Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sty 2017 21:33 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Wiem, że latanie z Biura Podróży nie jest "konikiem" tego forum, moim zresztą też nie. Lot jednak ma się odbyć z przyszłymi teściami, którzy do Afryki bez Biura nie polecą. Na nic argumenty, bo nie i koniec. W końcu się poddałem...

W związku z tym mam pytanie - czy ktokolwiek leciał z Biura do Kenii i może się podzielić opinią ? Tak naprawdę przy takich kosztach różnica np. 500 zł nie będzie istotna - ważniejszy będzie komfort i fajne zorganizowanie czy też pomoc w zorganizowaniu wycieczki na Safari.

Będę wdzięczny za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 27 Sty 2017 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a co ma biuro do safari? safari cie znajdzie i zorganizuje wszystko na miejscu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Sty 2017 23:58 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Chodzi Ci o całe safari wykupione jeszcze z Polski, czy pobyt na plaży gdzie w hotelu wykupisz safari?

Jeśli chodzi o to drugie to oferta hotelowa największych 3 touroperatorów jest bardzo podobna. Więc wybierz co Ci się podoba. Na miejscu albo decydujesz się na droższą opcją u rezydenta (możliwość reklamowania, mniejsze prawdopodobieństwo wpadki), albo kupujesz w lokalnym biurze, albo u beach boys. Jako, że lecisz z teściami ostatnią opcję chyba możesz wykreślić.

Wybór dwóch poprzednich zależy od potrzeb i budżetu. Poczytaj na forum bo trochę tego jest, nawet z konkretnymi namiarami na biura.
Góra
 Profil Relacje PM off
paisas uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Sty 2017 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
paisas napisał(a):
Tak naprawdę przy takich kosztach różnica np. 500 zł nie będzie istotna - ważniejszy będzie komfort i fajne zorganizowanie czy też pomoc w zorganizowaniu wycieczki na Safari.

Ma byc roznica 500 od osoby, czy wszystkich kosztow razem?
Mozesz zamowic hotele i safari u lokalnego touroperatora zdalnie poprzez maila i miec juz zagwarantowany transfer z lotniska etc. ;)
Ja tak zrobilem ostatnio, jak lecialem do Tanzanii i Burundi.

Tu znajdziesz touroperatorow w Kenii:

https://www.tripadvisor.com/Travel-g294 ... ators.html

tylko proponuje sprawdzic wczesniej opinie. ;)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
paisas uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Sty 2017 13:11 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Dzięki za wskazówki.

Chodzi mi o pobyt w hotelu, gdzie wszystko będę mógł załatwić "na miejscu". Tak jak pisałem, jako że lot z teściami, to beach boysi zapewne odpadają. Drożej, ale by ze "spokojną głową" u starszego pokolenia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Sty 2017 15:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak:
- wybrał hotel z oferty biura na pobyt (i ew. zarezerwował)
- pomyślał co i jak chcę zobaczyć na safari (jak długo, jakie warunki noclegu, gdzie, jakie zwierzęta) + zrobił trochę reaserczu w cenach i biurach w okolicy Twojego hotelu
- po przylocie zajrzał do 2-3 najlepszy biur oraz zapoznał się z oferta rezydenta Twojego biura
- wybrał najlepsza ofertę twardo negocjując

Pamiętaj, że u rezydenta też możesz się targować (4 osoby to już sporo) i ew. reklamować safari. Jeśli kiepsko u was z językami to koniecznie upewnijcie się czy rezydent będzie na safari i w jakim charakterze (oraz na ile samochodów). Polskojęzycznych osób raczej na safari z lokalnych biur nie będzie

Pomyśl czy nie będziesz chciał jeszcze jakiś wycieczek (np. Wasini) przy pakiecie możesz więcej wynegocjować. W ostatnim roku spały ceny wejść do parków nie wiem czy sprzedawcy to uwzględniają, zawsze to punkt oparcia do negocjacji.

Jeśli chcecie mieć więcej prywatności to w niektórych biurach dla 4 osób pewnie można mieć już własnego jeepa, ale to drożej.

Ogólnie o safari masz trochę tutaj:
viewtopic.php?f=338&p=842028
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
paisas uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Cze 2018 22:31 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 8
Hej, planuję w tym roku lub z początkiem przyszłego polecieć do Kenii z biura podróży. Orientujecie się kiedy najlepiej rezerwować takie wczasy, żeby nie przepłacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Cze 2018 22:40 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Nie wazne kiedy i tak przeplacisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Cze 2018 23:04 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Myślę, że spokojnie z biura można znaleźć fajne oferty nie przepłacając (np. All inclusive za mniej niż 3k). Mi się udało trafić w listopadzie wycieczkę na grudzień, ale to chyba nie ma reguły - trzeba polować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Cze 2018 23:41 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Wtedy kiedy są najniższe ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sie 2018 20:40 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 8
Kiedy NIE opłaca się lecieć do Kenii? Chodzi mi głównie o pogodę, nie chciałabym trafić na porę deszczową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sie 2018 13:06 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 436
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
W Kenii byłem w lipcu i rozmawiając z rezydentem biura oraz miejscowymi, to teoretycznie najwięcej opadów jest w kwietniu i maju, oraz w październiku. Teoretycznie, bo podobno w tym roku się nieco to pozmieniało: kwiecień był suchy. Natomiast w lipcu, który obok sierpnia jest najsuchszym i najchłodniejszym miesiącem pojawiały się krótkie opady o różnych porach dnia: rano ok. 9-10 lub koło południa. Opady często bardzo lokalne, czyli z plaży obserwowałem sporą chmurę (która przesuwała się zawsze w tym samym kierunku) i bywało, że przeszła obok czasem.
Ponieważ chętnie powtórzyłbym wyjazd do Kenii i dodatkowo do Tanzanii też, to lipiec i sierpień wydają mi się bardzo sensowne. Początek roku (styczeń-luty) też jest suchy (na nieodległym Zanzibarze byłem rok wcześniej i nie padało, ani się nie zbierało na deszcz) ale może być goręcej. Planując safari, lepiej wybrać chyba mniej upalną prę roku, pamiętając, że na wyżej n.p.m. może być nicami chłodno.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 14 Sie 2018 13:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group