Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Nigerii
#1 PostWysłany: 26 Wrz 2017 13:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Właśnie jestem w trakcie próby załatwienia wizy do Nigerii. Posiłkowałam się postem:
j_brawo napisał(a):
Pierwsza i najwazniejsza kwestia przed wyjazdem do Nigerii to kwestia zdobycia wizy. Niezbedne jest zaproszenie ze strony nigeryjskiej, wypelnienie calkiem sporego formularza oraz zlozenie wszelkiej dokumentacji w Ambasadzie Nigerii w Warszawie i oplacenie calej procedury calkiem sporej wysokosci sumka. Ja na wize czekałem tydzien. Do wniosku wizowego trzeba załaczyć żółtą książeczkę z aktualnymi szczepieniami. Wazne jest by osoba wystawiajaca wam zaproszenie przeslala wam rowniez kopie swojego nigeryjskiego dowodu tożsamości poniewaz Ambasada Nigerii rowniez tego wymaga. Mi wszystko zalatwial pracodawca, ale I tak wiazalo sie to z tym ze musialem wypelnic sporo papierow.

Pani w nigeryjskiej ambasadzie potwierdziła to wszystko i odesłała mnie na stronę internetową ambasady. Przez internet trzeba wypełnić wniosek oraz zapłacić za wizę. Logujemy się przez Google, openID albo Yahoo. I tak dobrze, że nie rzez fb :) https://portal.immigration.gov.ng/visa/freshVisa Koszt wizy dla Polaka to 51 USD za pojedynczy lub 102 USD za wielokrotny wjazd. Na karcie musi być to samo imię i nazwisko co osoba aplikująca.
Znalazłam jednak troszkę innych informacji, że wizę możemy nie tylko otrzymać w ambasadzie ale także jest Visa Of Arrival, która otrzymujemy na lotnisku, jeśli załatwimy wszelkie formalności i otrzymamy Visa Approval Letter, który wymieniamy na lotnisku za nigeryjską wizę. VOA możemy również załatwić poprzez emaila lub może wszelkie formalności załatwić za nas na miejscu nasz lokalny przedstawiciel.
Ciekawi mnie jednak ten list zapraszający oraz pismo wstępne i kopia paszportu zapraszającego.
Ktoś to już sam to przerabiał?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#2 PostWysłany: 18 Paź 2023 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Kontaktowałem się z ambasadą w sprawie wizy turystycznej do Nigerii. Oto odpowiedź:

these are the tourist visa requirements:

x application form (https://visa.immigration.gov.ng/)
x acknowledgement slip (link above). 51$ visa fee + 20$ bank fee
x payment slip (link above)
x invitation letter (to The Ambassador, with Nigerian phone number and Nigerian address)
x ID of inviting person (NIN + passport data page)
x flight ticket
x hotel reservation
x yellow fever card
x passport
x passport (visa) photographs
x ID card
x introduction letter

Please be aware of the visa admin fee of 30$(or 136PLN) per person.
The payment will be made via transfer to the account number given at the Embassy.

For booking the visa appointment, kindly write an email to:
Nigeria.Warsaw@foreignaffairs.gov.ng

Spróbuję przez to przejść i zobaczymy czy się uda.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#3 PostWysłany: 27 Paź 2023 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Temat na razie mnie pokonał. W zaproszeniu musi być napisane, że zapraszający bierze pełną odpowiedzialność za gościa i wszystkie jego koszty.

Dosłałem dobre zaproszenie, ale nie miałem już czasu na dokończenie procesu przed niedzielnym wyjazdem, więc odebrałem paszport. Ponoć mogę na tym samym wniosku przeprocesować wizę jak wrócę.
Zobaczymy... TBC
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#4 PostWysłany: 11 Gru 2023 01:31 

Rejestracja: 11 Gru 2023
Posty: 1
Ja tez pisalem do ambasady Nigerii w Dublinie z zapytaniem gdzie zdobyc zaproszenie I odpisali mi cytujr "Dear Krzysztof

If you are applying for tourist Visa (F5A) you will not need an invitation letter, a hotel reservation is ok.
hope this information is helpfull pls.
Thanks."

Takze jesli skladasz wniosek o wize F5A (tourist visa) to zaproszenie noe potrzebne. Rezerwacja hotel owners powinna byc ok.....

Mi sie jutro paszport konczy takze dopiero po wyrobieniu nowego zloze wniosek I sie okaze czy otrzymam wize bez zaproszenia a jedynie z rezerwacja hotelowa...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#5 PostWysłany: 12 Sty 2024 10:17 

Rejestracja: 12 Sty 2024
Posty: 2
Czy ktoś może ma wiedzę jak aplikować o wizę do Nigerii. Szukam informacji w necie i nie mam jednoznacznej informacji. Telefon w Ambasadzie w Warszawie nie odpowiada, emaile wracają. Znalazłam informacje o ewiza i procesie zdalnym, ale wolałabym zweryfikować, czy to prawdziwe strony.
Proszę o informacje, jeżeli ktoś ostatnio przechodził ten proces.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#6 PostWysłany: 12 Sty 2024 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Toż napisałem wyżej wymagania z października 2023...
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#7 PostWysłany: 12 Sty 2024 12:32 

Rejestracja: 12 Sty 2024
Posty: 2
Czyli, ambasada w Warszawie wydaje wizy? Bo w necie są informacje, że nie a tak jak pisałam nie można się tam dodzwonić. W jakiej formie się tam aplikuje? Napisz proszę coś więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#8 PostWysłany: 12 Sty 2024 13:30 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Ja bym jednak probowal dodzwonic sie do ambasady bo mi sie udalo bez wiekszych problemow (tak kolo godziny 10) i mila pani po angielsku podala wszystkie szczegoly. W sumie bede wyrabiac wize w innym kraju wiec detale wyparlem juz z pamieci.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#9 PostWysłany: 12 Sty 2024 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Wypełniasz najpierw wniosek online i na podany przeze mnie email piszesz w sprawie umówienia się na spotkanie w ambasadzie. Na spotkanie idziesz z kompletem dokumentów jakie napisałem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#10 PostWysłany: 16 Sty 2024 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
@cart
Wiesz może co kryje się pod introduction letter?
Mam napisać, że jestem turystą, lubię brud i Olisadebe, więc proszę dajcie wizę?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Nigerii
#11 PostWysłany: 17 Sty 2024 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
@Apocalipse To raczej można olać.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group