Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#21 PostWysłany: 04 Gru 2019 14:36 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3056
złoty
@gecko , możesz opisać jak robiłeś wizę do Ghany? Dostarczałeś samodzielnie, czy kurierem i jak odbierałeś? Jakie dokumenty dodatkowe dostarczałeś? I jak w końcu robiłeś przelew? W szczególności chodzi mi o - Letter of invitation from person or institution in Ghana.? A może ktoś z was robił w UK (@Pozi?) i wie czy tam też obsłużą polski paszport (jest taniej - 60GBP)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#22 PostWysłany: 04 Gru 2019 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@jasiub
wszystko ogarniałem samodzielnie. najtańszy pośrednik kasował bodajże 1300zł, więc prawie dwa razy tyle co musiałem zapłacić. Paszport wysłałem do Berlina kurierem DPD, zapłaciłem 65zł. Z ambasady odebrał mi go znajomy, który mieszka w Berlinie i przekazał mi w dniu wylotu (leciałem z TXL). W kwestii płatności za wize - robiłem przelew walutowy na konto ambasady (w tym celu założyłem bezpłatne konto w euro w ING). Koszt takiego przelewu to 5zł. Co do Letter of Invitation, to moja znajoma z liceum poślubiła obywatela Ghany i mieszkają w Akrze - to właśnie jej mąż wystawił mi zaproszenie :)

W kwestii dodatkowych dokumentów:

1) skan paszportu
2) dowód posiadania środków pieniężnych na rachunku bankowym
3) dowód zatrudnienia
4) zaproszenie
5) szczepienie na żółtą febrę
6)bilety lotnicze
7)skan paszportu osoby zapraszającej
8) rezerwacje hotelowe

to chyba wszystko
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiub lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#23 PostWysłany: 05 Gru 2019 10:09 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3056
złoty
Wielkie dzięki. Hmmm, muszę szukać nowych znajomych w Ghanie by wystawili Letter of Invitation :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Gru 2019 23:11 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 39
Loty: 977
Kilometry: 1 783 132
Za Timatic:

Visa Issuance:
Visa required, except for Nationals of Poland can obtain a
visa on arrival.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#25 PostWysłany: 23 Gru 2019 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
niewykluczone, że coś w tej kwestii w końcu się ruszyło. Ta wiza miała być już wprowadzona w 2017 r, ale temat coś umarł.
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#26 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:36 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3056
złoty
Jako że dziś dotarła do mnie wiza to opiszę mój proces jej wyrabiania. Do końca stycznia można było za 150$ dostać wizę on arrival, niestety po tym terminie już nie. Dla Polaka na terenie Europy zostaje możliwość wyrobienia w Berlinie, bo inne tańsze (Czechy, UK) nie wyrobią wizy rezydentom Polski. Niestety nie ma szans dowiedzieć się czegokolwiek w Berlinie, ponieważ ambasada ma przemiły zwyczaj nieodpowiadania na maile, pytania zadane przez formularz ani nie odbierają telefonów. O tym, że w jednak nie dostaniemy wizy on arrival dowiedzieliśmy się e-mailując z konsulatem w UK.
Dość wyszukana lista dokumentów. które trzeba załączyć do wniosku jest wyżej podana przez @gecko. Dodam tylko, że zaproszenia od instytucji powinny być 2. Na forum LP znalazłem, że listy zapraszające od managerów hotelów (jak ktoś będzie potrzebował podam nazwy przybytków, w których udało nam się otrzymać listy w PW) wystarczą. Rzeczywiście udało nam się je bez problemu dostać i wystarczyły (choć nie potrafię policzyć liczby błedów i poprawek zanim otrzymaliśmy je w akceptowalnej formie). Do wniosku internetowego załączamy PDFy z wszystkich dokumentów. Po złożeniu otrzymujemy nr wniosku i płacimy za wizę (skorzystaliśmy z ING by dostać formalne potwierdzenie, bo przelew internetowy jest zakazany). Podpisany wniosek wysyłamy kurierem razem z wydrukowanymi wszystkimi dokumentami. W ciągu 24h od dostarczenia przychodzi informacja kiedy paszport jest do odbioru. W mailu godziny odbioru są wyznaczone na 13:30-15:00, a faktycznie jest to 13:30-14:30 od poniedziałku do czwartku. Najlepiej odebrać ten paszport osobiście (jeśli dla kogoś to trzeba mieć pisemne upoważnienie). Wizy standardowe są po około 10 dniach (w internecie są wpisy,że nawet 3 tygodnie), a mi ekspresową (160 Euro :shock: ) zrobili w obiecane 3 dni.

PS Poległem na odbiorze przez kuriera - dlatego nie polecam tego sposobu . Zamówiłem kuriera na określoną godzinę w UPS. Niestety z nieznanych przyczyn kurier paszportu nie odebrał (ale przesyłka została oznaczona w systemie jako odebrana). Firma wypięła się na mnie. Usłyszałem, musi Pan dowiedzieć bezpośrednio u nadawcy. Tylko jak się dowiedzieć, jak nie odbierają telefonów i nie odpisują. Chciałbym bardzo podziękować @jacek96 , który pojechał do ambasady, gdzie okazało się, że paszport leży sobie nieodebrany. Jacek dowiedział się też, że w amabasadzie odbierają maile przesłane na adres consec@ghanaemberlin.de ( i bynajmniej nie jest to adres podany na stronie :lol: ). I byłby to koniec historii, gdyby nie to,że przesyłka wysłana już w punkcie znowu nie zginęła przewoźnikowi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#27 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
wygląda na to, że łatwiej załatwić prywatną wizytę w cztery oczy z papieżem

@jasiub to dopiero początek przygód :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#28 PostWysłany: 10 Lut 2020 14:05 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3056
złoty
Dzięki temu w zasadzie nie muszę już jechać do Ghany. Bez ruszania się z Polski poczułem się jak w Afryce.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#29 PostWysłany: 10 Lut 2020 15:09 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
@jasiub pomaganie Tobie, który zawsze, chętnie pomaga innym jest dla mnie przyjemnością!

Nie miałem głowy, by dalej śledzić losy paszportu, ale żyłem w przekonaniu, że dotarl do ciebie w zeszłym tygodniu. 5 dni w drodze z UPS, to jakies kolejne nieporozumienie :shock:

P.S. Swoją drogą, spędzając 1,5h w konsulacie miałem dużo czasu, by przenieść się w zachodnioafrykańskie klimaty i rozmarzyć się nad urokami waszej, rychłej podróży, której niewiele brakowało (niestety-kolizja z innymi planami podróżniczymi), a byłbym szczęśliwym współuczestnikiem.
Życzę udanej wyprawy i wielu niepowtarzalnych przeżyć na nieprzedeptanych, afrykańskich szlakach :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
jasiub uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#30 PostWysłany: 30 Mar 2022 12:53 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dodam tutaj, żeby nie generować nowych wątków.
Ghana dostępna dla zaszczepionych bez testów. Oczywiście kwestia wizy to inna sprawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#31 PostWysłany: 26 Lis 2023 14:44 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Zaktualizuję info. Najlepsza (przewidziana dla PL) ambasada Ghany jest w Pradze. Opłaty za wizę (1500 koron) są o połowę tańsze niż w Berlinie. Formularze wizowe mega upierdliwe. Potem i tak trzeba uzupełniać i poprawiać tyle że nikt nie informuje o brakach. Samemu trzeba kontrolować i dzwonić do ambasady. Kurierem wysyłasz i zamawiasz po odbiór. Chyba opcja z UPC najlepsza. Trochę czasu to zajmuje. Liczyłbym 2 tygodnie minimum dla własnego spokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#32 PostWysłany: 26 Lis 2023 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2026
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Zaletą Berlina jest to, że można od ręki dostać.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#33 PostWysłany: 26 Lis 2023 17:29 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
cart napisał(a):
Zaletą Berlina jest to, że można od ręki dostać.

Jasne. Jednak nie wszyscy mają czas osobiście jechać do ambasady. Tymbardziej że data na wizie biegnie od momentu rozpoczęcia procedury a nie od tego co wpuszesz na wniosku. Więc jezeli ktoś myśli że przy okazji pobytu w Berlinie na wiosnę wyrobi wize na jesień. To raczej nie zadziała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#34 PostWysłany: 26 Lis 2023 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 966
Loty: 379
Kilometry: 577 487
srebrny
Wiem, wiem. Evisa do Ghany to mem jak Superpower 2020. Ale. Chyba naprawdę coś się dzieje w temacie.
Cytuj:
Government says it is working to roll out the Electronic Visa platform from the first quarter of 2024.

Brzmi jak coroczne pierdzielenie, ale...
Cytuj:
due to the implementation of the 'Visa-On-Arrival initiative' by the government from December 1 to January 15, 2024, the airlines are now required to allow passengers who opt for this option to fly to Accra without insisting on the prior visa issued by the Government of Ghana.

Co potwierdza timatic
Załącznik:
Komentarz do pliku: 1
Untitled.jpg
Untitled.jpg [ 28.04 KiB | Obejrzany 421 razy ]


Źródło:
https://www.myjoyonline.com/government-to-roll-out-of-e-visa-from-first-quarter-of-2024-gta/
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#35 PostWysłany: 27 Lis 2023 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2026
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Jak ktoś ma przewodnika to może on załatwić wizę online i potem można odebrać na lotnisku. Kosztuje to jednak jeszcze więcej niż wiza w Berlinie.
Oby ten e-visa system coś zmienił...
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#36 PostWysłany: 23 Gru 2023 22:46 

Rejestracja: 07 Lis 2016
Posty: 50
Loty: 284
Kilometry: 631 117
Jako, że odebrałam wizę i nie mieli zastrzeżeń do dokumentów, to wypiszę co dałam:

1. Wypełniony wniosek. Pomimo tego, że pytają tam o namiary do osoby zapraszającej, wpisanie hotelu wystarczyło.
2. Zdjęcie paszportowe, gdzieś było info, że trzeba 4, ale odesłali 3.
3. Rezerwacje hoteli.
4. Bilet lotniczy.
5. Plan podróży.
6. Skan żółtej książeczki.
7. Certyfikat Covid (to już totalnie na wszelki)
8. Zrzut z konta z ostatniego miesiąca, z ostatnią pensją. Przetłumaczone maszynowo przez google translator.
9. Skan paszportu.

Wszystkie te dokumenty wydrukowane i każda strona podpisana.
To jest trochę taki zlepek tego co znalazłam w necie.

Gdzieś jest info, że ekspres 1 dzień, a normalna 3. Nie jest to prawda. Po 3 dniach dostałam maila, że zarejestrowali wniosek. A przecież wiem kiedy kurier dostarczył :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#37 PostWysłany: 26 Sty 2024 23:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Na razie Ghana planuje być visa free dla obywateli całej Afryki

https://english.news.cn/20240126/b2b728 ... ed3/c.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#38 PostWysłany: 27 Sty 2024 12:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8895
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
No to teraz luz. Wystarczy postarać się o obywatelstwo Sudanu czy innego Senegalu i Ghana stoi przed nami otworem. :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza Ghana
#39 PostWysłany: 07 Mar 2024 18:33 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
Troche informacji z ostatniej chwili. Najlepsza opcja na wizę to nadal ambasada w Pradze. Dedykowana dla PL a na dodatek o połowę tańsza niż Berlin. Dość miło się sprawy załatwia kurierem ale potrafią zapomniec albo zgubić/niezarejestrować paszportu wiec trzeba pilnować. Koszt regularnej 1500 koron i może trwać 2-3 tygodnie choć piszą o min 3 dniach. Przyspieszona 2000 koron i przy złożeniu rano, jest w kilka godzin do odbioru. Obie wersje sprawdzone.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group