Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Lut 2018 01:15 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
@DMW
Przepraszam Cię @DMW ale Twój wpis zupełnie nic nie wnosi do dyskusji. Ten wątek dotyczy zupełnie innego tematu i niepotrzebnie zrobiłeś zamęt.

TK i MS korzystają z terminalu dla *A (głównie) i jest to terminal nr 2.
AZ korzysta z terminalu dla SkyTeamu czyli nr 3.
Temat dotyczy tego w jaki sposób się przetranzytować mając bilety AZ/MS nie kupując wizy.
Jeśli ktoś leci tak jak @DMW, to nie istnieje problem tranzytu, ponieważ przelatuje i odlatuje z tego samego terminala.
Z tego co pamiętam, to nie istnieje tranzyt w CAI pomiędzy terminalami po airside. Po landside kursuje bezpłatny autobus który łączy terminale i pętlę autobusową.
Osoby śledzące ten temat interesuje zatem, czy będą mogły nadać bagaż na wszystkie odcinki (myślę, że tak) i czy będą musiały kupić wizę na transfer.
Jeśli się otrzyma wizę na transfer, to dla chcących otworzy się możliwość zwiedzania Kairu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 20 Lut 2018 01:39 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Po pierwsze - odpowiedziałem pytania zadane mi przez @ms i @ciachu
Po drugie - temat tego wątku brzmi: "Czy korzystaliście z możliwości wyjścia "na miasto" w Kairze, przy przesiadce do 24 godzin?
Wg niektórych informacji nie trzeba wnosić opłaty za wizę." Więc wydawało mi się, że odpowiedziałem zgodnie z tematem.
A po trzecie - piszesz, że MS i TK korzystają z terminalu nr 2. Hmm.. Ja przyleciałem MS na terminal nr 3 i odleciałem TK z terminalu nr 3.
ps. wyjaśnij więc kiedy można otrzymać bezpłatną wizę "na transfer"
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 20 Lut 2018 04:33 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Ad. 1. Jak dla mnie, to nie jest problem. Nie ja tu rządzę, wyraziłem IMHO tylko uwagę porządkującą temat.
Ad. 2. Słusznie zauważyłeś, że terminal 3 jest dla *A, a terminal 2 dla SkyTeamu i innych. Po prostu byłem tam bardzo dawno. Ponadto coś mi majaczy po głowie, że jak byłem ostatni raz, to korzystałem z kolejki automatycznej jak na LGW.
Ad. 3. Na pytanie "Czy korzystaliście z możliwości wyjścia "na miasto" w Kairze, przy przesiadce do 24 godzin?" odpowiem retorycznie. A po co wychodzić "na miasto" jeśli nie trzeba byłoby zmieniać terminala?
Ad. 4. IMHO nie da się otrzymać wizy za free. Ale czas płynie i wszystko się zmienia. Więc może jest w CAI transfer airside i może są wizy za free, czego sobie i innym życzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Lut 2018 08:53 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Ja za wieści dziękuję, przydadzą się w planowaniu i ogarnianiu, cóż wygląda na to, że z 50 USD trza będzie wyskoczyć, ale może coś się jeszcze wydarzy do maja;)

To kto pierwszy leci z deal? Jest jakaś lista?

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Lut 2018 22:49 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
niedzwiecki.pl napisał(a):
Ad. 4. IMHO nie da się otrzymać wizy za free. Ale czas płynie i wszystko się zmienia. Więc może jest w CAI transfer airside i może są wizy za free, czego sobie i innym życzę.

Czasem się zastanawiam, czy ja aby na pewno na polskim forum jestem...

Abstrahując jednak od wszechogarniających anglicyzmów i dziwacznych skrótowców, ja lecę z tegoż błędu cenowego początkiem maja, dziś właśnie dostałem powiadomienie o zmianie godziny wylotu z Pizy o 10 minut, ale póki co rezerwacja się trzyma, więc za 2 miesiące opiszę, co udało mi się załatwić. Arabskiego się uczę od miesiąca, a nuż coś pomoże. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Lut 2018 01:09 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
chartsman napisał(a):
Czasem się zastanawiam, czy ja aby na pewno na polskim


IMHO - https://sjp.pl/IMHO
Za free - powszechnie stosowane, zwłaszcza na forum.
airside i landside - powszechnie stosowane z powodu braku bardziej polskich słów. Przynajmniej jest to jednoznaczne dla użytkowników forum na temat lotnictwa w przeciwieństwie do sztucznych tworów jak strefa operacyjna i strefa ogólnodostępna (mi się kojarzy ze szpitalem).

Dziwi mnie fakt, że nie do końca skodyfikowany język angielski, króluje na lotniskach. Bardziej międzynarodowym byłby rosyjski lub francuski, czy łacina.

Wracając do tematu, czekam na wieści z CAI. Ja niestety dopiero pod koniec maja, więc nie będę pierwszy z tego forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 31 Mar 2018 17:44 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
niedzwiecki.pl napisał(a):
@DMW
Przepraszam Cię @DMW ale Twój wpis zupełnie nic nie wnosi do dyskusji. Ten wątek dotyczy zupełnie innego tematu i niepotrzebnie zrobiłeś zamęt.

TK i MS korzystają z terminalu dla *A (głównie) i jest to terminal nr 2.
AZ korzysta z terminalu dla SkyTeamu czyli nr 3.


Czy komuś z forumowiczów udało się wylądować w Kairze na jednym terminalu, a odlecieć z innego terminala bez kupowania wizy?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Kwi 2018 20:49 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Wiza, hotel czy cokolwiek przy przesiadce przysługuje tylko przy obu lotach Egyptairem. Patrzyli też na numer biletu - prefiks Alitalii był dyskwalifikujący.

Ogólnie przesiadka między terminalami to dno, czekaliśmy prawie 2h na autobus (bo przejścia nie ma).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 24 Kwi 2018 21:14 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Dziękuję Ci @ms993 za informację.
Najważniejsze, że da się przedostać między terminalami nie opuszczając strefy tranzytowej. Czyli jednak 50 USD zostanie w kieszeni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Kwi 2018 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
ms993 napisał(a):
Wiza, hotel czy cokolwiek przy przesiadce przysługuje tylko przy obu lotach Egyptairem. Patrzyli też na numer biletu - prefiks Alitalii był dyskwalifikujący.

Ogólnie przesiadka między terminalami to dno, czekaliśmy prawie 2h na autobus (bo przejścia nie ma).

Napisz jak spędziłeś czas miedzy przesiadkami. Ceny przyjazne w knajpach? Ewentualnie który salonik najlepszy ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Kwi 2018 22:00 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Salonik tu jest chyba tylko jeden (na Priority Pass), dosyć nędzny. Siedzimy tutaj z kolegą z Rosji lecącym na takich samych biletach, którego spotkaliśmy czekając na transfer między terminalami, gdy też się kłócił o darmową wizę albo hotel.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ms993, 24 Kwi 2018 22:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 24 Kwi 2018 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
A da się tam gdzieś wyspać ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Kwi 2018 22:48 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Lotnisko jest spore, są też ławki bez przegródek, więc powinno się dać pospać.
Przed samymi bramkami do samolotu jest kontrola bezpieczeństwa, więc warto przyjść wcześniej, bo chwilę schodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 24 Kwi 2018 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
A czy w Terminalu 2 po przylocie z FCO też ławki do spania znajdę :) ?
Jakby przykimać po przylocie z Włoch to można jeszcze na miasto skoczyć :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Maj 2018 23:40 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Jeśli ktoś się zdecyduje zapłacić 25$ i wyjść, to potem wracając na drugi lot trzeba pójść do okienka odprawy Alitalii w terminalu 2 (nawet posiadając już wszystkie karty pokładowe wydrukowane na pierwszym lotnisku) i wziąć formularz migracyjny - nie ma ich obok kontroli paszportowej, tylko w checkinach. Musiałem się wracać, bo oczywiście informacji o tym też tam nigdzie nie ma. Przygotujcie się też na 2 albo 3 prawie identyczne kontrole bezpieczeństwa (np. przy wejściu do budynku lotniska, przy wejściu do airside i przy wyjściu z saloniku). Głównym elementem tych kontroli jest zdejmowanie butów i chodzenie boso po brudzie na podłodze, bo kieszenie można mieć pełne, piszczeniem bramek nikt się nie przejmuje.

W kwestii wyjścia bez kupowania zwykłej wizy jest jeszcze opcja wykupienia wycieczki - obok stanowiska transferowego jest okienko biura podróży Egyptair, gdzie za 40-60$ są wycieczki np. do piramid z wliczoną wizą i biletami wstępu. Wycieczki mają jakieś określone godziny wyjazdu, ale nie pamiętam szczegółów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chartsman lubi ten post.
Arnoldx19 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 06 Maj 2018 00:00 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
ms993 napisał(a):
Jeśli ktoś się zdecyduje zapłacić 25$ i wyjść, to potem wracając na drugi lot trzeba pójść do okienka odprawy Alitalii w terminalu 2 (nawet posiadając już wszystkie karty pokładowe wydrukowane na pierwszym lotnisku) i wziąć formularz migracyjny - nie ma ich obok kontroli paszportowej, tylko w checkinach. Musiałem się wracać, bo oczywiście informacji o tym też tam nigdzie nie ma. Przygotujcie się też na 2 albo 3 prawie identyczne kontrole bezpieczeństwa (np. przy wejściu do budynku lotniska, przy wejściu do airside i przy wyjściu z saloniku). Głównym elementem tych kontroli jest zdejmowanie butów i chodzenie boso po brudzie na podłodze, bo kieszenie można mieć pełne, piszczeniem bramek nikt się nie przejmuje.

W kwestii wyjścia bez kupowania zwykłej wizy jest jeszcze opcja wykupienia wycieczki - obok stanowiska transferowego jest okienko biura podróży Egyptair, gdzie za 40-60$ są wycieczki np. do piramid z wliczoną wizą i biletami wstępu. Wycieczki mają jakieś określone godziny wyjazdu, ale nie pamiętam szczegółów.


Potwierdzam to co napisałeś. Najgorsze jest to, że jak przejdziesz security control wcześniej niż 3 godziny przed lotem, to jesteś w martwym punkcie w miejscu lotniska, gdzie nie można nawet wody kupić, ponieważ nie masz exit card wymaganej przy kontroli paszportowej, którą dają linie lotnicze, a stanowiska checkin są jeszcze nie otwarte.
Co do samego tranzytu. Jeżeli masz bilet na kolejny odcinek, to sprawa wygląda następująco. Ja miałem przylot Alitalią na terminal 2, a odlot po ok 7h z terminala 3 EgyptAir. Po wylądowaniu na terminalu 2 podążasz za drogowskazami "transfer" aż dotrzesz do biura "transfer information". Tam chłopkowi pokazujesz swój paszport i potwierdzenie rezerwacji na kolejny lot. Osób z podobną przesiadką było 6.Wszystkim pozbierał paszporty (potem oddał ;-)), coś tam pospisywał, podzwonił i po około 45 minutach zaprowadził nas do busa, który zawiózł nas na terminal 3. Tak więc potwierdzam kluczową informację w tym wątku: PRZY TRANSFERZE NIE JEST POTRZEBNE WYKUPIENIE WIZY (przy wyjściu na miasto niestety jest i do tego trzeba wypełnić arrival card). Jedyna lipa, że bagaż miałem nadany do Johannesburga (moje miejsce docelowe), a obsługa przywiozła mi moją walizkę do ww. punktu "transfer information". Po dotarciu busem na terminal 3 podszedłem do stanowiska Egypt Air. Pracownik obsługi mocno się zdziwili, że mi tą walizkę wydali, zamiast zawieźć ją gdzie trzeba. Pracownik Egypt Air polecił mi ją zostawić i powiedział, że ją nada (bagaż dotarł cały i zdrowy). W czasie lotów powrotnych Egypt Air przekazał moją walizkę Alitalii (na wszelki wypadek upewniłem się, gdzie jest moja walizka pytając przy stanowisku Alitalii i EgyptAir). Śmieszne na lotnisku w Kairze jest to, że wszyscy chcą od Ciebie bakszysz (napiwek), nawet za otwarcie drzwi do toalety lol :)

Co do samego wykorzystania czasu podczas przesiadki polecam prywatny trip na piramidy w Gizie:
http://www.lavacanza.in/sightseeing-tou ... 2-32214p55
https://www.viator.com/tours/Cairo/Shor ... 2-32214P55

Cena śmiesznie niska. Zapłaciłem nieco ponad 13USD,a miałem prywatny trip z kierowcą i przewodnikiem, którzy zawieźli mnie do Gizy, przewodnik poopowiadał co nieco, miałem w cenie przejażdżkę wielbłądem, butelkę wody i przekąski i jeszcze zatrzymaliśmy się w fabryce papirusu. Chłopaki (kierowca i przewodnik) poświęcili mi 5h + 2h czekali w upale mnie na lotnisku, gdyż biuro podało błędną godzinę przybycia. Wieźli mi ok 50 km w jedną stronę. Zająłem im prawię dniówkę i szkoda mi się zrobiło, bo z tych 13USD, odliczając cenę paliwa, prowizji dla pośrednika, biura ile mogli zarobić? Dałem im spory napiwek (znacznie przewyższający cenę tripu). Naprawdę się starali i byli bardzo życzliwi.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 09 Maj 2018 10:47 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
A ja wczoraj przeszedłem odprawę paszportową i dostałem pieczątkę wyjazdową z Egiptu bez problemu, żadnego formularza imigracyjnego od Allitalii nie wypełniając, dano mi tylko karteczkę z logo Egypt Air i ona wystarczyła. Szkoda, że o tej wycieczce do Gizy wcześniej nie słyszałem, bo tak słono przepłaciłem za Piramidy, że aż wstyd. W dodatku na własną rękę tam dojechałem... Że też nigdy mi do głowy nie przyszło zorganizowanych wycieczek szukać, no ale ja już tak mam, że lubię się w dyskusje z tubylcami wdawać, a później okazuje się, że mnie w jelenia zrobili, hehe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 09 Maj 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
No coż. W jelenia to faktycznie potrafią zrobić;)
Normalne ceny taxi do downtown to 120-140 egp.
Przy przesiadce z alitalii na egiptair musicie wziąć ze sobą bagaż na miasto.
Polecam old Cairo z koptyjskimi świątyniami, a szczegolnie dojazd taxi przez targowiska.
Klimat nieziemski ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez wtak, 10 Maj 2018 07:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Maj 2018 19:00 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Z lotniska do placu Tahrir przy muzeum zawsze jeździłem autobusem miejskim za kilka EGP. Nie pamiętam nr linii, ale ludzie chętnie podpowiadają. Z terminalów do pętli autobusów kursuje co chwilę bezpłatny shutle bus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Maj 2018 23:20 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Czy zdążę z przesiadką z Emirates (lądowanie 23:50) na Aegean (wylot 4:50)? Oczywiście akceptuje to, że muszę zapłacić za wizę żeby odebrać I nadać bagaż. Ktoś tu wspominał o długim oczekiwaniu na autobus a to w przypadku opóźnienia lotu byłoby problematyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group