Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Malawi
#1 PostWysłany: 17 Gru 2016 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Mam do wypełnienia wniosek wizowy, który następnie wraz z paszportem będę wysyłał kurierem do Berlina. Niestety nie rozumiem kilku pytań (są trochę mało precyzyjne), a wolę upewnić się przed wysłaniem, żebym nie musiał robić tego dwa razy :P Wysłałem też maila w tej sprawie do ambasady, ale nie odpisują już półtora tygodnia..

Rzućcie proszę okiem i pomóżcie mi ogarnąć o co w tym chodzi :P

Image


"Address in the country of application" - na 99,9% chodzi o adres ambasady w Berlinie (jeśli się mylę to mnie poprawcie)

Dalej już nie wiem o co chodzi...

"Date of arrival in the country of application" - czyli kiedy przyjechałem do Niemiec w celu złożenia wniosku? A jeśli wysyłam dokumenty kurierem to jaką datę powinienem tam wpisać?

Final destination - wpisać po prostu Lilongwe, Malawi albo nazwę jakiegoś parku narodowego?

"And address to which applicant is proceeding" - w wymaganiach wizowych nie ma nic na temat posiadania rezerwacji hotelowej, więc co w sytuacji, kiedy planuję lecieć tam z namiotem, ewentualnie ogarniać noclegi na miejscu?

Image

"Dates of previous visits to" - wypisać to co mam w paszporcie, czyli np: "Argentina 24.02.2016-8.03.2016, Tajikistan 24.06.2015-7.06.2015" itp itd?

In what capacity - wpisuję całkowitą liczbę wszystkich podróży zagranicznych czy dla każdego kraju osobno?

Previous addresses in - chodzi o kraje, w których byłem zameldowany oprócz Polski? Bo domyślam się, że raczej nie interesuje ich adres każdego hostelu, w którym się zatrzymywałem :D Jeśli pracowałem w Stanach na wizie J1, to powinienem wpisać adres tamtego pracodawcy?

Będę mega wdzięczny za pomoc! :)
_________________
Image
Relacja z Malawi


Ostatnio edytowany przez gecko, 18 Gru 2016 00:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2 PostWysłany: 17 Gru 2016 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ten pierwszy adres to raczej twój adres w Niemczech a nie ambasady. Jeśli jedziesz pod namiot to w dalszym ciągu pewnie bezpieczniej podać adres hotelu w pobliżu. Poza tym to nie jest do USA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#3 PostWysłany: 17 Gru 2016 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@‌BrunoJ‌

no ale skoro pod spodem jest "address of domicile" w którym podaje swój polski adres, to logicznym jest, że nie mogę podać niemieckiego adresu zameldowania, bo go nie mam :/ zostawić puste?

tak, wiem, to nie jest wniosek o wizę do USA... założyłem osobny wątek i któryś z modów przez pomyłkę, tutaj go przerzucił :/
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wiza do USA
#4 PostWysłany: 17 Gru 2016 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale nie jest napisane ze to ma być Twój adres zameldowania tylko adres pod którym przebywasz. Bo przecież raczej pod mostem nie mieszkasz. A jeśli mieszkasz w PL to dlaczego składasz papierów Niemczech?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#5 PostWysłany: 17 Gru 2016 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@‌BrunoJ‌

Nie składam w Polsce, bo u nas nie ma żadnej placówki dyplomatycznej Malawi. Najbliższa jest właśnie w Berlinie. No i rozchodzi się o to, że dokumenty chcę wysłać kurierem, więc nie wiem co mam wpisać w "address in country of application" :/
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#6 PostWysłany: 18 Gru 2016 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
No to troche lipa. Wyglada ze powinno Zostać puste lub info typu n.a. Podobnie jak data przyjazdu. Jesteś praniem ze możesz to kurierem załatwić ? Jeśli nie odpowiadają na maila to zadzwoń.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#7 PostWysłany: 18 Gru 2016 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Tak, jestem pewien, że można wysłać kurierem. Jest o tym nawet informacja na stronie ambasady. Rozważam jeszcze wysłanie kilku egzemplarzy wypełnionego wniosku, tak żeby wybrali sobie ten, który będzie spełniał ich kryteria :/
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#8 PostWysłany: 19 Gru 2016 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Myślę że nie warto kombinować, wypełnij zgodnie ze sztuką - adresu czy przyjazdu do kraju składania wniosku - "brak, wysłane kurierem z PL". Ale próbowałbym się mimo wszystko dodzwonić, kilka minut rozmowy może wszystko wyjaśnić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#9 PostWysłany: 19 Gru 2016 10:05 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Wizę w Berlinie wyrabiał w 2013 prowadzący bloga "Szczyty Afryki":
https://szczytyafryki.wordpress.com/201 ... i-relacja/

Na blogu wskazówki co do wypełnienia wniosku nie ma, ale możesz spróbować skontaktować się z nim chociażby przez profil fejsbukowy (https://www.facebook.com/SzczytyAfryki)
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#10 PostWysłany: 03 Sty 2017 09:13 

Rejestracja: 06 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 72
Kilometry: 202 046
Wizę do Malawi otrzymacie na granicy. Koszt 75 USD za wizę jednokrotną. Od 2015 zmieniły się przepisy co do wydawania wiz. Także śmiało można śmigać do Malawi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#11 PostWysłany: 03 Sty 2017 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@‌cygi76‌

Jestes pewny? Gdzies czytalem, ze co prawda mozna dostac wize na lotnisku w Lilongwe, ale w systemie Amadeus jest jasno stwierdzone ze Polacy potrzebuja wizy do Malawi i zdarzaly sie przypadki ze podrozni byli niewpuszczani na poklad samolotu. Na nic zdaly sie tlumaczenia, ze wize mozna otrzymac na lotnisku :/
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#12 PostWysłany: 03 Sty 2017 12:30 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Do sprawdzania wymagań wizowych używany jest system Timatic, baza danych jest współdzielona między liniami lotniczymi.
Interfejs dla 'szarego człowieka' znajdziesz na timaticweb.com, ale że wymagają oni loginu, to mi się zdarzało używać systemów linii lotniczych które są otwarte, a przekierowują z wynikami właśnie na timaticweb. Na przykład tego: http://www.flyslm.com/visa.html

No i faktycznie, po przeklikaniu się przez wszystko system wypluwa to co na screenie.
To jest to, co agent linii lotniczej zobaczy.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2017-01-03 o 11.28.43.png
Zrzut ekranu 2017-01-03 o 11.28.43.png [ 75.69 KiB | Obejrzany 4182 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#13 PostWysłany: 03 Sty 2017 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@‌Aclan‌

czyli jako Polak moge jednak dostac VoA.. Swietna wiadomosc! Wielkie dzieki za info odnosnie systemu Timatic :) dzieki temu planowanie kazdej kolejnej podrozy stanie sie duzo prostsze :D
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#14 PostWysłany: 03 Sty 2017 16:15 

Rejestracja: 06 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 72
Kilometry: 202 046
Jechałem z Zambii w ciemno , wiedząc tylko o informacjach wizowych ze strony ministerstwa Malawi. Granicę przekraczałem w Mchinji i nie było problemu ,żeby dostać wizę. W Malawi w miejscowości Monkey Bay przy porcie jest immigration office , więc żeby się upewnić na 100% ,poszedłem i zapytałem. Oficer potwierdził , że bez problemu otrzymam wizę na granicy. Tak jak napisałem wcześniej , od 2015 pozmieniały się nieco wymogi wizowe do tego kraju. O wizie na lotnisku w Lilongwe czy Blantyre słyszałem wcześniej , że ją mogę uzyskać , ale niepewne były przejścia drogowe. Ale jak widać otrzymamy ją bez problemu. Pamiętajcie tylko o żółtej książeczce.
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#15 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Dostałem odpowiedź z ambasady w Berlinie ws. wypełnienia wniosku wizowego

Image

i jeszcze potwierdzenie od Ethiopian Airlines, że można uzyskać Visa on Arrival

Image


może kiedyś komuś przydadzą się te informacje :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#16 PostWysłany: 01 Kwi 2022 16:09 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Ktoś się orientuję, czy Visa on Arrival dalej funkcjonuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#17 PostWysłany: 11 Lut 2024 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 38
Loty: 63
Kilometry: 202 177
Czy ktoś z polskim paszportem w ostatnim czasie wyrabiał wizę do Malawi? Będę potrzebował prawdopodobnie kilkukrotnej.

Z wyszperanych informacji to można to bez problemu zrobić przez stronę internetową lub bezpośrednio na lotnisku.

Bilety mam kupione na wrzesień, ale czeka mnie chyba jeszcze wymiana paszportu, bo chcę wjechać do Zambii, która wymaga paszportu ważnego co najmniej rok. Mój paszport ważny do sierpnia 2025 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#18 PostWysłany: 11 Lut 2024 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@kubaziem88
Nie zamartwiaj się.
Wizy m.in. od Polaków nie będą wymagane. Pozostaje pytanie, od kiedy przepisy wchodzą w życie.
https://www.africanews.com/2024/02/09/m ... countries/

Tutaj jest cała lista tych krajów:
https://voyagesafriq.com/2024/02/08/mal ... amendment/
Miło z ich strony, że umieścili na niej Polskę - naszych sąsiadów od południa: Czech, Słowacji, Węgier na liście nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#19 PostWysłany: 22 Lut 2024 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2023
Posty: 38
Loty: 63
Kilometry: 202 177
@sko1czek chyba to już działa:

https://www.gov.pl/web/tanzania/malawi-idp

To bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla mnie, bo jesteśmy do przodu nie 100 $ (2x50), a 300 $ (2x150).

Cytuj:
How much will I pay for my eVisa?
· Transit Visa US$50

· Single entry US$50

· Multiple entry for 6 months US$150

· Multiple entry for 12 months US$250
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Malawi
#20 PostWysłany: 27 Lut 2024 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Informacje w sprawie zniesienia wiz także tutaj:

https://turystyka.wp.pl/zniesli-wizy-dl ... 372936160a
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group