Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Maroko a covid19
#1 PostWysłany: 06 Maj 2021 21:27 

niebieski
Kłaniam się.
W wątku o Maroku dzieje się niewiele, nawet nie ma założonego klasycznego miejsca typu "Maroko i covid".
W sumie nie wiem dlaczego aż tak słabo. Nikt nie planuje? Czy może wszyscy zainteresowani wiedzą że nic z tego w najbliższym czasie nie będzie? Ja znalazłem tylko dość świeże info z MSZ, z którego wynika, że statystyki tam są przecież... stosunkowo dobre.
Więc inaczej - mam bilety na lipiec do Marrakeszu. Jeśli jest tu ktoś ze szklaną kulą, proszę o info czy mam je przekładać na inny termin. A jeśli ktoś zna sytuację na miejscu i może napisać coś o najbliższych perspektywach, podobnie proszę o info, czy jest szansa wybrać się tam w tym terminie.
Szukałem też na różnych grupach typu "Polak w Maroku" ale niczego nie znalazłem.

Ostatnio edytowany przez klapio 10 Cze 2021 13:48, edytowano w sumie 3 razy
zmiana nazwy tematu
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Maroko 2021
#2 PostWysłany: 06 Maj 2021 21:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Polska była (czy jest nie mam pojęcia) w czarnej liście dla Maroka.
Jak będzie w lipcu, to polecam: https://wrozbita-maciej.pl/
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 06 Maj 2021 21:45 

niebieski
No przecież napisałem o szklanej kulce.
A o czarnej liście (na dziś) oczywiście wiem.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 06 Maj 2021 22:15 

niebieski
Mam info od gościa który organizuje wycieczki w Maroku że na początku maja Royal Air Maroc wznawia połączenia z kilkoma krajami z EU. Co za tym CHYBA idzie, zakaz dla tych państw zostanie chyba zniesiony. Niestety Polski na tej liście nie było (być może dlatego, że Royal Air Maroc nie lata do PL). Ale zawsze lepiej niż nic, do początku maja był w ogóle zakaz wjazdu dla każdego z UE. Ja też mam Marrakesz ale na listopad więc kupa czasu. Rainbow odpala czarter 17.05 z KTW, ciekawe co z tego wyjdzie.

Aktualna lista krajów: Hiszpania, Portugalia, Francja, Włochy, Belgia, Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Turcja, Anglia, Egipt, Algieria, Kamerun, Republiką Konga, Gwineą Konakry, Mali i Ghana.
Od 21 maja z zachowaniem warunków zgodnych z obowiązującymi środkami ostrożności.
 Relacje PM off
Laczek Feluś lubi ten post.

#5 PostWysłany: 10 Cze 2021 13:32 

niebieski
Władze Maroka ogłaszają wznowienie lotów od wtorku 15 czerwca 2021 r. W oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że podjęto nowe stopniowe środki w celu złagodzenia ograniczeń dla podróżnych chcących wjechać na terytorium kraju. W komunikacie wskazano, że krok ten opiera się na pozytywnych wskaźnikach sytuacji epidemiologicznej w Królestwie Maroka i spadku liczby nowych zakażeń wirusem. Zwłaszcza po rozszerzeniu kampanii szczepień w naszym kraju. Biorąc pod uwagę, że przestrzeń powietrzna Królestwa jest nadal zamknięta, loty te będą odbywać się na wyjątkowych licencjach.
Proces ten będzie przebiegał zgodnie z podejściem łączącym stopniową otwartość, uwzględniając rozwój krajowej i międzynarodowej sytuacji epidemiologicznej oraz zachowanie zdobyczy naszego kraju w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa. W tym kontekście kraje zostały sklasyfikowane na dwóch listach, na podstawie zaleceń Ministerstwa Zdrowia, na podstawie oficjalnych danych epidemiologicznych publikowanych przez Światową Organizację Zdrowia lub dostarczonych przez same kraje za pośrednictwem ich oficjalnych stron internetowych.
Rozporządzenie „A” obejmuje wszystkie kraje, które mają pozytywne wskaźniki w odniesieniu do kontrolowania sytuacji epidemiologicznej, w szczególności rozprzestrzeniania się zmutowanych mutacji wirusa, gdzie podróżni przybywający z tych krajów, bez względu na to, czy są obywatelami Maroka, czy cudzoziemcami mieszkającymi w Maroku, są obywatelami tych krajów. krajów lub przebywających w nich cudzoziemców, mogą wjechać na terytorium Maroka, jeśli posiadają zaświadczenie o szczepieniu i/lub negatywny wynik testu
„PCR” cofnięty w czasie krótszym niż 48 godzin od daty wjazdu na terytorium kraju.
Posiadacze zagranicznych certyfikatów szczepień korzystają z tych samych przywilejów, które marokańskie certyfikaty szczepień przyznają w Maroku.
Jeśli chodzi o rozporządzenie B, dotyczy on wyłącznej listy wszystkich krajów, które nie są zainteresowane środkami łagodzącymi zawartymi w rozporządzeniu A, które znają rozprzestrzenianie się zmutowanych szczepów lub brak dokładnych statystyk dotyczących sytuacji epidemiologicznej.
Podróżni przybywający z krajów wymienionych na tej liście muszą przed podróżą uzyskać wyjątkowe licencje, dać negatywny test „PCR”, który ma mniej niż 48 godzin od daty wjazdu na terytorium kraju, a następnie poddać się 10-dniowej kwarantannie.
Lista krajów znajdujących się na listach „A” i „B” będzie publikowana na bieżąco na stronach internetowych resortów spraw zagranicznych, zdrowia i turystyki. Oba regulaminy będą podlegały okresowej aktualizacji, co najmniej dwa razy w miesiącu i w razie potrzeby.
Jeśli chodzi o powrót obywateli marokańskich mieszkających za granicą drogą morską, w ramach operacji „Witamy 2021” nastąpi on z tych samych morskich przejść granicznych, które były realizowane w ciągu ostatniego roku i zgodnie z określonymi powyżej warunkami zdrowotnymi, zwracając uwagę że oprócz analizy „PCR” wprowadzą go na pokład statku.Przyloty zostaną poddane drugiej analizie „PCR” podczas rejsu, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zdrowotne dla nich i ich rodzin.
Następujące kraje są sklasyfikowane na liście A:
Państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych nieujęte w wykazie B.
Kraje ujęte w wykazie B są następujące:
Afganistan, Algieria, Angola, Argentyna, Bahrajn, Bangladesz, Benin, Boliwia, Botswana, Brazylia, Kambodża, Kamerun, Republika Zielonego Przylądka, Chile, Kolumbia, Kongo, Demokratyczna Republika Konga, Kuba, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Eswatini, Gwatemala, Haiti , Honduras , Indie, Indonezja, Iran, Irak, Jamajka, Kazachstan, Kenia, Kuwejt, Lesotho, Łotwa, Liberia, Litwa, Madagaskar, Malezja, Malawi, Malediwy, Mali, Mauritius, Meksyk, Namibia, Nepal, Nikaragua, Niger, Oman , Uganda Pakistan, Panama, Paragwaj, Peru, Katar, Republika Środkowoafrykańska, Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, Seszele, Sierra Leone, Somalia, Sudan, RPA, Sri Lanka, Sudan Południowy, Syria, Tanzania, Czad, Tajlandia, Togo , Ukraina, Urugwaj, Wenezuela, Wietnam, Jemen, Zambia, Zambia i Zimbabwe.

źródło: "Maroko z Abdulem Wycieczki fakultatywne Agadir PL"
 Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości