Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#141 PostWysłany: 01 Cze 2022 11:59 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Czesc, Jak to jest w końcu z tym testem pcr ? Trzeba robić? Na stronie rzadowej jest napisane ,ze test pcr jest wymagany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#142 PostWysłany: 01 Cze 2022 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 160
Kilometry: 348 799
srebrny
Jeżeli jesteś zaszczepiony trzema dawkami, lub dwoma dawkami i od przyjęcia ostatniej dawki nie minęły więcej niż 4 miesiące to test nie jest wymagany. Poniżej screen ze strony:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/maroko

Załączniki:
Maroko.PNG
Maroko.PNG [ 91.39 KiB | Obejrzany 1455 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#143 PostWysłany: 01 Cze 2022 12:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ale z tymi 4 miesiącami ważności szczepienia to lekko przegięli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#144 PostWysłany: 01 Cze 2022 13:00 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Tak to czytałem. Bardziej pytałem o ta informacje z poprzedniej strony gdzie pisałeś że testy pcr nie są wymagane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#145 PostWysłany: 01 Cze 2022 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 160
Kilometry: 348 799
srebrny
Testy przed przyjazdem

NIE są wymagane jeśli osoba posiada ważny PASS VACCINAL (paszport szczepień). Paszport jest ważny, jeśli osoba przyjęła 3 dawki szczepionki lub 2 dawki szczepionki (1 dawka w przypadku szczepionki Johnson&Johnson), w okresie nieprzekraczającym 4 miesięcy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#146 PostWysłany: 01 Cze 2022 14:27 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Sudoku napisał(a):
Ale z tymi 4 miesiącami ważności szczepienia to lekko przegięli.

Dla osób po 3 dawce te 4 miesiące nie mają zastosowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#147 PostWysłany: 06 Cze 2022 10:23 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Właśnie co wylądowałem w Casablance.
Musi być test na covid dla niezaszczepionych lub z 2 dawkami na nie więcej niż 72 godziny przed wylotem. Sprawdzali to tylko w Polsce przy odprawie bagażowej.
W Casablance odbierali fiszki sanitarne i pytali gdzie jadę i musiałem pokazać rezerwacje hotelu. Nie sprawdzali na lotnisku w Casablance wyniku testu. Wszystko sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4989341 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#148 PostWysłany: 01 Lip 2022 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Czy jesteście w stanie mi powiedzieć czy osoba NIEZASZCZEPIONA żadną szczepionką na Covid 19 będzie mogła przylecieć do Maroka w październiku lub listopadzie 2022 roku ?
A także opuścić Maroko samolotem, w którymś z tych dwóch miesięcy ?

Jeśli byłoby wymagane wykonanie testu na Covid przed przybyciem do Maroka oczywiście go wykonam w Polsce.
Natomiast nie chciałbym trafić na kwarantannę po wyjściu z samolotu w Maroku lub w Polsce po powrocie.

Nie jestem zaszczepiony i zastanawiam się czy kupować bilety na samolot do Maroka na październik lub listopad 2022.
W czasie pandemii w ogóle nie podróżowałem poza Polskę. Nie wiem więc jakie przepisy mogą obowiązywać w październiku lub listopadzie.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#149 PostWysłany: 01 Lip 2022 19:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A spodziewasz się, że ktoś z nas może to wiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#150 PostWysłany: 01 Lip 2022 20:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Obawiam się, że się spodziewa... :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#151 PostWysłany: 02 Lip 2022 14:37 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Od początku covidowej histerii jeżdżę z niezaszczepionym synem i wszystko jest OK. Trzeba tylko zwracać uwagę, czy i jakie testy są wymagane.
W październiku lecimy właśnie do Maroka.
Sam też (chyba) będę musiał się testować, gdyż nie mam (i nie zamierzam) brać 3. dawki, zaś miejscowe przepisy są wg mnie nie do końca jasno sformułowane.
Do końca nie wiem, czy Marokańczycy za pełne szczepienie uznają 2 czy 3 dawki ???
Dla świętego spokoju obaj z synem zrobimy zatem PCR.

A do Ojczyzny zawsze wrócisz...
Powodzenia !
Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#152 PostWysłany: 02 Lip 2022 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
@PawelSz

Dziękuję ci za odpowiedź ! :)
Czyli mówisz, że lecicie do Maroka w październiku 2022. To podobny czas kiedy ja bym chciał lecieć.

Jeszcze mam takie pytanka > > >

1. Ile lat ma twój syn ? Nie wiem czy wiek coś zmienia w związku z Covidem i szczepieniami.

2. Jakie zasady wpuszczania do Maroka osób niezaszczepionych były w październiku i listopadzie poprzedniego roku [2021] ? Wystarczyło zrobić test na Covid w Polsce przed wyjazdem i pokazać negatywny wynik po wylądowaniu w Maroku ? Pytam jak wtedy było, bo może w roku 2022 zasady będą podobne.

Zastanawiam się czy mogę bez obawy kupować bilet na samolot do Marakeszu na październik lub listopad. To znaczy czy raczej na pewno będzie tak, że dla osoby NIEZASZCZEPIONEJ negatywny test na Covid wystarczy, by zostać wpuszczonym do Maroka.

Na jesieni, czyli w październiku i listopadzie, oczywiście znowu na całym świecie wzrośnie liczba zachorowań na Covid tak jak było w 2021. Nie chciałbym żeby się okazało, że będą wpuszczać tylko osoby zaszczepione, bo stracę pieniądze wydane na bilety, noclegi i wycieczki po Maroku.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#153 PostWysłany: 04 Lip 2022 12:53 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
1. Syn ma 18 lat
2. Nie wiem, jakie były obostrzenia jesienią ub. roku i - szczerze mówiąc - nic mnie to nie interesuje. Po prostu uważam, iż żadne odniesienia do przeszłości nie mają znaczenia.
Wiem, iż Maroko przez długi czas było w ogóle zamknięte, a potem zaczęli wpuszczać tylko zaszczepionych.
W tej chwili bilety nie są kosmicznie drogie (w interesującym mnie terminie Lufthansa za 900-1000 zł/os) i taką kwotę jestem gotów zaryzykować. Pozostałe usługi (noclegi, wynajem auta) rezerwuję zawsze z opcją bezpłatnej anulacji.

Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 04 Lip 2022 13:08, edytowano w sumie 1 raz
offtop+reklama
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#154 PostWysłany: 05 Lip 2022 13:32 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
boots napisał(a):
A spodziewasz się, że ktoś z nas może to wiedzieć?
Rzeczą naturalną jest, że jeśli ktoś pyta na forum - to w domyśle ma nadzieję, że być może ktoś taką wiedzę posiada.
Zamiast (tradycyjnie) zaczepiać i prowokować offtop, krótka ściągawka dla @boots co robić w takich sytuacjach:
a) jeśli posiada się wiedzę - spróbować udzielić pomocy
b) jeśli nie posiada się wiedzy: zignorować temat/w ostateczności napisać "nie wiem"
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#155 PostWysłany: 05 Lip 2022 14:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Dlaczego zatem sam nie postąpiłeś zgodnie z punktem b?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#156 PostWysłany: 05 Lip 2022 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Czy powiecie mi w jakiej najniższej cenie zrobię obecnie w Warszawie, lub okolicach, test PCR z wynikiem w języku angielskim, który uprawni mnie do pobytu na terenie Maroka ?

Popatrzyłem po internecie i widziałem możliwość za około 330 zł.
Czy to normalna cena ?

Nie jestem zupełnie w temacie Covida, bo nie podróżowałem w trakcie trwania pandemii.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#157 PostWysłany: 05 Lip 2022 20:30 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Marszalkowska 140
https://sigmamedipro.pl/informacje-dla-podrozujacych/
PCR 270 zł

Najprawdopodobniej można gdzieś taniej, ale mam blisko i przyzwyczaiłem się.
Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#158 PostWysłany: 14 Wrz 2022 17:12 

Rejestracja: 03 Lis 2020
Posty: 33
Jezus te ograniczenia COVIDowe mnie wykończą, jak to jest niejasno napisane.
Zakładam, że jak przyjąłem pierwszą dawkę Johnsona i później po roku ponowiłem dawkę Pfizerem to jestem traktowany jako osoba po trzech dawkach prawda? Jak w każdym innym kraju?

PASS VACCINAL to po prostu unijny certyfikat covid?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#159 PostWysłany: 14 Wrz 2022 19:17 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 277
srebrny
Relacja z 5 września: przed odlotem z CRL zero pytań o szczepienie lub test, na lotnisku w Tetuan nikt nie miał wypełnionej fiszki. Podchodzi się do jednego chłopaka, który wypełnia fiszkę z paszportu, żadnego pokazywania szczepień lub testów, potem drugi chłopak wrzuca to do czegoś co wygląda jak śmietnik :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
smutny_grzegorz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maroko a covid19
#160 PostWysłany: 17 Wrz 2022 21:54 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
A jednak nie zaryzykowałbym polecieć bez testu, dlatego Maroko zostało wykreślone z moich planów podróżniczych. Za to będzie Fuerta na ferie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group