Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sahara Zachodnia
#1 PostWysłany: 22 Mar 2018 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Witam, czy ktoś z użytkowników forum, miał okazje być na terenie Sahary Zachodniej? :)
czy jest tam coś ciekawego (oprócz piachu :lol: ) do obejrzenia?
Jak wygląda sytuacja polityczna? czy jest bezpiecznie?
Jak najtaniej się tam dostać? (Biorę pod uwagę transport do Agadiru a stamtąd już dalej na południe).
Czy ceny są droższe niż w pozostałej części Maroka?

Prawdopodobnie będę planował jakąś wyprawę na dalszą przyszłość, ale zapytać mogę się już dziś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#2 PostWysłany: 13 Paź 2018 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Nie byłem nawet w Maroku, wybieram się wkrótce.
Do obejrzenia na pewno krajobrazy "marsjańskie"
Do Ad-Dahli lata Air Arabia Maroko z Kasablanki i Marakeszu za niecałe 200zł ow.
W grudniu i styczniu plusem może być temperatura. W Maroku wtedy trochę chłodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#3 PostWysłany: 05 Sty 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Byłem w samej Dakhli i bardzo bliskiej okilicy.

Do obejrzenia niewiele tam gdzie byłem, ale "zimą" całkiem przyjemnie można odpocząć, w miasteczku promenada z kawiarniami i "czajnikiem" nad zatoką, bardzo ładna plaża od strony oceanu jest niedaleko skrzyżowania na północny zachód od lotniska, przy skrzyżowaniu restauracja.

Nie zauważyłem różnicy w kwestach bezpieczeństwa ani innych pomiędzy "normalnym" Marokiem.

Pewno autobusem z Agadiru najtaniej, widziałem chyba busy CTM i SAT. Nie miałem czasu ani ochoty jechać 20 godzin.

Niektóre ceny wydały mi się 10-20% wyższe ale zbytnio się zakupami nie interesowałem. Na pewno wyższe ceny zakwaterowania.

Załączniki:
IMG_1210.JPG
IMG_1210.JPG [ 284.72 KiB | Obejrzany 2307 razy ]
IMG_1262.JPG
IMG_1262.JPG [ 34.21 KiB | Obejrzany 2307 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#4 PostWysłany: 06 Sty 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
To głupie pytanie, ale poza serfowaniem co można w Ad-Dachli robić? Myślę o 3 dniowym (air arabia) wypadzie z Marakeszu. Dostępne w necie wypożyczalnie samochodów bardzo się cenią, a chciałbym posiedzieć nad oceanem z dala od ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#5 PostWysłany: 06 Sty 2019 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Niejako sam sobie odpowiedziałeś na pytanie co można robić pisząc co chcesz robić.Okolica jest raczej miejscem do tego wymarzonym. Byłem właśnie 3 dni i się nie nudziłem. Można też mniej lub bardziej poczuć klimat arabskiego miasteczka, jedzenie, wieczorny targ.

Na terenie nie ma masowej turystyki, nie było wielu turystów przynajmniej wtedy kiedy byłem. Gdzieś niedaleko na pustyni jest podobno obozowisko kamperów europejczyków którzy tam "zimują".
Miałem podobny problem. Chciałem się przejechać w odludne miejsca. Grand taksiarz za wycieczkę w okolice końca zatoki i początek "stałego lądu", gdzie jest biała wydma która wystaje z wody podczas przypływu, chciał 400 dricham. Darowałem sobie, gdybym nie był sam to koszt można by rozłożyć. Za przejazd petit taxi w okolicę plaży o której pisałem wcześniej 15-20 dricham. Urządziłem sobie stamtąd spacerek powrotny, aura sprzyjała do włóczęgi po okolicy.

Nie wiem kiedy planujesz wypad ale śpiesz się bo od końca stycznia temperatura zaczyna rosnąć, chyba że dobrze znosisz skwar.
Góra
 Profil Relacje PM off
12groszy lubi ten post.
12groszy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2019 07:48 

Rejestracja: 07 Wrz 2019
Posty: 4
Ja byłam.Jet to cudowne miejsce.Dzikie plaże,owoce morza ,świetne warunki przez cały rok do kite,lokalne bazary i warsztaty warte odwiedzenia.Jest bezpiecznie ,a lokalne firmy w tym moja robią tam wycieczki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#7 PostWysłany: 11 Paź 2019 15:18 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Byliśmy w styczniu 2019 i było bardzo przyjemnie, przejechaliśmy samochodem z Agadiru do Dakhli i dalej do granicy z Mauretanią, właśnie skończyłem pisać relację z tego wyjazdu: https://www.fly4free.pl/forum/krotka-relacja-z-sahary-zachodniej-i-mauretanii,213,145510 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#8 PostWysłany: 19 Paź 2021 16:42 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Wie ktoś jak to jest z lotami do Dakhli z Maroka w czasach covidowych? Zastanawiam się nad takim tripem i widzę, że Air Arabia ma pusto, a ceny Royala dość wysokie...
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#9 PostWysłany: 19 Paź 2021 16:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ja bym się tam na razie nie pchał

https://www.africanews.com/2021/10/17/w ... -continue/

https://www.republicworld.com/world-new ... -vote.html

I raczej dlatego nie ma lotów do VIL.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#10 PostWysłany: 19 Paź 2021 18:22 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Biedny kraj, biedni ludzie. 30 lat na wygnaniu w obozach dla uchodźców (w Algierii). Okupowani przez Maroko przy cichym przyzwoleniu światowych potęg oraz ONZ i UE.
Byłem na Saharze Zachodniej ale niewiele zobaczyłem, planuję odwiedzić obozy Sahrawi (nazwa własna Saharyjczyków) w Tinduf w Algierii.
Gorąco polecam książkę "Wszystkie ziarna piasku" Bartka Sabeli! Przejmujący obraz tego co Marokańczycy zrobili temu narodowi.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sahara Zachodnia
#11 PostWysłany: 19 Paź 2021 18:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
To ja jeszcze dodam bardzo ciekawy podcast o Saharze Zachodnim

https://www.dzialzagraniczny.pl/2020/01 ... odcast028/
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group