Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#41 PostWysłany: 02 Mar 2019 14:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@Arekkk

Naprawdę nie potrafisz sam tego ustalić???
http://evisa.go.ke/transit-visa.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#42 PostWysłany: 02 Mar 2019 15:20 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Arekkk napisał(a):
Jaki jest koszt wizy tranzytowej. Kilkanaście godzin przesiadki w Nairobi i chciałbym wyskoczyć na miasto.


Wątpię, czy samo "wyjśce na miasto" potraktują jako tranzyt, ale raczej jako pobyt/wizytę i będą chcieli skosić 50 USD - chyba rok temu na Zanzibarze - miałem wizę kraju docelowego (East African Community Visa na Rwandę, Ugandę i Kenię), ale brak biletu na busa (lub cokolwiek innego) i jako ostatnia dwójka wyszliśmy z lotniska. Nie obywło się bez wołania szefów wszystkich szefów i dalszej dyskusji.

Finalnie wizy po 30 USD płatne gotówką lub kartą (tak zapłaciłem walutówką) trafiły nam do paszportów, ale to trwało, co więcej na tej samej, pojedynczej wizie tranzytowej udało się wrócić z Kenii bez nabywania nowej - ani na "tranzyt" na lotnisko za 3 dni ani pobytowej/turystycznej;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#43 PostWysłany: 02 Mar 2019 15:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@ciachu25
Może najpierw przeczytaj to, co jest podanym przeze mnie linku, a potem przemyśl, co chcesz napisać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#44 PostWysłany: 02 Mar 2019 15:28 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
To jest Afryka, tam nic nie musi działać koniecznie tak, jak pisze na stronie;) Lepiej wiedzieć, jakie są inne opcje i możliwości na terenie "wroga".

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#45 PostWysłany: 02 Mar 2019 15:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Straszne głupoty wypisujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#46 PostWysłany: 02 Mar 2019 16:38 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
A Ty ile razy byłeś w Czarnej Afryce, że wszystko wiesz lepiej;)?

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#47 PostWysłany: 29 Paź 2019 14:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Po niedawnym pobycie w Kenii podrzucam informacje wizowe. Nie ma sensu bawić się w e-wizę (50 USD + 1 USD opłaty) - na lotnisku w Nairobi (przylatywaliśmy Lufthansą z Frankfurtu - formularze rozdali w samolocie) wszystko trwa dość szybko, a na dodatek można zaoszczędzić, bo na lotnisku za wizę można płacić gotówką w 3 walutach: 50 USD, 40 EUR lub 30 GBP. Oczywiście wszystko zależy od wzajemnych kursów tych walut, ale pewnie przez dłuższy czas będzie się opłacało zabrać ze sobą 30 funtów w gotówce - w naszym przypadku za dwie osoby zapłaciliśmy w przeliczeniu ok. 100 zł mniej niż jak byśmy płacili w dolarach amerykańskich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#48 PostWysłany: 10 Lut 2020 12:34 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
w lutym 2020 dalej obowiązują powyższe ceny za wizę, więc opłaca się jednak w GBP płacić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#49 PostWysłany: 27 Lut 2020 10:10 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 25
Loty: 60
Kilometry: 128 196
A czy są jakieś dostępne Visy tranzytowe?
http://evisa.go.ke/transit-visa.html na chyba ich stornie jest jakas za 21$, mam 10 godzinna Przesiadke i chciałbym jednak pojechać do hotelu się przespać
Ale z odnośnika podanego na tej stronie wyskuje błąd strona nie istnieje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#50 PostWysłany: 27 Lut 2020 10:54 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
na lotnisku spokojnie ogarniesz, to są takie żółte karteczki, wypełnienie trwa z 2 minuty max. Ja za 2 wizy płaciłem 40 USD, też miałem około 10h w Nairobi
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz Skwira uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#51 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:32 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 25
Loty: 60
Kilometry: 128 196
Ptehu napisał(a):
na lotnisku spokojnie ogarniesz, to są takie żółte karteczki, wypełnienie trwa z 2 minuty max. Ja za 2 wizy płaciłem 40 USD, też miałem około 10h w Nairobi


No i elegancko! Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#52 PostWysłany: 02 Kwi 2020 12:18 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 25
Loty: 60
Kilometry: 128 196
Tomasz Skwira napisał(a):
Ptehu napisał(a):
na lotnisku spokojnie ogarniesz, to są takie żółte karteczki, wypełnienie trwa z 2 minuty max. Ja za 2 wizy płaciłem 40 USD, też miałem około 10h w Nairobi


No i elegancko! Dzięki za odpowiedź.



Visa trazytowa ogarnięta bez problemu na lotnisku 21$ tyle że kolejka ponad godzinę czekania, a w miarę szybko wyszliśmy z samolotu. Lepiej jak jest możliwość kupić przez neta bo jest osobne okienko i idzie praktycznie bez kolejki. Tak dla potomnych na przyszłość dodaje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#53 PostWysłany: 02 Kwi 2020 17:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Pewnie zależy jak się trafi.
Jak my lądowaliśmy, to jedynie zeszło parę minut na wypełnienie tych druczków, a potem to może ze 3 osoby przed nami były w kolejce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#54 PostWysłany: 31 Maj 2022 09:30 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy na lotnisku w Nairobi nadal obowiązują ceny 50 dolarów, 40 euro i 30 funtów? I jeszcze jedna kwestia. Czy mając wizę za 50 dolarów mogę pojechać do Tanzanii do Kenii i wrócić bez konieczności kupowania nowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#55 PostWysłany: 31 Maj 2022 10:22 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
W grudniu placilem za jednokrotna wize 50USD (+ jaks prowizja chyba 2usd), wiec zakladam ze dalej jest to jednokrotna wiza. Czyli jeden wjazd, nie mozesz wyskoczyc na chwile do Tanzanii.
Co do cen na lotnisku to nie wiem, my zalatwialismy ewize przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#56 PostWysłany: 31 Maj 2022 10:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@JONASZ wygląda na to, że visa on arrival została całkowicie zlikwidowana i teraz tylko e-visa. Takie info znalazłem m.in. na stronie Kenya Airports Authority https://www.kaa.go.ke/airports/airport- ... ion-visas/
Na wyskok do Tanzanii i powrót do Kenii musiałbyś wykupić wizę Multiple Entry za 100 USD.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#57 PostWysłany: 31 Maj 2022 11:16 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Dzięki za informację. W takim razie zostaje mi kupić wizę tranzytową do Kenii, a po powrocie z Tanzanii turystyczną. Będzie trochę taniej 71 dolarów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#58 PostWysłany: 31 Maj 2022 17:36 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Znalazłem coś takiego. Kiedyś o tym gdzieś czytałem i mam nadzieję, że to nadal egzystuje.

Although there is no Kenya and Tanzania combined visa, they do have a visa agreement in place to make traveling between the 2 nations easier for visitors. This agreement, which also includes Uganda, removes re-entry fees when traveling between the 3 countries.


For example, if you plan to visit Kenya and then Tanzania, you can use your single-entry visa for Kenya to return to Kenya from Tanzania. This means that you do not need to obtain a multiple-entry visa, even though you will enter Kenya more than once.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#59 PostWysłany: 31 Maj 2022 17:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja widzę East African Tourist visa, ale ona obejmuje Kenię, Rwandę i Ugandę - nic o Tanzanii https://evisa.go.ke/east-african-tourist-visa.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#60 PostWysłany: 02 Sie 2022 18:59 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Mogę potwierdzić na własnym przykładzie. Wiza jednokrotna za 50 dolarów uprawnia do wjazdu do Tanzanii bez konieczności kupowania kolejnej na powrocie. Podobna powinna obowiązywać na kierunku ugandyjskim. Tego jednak nie sprawdzałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 156 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group