Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Mar 2019 18:59 

Rejestracja: 09 Mar 2019
Posty: 3
Dzięki!

Jeszcze dwa pytania.
Kto jest moim hostem - biuro podróży, z którym lecę, czy wpisać nazwę hotelu, w którym będę?
I kogo ma wpisać jako tego, kto płaci za mój pobyt: siebie, czy "host, company, sponsor"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 09 Mar 2019 19:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Hotel i siebie jako płatnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 09 Mar 2019 19:03 

Rejestracja: 09 Mar 2019
Posty: 3
Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 13 Sie 2019 16:18 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 9
Na poczatku stycznia 2020 planuje wybrac sie do Egiptu. Ale nie w ramach wycieczki, czy wczasow – wyjazd calkowicie samodzielny.
Z podlinkowanego artykulu na poczatku watku wynika, ze w przypadku wyjazdow organizowanych indywidualnie (nie przez biuro podrozy), podrozujacy musi wystapic o wize w konsulacie lub droga internetowa. Nie mozna otrzymac wizy na lotnisku…
Czy ktos z kolezanek/kolegow, w oparciu o wlasne doswiadczenia, moglby opisac stan faktyczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 13 Sie 2019 16:36 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
Visa Issuance:
E-visas can be obtained before departure at https://www.visa2egypt.gov.eg. Passengers must have a printed e-visa confirmation.
Nationals of Poland with a normal passport can obtain a visa on arrival for a maximum stay of 30 days. They can apply to extend their stay.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 13 Sie 2019 19:56 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 9
Dzięki za info. Tyle, ze nie jest to odpowiedz na moje pytanie... :-)
Kwestia wydawania (a właściwie - niewydawania) 'wolnym strzelcom' wizy na lotnisku pojawia się, od czasu do czasu, na rożnych forach (np. tripadvisor). Informacje 'oficjalne' niby są precyzyjne, ale jednak nie rozwiewają wszystkich wątpliwości - stad moje pytanie o własne doświadczenia forumowiczów. Ktoś, coś?
W.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Sie 2019 11:07 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Mam ten sam dylemat W stycznie lecę do Eilatu, a stamtąd ruszam do Egiptu Już pół roku temu przerobiłam te trasę kupując wizy na lotnisku Czy teraz nie ma już takiej opcji? Bardzo prosze o info
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 14 Sie 2019 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Ale serio czego oczekujecie? Jest jakiś stary artykuł sprzed paru lat, ale parę postów wcześniej ktoś Ci wkleił OFICJALNE i AKTUALNE info ze strony rządowej o najnowszych regulacjach z linkiem do wyrobienia e-wizy. Szukacie potwierdzenia, że jednak rząd egipski nie kłamie? Może jednak lepiej nie jedźcie, bo to nigdy nic nie wiadomo...
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Lis 2019 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Poszukuję wizy egipskiej w formie naklejki (nowej, "nieużywanej"). Szczegóły na priv proszę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 20 Gru 2019 12:27 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Ja mam niezłą rozkminę. Lecę za parę dni z rodziną do Sharm el-Sheikh i zastanawiam się czy wyrabiać płatną wizę przez portal czy dalej obowiązuje ta wiza na Gulf of Aqaba, którą dostawało się za darmo na lotnisku jak się nie wyjeżdżało poza Synaj?

Jak napisałem na adres tego portalu od wiz to mi udzielili następującej odpowiedzi: każdy posiadacz europejskiego paszportu może dostać darmową wizę na Gulf of Aqaba ale w drugim paragrafie napisali, że Polski i Brunei to nie dotyczy :P WTF? Teraz już kompletnie nie wiem czy mam wyrabiać czy nie :)

Może ktoś w Was był ostatnio w SSH i wie jak to wygląda?

Pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Gru 2019 14:22 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
"Synai only" i dostajesz pieczątkę na 14 dni, visa kupowana 25$ = dni.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 02 Sty 2020 12:25 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 29
Witam,
Planuję podróż do egiptu i z racji na ceny biletów chcę zakupić bilety na trasie TXL-HRG;przez stronę https://en.tuifly.com/ a powrót HRG- TXL linią Easyjet.
Przy szukaniu połączeń na interesujące mnie daty na stronie https://www.corendonairlines.com pojawia się poniższy komunikat:
"Ostrzeżenie dotyczące lotów czarterowych do Egiptu w ramach przepisów ECAA::
Jeśli pasażer jest obywatelem Egiptu, podróż lotem czarterowym jest zabroniona. Aby otrzymać zgodę na podróż, dana osoba powinna być zatrudniona przez przedsiębiorstwo lotnicze lub firmę turystyczną, posiadać ważny dowód tożsamości i bezpłatny bilet. Pasażerowie niebędący obywatelami Egiptu przylatujący lotem czarterowym powinni podróż powrotną odbyć również lotem czarterowym. Jeżeli przylot odbywa się lotem rejsowym, to wylot też powinien odbyć się lotem rejsowym. Pasażerowie niebędący obywatelami Egiptu są zobowiązani do przylotu i odlotu z tego samego lotniska. Pasażerowie niebędący obywatelami Egiptu muszą okazać bilet powrotny."

Czy w związku z powyższym mogę zakupić bilety w podanej przeze mnie konfiguracji ? nie będzie z tym problemu ? ( nie mam pojęcia czy lot TUI to lot czarterowy czy rejsowy...) a informacji bardziej szczegółowych nigdzie nie mogę znaleźć.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Sty 2020 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
na ten temat pisałem już w w innym temacie dotyczącym Egiptu, trzeba najpierw przeczytać, a potem otwierać nowy, gdy informacji nie będzie, tutaj wszystko jasno napisane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 03 Sty 2020 08:49 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Poczytaj czy EasyJet jest linią czarterową i będziesz miał odpowiedź. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 03 Sty 2020 09:18 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 29
sranda napisał(a):
Poczytaj czy EasyJet jest linią czarterową i będziesz miał odpowiedź. ;)


Nie jest tyle to wiem, bardziej mi chodzi o to, czy zakupiony bilet przez https://en.tuifly.com/ jest rejsem czarterowym czy rejsowym...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Sty 2020 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Co ma OTA do rodzaju biletu? Napisz dokladnie jaki lot chcesz kupic to dostaniesz odpowiedź czy to czarter czy nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 04 Sty 2020 23:16 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 29
X3 6912
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 07 Sty 2020 06:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Czarter
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Sty 2020 10:51 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Rozumiem, że mając hotel w Tabie mogę nadal kupić wizę na granicy izraelsko-egipskiej? (przytaluję do Ejlatu) Nigdzie - poza Tabą- w głąb Egiptu nie wybieram się. Proszę o potwierdzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Kwi 2020 22:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Dobrze, że wszedłem w ten wątek, bo okazuje się, że nie wolno lotu OJ kupić?!
Planowałem polecieć do SSH, a wrócić z Marsa.
Jeśli coś złe wyczytałem, to proszę o sprostowanie wyjaśnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group