Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Cenny poradnik jak/ile/kiedy o dojeździe, opłatach itd.

viewtopic.php?f=645&t=45778&p=1012904#p1011890

Pytania dotyczące hoteli

hotele-ai-w-tabie,533,121324


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 29 Gru 2019 00:17 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
W Eilacie są także bankomaty, że prowizja jest ~7 zamiast 15 za wypłatę. Ale to i tak słaby interes.
Albo wypłata większej ilości szekli (np. 100) z nastawieniem na wydanie w drodze powrotnej na lotnisku, a nadwyżkę w kantorze (po security) wymienić na "lepszą" walutę...?
A tak swoją drogą, takiego delikwenta - bo nie każdy o tym wie - co to przyleciał przez Eilat, a chce wylecieć z Egiptu, to co... nie wpuszczą do samolotu? :shock:
I odwrotnie: przyleciał do Egiptu, a chce wylecieć z ETM, to... nie wypuszczą z Egiptu na granicy, czy może tutaj nie ma problemu?
Dziwny zwyczaj, no ale po zwyczajach odnośnie kaucji za tankowanie w Izraelu, to już mnie to nie dziwi. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#342 PostWysłany: 29 Gru 2019 09:54 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@sanchopan słowo klucz: 'czarter'

Spróbuj kupić bilet czarterem w jedną stronę z/do Egiptu (nie powinno się w ogóle udać), albo kupić w dwie strony, ale później polecieć sobie do Eilatu i próbować wrócić na tym bilecie czarterowym w drugą stronę z Egiptu. Życzę powodzenia, opisz później swoje doświadczenia dla potomnych. ;)
Oczywiście zawsze można kupić bilet w dwie strony czarterem, przylecieć do Egiptu i później pojechać do Izraela i stamtąd już wrócić i to jest jedyna możliwa kombinacja, ale też problematyczna, bo pewnie na lotnisku będą Cię szukać i np. biuro podróży może mieć jakieś problemy, a zresztą o takiej powyżej nie było mowy.

Chyba że kupisz bilet 'normalnymi' liniami, to sobie możesz kombinować z lotniskami wylotu i przylotu w Egipcie lub poza nim jak chcesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#343 PostWysłany: 29 Gru 2019 10:05 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A jest jakiś (dziwny) powód, że tak robią w Egipcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 29 Gru 2019 12:21 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Pewnie chodzi o to samo co na Sri Lance, czyli kontrolę zorganizowanego ruchu turystycznego, być może nawet w celach zwiększenia bezpieczeństwa turystów. Ale to tylko moje domysły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 29 Gru 2019 16:35 

Rejestracja: 05 Sty 2011
Posty: 19
Cześć, podepnę się pod temat Taby - chodzi o przejazd autobusem o 15tej do Sharm. Mam prośbę żeby ktoś kto jechał opisał co i jak.
Planuję z rodzinką przedrzeć się po przylocie z Wawy ok 10:55 przez granicę.
Co do transportu z lotniska wyczytałem tu że autobus linii 30 na granicę. Poprzednim razem przekraczaliśmy granicę w styczniu '19. Nie wspominam tego zbyt dobrze, ze względu na długi czas przejścia przez te chyba z 7 kontroli i to pomimo późnej nocy. Gorzej że podróżowaliśmy z małżonką i dwójką młodzieży padniętej po harcach w morzu martwym...
Czy ktoś z szanownych forumowiczów jechał tym autobusem z Taby do Sharm i może opisać jak to wygląda bo chcemy się z małżonką i dzieckami wybrać.
1. Jakie jest ogólne wrażenie - bezpiecznie, czy raczej nieszczególnie - co ile są kontrole, czy jest policjant na pokładzie?
2. O której można liczyć na przyjazd do Sharm?
3. Gdzie jest przystanek końcowy w Sharm?
4. Czy istnieje szansa (a jeszcze lepiej zwyczaj) po wsparciu finansowym kierowcy na kurs pod nasz hotel? Ewentualnie centrum handlowe w Nabq - La Strada Mall.

Z góry dzięki za pomoc. Podróżować będę z dziećmi - stąd pytanie. Ewentualnie mogę się skusić na taksę, ale ze względu na finanse - niechętnie.
Variant

Edit, znalazłem wątek, gdzie piszą więcej:
viewtopic.php?p=1185988#p1185988
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 30 Gru 2019 05:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Szkoda @abcdefg12 ze sobie odpuscilas ten temat. Rozumiem ze po wpisach „ekspertów”.

W 2017 roku przyleciałem ostatnim lotem do Eilatu w marcu, a kilkanaście dni później wylatywalem z lotniska SSH (Szejk) na bilecie czarterowym (w jedna stronę) do WAW.

Nikt się nawet nie zapytał „dlaczego tak”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 30 Gru 2019 13:48 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Czy ktoś z Was już wyrabiał drogą internetową wizę do Egiptu? Bo czytałam, że już nie można kupić jej na przejściu granicznym Lece za 3 tygodnie i szukam potwierdzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 30 Gru 2019 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Ten wątek to TABA

Na Tabe (i na półwysep Synai) nie trzeba mieć/wyrabiać WiZY. Na granicy Eilat/Taba nic nie wyrabiasz/dostajesz. Po prostu przechodzisz.
Jeżeli wjeżdżasz głębiej niż Taba (około 1km od granicy) to musisz opłacić opłatę transportowa(?) 400LE. Wyglada to tak ze taksówka się zatrzymuje przy „posterunku” gdzie stoi „policeman” i nie wychodząc z samochodu daje się mu kase (i paszport) a on daje kwitek. Miesiąc temu nie chciał ode mnie przyjąć w USD. Ale wiele osób pisało ze w tej walucie płaciło (przy nie korzystnym dla turysty przeliczniku).

Ktoś tu wcześniej pisał ze wyrabiał sobie e-wizę na Egipt a i tak musiał ta opłatę płacić.


Ostatnio edytowany przez wojtura, 30 Gru 2019 18:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 30 Gru 2019 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
@variant

Ja tym autobusem nie jechałem. Ale...

Pod koniec 2018 roku spotkałem w Dahab dziewczynę (sympatyczna ;)) która tak podróżowała.
Ogólnie mówiła ze przejazd był znośny. Autobus trochę podniszczony, ale nie myślała ze się rozleci.
W Dahab była lekko przed 19. Ale tez mówiła ze trochę na starcie miał opóźnienie bo ... „obiad kierowcy to rzecz święta”.

Patrzę na ten Twoje miejsce docelowe (Nabq - La Strada Mall) i wyglada ze od stacji autobusowej w Sharm-el-Szejk jest 27 km. To dość dużo jak na prośbę by podrzucił. Nawet za kase. Zwłaszcza ze nie da się po drodze zjechać i Was podrzucić. W Sharm będziecie pewno 21-22. To trochę późno. Wiec miejscowi taksówkarze mniej będą ustapliwi co do ceny.

Do Dahab jest jakieś 4-5 posterunków kontroli. Nie wiem czy wchodzą do autobusu, ale myśle ze tak. Jak jedziesz taksówka, to praktycznie przejeżdżasz. Bo widza turystów. Nie sadze ze w autobusie jedzie policjant (chyba ze po cywilnemu tajkniak).

Pomysł o Taxi. Na lotnisku będziecie o 11. Granice przekroczycie przy dobrych wiatrach godzinę-dwie później. To będzie 12-13. Taxi zawiezie Was pod hotel. Myśle ze za 100USD (mogę dać namiar na mojego egipskiego drivera. Kontakt przez WhatsApp). Jedzie jakieś 3-4h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 31 Gru 2019 07:42 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
100 $? za taxi vs. 100EGP(7$ za osobę). Wyjazd o 15PM z Taba w Sharmie zgodnie z rozkładem powinien być na dworcu o 19.30PM - ale z tym różnie.
Kontroli trochę jest. Niektórzy wchodzą do autobusu zbierają ID, paszporty, później rozdają itp. Niektórzy przejdą się tylko po autobusie i każą jechać dalej.
Z dworca autobusowego w Sharmie do tej miejscówki trochę ponad 25 km.
Border Tax to lepiej w 400EGP jak dajesz $ bardzo kręcą nosem - lepiej sobie i im nie utrudniać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 06 Sty 2020 23:56 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 13
witajcie! Czy ktoś przekraczał granicę w Tabie w 2020 r. ? Są jakieś zmiany w zakresie opłat, albo inne?? pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 07 Sty 2020 10:56 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Popdinam sie pod pytanie Lecę do Ejlatu za 2 tyg a stamtąd do Taby Kupuję wizę na przejściu granicznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 07 Sty 2020 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
przeczytaj pare postów wyżej na temat wizy w Tabie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#354 PostWysłany: 07 Sty 2020 23:21 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
W 2020r. Fee Rates for Crossing Land Border from Israel kształtuje się tak:

https://www.iaa.gov.il/he-IL/rashot/Documents/Fee%20Rates%20for%20Crossing%20Land%20Border%20Terminals%20on%20January%201%2c%202020.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 16 Sty 2020 12:50 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Czy dziecko 4-letnie (kończy 5 lat w kwietniu) równiez ponosi wszelkie płatności? Chodzi mi o bilet 4,4 szekli z lotniska do Taby, 102 szekle opłaty wyjazdowej z Izraela i 400 funtów egipskich???
Będę wdzięczna za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 16 Sty 2020 13:17 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Załóż, że tak, najwyżej się miło zaskoczysz na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#357 PostWysłany: 16 Sty 2020 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
przechodząc tam 2 razy nie dostrzegłem żadnej informacji o zniżkach, po za tym ile razy można wałkować to samo pytanie, co stronę, najpierw poczytać, potem pytać i to z sensem, bo jeśli rzeczywiście do Taby to żadnych opłat nie ma, a wiz nie ma na całym Synaju od dawna
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#358 PostWysłany: 20 Sty 2020 18:20 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 35
zwolnione z opłat przekroczenia granicy są dzieci do lat dwóch. Powyżej dwóch lat płacą normalną stawkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 08 Mar 2020 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Podobno przejście zamknięte od dziś popołudnia do odwołania ze względu na koronawirusa

https://www.i24news.tv/en/news/israel/d ... irus-fears
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 02 Maj 2020 02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Marzec '20

11:20 - ustawienie się w kolejce imigracyjnej w ETM, standardowe pytania
11:50 - odbiór bagażu, potem zakupiłem bilet na egged w automacie przy wyjściu z terminala
12:00 - siedzę w egged i ruszam w stronę granicy. Połączenie jest niesamowite. Wychodzimy z terminala, wsiadamy i po 40 minutach jesteśmy na granicy z Egiptem.
12:45 - przyjazd na granicę

Krok 1. Laska się pyta (przed wejściem do budynku), gdzie podrózuję i czy mam broń.
Krok 2. Po wejściu mamy budki jak w kantorze. Tam uiszczamy opłatę izraelską, jeśli nie ma się rezerwacji z Taby. Kwota wszystkim znana. Revolut nie działa.
Krok 3. Odbiór karteczki wyjazdowej (automat).

Welcome to Egypt. Tutaj granica wygląda jak prawdziwy kraj III świata.

Krok 1. Szybkie sprawdzenie paszportu. Wystarczy burknąć "Bolanda" i można isć dalej.
Krok 2. Wejście do budy z ochroną. Bramka metalu, sprawdzenie bagażu (xray), przeglądanie wszystkich leków w poszukiwaniu tych zakazanych. Dziwna atmosfera.
Krok 3. Wejście do terminala. Tutaj siedzą jacyś żebracy, którzy "pomagają" wypełniać kartkę wjazdową, a potem żądają kasy. Mozna olać. Tutaj też jest kantor (zaraz przed budkami pograniczników na lewo) i możemy wymienić 25, czy tam 26 dolców na 400 funtów. Konieczna jest późniejsza opłata w funtach egipskich, jeśli jedziemy dalej (poza Tabę). Dostaniemy więcej (405 i tyle potem od nas zażądają).
Krok 4. Wiza. Mówimy sinai only, stemplują, wychodzimy z budynku i idziemy w stronę bramy.
Krok 5. Przed bramą ostatecznie sprawdzają, czy mamy ważną wizę i możemy wyjść za bramę.

Nawet umundurowani pogranicznicy mogą żadać napiwków za nic. Można to olać.

13:15 - wyszedłem za granicę. Masa taksówek, ja mam swoją. Musiałem chwilę czekać na takse, zaraz 20 metrów za granicą jest sklep, można skorzystać.
13:35 - opłata 405 funtów egipskich
13:50 - przyjazd do Taba Heights

W drugą stronę odwrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group