Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#41 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Czy będąc zaszczepionym trzeba teraz robić test przed wjazdem do Egiptu?
Na SG często wrzucają jakieś Hurghady itp. podając, że trzeba mieć test i nie piszą o zwolnieniu dla zaszczepionych, podczas gdy na stronach MSZ piszą, że wymóg testu nie dotyczy zaszczepionych.
Wiem, że jedno i drugie źródło jest średnio wiarygodne, dlatego pytam się tutaj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#42 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Szczepienie lub test

z IATA

Passengers arriving from Poland must have:
- a printed negative COVID-19 RT-PCR test taken at most 72 hours before departure of the last direct flight to Egypt; or
- a printed negative COVID-19 rapid antigen test taken at most 24 hours before departure of the last direct flight to Egypt.
The test must be based on a nasal or oral swab. The test result must have a stamp of the issuing laboratory or a QR code. A COVID-19 RT-PCR test used to depart Egypt becomes invalid for re-entry in all cases.

This does not apply to passengers with a COVID-19 vaccination certificate stating that they received:
- the second vaccine dose of AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac or Sputnik V at least 14 days before departure; or
- the Janssen vaccine at least 14 days before departure.
The certificate must be in Arabic, French or English and have a QR code or must be approved by the Egyptian Embassy in the country of departure.

This does not apply to passengers with an electronic COVID-19 vaccination certificate issued in Egypt by the Egyptian Ministry of Health stating that they received:
- the second vaccine dose of AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac or Sputnik V at least 14 days before departure; or
- the Janssen vaccine at least 14 days before departure.
The certificate must have the logo of the Egyptian Ministry of Health.

Passengers arriving directly at Hurghada (HRG), Marsa Alam (RMF), Sharm El Sheikh (SSH) or Taba (TCP) without a printed negative COVID-19 PCR or rapid antigen test result are subject to a PCR test upon arrival at their own expense.

This does not apply to passengers with a COVID-19 vaccination certificate stating that they received:
- the second vaccine dose of AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac or Sputnik V at least 14 days before departure; or
- the Janssen vaccine at least 14 days before departure.
The certificate must be in Arabic, French or English and have a QR code or must be approved by the Egyptian Embassy in the country of departure.

This does not apply to passengers with an electronic COVID-19 vaccination certificate issued in Egypt by the Egyptian Ministry of Health stating that they received:
- the second vaccine dose of AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sinopharm, Sinovac or Sputnik V at least 14 days before departure; or
- the Janssen vaccine at least 14 days before departure.
The certificate must have the logo of the Egyptian Ministry of Health.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#43 PostWysłany: 23 Gru 2021 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
@Sudoku 3 tygodnie temu wjeżdżałem do Egiptu na certyfikat szczepień. Wymagane jest żeby był wydrukowany.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#44 PostWysłany: 23 Gru 2021 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Wystarczy szczepienie, właśnie jestem w Egipcie, po wylądowaniu do samolotu wchodzi pracownik i sprawdza certyfikat, a właściwie rzuca okiem na datę ?, w sumie nie wiem co sprawdza bo trwa to niecałą sekundę, wizę można kupić online, szybciej i chyba taniej, bo na miejscu tylko $


Ostatnio edytowany przez kostek966, 23 Gru 2021 18:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#45 PostWysłany: 23 Gru 2021 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
W moim przypadku sprawdzanie certyfikatów i plf(wypełnianego w Berlinie przy gejcie na kolanie) odbywało się w terminalu przed kontrolą paszportową, Szarm El Szeik.

Jak było już wspomniane test PCR przed wylotem(w moim przypadku był konieczny-do Włoch) można wykonać w szpitalu w Szarm El Szeik. Trzeba mieć skan paszportu i bilet wylotowy. Koszt 480 egp, wynik w 24h, na teście nie ma godziny pobrania wymazu tylko data.

Niedaleko Old Market jest też prywatny South Sinai Hospital i można tam zrobić test antygenowy za 30€ (540 czy 520 egp, niepamiętam dokładnie). Ciekawe czy można się targować, ja nie próbowałem, powiedziałem że idę na pcr za 480 i mnie nie zatrzymywali jak to mają w zwyczaju gdy chcą jednak trochę opuścić.

Wzdłuż Al Salam Road z Old Market przez okolice Neema Bay do południowo zachodniego końca lotniska i dalej prawdobodobnie do Nabq Bay i spowrotem jeżdżą niebiesko-białe busiki-marszrutki. Atrakcja sama w sobie. Ja płaciłem 5egp (1,25 pln, np z Neema Bay do szpitala) ale lokalsi czasem mniej a turyści i więcej np. 1$. Niestety nie da się nimi dojechać na/z lotniska, biorą lotnisko od południowo wschodniej strony a terminale są po przeciwnej.
Powrót na lotnisko z Neema Bay kosztował mnie 25 egp. 5egp za busik do skrzyżowania na południowo zachodnim końcu lotniska. Zostały do terminali 3km, ruszyłem pieszo, jest tam chodnik, po kilku minutach zatrzymał się taksówkarz, wiedział że nie ma szans na duży zarobek a i tak jechał w tą stronę więc prawie bez negocjacji te ostanie jakieś 2 km podwiôzł za 20egp.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#46 PostWysłany: 29 Gru 2021 11:15 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Lecąc z Kairu do Istambułu nie muszę mieć testu, jeśli jestem zaszczepiony?!
W IST I na stronie TK też są takie informacje, a w Kairze wszędzie mi wmawiają, że PCR muszę zrobić.
Mógłby ktoś potwierdzić, zaprzeczyć... 😕
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#47 PostWysłany: 29 Gru 2021 12:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@jacek96: sprawdź konkretną trasę w TIMATIC.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#48 PostWysłany: 01 Sty 2022 09:53 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
jacek96 napisał(a):
Lecąc z Kairu do Istambułu nie muszę mieć testu, jeśli jestem zaszczepiony?!
W IST I na stronie TK też są takie informacje, a w Kairze wszędzie mi wmawiają, że PCR muszę zrobić.
Mógłby ktoś potwierdzić, zaprzeczyć... 😕


Odbyło się zgodnie z oficjalnymi informacjami.
Po prostu w Egipcie wszyscy na wszystkim chcą zarobić i szukają do tego okazji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#49 PostWysłany: 25 Sty 2022 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
No to wreszcie spokój ze szczepieniami w Egipcie . Ufff.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#50 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:53 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Lecial ktos ostatnio do Kairu / Egiptu? Czy testy antygenowe sa respektowane bo mam sprzeczne informacje? Nie jestem szczepiony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#51 PostWysłany: 27 Sty 2022 16:21 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
jak wyglada obecnie sprawdzanie testów na lotach z SSH do Włoch? Rygorystycznie sprawdzane, czy tylko rzucaja okiem? Wolałbym wydać 20zl na domowy antygen z potwierdzeniem z immunera niż jeździć taksówka zeby zrobić PCR za 30 euro :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#52 PostWysłany: 27 Sty 2022 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
jawamdam napisał(a):
Lecial ktos ostatnio do Kairu / Egiptu? Czy testy antygenowe sa respektowane bo mam sprzeczne informacje? Nie jestem szczepiony.


Jeden Rabin powie tak, drugi Rabin powie nie ...
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#53 PostWysłany: 30 Sty 2022 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Orientuje się ktoś jak obecnie wyglądają wycieczki fakultatywne z Hurghady np. do Kairu na piramidy?
Jak ostatnio sondowałem temat (rok temu) to większość biur podróży mi odpisała, że wycieczki fakultatywne do Kairu - z powodu koronawirusa - nie są realizowane więc odpuściłem temat.

P.S.
Jeżeli to zły wątek to proszę o przeniesienie aczkolwiek wydaje mi się, że temat powiązany jednak z sytuacją covidową w Egipcie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#54 PostWysłany: 30 Sty 2022 16:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Na miejscu działają także lokalne biura i one bez problemu realizowały program swoich wycieczek.
Z ciekawostek, na punktach kontrolnych na trasie sprawdzali, czy wszyscy pasażerowie posiadają założone maseczki. A między posterunkami można było jechać bez.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#55 PostWysłany: 01 Lut 2022 10:44 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Byłem przez tydzień w Egipcie na własną rękę. Po wylądowaniu w Hurghadzie szybkie spojrzenie na certyfikat. Na miejscu pandemii nie ma, nieliczni w maseczkach. Podobnie w Luksorze, Kairze i Szarm El Szeik. W stolicy osób w maseczkach wprawdzie nieco więcej niż w pozostałych miejscach odwiedzonych przeze mnie, ale i tak można się poczuć jak przed marcem 2020 :) Przez 7 dni pobytu w Egipcie o założenie maski zostałem poproszony jedynie w Muzeum Cywilizacji Egipskiej oraz Wiszącym Kościele (tu także mierzenie temperatury). "Maseczkowy luz" także na egipskich lotniskach (Hurghada, Kair, Szarm), większość pracowników lotnisk także niezamaskowana lub ma je pod nosem/na brodzie.
Pracownicy hoteli, hosteli, większości restauracji, knajp zazwyczaj w maskach, ale od klientów tego nie wymagają.

Chcecie odpocząć od pandemii? Jedźcie do Egiptu :)
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
pascal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#56 PostWysłany: 26 Lut 2022 12:18 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Czesc, lecial ktos z Was z Włoch do Hurghady n własną rękę? Bo czytam, ze obecnie w celach turystycznych mozna lecieć z Wloch tylko do Sharm el Sheikh i Marsy i to w przypadku jeśli wyjazd jest organizowany przez biuro. Pytam, bo może komus udalo sie poleciec na własną rękę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#57 PostWysłany: 26 Lut 2022 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Nie wiem czy dobrze doczytałeś, bo można było latać, Włosi zrobili dla swoich mieszkańców wyjątek w lotach na wakacje zimowe i z pewnych kierunków można było wracać bez testów, do nich zaliczyli Sharm i Marsa, a Hurghady nie, więc na powrocie do Włoch z Hurghady trzeba było mieć test, tylko taka różnica. Jak jest teraz nie wiem bo przepisy zmieniły się i raczej jest łatwiej teraz niż było, piszę oczywiście o w pełni zaszczepionych. Na forum znajdziesz posty użytkowników, którzy lecieli na własną rękę Wizzair z przesiadką w Rzymie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#58 PostWysłany: 26 Lut 2022 13:08 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Dzięki za odpowiedź. Takie info wyskoczylo mi na EasyJecie, stąd moje wątpliwości

Załączniki:
20220226_120823.jpg
20220226_120823.jpg [ 127.06 KiB | Obejrzany 820 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#59 PostWysłany: 26 Lut 2022 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Zawsze lepiej spojrzeć na miejscowe przepisy, ale ogólnie ten cytat potwierdza to co napisałem, z miejsc wymienionych można wracać bez testów, jakby tak patrzeć na to ściśle to obcokrajowcy nie powinni wjeżdżać do Włoch z krajów E wcale, chyba że tranzytem, albo tylko w celu dotarcia do domu i to tylko dotyczy krajów unii, ale życie jest życiem i ja nie miałem żadnych problemów żeby przyjechać z kraju E, oczywiście test musiałem mieć, to też dotyczy przylotu z Hurghady oczywiście traktując Włochy jako punkt przesiadkowy w dalszej drodze do domu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#60 PostWysłany: 02 Mar 2022 20:07 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Rzecz w tym, że miejscowe (włoskie) przepisy mówią to samo (z wyjątkiem wzmianki o touroperatorach), ale najwidoczniej się do tego nie stosują, bo nikt o nic nie pytał we Włoszech na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group