Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Sie 2019 18:06 

Rejestracja: 19 Sie 2019
Posty: 3
Jadę do Three Corners Eqinox Beach, punktu Vodafone lub innego nie ma w tym hotelu. Transport z lotniska mam ogarnięty. WIFi jak piszą jest dostępne w całym hotelu za free, ale jaka jest jego "sprawność" w domyśle powolność trudno powiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 20 Sie 2019 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
To rozumiem, że pierwszy raz jedziesz do Egiptu, bo byś wiedział, że w każdym hotelu są sklepy z wszystkim co jest potrzebne turystom
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 12 Lut 2020 13:06 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Rok temu jak byłem w Egipcie nie zdecydowałem się na zakup karty SIM na lotnisku tylko dopiero w mieście w punkcie Vodafon. Okazało się jednak, że było drożej.
Czy ktoś moze się podzielić doświadczeniem z ostatenigo czasu kupowania karty na lotnisku i punktach ulokowanych gdzieś w miastach?
RyszardM59 napisał(a):
Tak myślałem, ale chodzi mi o doświadczenia z nimi, chodzą różne plotki że oszukują. Kupujesz kartę 10 GB a w rzeczywistości okazuje się że jest np. 3 lub 4 GB
Bo pewnie nie mówią, że na przykład część jest na portale społecznościowe itp. albo np. jeszcze po jakimś dodatkowym doładowaniu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Lut 2020 21:57 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 9
Oferta Vodafone'a na lotnisku w Kairze jest bardzo rozsadna. Pod koniec grudnia kupowalem tam karte SIM 'dla turysty' (chodzilo mi glownie o internet) - za 12-13 euro - 20 giga. Obsluga calkiem profesjonalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Mar 2021 01:00 

Rejestracja: 15 Cze 2016
Posty: 39
Czy kupować sima na lotnisku w hurghadzie (jesli jest jakis punkt) ? Mam hotel 10 km od miasta i potrzebuje internetu tuz po przylocie. Z gory dzieki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Kwi 2021 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 495
Loty: 106
Kilometry: 237 470
niebieski
A pytanie związane z tym.

Będę w Egipcie i potrzebuje dzwonić na numer komórkowy w Polsce. Kilka razy.

Czy znacie jakiś sposób żeby to tanio ogarnąć z Egiptu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Kwi 2021 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Dzwonić przez wifi calling z wyłączoną siecią?
Góra
 Profil Relacje PM off
Korek_fly lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 11 Kwi 2021 19:06 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 52
kaj0x napisał(a):
Czy kupować sima na lotnisku w hurghadzie (jesli jest jakis punkt) ? Mam hotel 10 km od miasta i potrzebuje internetu tuz po przylocie. Z gory dzieki za pomoc


Przed wyjściem z lotniska jest 4 stoiska z kartami SIM. Nie da się nie zauważyć. Za 10 dolarów masz około 18Gb. Ale po włożeniu karty do telefonu minęło około 1h zanim zaczęło to działać.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 09 Cze 2021 21:32 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 26
maggo napisał(a):
kaj0x napisał(a):
Czy kupować sima na lotnisku w hurghadzie (jesli jest jakis punkt) ? Mam hotel 10 km od miasta i potrzebuje internetu tuz po przylocie. Z gory dzieki za pomoc


Przed wyjściem z lotniska jest 4 stoiska z kartami SIM. Nie da się nie zauważyć. Za 10 dolarów masz około 18Gb. Ale po włożeniu karty do telefonu minęło około 1h zanim zaczęło to działać.


A jakiej firmy kupiłeś kartę sim ? Wiele osób pisze, że "oszukujo" i sprzedają puste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Cze 2021 23:38 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Napiszę co mnie spotkało, może komuś to pomoże.
Hurghada, stoisko vodafone, wysoki sprzedawca w otoczeniu dziewczyn.
Wiedziałam, że oszukują, ale byłam po nieprzespanej nocy i nie zdążyłam się przyjrzeć czy karta była nowa czy nie. Po 20 minutach miała stać się aktywna. Kiedy powiedziałam, że poczekam gość powiedział, że może być aktywna dopiero po godzinie, nie chciał mi na paragonie napisać ile mam mieć netu (miało być 10 gb o ile dobrze pamiętam). Ruszyliśmy więc do hotelu, który był po drugiej stronie miasta. Karta zaczęła działać po godzinie, po następnej przestała.
Kilka dni później byłam w mieście więc poszłam do salonu złożyć reklamację. Gość wpisał numery do komputera i pyk karta działa. I jeszcze mi mówi, że cały czas działała. Pytam ile mam netu, mówi że kilka giga, że nie ma mowy abym w takiej cenie dostała 10 gb. Nie mam pomysłu jak można było przechytrzyć "system" oszustów. Nawet nowa karta mogła mieć przecież mało danych.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 23 Sie 2021 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Czy ktoś ma jakieś świeże informacje co do kart SIM z internetem w Marsa Alam? Przylatuję w najbliższą sobotę późnym wieczorem. Czy istnieje tam jakiś wiarygodny punkt sieci komórkowej? Do której godziny działa?
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Wrz 2021 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Odpowiem sama sobie.
Lotnisko w Marsa Alam. Po przejściu kontroli paszportowej jest mały punkt-wysepka sieci bodajże Vodafone. Końcem sierpnia 2021 cena za 30GB internetu wynosiła 14 USD. Sprzedający pytał, w którym hotelu się zatrzymujemy i na tej podstawie sprzedawał karty (byłam świadkiem, jak odmówił pewnej parze, ponieważ w ich hotelu ponoć nie chwytał zasięg). Karta została aktywowana w ciągu kilku godzin.
Uwaga, przychodzą horrendalne ilości sms-ów typu spam, po kilka lub kilkanaście dziennie. Poza pewnymi problemami z zasięgiem, internet działał bez zarzutu, a pakiet danych się nie skończył, więc karta najprawdopodobniej była nowa.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Wrz 2021 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 30
Loty: 44
Kilometry: 110 386
Wróciłem właśnie z Hurghady i moje doświadczenia z Internetem są takie:

Trochę z ciekawości trochę z potrzeby kupiłem kartę na lotnisku. Najpierw stałem w kolejce do Vodafone ale tam mi powiedzieli ze maja tylko 38GB za 25$, nie było mi tyle potrzebne. Udałem się do stoiska Orange gdzie dostałem 18GB za 10$. Dostałem kartę i instrukcję co mam zrobić jak karta się aktywuje. W instrukcji było ze mam wklepać jakieś 3 kody ale z racji, ze karta zaczęła działać bez nich to nie zrobiłem tego. Po 3GB zużytego transferu Internet się skończył i przypomniałam sobie o tych kodach. Okazało się, ze dwa są na dodatkowe 4GB a trzeci podwaja doładowania. Tak więc na mojej karcie pojawiło się kolejne 16GB. Byłem tydzień i wszystko śmigało mega dobrze, wszędzie LTE, nawet na miejscówkach nurkowych kilka km od lądu ( na dwóch miałem tylko 3g).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Maj 2022 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Mój znajomy wybiera się w rejony Allacha, czy ma ktoś świeże informacje/doświadczenia w sprawie punktów sprzedaży / cen na lotnisku Marsa Alam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Cze 2022 16:59 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Kuba71 napisał(a):
Wróciłem właśnie z Hurghady i moje doświadczenia z Internetem są takie:

Trochę z ciekawości trochę z potrzeby kupiłem kartę na lotnisku. Najpierw stałem w kolejce do Vodafone ale tam mi powiedzieli ze maja tylko 38GB za 25$, nie było mi tyle potrzebne. Udałem się do stoiska Orange gdzie dostałem 18GB za 10$. Dostałem kartę i instrukcję co mam zrobić jak karta się aktywuje. W instrukcji było ze mam wklepać jakieś 3 kody ale z racji, ze karta zaczęła działać bez nich to nie zrobiłem tego. Po 3GB zużytego transferu Internet się skończył i przypomniałam sobie o tych kodach. Okazało się, ze dwa są na dodatkowe 4GB a trzeci podwaja doładowania. Tak więc na mojej karcie pojawiło się kolejne 16GB. Byłem tydzień i wszystko śmigało mega dobrze, wszędzie LTE, nawet na miejscówkach nurkowych kilka km od lądu ( na dwóch miałem tylko 3g).
A nie można kupić karty z Orange w Polsce i tam używać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Cze 2022 05:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Oczywiście że można. Ale potem nie dziw się jak 100 złoty poleciało w parę minut
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 05 Cze 2022 11:53 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
Oddam za darmo kartę SIM Vodafone kupioną na lotnisku w Marsa Alan. Karte sprzedali mi za 10€ jako 22Giga + Whatsapp free + Messenger free. Nie podawałem żadnych danych osobowych, ani lokalizacji hotelu, nie dostałem paragonu ani żadnego potwierdzenia. Wykorzystalem ok. 8G. Ważność karty wg apki ada vodafone do 22.06.22.
Odbiór osobisty: Warszawa, Mokotów. Ul. Gagarina.

Jako ciekawostkę dodam, za na lotnisku pracownik Itaki informuje żeby nie kupować vodofone na lotnisku bo tu oszukują i że net przestanie działać po dwóch dniach. I chyba nikt z Polaków z mojego lotu poza mną nie kupil. Ja jednak zaryzykowałem te 10€ i internet śmigał mi przez tydzień i prawie wszędzie w jakości LTE, wg speedtestu szybkość osiągała 15-30 M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 10 Cze 2022 08:16 

Rejestracja: 12 Maj 2022
Posty: 2
Hurghada czerwiec 2022. Lotnisko przy wyjściu stoisko Orange.
Wybieram opcje 16$ - 40 GB
Paszport, rejestracja, karta sim w telefonie. ZDJĘCIE KARTKI Z 3 kodami koniecznie !
Info od sprzedawcy ze karta uruchomi się za około 2 h (tak było)
Po uruchomieniu karty wbijam kody i cieszę się nielimitowanym niemal internetem na tydzień
wakacji. Czy polecam ? Oczywiście, zawsze wybieram Orange w Egipcie i działa bardzo dobrze
nawet na morzu.
Kod do sprawdzenia ilości danych GB #0#11#
Miłej zabawy !

P.S. Jedynie nie wiem jak długo taka karta jest ważna ? Ktoś wie i może pomoc w tym temacie ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kuba71 uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 23 Cze 2022 10:13 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 561
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Ja kupiłem dzisiaj na lotnisku w Hurghadzie na stoisku Orange kartę 16GB za 8 EUR. Gość powiedział, że żeby sprawdzić konto trzeba zainstalować apkę My Orange Egypt. Niestety apki nie mogę zainstalować bo Google odmawia - zły kraj. Wpisałem ten kod, który podałeś ale w odpowiedzi dostałem wiadomość po arabsku, która po przetłumaczeniu przez google wygląda tak:

1939,0 Unikalny Laurence Man
Pokaż #012#Twoje saldo 0.0 EGP masz 4000
super
Dalej: 1

I zielonego pojęcia nie mam o co chodzi bo jeśli to 1939,0 to stan moich GB to gdzie te 16???
Może ktoś ma jakieś podobne doświadczenia z ostatnich dni i może się nimi podzielić?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Cze 2022 14:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Cze 2022 10:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Zawsze można tutaj ściągnąć: https://aapks.com/apk/mobinil-my-orange/version/
Góra
 Profil Relacje PM off
malediwy lubi ten post.
malediwy uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group