Taba.PNG [ 93.66 KiB | Obejrzany 2289 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 17 Paź 2017 14:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jak macie takie pytanie, to lepiej nie jedzcie tam.

Dla waszego zdrowia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 17 Paź 2017 14:58 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
No i hiltona tam juz nie ma wiec sie nie zdziwcie ze hotel bedzie sie inaczej nazywal :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 17 Paź 2017 20:28 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
Ja co prawda nie mam takich dylematów jak kolega "witajojo" ale czytając coraz więcej info w "internetach" sam zaczynam się zastanawiać jak to jest.
30 października lecę z zona i 2 letnią córką do Eilatu i jak dobrze pójdzie to około północy będziemy na granicy.
Czy granica jest na pewno otwarta non-stop?
Jak wygląda kwestia wizowa na ten moment? Czy nadal obowiązują darmowa "Sinai only"?
Oplata wyjazdowa z Izraela rzeczywiście jest umorzona (zostajemy w byłym Hilton Taba), natomiast Egipt chyba coś wymyślił w tym roku..
Dla przykładu zarezerwowałem przejazd z eilatshuttle.com i oprocz fajnej ceny 8 USD za sam transfer (btw. ile kosztuje przejazd autokarem egged?) przekraczając granice w Tabie płaci się dodatkowo 77USD jako fees+assistance.
Gdy zapytałem o szczegóły tej kwoty 77USD to nie otrzymałem odpowiedzi.
Będę wdzięczny za jakieś info
Pozdrawiam
Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 17 Paź 2017 20:42 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ja mogę powiedziec tylko o tym czy granica jest otwarta non stop. Tak jest bogaci Żydzi musza miec jak wrócić z kasyna :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Paź 2017 21:16 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
flighter napisał(a):
Oplata wyjazdowa z Izraela rzeczywiście jest umorzona (zostajemy w byłym Hilton Taba), natomiast Egipt chyba coś wymyślił w tym roku..

bylym ? to jak sie teraz nazywa ten hotel ? kurde jakby sie dalo go kupic za 5000 punktow ;) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Paź 2017 21:30 

Rejestracja: 16 Paź 2017
Posty: 10
Loty: 48
Kilometry: 97 036
Flighter! Piotrek napisz na priw lub napisz na forum to będą cenne i świeże informacje
tawijopach@gmail.com
będziecie przekraczać granicę 30.10 ja z przyjaciółmi 03.11 może dasz znać jak to jest ?
skąd info o 77$ ?? tez mam bus z eljatshuttle i nic takiego nie mam ....

dziękuje Moderator za mapkę ..oczywiście że została przestudiowana ale grzebiąc w info pojawił sie niepokój
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Paź 2017 21:44 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
michcioj napisał(a):
flighter napisał(a):
Oplata wyjazdowa z Izraela rzeczywiście jest umorzona (zostajemy w byłym Hilton Taba), natomiast Egipt chyba coś wymyślił w tym roku..

bylym ? to jak sie teraz nazywa ten hotel ? kurde jakby sie dalo go kupic za 5000 punktow ;) ;)

Taba Hotel & Nelson Village
niestety juz niedostępny w sieci i Hilton :(
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 18 Paź 2017 10:51 

Rejestracja: 16 Paź 2017
Posty: 10
Loty: 48
Kilometry: 97 036
I’m taking a shuttle that crosses into Jordan or Egypt. What do I need to pay?

Our shuttles do not include the cost of crossing the border into Jordan or Egypt, or any visa fees that are required for these countries. The fee of $65 to enter Jordan, or $77 to enter Egypt includes the Israeli exit tax, entry tax for the second country, and the assistance by a rep at the border. Jordan visa fees are waived for those staying over 2 nights in Jordan, and are otherwise $60.

takie info jest w eljatshuttle

?????
$77 za osobe za wjazd? za wyjazd? za pomoc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Paź 2017 12:38 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Przeczytaj uwaznie 77dolcow jest za cala usluge w tym pomoc repa na granicy....
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 18 Paź 2017 14:25 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 495
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Pomoc w czym litości?
To już taniej było by z biurem podróży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 18 Paź 2017 14:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@scorpion1077 to co ze biorą cię za rączkę, oprowadzają, tłumaczą i zegnają cię, jak będziesz w Egypcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 18 Paź 2017 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 194
Zbanowany
Nie polecam Elliat Shuttle w drugą stronę, nocowaliśmy w Sofitelu, bus przyjechał, dojechaliśmy do granicy z Izrealem, a po drugiej stronie zonk - autobus nie czekał tylko pojechał do Ovdy. Kilkanaście telefonów i wielkie zaskoczenie "nie było was, to odjechał".

Została taksówka za 320 ILS. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Paź 2017 15:46 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Rafii w Kforum dokladnie sofitelu nocowaliscie?rozumiem ze po stronie egipskiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:03 

Rejestracja: 18 Paź 2017
Posty: 6
Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum i dołączam do dyskusji.
Zainteresowany jestem gdyż we 3 osoby wybieramy się, tzn. mamy bilety Modlin-Ovda-Modlin 09-12.11.2017
Na tą chwilę nie mamy planów czy zostajemy w Eilat czy przekraczamy granicę Egipską, chodź wydaje się to być fajną opcją ze względu na duże wątpliwości co do samego powrotu...

El Wakla jest cały wyprzedany w tym terminie, pozostaje Sofitel. Od nich dostałem maila z informacją, iż mogą powieść z granicy do hotelu i na odwrót w cenie osobówka 25$ a minibus 40$. Moje wątpliwości rodzą się z problemami występującymi na granicy i dojazdem do lotniska Ovda. Lot powrotny mam o 12:35. Czy jest to bezpieczna godzina aby wydostać się z Taba hights, przekroczyć granicę i wrócić? Jakie posiadacie doświadczenia z Sofitela w Tabie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 18 Paź 2017 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
W ramach dyskusji związanej ze zwrotem opłaty żydowskiej 101 NIS.
Wzięte z fb taba border crossing:
"As a non-Israeli, visiting South Sinai area (Taba, Sharm el Sheikh etc) from Israel (meaning that you would return to Israel), bring 1/ the PRINTED copy of your hotel reservation (if not printed they will reject) and 2/ the flight ticket/boarding pass of your return flight from Israel (as a proof that you will return to Israel) to be exempted from the passanger fee of 100 shekels. The alternative: pay the passenger fee (deposit) upon leaving Israel crossing to Egypt, and reclaim it on the way back (this works if you cross through Taba the way there and back). At checkout from the hotel in Egypt, don't forget to ask for a checkout document and on your return at Taba Crossing, let the Israeli officers know that you would like to reclaim the deposit. They will tell you that you need to go to the duty manager's office. You will have to show 1/ hotel checkout document, 2/ passenger fee receipt, 3/ boarding pass, 4/ exit paper (small piece of paper you had received upon exiting Israel). You will get another paper from the manager that you have to take to the money office. After the customs, go to the other side of the road (where the money office is) and show the paper and the receipt. You will get your money back. Taba passport stamp: we witnessed someone coming from Egypt to Israel who wanted the stamp put on a piece of paper but he got rejected. At Egypt side, you need to fill in a paper with basic personal information both on the way there and back".

Jeśli chodzi o noclegi to dalej nie wiemy, czy jeden, ostatni w jednym z trzech hoteli daję możliwość zwrotu, ale istotny jest chyba fakt konieczności posiadania biletu powrotnego z Izraela.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Paź 2017 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
myzwa napisał(a):
Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum i dołączam do dyskusji.
Zainteresowany jestem gdyż we 3 osoby wybieramy się, tzn. mamy bilety Modlin-Ovda-Modlin 09-12.11.2017
Na tą chwilę nie mamy planów czy zostajemy w Eilat czy przekraczamy granicę Egipską, chodź wydaje się to być fajną opcją ze względu na duże wątpliwości co do samego powrotu...

El Wakla jest cały wyprzedany w tym terminie, pozostaje Sofitel. Od nich dostałem maila z informacją, iż mogą powieść z granicy do hotelu i na odwrót w cenie osobówka 25$ a minibus 40$. Moje wątpliwości rodzą się z problemami występującymi na granicy i dojazdem do lotniska Ovda. Lot powrotny mam o 12:35. Czy jest to bezpieczna godzina aby wydostać się z Taba hights, przekroczyć granicę i wrócić? Jakie posiadacie doświadczenia z Sofitela w Tabie?


Hej. Zadajesz pytanie "czy jest to bezpieczna godzina", ale nie napisales o ktora Ci chodzi ;)

Lot masz 12:35. Na granicy musisz być najpóźniej 8-9. I myślę ze o 9:00 będziesz miał autobus 282 który jest synchronizowany pod ten lot o 12:35 (przyjeżdża na lotnisko o 11)
Ja rok temu miałem lot o 13. Autobus dotarl na lotnisko o 11:45. I jeszcze się wynudziłem na hali odlotów. Jednakże wracając z Egiptu należy jednak liczyć się z większymi kontrolami na lotnisku. Wiec jednak 9 wyjazd z Taba granicy to zaś późno. 8 godzina to jest w sam raz uważam.

Niestety ale na listopad nie widzę rozkładu jazdy tego autobusu. Mam nadzieje ze to po prostu brak informacji w systemie(bo topiero od listopada taka naprawde OvdaAirport zacznie zyc) i dalej będzie jeździł.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group