Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Etiopia i covid19
#1 PostWysłany: 01 Lip 2021 19:17 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Trochę OT. Czy ktoś ostatnio (w czasach pandemii) wracał z Etiopii do Europy? Np. do Belgii, Austrii, Niemiec. Patrzę na loty powrotne przez te kraje do Polski i chcę wiedzieć, jakie testy i czy w ogóle trzeba wykonywać przy powrocie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 05 Paź 2021 22:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Etopia i covid19
#2 PostWysłany: 05 Paź 2021 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Arekkk wracalem z Etiopii do Europy w grudniu 2020 i testu nie potrzebowalem, ale sprawdz sobie wymogi wjazdowe poszczegolnych krajow, czy sie nie zmienilo. Btw na polnocy bylo wtedy mega, lacznie z Lalibela, nie spotkalem ani jednego bialego turysty, podobnie, jak w Burundi, ale zalecam ostroznosc i sledzic ostrzezenia MSZ, bo w kraju (na polnocy) panuje wojna domowa.

A propos covidu, mialem wrazenie, ze tam nie istnieje, oprocz Addis i lotnisk 0 masek. Lokasi w ogole sie nie przejmowali, nie raportowali o masowych zachorowaniach czy zgonach i chetnie podawali reke. W niektorych miejscach to albo nie slyszeli, albo uwazali za nic groznego, tylko polityczna propagande.
W Swiatyniach podczas Nabozenstw setki ludzi caluje 2 razy Krzyz podany przez Kaplanow. Tez calowalem i sie nie balem, ale zalecam ostroznosc.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 05 Paź 2021 21:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etopia i covid19
#3 PostWysłany: 05 Paź 2021 21:52 

Rejestracja: 11 Wrz 2021
Posty: 87
Przy wylocie z Etiopii nie jest potrzebny test, a jeśli chodzi o kraj docelowy to już temat bardziej złożony. Sprawdź warunki wjazdu do kraju docelowego żeby nie trafić na kwarantanne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etiopia i covid19
#4 PostWysłany: 31 Paź 2021 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4162
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Przy wlocie do Etiopii teoretycznie trzeba PCRa (max.120h przed) ale nikt się o to nie pyta..
Nie dotyczy to pasażerów tranzytowych.
Tranzytowi pasażerowie (którzy od ET dostają hotel) mają się tam samoizolować :) teoretycznie bo przy transfer desku nikt o tym nie wspomina, w hotelu nie pytają sie o żadne testy czy szczepionki.
Maski noszą kierowcy, kelnerzy, obsługa, handling. Na ulicy wyjebongo..
stan z 30.10
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etiopia i covid19
#5 PostWysłany: 23 Lis 2021 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Aktualna sytuacja w Etiopii
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-t ... rp_state=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etiopia i covid19
#6 PostWysłany: 07 Lut 2022 12:20 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Kilka informacji jak teraz sytuacja wygląda bo właśnie wróciłem stamtąd. Byłem w Addis Abebie przez kilka dni.
- aby wjechać trzeba mieć wizę. Ja załatwiałem online e-vize. Przy odprawie na lotnisku w WAW musiałem ją okazać. Do tego test PCR
- po przylocie żadnej kwarantanny, celnik tylko na kontroli poprosił o pokazanie potwierdzenia wizy, wbił pieczątke do paszportu i "welcome to Ethiopia". Ogłnie nie ma zadnych ogranicznen wjazdowych, moze bezproblemowo wybrac sie chocby w celach turystycznych.
- zycie toczy się normalnie - wszystko pootwierane - sklepy, bary, hotele itp
- jest obowiązek noszenia maseczek w miejscach zamkniętych, ale raczej mało kto to respektuje. Znaczy się w hotelach, barach czy sklepach obsługa nosi, klienci juz raczej niekoniecznie ;) Aczkolwiek muszę zaznaczyć, że na wszystkich spotkaniach, w których uczestniczylem (byłem tam służbowo) to wszyscy uczestnicy twardo siedzieli w maskach. Swoją drogą było to trochę komiczne bo np. wszyscy siedizelismy na spotkaniach w maskach, potem szliśmy razem do restauracji cos zjesc, gdzie wszyscy sciagaliśmy maski i siedzielismy razem i jedlismy (po etiopsku wiec wszyscy razem, gołymi rekami z tej samej tacy) po czym wracalismy do pomieszczeń na spotkania i dalsze dyskusje. I znów wszyscy jak jeden mąż zakłądali maski :)
- przy wylocie z Etiopii trzeba okazać test PCR zrobiony na miejscu. Koszt to 1000 birr (ok 80 - 90 zł) i wynik przychodzi po max 12h. Podobno prócz karteczki to trzeb miec zainstalowana aplikacje, która weryfikuje prawdziwosc testu (PanaBios), ale mnie nikt na checkinie o to nie pytal. Kartka z wynikiem "negative" w zupenosci wystarczyla.
https://panabios.org/
- Na ulicach całkowicie bezpiecznie, nie ma żadych śladów, które by wskazywały na to że w Etiopii jeszcze niedawno toczyły się walki a rebelianci podchodzili pod stolice. Aczkolwiek było widać sporo żołnierzy/policjantów na ulicach. Ale na moje pytania czy to ma związek z walkami odpowiedziano mi że nie. Zaostrzone środki bezpieczeństwa był związane z odbywającycm się w tamtym terminie spotkaniu Unii Afrykańskiej.
Ponadto lokalsi mowili mi, że na prowincji Etiopii też podobno bezpiecznie i normalnie i nie ma żadnych problemów z poruszaniem się. Poza oczywiscie Tigrajem, który jest odciety od kraju czyms na ksztalt kordonu wojskowego i ogolnie jest zakaz wjazdu tam dla nielokalsow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etiopia i covid19
#7 PostWysłany: 11 Maj 2022 11:53 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Mały update w sprawie covidowych restrykcji.
Zniesiono obowiązek testu PCR przy wjeździe i wyjeździe z Etiopii dla w pełni zaszczepionych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group