Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kasa w Egipcie
#1 PostWysłany: 25 Lut 2022 16:32 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Cześć, interesują mnie następujące kwestie:

- jak jest z dostępnością płatności kartą w Egipcie?

- jakie bankomaty pobierają prowizje za swoje usługi?

- gdzie najlepiej jest wymieniać zagraniczną walutę w Hurghadzie? na lotnisku kurs jest bardzo przesadzony czy na początek i tak warto coś wymienić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Kasa w Egipcie
#2 PostWysłany: 25 Lut 2022 16:44 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 439
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Dużo zależy od tego, ile i na co będziesz wydawać.
Jeśli przylatując będziesz kupować wizę na lotnisku, to jak pamiętam tamże czyli przed kontrolą graniczną jest placówka/okienko banku. W praktyce ostatnio w moim przypadku było tak, że za dwie wizy 2 x 25 USD płaciłem banknotem 100 USD i wydali mi resztę w egipskich funtach.
Wiele lat temu raz korzystałem z bankomatu, wtedy nie stwierdziłem, żeby były dodatkowe opłaty, przynajmniej nie były zauważalne no ale to było z 10 lat temu.
Jeśli będziesz spędzać pobyt w dużym hotelu, to zarówno na wycieczki jak i na zakup drobiazgów wystarczą USD czy Euro.
Co innego, jeśli pobyt dłuższy i będziesz sporo poruszać się na własną rękę - wtedy warto raczej mieć lokalną walutę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kasa w Egipcie
#3 PostWysłany: 25 Lut 2022 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Wypłacałem z różnych bankomatów i nigdy nie wołały prowizji, za wizę tylko gotówką, lepiej zrobić online wychodzi taniej, na miejscu w hotelu czy sklepie zapłacisz kartą, w mniejszych lokalach i straganach gotówka, w miejscowych bp też często można płacić kartą
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kasa w Egipcie
#4 PostWysłany: 25 Lut 2022 23:12 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 401
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
odnosnie wymiany waluty, jesli EUR czy GBP to wymieniasz w bankomatach, kursy na lotnisku gorsze od tych na miescie nie byly. Ja przylecialam z EUR bo w EUR zarabiam, od wyplat z karty byla chyba niewielka prowizja.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kasa w Egipcie
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2022 17:28 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Mam pytanie czy za wizę i zakuoy na miejscu w Hurghada zapłacę tak samo bezproblemowo dolarami i euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kasa w Egipcie
#6 PostWysłany: 25 Wrz 2022 17:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
egipt-wiza,645,162706
wiza-nie-bedzie-wydawana-na-lotnisku,645,68425
egipt-hurghada-wiza,645,82497

:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kasa w Egipcie
#7 PostWysłany: 04 Lis 2022 11:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Czy poza hotelami/wizą mogą chcieć gdzieś płatności w $? (Kair)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kasa w Egipcie
#8 PostWysłany: 04 Lis 2022 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4520
złoty
Raczej nie, po za wycieczkami gdzie są przyzwyczajeni do cen w walucie, zawsze po wylądowaniu szukam bankomatu i wybieram funty, czasami kilka razy, żeby mieć drobne na napiwki, ale i płatności, czasami mają problem z przeliczeniem, szczególnie w miejscach turystycznych ale wszędzie mogłem płacić ich walutą i było taniej, również w walucie liczą np $ i€ 1:1 więc trzeba się przygotować którą płacić
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kasa w Egipcie
#9 PostWysłany: 04 Lis 2022 15:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7942
HON fly4free
Na co dzień zdecydowanie lepiej płacić w funtach - mniej komplikacji z przelicznikiem, który niekoniecznie będzie potem atrakcyjny, nawet jak ktoś gdzieś przyjmie $.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kasa w Egipcie
#10 PostWysłany: 04 Lis 2022 20:51 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Washington napisał(a):
Czy poza hotelami/wizą mogą chcieć gdzieś płatności w $? (Kair)

Oprócz wycieczek oferowanych w hotelach, w miejscach turystycznych, to na pewno nie.

Lokale agencje pobierają w funtach lub $ i raz wyszło lepiej w $, ale niewielka różnica.

Na straganach i w małych sklepikach z pamiątkami płaciłam dobrowolnie w $, jednak lepiej wychodzi w funtach.

A w restauracjach i marketach standardowo kartą płatniczą.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group