Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Sie 2017 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Loty w promocji złapaliśmy do JNB, tam zaczynamy i kończymy. Na pewno 1 dzień poświęcimy na Górę Stołową. Pozostałe 2 dni na zwiedzanie miasta m.in. ogród botaniczny, Signal Hill, Lions Head, Green Point i Waterfront. Na przylądku chcemy przejść dostępne szlaki, zwiedzić Simon's Town. Jeden pełny dzień przeznaczymy typowo na odpoczynek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 20 Sie 2017 17:42 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
becek napisał(a):
z ciekawości spytam, co chcecie robic 3 dni na przylądku? i CPT?

Ja bym mógł na przylądku (Simons Town, MistyCliffs, Kommetjie) spokojnie spędzić 2tyg ;)
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
Oszukani lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 20 Sie 2017 23:54 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Oszukani napisał(a):
Nasz plan wygląda następująco

Dzień 6 - przelot do CPT
Dzień 7 - CPT
Dzień 8 - CPT
Dzień 9 - CPT
Dzień 10 - Przylądek dobrej nadziei
Dzień 11 - Przylądek dobrej nadziei
Dzień 12 - Przylądek dobrej nadziei + przejazd do Knysny

Pytanie czy jest coś stosunkowo blisko JNB wartego odwiedzenia? Nie chcemy spędzić 1,5 dnia w mieście


Co kto lubi, zresztą napisano już, że to ciekawe miejsce- pytanie, czy nie warto zainwestować w większą róznorodność odwiedzanych miejsc- chociażby tak dla zasady.

Przeglądnij tę mapę:
https://www.sanparks.org/tourism/maps/d ... hp?p_id=94

Jak dla mnie- jak widziałeś, borykam się z podobnym wyzwaniem jak Ty ;) - i zdjęcia i opinie z TA nie pozostawiają złudzeń. Karoo, Camdeboo i kilka innych parków zdecydowanie warto odwiedzić.

Ciekawe jest też to- szkoda, że tak mało:
https://www.sanparks.org/do/virtual-itineraries/

Ogólnie ta strona jest dość dobrze zrobiona- wiadomo, brakuje wiele do amerykańskiej nps.gov, no ale pozytywne zaskoczenie.

Jak już jesteśmy w temacie... w cuda nie wierze, ale pytać zawsze warto. Czy ktoś zna jakikolwiek technicznie legalny sposób na obejście 'Wild Card' i tańsze sposoby zwiedzenia dużej liczby parków? Nie wiem jak w przypadku @Oszukani , ale w naszym to 3-krotny wjazd do Krugera już praktycznie przesądza sprawę, więc Wildcard to konieczność.

Bo z całym szacunkiem dla uzasadnienia dla ceny (~900zł za parę), to porównując z nie bylejakim America The Beatiful, RPA wypada dość bezczelnie. Gdyby dało się zaoszczędzić, byłoby super. Pomijając już cudowną procedurę, przy wtapiam de facto w ciemno prawie 1000zł bez żadnej pewności, czy karta do mnie dotrze czy nie- a potwierdzenie elektroniczne ważne jest 45 dni. Afryka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Sie 2017 16:01 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Nie kpij z Afryki, w wielu kwestiach to my jesteśmy 100 lat za ...

Jedna uwaga - z kolejką na górę stołową to bardzo różnie bywa więc załóżcie, że możecie musieć robić parę podejść bo bardzo często nie jeździ ze względu na mgłę albo wiatr. Za pierwszym razem w CPT robiłem chyba 4 podejścia zanim się udało. za drugim razem przez 5 dni była zamknięta codziennie ze względu na wiatr więc trzeba było obejść się smakiem.

Co do spania to za pierwszym razem spałem w Sunset Beach i jeśli macie samochód to moim zdaniem ciekawa opcja bo zaraz obok fajne puste plaże i dobry dojazd a okolica bezpieczna więc z czystym sumieniem mogę polecić. Za drugim Green Point, czyli super baza wypadowa do centrum i V&A i fajne widoki na ocean. też bezpiecznie i również polecam.

Plan bardzo ambitny czasowo ale ciekawy więc trzymam kciuki, żeby wszystko wyszło.

Powodzenia
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
rob_sad lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 23 Sie 2017 14:36 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Właśnie Hertz dosłał mi rachunek za jakiś mandat w PLETTENBERG BAY ;)
Data, godzina i miejsce się mniej więcej zgadza, w tym czasie rzeczywiście wjeżdżałem do Plettenberg Bay.
W zasadzie rachunek jest z adnotacją: FINE HANDLING FEE, więc być może to tylko opłata manipulacyjna Hertz (270zar, czyli około 70zł, trochę mało na mandat).
Więc jakaś tam kontrola na ulicach jest. Raczej jeżdżę bardzo przepisowo, mogłem gdzieś czegoś nie zauważyć. Nie wiem niestety czy to za prędkość, czy cokolwiek innego, bo tego mi nie napisali, a do rachunku Hertz nie załączyli żadnego pisma.
Jeśli rachunek Hertz nie uwzględnia samego mandatu to szczerze mówiąc nie wiem co będzie dalej ;)
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 24 Sie 2017 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Tez wypozyczalem w Hertzu auto i z tego co pamietam to wlasnie 270 ZAR to bylo tylko za administracje mandatem, wiec nie chce Cie martwic, ale za mandat jeszcze Ci przyjdzie dodatkowo.

Ale, ale pociesze Cie bo ja tez czekam na kilka, plus jeden juz dostalem na miejscu wiec pomysl ze inni maja gorzej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Sie 2017 09:30 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 71
@john_doe

Kilka moich sugestii:)

900 km jednego dnia to jednak wydaje mi się za dużo. najwięcej zrobiłem ok 600 (Maseru - Semonkong - Johannesburg) i był to dosyć męczący dzień - fakt że te ok 100 km x 2 po Lesotho było w wolniejszym tempie niż podróż po RPA (średnia prędkość ok 60-70 km/h) i spędziliśmy z 45 min - 1h w oczekiwaniu na granicy to jednak zaczynając rano byliśmy w Johannesburgu bardzo późnym wieczorem, jadąc miejscami 130-140 km/h.

Kontrole prędkości się zdarzają i to w szczególności poza terenem zabudowanym gdzie na długiej prostej gdzie się spokojnie możesz rozpędzić stoi policja z suszarką.

W Kapsztadzie spałem w The Backpack hostel na obrzeżach centrum i mogę spokojnie polecić.

Co najmniej jeden nocleg przeznaczyłbym na okolice Kapsztadu - np Stellenbosch - dla mnie wycieczka po winnicach to byl highlight pobytu w RPA, ale to zalezy co kto lubi:)

Jeśli chodzi o Park Krugera - ja spałem na terenie parku - w Lower Sabie i Skukuza - i myślę, ze to jest dobra opcja. Możesz wziąć udział w wycieczkach z parku - rano i po południu, gdzie cześć wycieczek odbywa się przed otwarciem i po zamknięciu bram parku i campów, więc turystów jest mniej. Nocowanie poza parkiem skutkuje koniecznością codziennego przekraczania bram parku (chwilę to trwa) i koniecznością codziennego dojazdu w głąb parku gdzie zwierząt jest więcej. Noclegi w Parku trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem, ale to ze gdzieś ich nie ma nie znaczy ze się nie zwolnią. Ja kupiłem bilety do RPA krotko przed wyjazdem i udało mi się zarezerwować noclegi (wrzesień) - jak ich nie ma trzeba próbować zaraz po przerwie technicznej w środku nocy :) wtedy się system odświeża i jakaś tam dostępność się pojawia :) Dwa razy się nie wyspałem, ale zarezerwowałem to co chciałem mimo że początkowo dostępność była zerowa lub zostały jedynie najdroższe opcje.

Rozważyłbym na Twoim miejscu Lesotho i Maletsunyane Falls :) Ciekawy kraj gdzie większość ludzi chodzi w kocach :) Wiza do załatwienia w konsulacie w Johannesburgu w godzinkę (chociaż droga). Jest tryb wydania zwykły i ekspres. W trybie ekspres wydaja chyba tego samego dnia, w trybie zwyklym czeka się chyba dzień lub dwa. My wybraliśmy tryb zwykły i dodaliśmy pani 100 randów do reki za 2 osoby i okazało się ze jest to do załatwienia szybciej niż w trybie ekspres :) Pytanie brzmiało w stylu: "Could you give me something for speeding up the process :)"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Sie 2017 10:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
A gdzie rezerwowaliście noclegi na terenie parku, na tej stronie sanparks, czy gdzie indziej?

Bo np. na Bookingu bardzo mały wybór i w dodatku większość w kosmicznych cenach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Sie 2017 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Rezerwuje się generalnie na stronie Sanparks. W czerwcu była spora dostępność nawet na kilka dni przed wyjazdem. Oczywiście najlepsze miejsce sa zajęte dużo wcześniej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 24 Sie 2017 10:20 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 144
Kilometry: 308 203
Nie warto spać poza Kruger NP. Płaci się za noce więc lepiej dojechać w pobliże ktorejs z bram, przespać się i zacząć zwiedzać Park, warto spędzić minimum dwie noce.
co warto zwiedzić i czy warto pędzić, to zależy od Was.
byliśmy w tamtych rejonach dwa razy po kilka tygodni. Trasa, trochę zdjęć i porad w relacji na naszym blogu:
http://przedsiebie.geoblog.pl/podroz/24 ... mibia-2015
lub
http://przedsiebie.geoblog.pl/podroz/25 ... ambik-2016
zapraszam i jakby co to pytaj na priv
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Sie 2017 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Ja spalem 2 noce zaraz przy parku tutaj, bo w srodku parku bylo wszystko zajete:
https://www.tripadvisor.com.au/Hotel_Re ... vince.html
to jest 20km od parku, super miejsce, jest tam taki koles Johny, z kolega nabilismy drugi najwiekszy rachunek w historii jak on tam 15 lat pracuje :D
naprawde fajne miejsce.

trzecia noc spalismy na terenie parku, ale zabookowalismy dzien przed i to fartem, bez lazienki w srodku itp. takie maja oblozenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Sie 2017 10:23 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 82
Loty: 144
Kilometry: 308 203
noclegi lepiej przez Sanpa ale jeśli nie jedziecie w grudniu to na bramie również można będzie wybrać któryś z campów na nocleg, jak nie ten to inny i w różnym standardzie. Zdziwicie się jak może być czysto na kampach i w łazienkach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Sie 2017 14:47 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Blisko bram wyskakuje dużo miłych noclegów w cenie ok 100-150zł / dobę w naszym terminie.
I tak będziemy mieć Wildcard, więc raczej nie decydowaliśmy się na noclegi w parku Krugera. Zobaczymy, czy warto było w ten sposób- ale nocleg mamy dosłownie 2km od bramy.
Góra
 Profil Relacje PM off
noaxik_pl uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 24 Sie 2017 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja tez spałem na terenie parku i polecam
fajne bungalowy a dookoła dziki zwierz który cie chce zeżreć
bosko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Sie 2017 11:39 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Plan póki co, co do noglegów, zostaje dokładnie taki, jak podałem pierwotnie. :)
Natomiast ponawiam pytanie o Wildcard -> Ktoś zamawiał do Polski? Były jakieś problemy? Koszt dla pary to, bagatela, na dziś ~900zł.

Ewentualnie czy jest jakaś legalna opcja lub po prostu "myk", pozwalający na oszczędzenie pieniędzy przy wstępach do parków dla obcokrajowców? Jak postępowaliście?
Podejrzewam, że mało kto miał aż tyle czasu na parki- w planie mamy odwiedzenie co najmniej dziesięciu, w tym Krugera 3-krotnie (nocleg poza parkiem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Sie 2017 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
john_doe napisał(a):
Natomiast ponawiam pytanie o Wildcard -> Ktoś zamawiał do Polski?

A co masz na mysli z Wildcard do Polski? ;)

john_doe napisał(a):
Ewentualnie czy jest jakaś legalna opcja lub po prostu "myk", pozwalający na oszczędzenie pieniędzy przy wstępach do parków dla obcokrajowców?


Tu sa rozne opcje Wildcard:

https://www.sanparks.org/wild_new/tourism/pricing.php

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 27 Sie 2017 03:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Sie 2017 03:13 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Nie wiem czy żart czy na poważnie, więc sztywniacko i asekurancko odpowiem poważnie: Tak, do Polski. Pierwszą klasą bez przesiadek. W dodatku pod same drzwi- w ten sposób podobnoż Wildcard ma do nas dotrzeć "do 40 dni", jeśli zamówimy on-line. I pytanie- czy ktoś próbował?

Wiem jak wygląda pricing Wildcarda i własnie dlatego pytam, tak po prostu dla porządku chociaż sam w to nie wierzę, czy istnieją jakieś tańsze sposoby na zobaczenie parków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Sie 2017 03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sorry, nie zrozumialem pytan, moj polski nie jest perfect.
Wildcard wysylaja do domu, ale b. dlugo trwa, m-c, albo nawet dluzej, byly przypadki ze wzgledu na strajki poczty, ze karta przyszla dopiero po 4 m-cach.
Wtedy bierzesz ze soba "confirmation letter" i pokazujesz przy wejsciach, a karta moze przyjsc dopiero po powrocie. ;)
Na to wydrukowane potwierdzenie z maila Cie wpuszcza, ale musisz miec przy sobie paszport.
Wildcard mozesz zakupic dopiero na miejscu, ale upewnij sie wczesniej, czy park (SANpark) takie karty sprzedaje. ;)
Badz przygotowany, ze w niektorych parkach mozesz kupic tylko za gotowke.
Do kupna Wildcard potrzebny jest paszport.
Na wildcard nie mozesz zwiedzic takich atrakcji, jak np. Kirstenbosch, iSimangaliso, Park Pilanesberg, a na kolejke na Tafelberg dostaniesz tylko 20% rabatu.
Inna opcja to zakup pojedynczych biletow na miejscu, a poza tym nic innego nie jest mi znane.
Sam powinienes przekalkulowac, co chcesz zwiedzic, czy wildcard ci sie oplaci.
Pozdrawiam i milej Niedzieli.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 28 Sie 2017 00:10 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Jasne, nie ma problemu :) Czytałem kilka Twoich relacji, nigdy bym nie przypuszczał, że nie jesteś nativem.

Czytałem na temat confirmation letter- ale widziałem też, że jego ważność to 45 dni od daty zakupu. Może nie doczytałem dokładnie.
Ale tutaj powstaje problem kiedy kupić ten Wildcard, żeby było dobrze.

No nic- należy mieć nadzieję, że karta dotrze pocztą bezproblemowo do Polski. Dzięki!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 28 Sie 2017 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dokladnie, confirmation letter jest wazny 45 dni od daty zakupu.
Ciezko doradzic, ja bym kupil na miejscu, ale upewnij sie wczesniej, czy pierwszy park, ktory chcesz odwiedzic, sprzedaje Wildcard. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group