Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Mar 2022 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Easyjet Berlin - Sharm i Hurghada - Berlin 3 tygodnie temu bez najmniejszych problemów.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#22 PostWysłany: 05 Lip 2022 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Moi drodzy :) Dwa pytanka > > >

1.
Czy wiecie czy pojawią się bilety w dobrych cenach na loty z Warszawy do Kairu i z powrotem w LOT na październik lub listopad 2022 ? Obecnie jest sama drożyzna. Widziałem tę promocję niedawną na bilety na lato.

2.
Czy jest jakiś inny, poza LOTem, dobry i niezbyt drogi sposób na dostanie się z Warszawy do Kairu ?
Na przykład coś w tym stylu:
a] autobus z Warszawy do Berlina
b] samolot z Berlina do Hurghady
c] autobus z Hurghady do Kairu
d] później podobny powrót

- - -
Ściskam was :)
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Lip 2022 21:25 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 547
Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Ad 2. Ciężko określić czy stanieją czy nie. Musisz sprawdzać szalone środy, może się coś pojawi :) Popróbuj na różnych OTA, zawsze coś taniej znajdziesz.

Ad 2. Do Kairu możesz spróbować Turkishem z Warszawy przez Stambuł.
Można próbować również złapać Wizzaira z Mediolanu lub Rzymu do Alexandrii, a tam dolecieć jakimś LCC. Alexandria - Kair to 2.5h pociągiem, koszt około 30 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 05 Lip 2022 21:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
-- 05 Lip 2022 21:35 --

@ELBE: gwarancji nikt nie da, ale myślę, że na 90% CAI trafi do Szalonej Środy z raz czy dwa do tego czasu ; cen takich jak na start w czerwcu bym się nie spodziewał, ale w granicach 599/699 z WAW w promocji jest całkiem realne.

-- 05 Lip 2022 21:35 --

@ELBE: gwarancji nikt nie da, ale myślę, że na 90% CAI trafi do Szalonej Środy z raz czy dwa do tego czasu ; cen takich jak na start w czerwcu bym się nie spodziewał, ale w granicach 599/699 z WAW w promocji jest całkiem realne.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 25 Lip 2022 19:27 

Rejestracja: 25 Lip 2022
Posty: 1
nie wiem jak jest z tym, ze trzeba wracać ta sama linią, ale ja za każdym razem przedłużam sobie wakacje, nie wracam z organizatorem i kupuję sobie czarter jaki akurat jest albo jaki mi odpowiada i za każdym razem była to inna linia niż ta, którą przyjęcia.
Dodatkowo - ale to dla tych, którzy zatrzymaliby się w Egipcie na nieco dłużej - dostałam informacje od jednego z biur, że żeby wylecieć jeszcze czarterem to 80 dni jeżeli wraca się tą sama linią, 30 dni jeżeli inną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 28 Sie 2022 13:34 

Rejestracja: 27 Sie 2022
Posty: 5
ELBE napisał(a):
Moi drodzy :) Dwa pytanka > > >

1.
Czy wiecie czy pojawią się bilety w dobrych cenach na loty z Warszawy do Kairu i z powrotem w LOT na październik lub listopad 2022 ? Obecnie jest sama drożyzna. Widziałem tę promocję niedawną na bilety na lato.

2.
Czy jest jakiś inny, poza LOTem, dobry i niezbyt drogi sposób na dostanie się z Warszawy do Kairu ?
Na przykład coś w tym stylu:
a] autobus z Warszawy do Berlina
b] samolot z Berlina do Hurghady
c] autobus z Hurghady do Kairu
d] później podobny powrót

- - -
Ściskam was :)

A moze czarterem WAW - HRG i z Hurghady do Kairu autobusem?
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 28 Sie 2022 16:58 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
@ELBE w soboty Wizz Air lata na trasie Mediolan - Aleksandria (cena "gołego" biletu to 40-50 euro w jedną stronę). Niestety star jest wcześnie rano 06:20. Trzeba by dzień wcześniej wieczorem dolecieć Ryanairem (aktualna cena z W-wa Modlin w systemie rezerwacyjnym to 123 PLN w jedną stronę). Z Aleksandrii busem można dojechać do Kairu w 4 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 28 Sie 2022 17:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
albo aktualnie jest promocja LO na wyżej wymieniony okres ;)
z OTA (polskimi, bo na ten region jest promka - poszukaj z różnych multiwyszukiwarek jak kayak, google flights, momondo itd) można zejść co najmniej stówkę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 27 Kwi 2023 23:51 

Rejestracja: 09 Wrz 2013
Posty: 15
Odgrzewam temat, bo chciałbym polecieć linią rejsową (np. WizzAir) do Marsa Alam, a wrócić inną linią rejsową np. Turkish lub Swiss z innego lotniska (np. Hurghada, ew. Kair) i zastanawiam się, czy nie będzie jakiegoś problemu?

Widzę w wątku, że zasadniczo nikt nie miał problemu ze zmianą lotniska wylotu. Rozumiem, że problem mógłby być w przypadku łączenia z czarterem.
Natomiast na stronie naszego MSZ jest informacja, że "należy przylatywać i wylatywać z tego samego portu lotniczego" bez wyszczególnienia, że chodzi o czartery.
Zastanawiam się, czy coś się zmieniło, czy po prostu nikt tego nie egzekwuje? Ktoś ma jakieś świeże doświadczenia?

https://www.gov.pl/web/egipt/idp

7. Podróżowanie do/z Egiptu
W przypadku planu powrotu z Egiptu połączeniem czarterowym (w sytuacji gdy podróż do Egiptu odbywała się połączeniem regularnym lub drogą lądową), należy przed wykupieniem biletu upewnić się, że jest to możliwe.
W przypadku pobytu w Egipcie przekraczającego 28 dni nie ma możliwości skorzystania z połączeń czarterowych. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem pozostaje połączenie regularne.
W przypadku przylotu do Egiptu połączeniem regularnym nie ma możliwości wylotu z Egiptu połączeniem czarterowym.
W przypadku przyjazdu do Egiptu przez przejście w Tabie egipska straż graniczna może zażądać powrotu tą samą drogą. W szczególności sytuacja taka może mieć miejsce przy próbie powrotu połączeniem czarterowym.
Do Egiptu należy przylatywać i wylatywać z tego samego portu lotniczego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Kwi 2023 10:59 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Pierwsze słyszę o tym, byłem w Egipcie kilka dni temu, przyleciałem do Aleksandrii wizzairem, wyleciałem kolejnego dnia z Kairu Saudia, wracam później Saudia i wylecę po tygodniu Aeganem.

Nikt się nawet nie pytał jakimi liniami przyleciałem/wylecę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Vitto uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 28 Kwi 2023 14:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Też potwierdzam. Nikt o nic nie pyta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Vitto uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Kwi 2023 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
przepis ponoć istnieje i ponoć, jak się ma pecha, to można mieć problem.

Ja w marcu poleciałem Katowice -> Hurghada i Hurghada->Warszawa, czarter dla RainBow w obie strony, ale w jedną stronę EnterAir a w drugą bodajże SmartWings, nikt nic nie pytał
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Maj 2023 09:57 

Rejestracja: 12 Maj 2023
Posty: 3
Witajcie,
proszę o pomoc... ponieważ na oficjalnych stronach nie ma żadnych informacji.

Konsulaty nie odpisują na maile, a na infolinii odsyłają do strony rządowej:
https://www.gov.pl/web/egipt/idp
a dokładnie zerknij na:
7. Podróżowanie do/z Egiptu
W przypadku planu powrotu z Egiptu połączeniem czarterowym (w sytuacji gdy podróż do Egiptu odbywała się połączeniem regularnym lub drogą lądową), należy przed wykupieniem biletu upewnić się, że jest to możliwe.
W przypadku pobytu w Egipcie przekraczającego 28 dni nie ma możliwości skorzystania z połączeń czarterowych. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem pozostaje połączenie regularne.
W przypadku przylotu do Egiptu połączeniem regularnym nie ma możliwości wylotu z Egiptu połączeniem czarterowym.
W przypadku przyjazdu do Egiptu przez przejście w Tabie egipska straż graniczna może zażądać powrotu tą samą drogą. W szczególności sytuacja taka może mieć miejsce przy próbie powrotu połączeniem czarterowym.
Do Egiptu należy przylatywać i wylatywać z tego samego portu lotniczego.

a teraz do sedna:
1. mam wykupiony pobyt z wakacje.pl w Marsa Alam - przylatuje z Katowic - wycieczka organizowana przez CORAL - czyli wg mojej
wiedzy będzie to lot czarterowy. Pobyt od 20-29.05
2. niestety muszę skrócić pobyt ze względów służbowych do 27.05. i musze wrócić do kraju.
wykupiłem na kiwi.com przelot z Hurgady (WIZZAIR) do Budapesztu i z Budapesztu do Modlina (RYANAIR) - wg mojej wiedzy
są to loty rejsowe (2 osobne bilety i dwie osobne odprawy)
3. zorganizowałem sobie już transfer z Marsa do Hurgady na lotnisko.

i teraz kluczowe pytanie, czy jest jakiś zakaz bym mógł wrócić do kraju wcześniej, z innego lotniska
i innymi liniami?
Ani biuro podróży, ani konsulaty, ani strony rządowe nie informują o ewentualnych problemach.

Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Maj 2023 10:07 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 258
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Z tego co było pisane w innych tematach to teoretycznie taki przepis jest, ale nie jest egzekwowany.

Na moim przypadku jakoś 2.5 tygodnia temu - przylot do Aleksandrii wizzem, odlot kolejnego dnia Saudia z Kairu.

Wczoraj przyleciałem do Kairu Saudia, wylatuje za 5 dni Aeganem, mam nadzieję że problemów nie będzie. Za pierwszym razem nie było żadnych, nikt o nic nie pytał, nikt nic nie mówił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Maj 2023 10:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Serio?

podroz-do-egiptu-roznymi-liniami-i-na-roznych-lotniskach,645,148524
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Maj 2023 10:22 

Rejestracja: 12 Maj 2023
Posty: 3
Zeus napisał(a):


Ale co serio... czytałem ten post i jest z poprzednich lat a ponadto
nie ma w nim odpowiedzi na moje pytanie....

Szukam pomocy dlatego postawiłem tego posta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Maj 2023 10:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22496
Czyli lepiej otworzyć nowy temat, niż napisać tam posta.

Ok...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Maj 2023 11:57 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 401
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Da sie, przetestowane przez wielu podroznikow wczesniej. Badz na lotnisku Hurgada z zapasem bo tam co chwila kontrola, a to paszportu a to bagazu, znowu bagazu, i jeszcze raz bagazu. Ubikacje sa darmowe, jak wyciagna lape to nie dawaj :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Maj 2023 12:05 

Rejestracja: 12 Maj 2023
Posty: 3
agnieszka.s11 napisał(a):
Da sie, przetestowane przez wielu podroznikow wczesniej. Badz na lotnisku Hurgada z zapasem bo tam co chwila kontrola, a to paszportu a to bagazu, znowu bagazu, i jeszcze raz bagazu. Ubikacje sa darmowe, jak wyciagna lape to nie dawaj :-)


Aga, serdecznie dziekuję za informacje. na pewno ten post przyda się innym :)

I na taką informację liczyłem....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Maj 2023 11:17 

Rejestracja: 18 Lis 2019
Posty: 61
Z informacji od Polaków przebywających "na stałe/na dłużej" w Egipcie, punkt ściśle przestrzegany dotyczy:
W przypadku pobytu w Egipcie przekraczającego 28 dni nie ma możliwości skorzystania z połączeń czarterowych. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem pozostaje połączenie regularne.
W tej kwestii ponoć nie ma zmiłuj i jeśli przyleciałeś czarterem ponad 28 dni wcześniej, to straż graniczna(?) nie pozwoli tobie wylecieć czarterem z Egiptu, wtedy tylko powrót liniami regularnymi wchodzi w grę.
_________________
zdjęcia i relacje z moich podróży:
instagram.com/kierunek.koniec.swiata
facebook.com/kierunek.koniec.swiata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group