Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Wrz 2021 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Cześć, podepnę się pod temat:
jak to aktualnie wygląda z Egiptem i szczepionymi:
1. szczepiony dorosły - brak testu DO Egiptu, brak kwarantanny po powrocie
2. dziecko >12 nieszczepione - test PCR do Egiptu, kwarantanna po powrocie (???)
3. dziecko <12 nieszczepione - test PCR do Egiptu, brak kwarantanny po powrocie

nie pytam gdzie tu logika, tylko jakie są teraz wytyczne/wymogi :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#22 PostWysłany: 29 Paź 2021 08:07 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Podbijam powyższe pytanie @zawiert. Pewnie ktoś w praktyce sprawdzał, jak mają się w rzeczywistości przepisy, o których mowa tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt Chętnie się dowiem, jak przebiega proces uznawania szczepień przez Egipcjan i czy są jakieś problemy z tym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#23 PostWysłany: 29 Paź 2021 12:06 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
poczytaj Tripadvisor, jest tam troche informacji. Ja rozumiem ze osoba zaszczepiona wjezdza bez problemu.
. Lece 13 listopada wiec wtedy bede mogla opowiedziec o doswiadczeniach na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#24 PostWysłany: 30 Paź 2021 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przelot do Egiptu 23/10 Enter Air/ TUI do Marsa Alam. Przy odprawie w Warszawie nie sprawdzali czy pasażer ma wszystkie wymagane papiery, tylko paszport.

W czasie lotu rozdawano do wypełnienia egipskie dokumenty przylotowe. Ja już miałam wydrukowany i wypełniony, bo na stronie TUI była lista wymaganych dokumentów. Te kwestionariusze zbierała załoga.

Na lotnisku, do samolotu wsiedli urzędnicy i pokazywało im się przy wysiadaniu potwierdzenie szczepienia na kartce albo telefonie. Nie sprawdzali tego nawet z dokumentami pasażera. Potem autobus do terminalu i wszystko jak zwykle.

W samolocie nie pilnowali za bardzo noszenia masek. W busach do hoteli już bez masek, w moim hotelu też nikt nie nosił masek. W sąsiednim hotelu widziałam, że obsługa kelnerska nosiła.

Samolot wypełniony do ostatniego miejsca. Ja chyba właśnie byłam tym ostatnim klientem.

Nie wiem jakie są wymagania wjazdowe dla dzieci i młodzieży. Widziałam w sąsiednich hotelach dzieci, więc raczej wpuszczaja nieszczepione.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#25 PostWysłany: 12 Lis 2021 17:43 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Post informacyjny:
Przylot do SSH z FCO 6.11.2021. Po przylocie zbierane LPF oraz sprawdzane testy/szczepienia ale miałem wrażenie, że było to robione pobieżnie.
Następnie przed podejściem do okienka trzeba było wypełnić ich kwitek z podstawowymi informacjami. Później stempelek w paszport i dawaj na dwór.
Na zewnątrz kilku myfriendów ale cena 25$ za przejazd do NABQ (12km) gdzie mieliśmy hotel i nie chcieli zejść z ceny. Udało się nam złapać innego taksówkarza, który ostatecznie za 15$ nas zawiózł (pewnie i tak przepłaciliśmy). Mówił nam podczas drogi, że taksówki z lotniska są drogie bo tam tylko 1 firma obsługuje i mają zmowę.
Jeżeli chodzi o test PCR na wylot (przy locie do Włoch konieczny, nawet przy pełnym zaszczepieniu) to można albo poprosić hotel - u nas chcieli 50€, albo zrobić w szpitalu w Sharm el SHeikh. WAŻNE: aby zrobić test trzeba mieć kopię biletu, pierwszej strony paszportu i pieczątki którą wlepiali na wjeździe. Koszt 480EGP ~130PLN. Bankomat jest po lewej stronie od głównej bramy szpitala.

EDIT: Info od myFrienda u którego kupiliśmy pamiątki - cena za taką taksówkę 12km to 5$ I nie dać się naciągnąć na więcej.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Lis 2021 15:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#26 PostWysłany: 15 Lis 2021 09:25 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Info 2: na powrocie pojechaliśmy odebrać test ze szpitala a następnie na lotnisko. Trasa w sumie 46km za 15$. Oczywiście po targowaniu. Z ciekawości patrzyłem na licznik który pokazał za całą trasę ok. 210EGP ale czort wie co by tam naklikali gdybyśmy jechali na licznik.
Na lotnisku przy okienku do nadania bagażu prośba o PLFy oraz testy. Z ciekawości zapytałem czy będąc 2x zaszczepionym test jest potrzebny i czy dla dziecka 9 lat mogłby być ten tańszy test. Pan powiedział, że albo testy albo green pass , a dla dziecka poniżej 10 lat wystarczy test antygenowy.
Po przylocie do Włoch przy kontroli paszportowej pytanie kiedy mamy lot do domu. Powiedzieliśmy, że następnego dnia i nie było żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#27 PostWysłany: 27 Lis 2021 20:10 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2898
złoty
Tak jak pisze poprzednik, kontrola testów czy paszportów covid'owych po przylocie jest na poziomie farsy. Niektórzy pokazywali wręcz karty pokładowe. Ale przy wylocie z Berlina, jednak w miarę skrupulatnie kontrolowali. Przy wylocie z Egiptu w kierunku Niemiec, kontrole wręcz nadgorliwe bo uparli się abym wypełnił kartę do wskazania miejsca pobytu w Niemczech i nie dało się tego wyperswadować wskazując, że dotyczy to tylko rezydentów tego państwa. W polach z adresem w Niemczech wpisałem, że nie jadę do Niemiec i to usatysfakcjonowało pracowników Easyjet'a.
Na miejscu - Dahab i okolice + Św. Katarzyna, totalna swoboda. Niektórzy kelnerzy w maseczkach.
W SSH można było bezproblemowo wynająć auto za około 43,75U$D/dzień (SIXT) i samodzielnie wyruszyć w podróż po Synaju, czy dalej gdyby ktoś chciał.
W cenie jest bak paliwa (dodatkowe 15U$D) i nielimitowane km (dodatkowe 5U$D - bez dopłaty było 150km). Nie wiem ile to paliwo kosztuje na stacji, bo wystarczyło mi na prawie 900km, ale z tego co czytałem w internetach to kosztuje 1,80PLN-2,00PLN.


Ostatnio edytowany przez Chupacabra 27 Lis 2021 21:58, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#28 PostWysłany: 27 Lis 2021 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
kuba1306 napisał(a):
Na lotnisku przy okienku do nadania bagażu prośba o PLFy oraz testy. Z ciekawości zapytałem czy będąc 2x zaszczepionym test jest potrzebny i czy dla dziecka 9 lat mogłby być ten tańszy test. Pan powiedział, że albo testy albo green pass ,
Można wiedzieć skąd info że przy wylocie do Włoch konieczny test nawet przy pełnym zaszczepieniu?


Edit:
Niby tu się można czegoś dowiedzieć:
https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch
Ale z tego wynika że Egipt jest w grupie „E”
Cytuj:
Osoby, które przebywały lub przejeżdżały przez terytorium tych państw w ciągu ostatnich 14 dni nie mogą wjechać na terytorium Włoch. Wjazd do Włoch możliwy jest tylko w celach zawodowych, zdrowotnych, naukowych, w sytuacjach nagłych, lub konieczności powrotu do miejsca zamieszkania. Nie ma możliwości wjazdu w celach turystycznych. W przypadku istnienia podstaw do wjazdu nalezy zarejestrować swój przyjazd na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione).

Ale gdyby tak było to W6 i U2 nie latałoby masowo do Egiptu.


Ostatnio edytowany przez onufry_z 27 Lis 2021 23:51, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#29 PostWysłany: 28 Lis 2021 01:57 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
Info tutaj ---> https://www.trovanorme.salute.gov.it/no ... o?id=83003

Jest to jeden z wyjątków: Travellers entering via Covid-tested tourist corridors as per Ministry of Health Order of 28 September 2021.

Też info miałem od jednego z forumowiczów. Tylko dodam, że mimo iż tak Pan przy okienku powiedział, że testów nie potrzeba to sam bym nie ryzykował. Wszystko zależy od człowieka, przykładowo w drodze do mieliśmy 1kg nadbagażu w rejestrowanym i musieliśmy przepakowywać, a w drodze powrotnej +6kg i nikt problemów nie robił.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#30 PostWysłany: 28 Lis 2021 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
@onufry_z, wracając z Egiptu do Włoch musisz mieć test, możliwy jest tylko tranzyt do domu, są 2 wyjątki gdzie nie ma kwarantanny po przyjeździe do Włoch, to Marsa alam i sharm-el-sheikh, ale test trzeba mieć
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#31 PostWysłany: 28 Lis 2021 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
A jeśli nie opuszczam we Włoszech strefy tranzytowej lotniska i będę tam 10 godzin to nie podlegm pod wyjątek z testem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#32 PostWysłany: 28 Lis 2021 02:38 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2898
złoty
slaweko napisał(a):
@Chupacabra czy jesteś pewien, że tym wypożyczonym autem w SSH możesz zupełnie swobodnie pojechać np. do Św. Katarzyny?! Kiedyś autami z wypożyczalni nie można było opuszczać terenu SSH (kilkanaście km poza miastem stały posterunki policji/wojska i zawracali turystów)

Zadałem to pytanie przy wynajmie auta i dostałem odpowiedź, że "jest tam pięknie". Kontrolowano mi, przy samym wjeździe do św. Katarzyny, dowód rejestracyjny, ale nikt nie pytał o umowę najmu. Przy wyjeździe za mury obronne SSH nikt o nic nie pytał.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
slaweko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#33 PostWysłany: 28 Lis 2021 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
@onufry_z Troche iny, ale jednak podobny przypadek. Wracalem miesiac temu z Maroka do Polski przez Wlochy. Dokladnie wypelnielem wloski dPLF powolujac sie na wyjatki i powrot obywatela EU do kraju zamieszkania, oraz tranzyt. We Wloszech nikt nic nie sprawdzal (przesiadka w TSF) wiec jak dla mnie jest to pomijalny problem. Jedyne nieszczescie jest takie, ze linia lotnicza moze sie na cos uprzec. Moje "nieszczescie" polegalo na tym, ze podobno Ryanair dostal w nocy przed odlotem info, ze wszyscy lecacy wtedy do Wloch musieli miec testy antygenowe (ktore pacownicy na lotnisku nazywali PCR (sic!). Po polgodzinnej utarczce slownej grupa okolo 20 osob z EU w pospiechu gnala do najblizszej kliniki robic ASAP testy antgenowe (30minut testy plus 30minut transport). Ale tylko dzieki temu wszyscy zdazyli, ze byli na lotnisku okolo 3h przed odlotem. Marokanczycy i tak mieli testy juz przygotowane (bez nich nie mogli wleciec do EU). Nie musze oczywiscie dodawac, ze na test (i dPLF) we Wloszech nikt nawet nie zerknal...
Juz mi sie nie chcialo walczy z Managerka na chceck-in, a powrot do PL byl wazniejszy niz denied boarding. Gdyby nie potrzeba powrotu, to mozna bylo przytulic 600EUR z EU261...
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez jaco027, 28 Lis 2021 11:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#34 PostWysłany: 28 Lis 2021 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Włosi zrobili kilka wyjątków dla siebie na wyjazdy wakacyjne i m.innymi obejmuje to Marsa i Sharm, ale to jest zwolnienie z kwarantanny, a nie z testów, sam wracałem do Włoch z Istambułu i nie wpuścili by mnie do samolotu gdybym nie miał testu, na lotnisku w Wenecji udało mi się przejść, chociaż kontrola no schengen, ale miałem nocleg przed powrotem do domu i normalnie powinienem mieć kwarantannę ;).
Jak nie opuszcza się strefy tranzytowej to nie ma problemu z powrotem do domu, nie ma wtedy kwarantanny, ale test trzeba mieć zawsze po powrocie z kraju D i E, mimo szczepienia
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#35 PostWysłany: 28 Lis 2021 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 276
Loty: 888
Kilometry: 1 993 366
niebieski
Chupacabra napisał(a):
slaweko napisał(a):
@Chupacabra czy jesteś pewien, że tym wypożyczonym autem w SSH możesz zupełnie swobodnie pojechać np. do Św. Katarzyny?! Kiedyś autami z wypożyczalni nie można było opuszczać terenu SSH (kilkanaście km poza miastem stały posterunki policji/wojska i zawracali turystów)

Zadałem to pytanie przy wynajmie auta i dostałem odpowiedź, że "jest tam pięknie". Kontrolowano mi, przy samym wjeździe do św. Katarzyny, dowód rejestracyjny, ale nikt nie pytał o umowę najmu. Przy wyjeździe za mury obronne SSH nikt o nic nie pytał.

ok, dzięki, to istotne info dla mnie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#36 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:10 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
to ja jeszcze dodam od siebie @slaweko ze wjazd i wyjazd na Synaj bez problemow. Bralam auto z Europcar z rezerwacja online przed wylotem (dzis wrocilam) na lotnisku Hurghada. Gnalam jak ta glupia ponad 700 km w jedna strone zeby wejsc na najwyzsza gore Egiptu, warto bylo. Po drodze sporo check pointow, czesto nie mieli pojecia co zrobic z biala kobieta za kierownica, o co pytac, co sprawdzac :-) Duza czesc z panow policjantow po angielsku nie mowi. Mowilam, ze jade do St Catherine a z powrotem ze do Cairo, bo o Hurghada nie slyszeli :-) Nigdy nikt nie sprawdzil mojego prawa jazdy, pytali jedynie o car licence. 2 razy wpisali mnie do ksiazki, ale to bylo w okolicach Luxoru. Rzadko o paszport pytali. Czasem po prostu usmiechalam sie i machalam im reka bez zatrzymywania sie. nie chcieli mnie wpuscic na prom przez Suez Canal ale sie uparlam i jakos przez pierwszy check point przejechalam, na drugim kazali mi sie wrocic :-) Zrozumialam ze tylko ciezarowki korzystaja z promu (nie wiem czy to prawda). Przejechalam tunelem w obie strony, niestety nie widzac kanalu.
Autostrada z Suez do Sharm nowiutka, po 3 pasy w kazda strone. Z innymi drogami roznie bywa, zdarzało mi sie wjechac w dziure nie raz. Auta na szczescie nie rozwalilam, ale juz w pierwszy dzien dostalam sporym kamieniem w przednia szybe, wiec polecam wziąć ubezpieczenie ktore takie szkody pokrywa. Gosc w wypozyczalni nie zauwazyl rysy. Mialam ubezpieczenie zewnetrzne. Jadac z Luxoru do Marsa Alam przez Quseir wpakowalam sie w dziurawa droge nr 256 (nie polecam - choc widoki piekne). Ciezarowki wozily kamienie z kamieniolomu i jeden taki spory kawal spadl na droge jakies 100 m przede mna, gdybym jechala szybciej mogloby to sie skonczyc fatalnie. Pozniej mijalam te ciezarowki jak najszybciej sie da.
Ogolnie da sie jezdzic, nie jest tak jak pisza na Tripadvisor ze niebezpiecznie, chaos itd.. Chaos oczywiscie jest, ale jak ktos jezdzil juz w Afryce to da rade. Nie pchalabym sie do Kairu, ale jezdzilam po Quena, Luxor, Hurghada, Marsa Alam, Suez i dalo sie, klakson i do przodu!
W ostatni dzien wjezdzajac do Hurghada na checkpoint zabrali mi car licence i kazali zaparkowac z boku. Gdy poszlam sie upomniec o moje car licence policjant siedzacy w aucie mowi do mnie 100 LE. Jakie 100? Za speeding. Powiedzialam ze szybko nie jechalam i niech mi pokaze nagranie. On cos tam o kamerach, a ja mowie ze nie zaplace. Wiec on podumal i mowi, ze w takim razie spisze papier i bede musiala z tym papierem gdzies isc. OK. Poprosil o prawo jazdy, dalam mu miedzynarodowe. Popatrzyl, oddal i kazal jechac :-) Chyba sam nie wiedzial co ze mna zrobic. A chlopaki egipskie placili te mandaty. To byl jedyny raz (na 8 dni i kilka tysiecy km) gdy zapytali o prawo jazdy.
Europcar mial na stronie, ze jest potrzebne miedzynarodowe, choc wyczytalam w egipskim internecie ze nie ma takiej potrzeby. Gosc z Europcar nawet nie chcial na nie patrzec, ani na moje irlandzkie prawo jazdy. Powiedzial ze miedzynarodowe trzeba miec dla policji. Po doswiadczeniach z ichniejsza policja moge powiedziec, ze wiekszosc z nich nie ma pojecia ze takie cos istnieje :-)
W terms & conditions mieli zaznaczone ze jazda off road oraz po drogach o zlej nawierzchni jest zabroniona (wiekszosc egipskich drog mozna tu zakwalifikowac), wiec w razie jakichś uszkodzen mogliby zawsze powiedziec ze zlamalam warunki umowy i place za szkody ja. Auta 4x4 nie moga wjezdzac do tunelu pod kanalem (terms&conditions z Europcar).
W nocy tez jezdzilam, chlopaki jezdza bez swiatel, na dlugich, ogolnie jak komu pasuje :-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Lis 2021 06:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#37 PostWysłany: 06 Gru 2021 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
@kuba1306 te 480 egp to rozumiem test antygenowy.
Umawiałeś się wcześniej ze szpitalem?
Piszesz że pojechaliście po wynik (chyba) następnego dnia. Test antygenowy trwa ogólnie do pół godziny. Czy niemożliwe było odebranie wyników na poczekaniu? Czy po prostu nie chciało wam się czekać tego dnia?
Czy na wyniku była godzina pobrania wymazu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#38 PostWysłany: 07 Gru 2021 19:48 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
@onufry_z 480 to była cena za PCR. Odbiór możliwy był dopiero na drugi dzień.

Cytuj:
Jeżeli chodzi o test PCR na wylot (przy locie do Włoch konieczny, nawet przy pełnym zaszczepieniu) to można albo poprosić hotel - u nas chcieli 50€, albo zrobić w szpitalu w Sharm el SHeikh. WAŻNE: aby zrobić test trzeba mieć kopię biletu, pierwszej strony paszportu i pieczątki którą wlepiali na wjeździe. Koszt 480EGP ~130PLN. Bankomat jest po lewej stronie od głównej bramy szpitala.


Z tego co pamiętam był dzień, data i godzina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#39 PostWysłany: 20 Gru 2021 22:47 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Cześć

Na stronie MSZ czytamy:
Cytuj:
Przemieszczanie się między gubernatorstwami dozwolone jest dla Egipcjan oraz rezydentów. Cudzoziemcy przebywający w Egipcie na podstawie wizy turystycznej przy przekraczaniu granic gubernatorstw Morze Czerwone, Synaj Południowy i Marsa Matrouh zobowiązani są do przedstawiania negatywnych wyników testów PCR na koronawirusa, wykonanych nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą.


Czy to oznacza, że chcąc na własną rękę podróżować z Hurghady/Szarm El Szejk do Kairu potrzebuję zrobić test? :shock:

Posiadam certyfikat pełnego szczepienia.

Ktoś może podzielić się doświadczeniem i potwierdzić, że powyższe wymagania faktycznie funkcjonują i są aktualne?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Egipt a covid19
#40 PostWysłany: 20 Gru 2021 23:15 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Na stronach egipskich nic takiego nie znalazłam. Wróciłam 3 tygodnie temu. Jeździłam wynajętym autem Hurghada - Synaj, Suez, Luxor, Quena, Marsa Alam, samolotem do Kairu i nikt nic nie sprawdzał poza car licence. Auto miałam przez tydzień, na żadnym check point nawet o prawo jazdy mnie nie pytali. W ogóle to nie wiele pytali bo po angielsku policja, wojsko raczej nie mówi 🙂
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group