Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:46 

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 15
Loty: 148
Kilometry: 297 482
Cześć,

Mam mały problem,
Kupiłem bilet na lot z Kijowa do Kairu od UIA, a bilet powrotny z Hurghady do Berlina liniami czarterowymi po 10ciu dniach.

Teraz doczytałem gdzieś informację, że nie-egipcjanie nie mogą przylecieć i wylecieć z innego lotniska, oraz, że można podróżować tylko liniami czarterowymi lub tylko tradycyjnymi.

Czy ktoś przerabiał taki temat?

Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Jest to też wyszczególnione np podczas rezerwacji czarteru Rainbow :

[url]
https://biletyczarterowe.r.pl/Wyszukiwa ... taWylotuZ=["WAW"]&miastaWylotuDo=["HRG"]&miastaPowrotuZ=["HRG"]&miastaPowrotuDo=["WAW"]&dataWylotuOd=2020-01-30&liczbaPasazerow=1&wObieStrony=1&twcWylotId=169266&nowe=1
[/url]


Kod:
Uwaga! Ważne! przelot czarterowy do/z Egiptu musi odbyć się na/z tego samego lotniska docelowego tj. Klienci podróżujący do Hurghady muszą również z Hurghady wylecieć ponadto przelot musi odbyć się tą samą linią lotniczą ,a czas pobytu nie może być dłuższy niż 30 dni. Uwaga! linie czarterowe często żądają kart pokładowych z dnia przylotu w celu ustalenia czy przylot do Egiptu nastąpił tą samą linią lotniczą, którą ma się odbyć wylot. Przepisy wizowe są absolutnie odrębną sprawą i nie mają nic wspólnego z przepisami dotyczącymi czarterów i każdy Klient powinien się z nimi zapoznać. - Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Obywatele polscy potrzebują wiz do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.


Czyli wylot i powrót tym samym czarterem / linią z tego samego lotniska.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Antek12, 27 Sty 2020 09:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Sty 2020 09:55 

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 15
Loty: 148
Kilometry: 297 482
Czyli mam przechlapane :(

Myślisz, że dotyczy to tylko lotów czarterowych? Biorę pod uwagę kupienie teraz biletu powrotnego liniami tradycyjnymi z Hurghady do Genewy - Easyjet.
Mam też opcję powrotu z Jordanii - ale wtedy mam bilet tylko w jedną stronę do Egiptu i boję się, że będzie problem przy przylocie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:12 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Hmmm ... nie wiem jakie są przepisy, ale w zeszłym roku bez problemu wjechałem na bilecie OW (Kair). Nikt mnie o nic nie pytał.
PS Nie opuszczałem Egiptu samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
-- 27 Sty 2020 09:13 --

Nie wiem , nie chcę wprowadzać w błąd, ale powyższe info każe mi przypuszczać że tyczy się to każdej linii - czarter /standard.

-- 27 Sty 2020 09:14 --

W sumie zawsze można wrócić z Eilat :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sty 2020 10:20 

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 15
Loty: 148
Kilometry: 297 482
-- 27 Sty 2020 10:18 --

Antek12 napisał(a):
-- 27 Sty 2020 09:13 --

W sumie zawsze można wrócić z Eilat :)


No własnie mam już bilet z Akaby, ale chciałem jednak skrócić podróż, zwłaszcza, że z Luksoru do Akaby nie jest łatwo i tanio się dostać.. Stąd bilet czarterowy z Hurghady...
W ambasadzie w Warszawie nie odbierają - i z opinii wynika, że nie odbiorą, natomiast adresy mail`owe są nieprawidłowe... ehhhh...

-- 27 Sty 2020 10:20 --

jasiub napisał(a):
Hmmm ... nie wiem jakie są przepisy, ale w zeszłym roku bez problemu wjechałem na bilecie OW (Kair). Nikt mnie o nic nie pytał.
PS Nie opuszczałem Egiptu samolotem.


W takiej sytuacji moja pierwotna opcja powrotu z Jordanii mogłaby zadziałac...

Znalazłem jeszcze na forum informację od marek2011:

"Jeśli takie ograniczenie jest to dotyczy tylko przelotów czarterowych. W normalnym ruchu nie ma żadnych problemów z wylotem/przylotem różnymi liniami, z różnych lotnisk. Przerabiałem w praktyce, nikt o nic nie pyta, niczego nie sprawdza." Więc jest dla mnie nadzieja!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sie 2020 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@Nikonen

No i jak się skończyła Twoja przygoda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sie 2020 11:11 

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 15
Loty: 148
Kilometry: 297 482
Ostatecznie koronawirus przerwał moja wyprawę w połowie i wracałem z Hurghady do Brukseli.
Było to lot rejsowy - tak jak ten z Ukrainy i ogólnie nie mieliśmy żadnego problemu.
Natomiast na lotnisku spotkałem chłopaka, który przyleciał lotem rejsowym i nie wpuścili go na lot powrotny - czarterowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Mar 2021 17:35 

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 31
Loty: 8
Kilometry: 7 833
Odświeżam temat, myślę nad przylotem do AQJ i wjazdem do Egiptu przez Izrael a powrotem z HBE, jak rozumiem nie ma jakiejkolwiek pewności, że taki numer przejdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Gru 2021 22:32 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Odświeżam temat:

Czy jest dopuszczalne, abym leciał linią Easyjet (lot rejsowy) z Berlina do Hurghady, ale wrócił do Berlina z Szarm-el-szejk?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Gru 2021 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Szczecin nie ma problemu, kupujesz 2 one way bilety.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Sty 2022 12:38 

Rejestracja: 23 Paź 2021
Posty: 25
Czy jest tu ktoś kto ma świeże informacje?
Kupiłam czarter GDN>HRG oraz HRG>KTW, jeden lot obsługiwany prze Smartwings, a drugi enter air.
Czy nie będę miała problemów w związku z tym że to dwie różne linie?
Pytałam w Rainbow, odpowiedzieli że nie ma problemu, ale na piśmie tego nie mam.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Pati-Pat, 28 Sty 2022 17:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sty 2022 13:46 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
nie bedzie problemu, nikt nigdzie nie pyta czy i skad wylecisz. lecialam tak w listopadzie. Tylko przygotuj sie na wylot z Hurgady, paszport i bagaz (tylko podreczny mialam) byl sprawdzany kilka razy, wiec badz wczesniej przed lotem. Jak poczytasz opinie o lotnisku to dowiesz sie ze ludzie nie zdazali na samolot przez te wszystkie kontrole, i toalety sa bezplatne choc stoi chlop przed nimi z wyciagnieta reka :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pati-Pat lubi ten post.
Pati-Pat uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Sty 2022 14:45 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Pati-Pat napisał(a):
Czy jest tu ktoś kto ma świeże informacje?
Kupiłam czarter GDA>HRG

A co robisz w Republice Środkowoafrykańskiej? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 28 Sty 2022 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Tego się chyba nie da wyplenić, tak jak np. WWA zamiast WAW :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Pati-Pat lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 28 Sty 2022 17:49 

Rejestracja: 23 Paź 2021
Posty: 25
Tak, tak, wiem odruchowa literówka, już poprawiłam ;)

Niestety, chyba wyjazd nie dojdzie do skutku, bo właśnie doliczyłam się, że córce brakuje tygodnia do półrocznej ważności paszportu od daty wyjazdu.
Z tego co dziś podzwoniłam po biurach paszportowych, raczej nie wyrobimy nowego do wyjazdu.
A może to nie taki konieczny wymóg? Sprawdzają to? Będziemy wracać 24 lutego, a paszport do 17 sierpnia.
Można ryzykować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Sty 2022 17:51 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
No risk no fun ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Lut 2022 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Szczecin napisał(a):
Odświeżam temat:

Czy jest dopuszczalne, abym leciał linią Easyjet (lot rejsowy) z Berlina do Hurghady, ale wrócił do Berlina z Szarm-el-szejk?

I jak przerabiałeś ten wariant? Bez komplikacji? Ja kupiłem lot landryną do Szarm, ale wrócić planuje czymkolwiek z Kairu (rozumiem, że musi to być linia nieczarterowa?).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Lut 2022 12:24 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Cześć. Tak, wszystko się udało i odbyło bez komplikacji. Leciałem do Hurghdady Easyjetem, potem "kręciłem" się po Egipcie przez tydzień ;) (Luksor, Kair) i na koniec wróciłem z Szarm do Berlina również Easyjetem.
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
ranek uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Mar 2022 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Przy regularnych liniach nie ma żadnych restrykcji odnośnie linii lotniczych i miejsc wylotu. U mnie akurat przylot Turkishem do Kairu, wylot z Aleksandrii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mobilek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group