Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Podróż do Senegalu
#1 PostWysłany: 20 Lut 2017 16:04 

Rejestracja: 20 Lut 2017
Posty: 2
Wybieram się w kwietniu do Senegalu czy może ktoś był i może mi napisać czy sprawdzają na lotnisku w UK , lub Senegalu kartę szczepień czy są one koniecznie potrzebne ? Dodatkowo jakieś dobre rady bo lecę pierwszy raz .Wylatuję z Manchesteru z przesiadką w Casablance.
Proszę o wszystkie informacje,które będą mi bardzo pomocne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 20 Lut 2017 16:31 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 68
Loty: 288
Kilometry: 529 188
Spędziłem 8 dni w Senegalu, wróciłem 14 lutego. Zarówno na lotnisku w Dakarze jak i na przejściu lądowym z Gambią nikt nie sprawdzał książki szczepień. Nie szczepiłem się na żółtą febrę. Nie brałem malarone. Problem malarii, szczególnie na zachodzie kraju nie istnieje.
Jeśli masz szczegółowe pytania, to pytaj śmiało. Za kilka dni wrzucę relację zdjęciową na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
ZANTA lubi ten post.
ZANTA uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2017 22:14 

Rejestracja: 20 Lut 2017
Posty: 2
Witam :D
Chciałabym jeszcze wiedzieć jak wygląda sprawa wizy. Na stronie ministerstwa jest napisane,że Polacy nie potrzebują wiz jeżeli wyjazd nie przekroczy 90 dni i jest turystyczny. Na innych stronach podane jest że taką wizę trzeba jednak mieć. Tak więc nie wiem czym sie kierować Starać się o tą wizę czy nie ? i czy sprawdzają na lotnisku rezerwację w hotelu ?
Jest to moja pierwsza podróż poza Europę i bardzo bym chciała odbyć ją bez większych problemów, tak więc każda sprawdzona informacja jest dla mnie bardzo cenna
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2017 22:49 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
W Senegalu byłem w listopadzie 2015. Na lotnisku w Dakarze sprawdzali książeczkę szczepień na żółta febrę. Na granicy lądowej z Gambią i Gwineą Bissau nikt JUŻ tego nie kontroluje. Tam zajęci są przede wszystkim wyłudzaniem łapówek od białasów.
Uważam jednak, że nie szczepienie się na żółtą febrę oraz brak profilaktyki antymalarycznej jest co najmniej lekkomyślny. Oczywiście każdy powinien podjąć świadomy wybór w tym zakresie, najlepiej po konsultacji lekarskiej, a nie na forum dla poczatkujących podróżników.
Ponieważ szczepienie na żółtą febrę dla osób wyjeżdzających do Senegalu jest rekomendowane przez WHO to nie ma co się zastanawiać tytko trzeba to zrobić. Jeden zastrzyk, dwa dni gorszego samopoczucia i będziesz mieć spokój na 10 lat.
Jeśli chodzi o profilaktykę antymalaryczną to łykam Doksycyklinę, a w rejony malaryczne Afryki jeżdżę od kilku lat zazwyczaj 2 razy w roku.
Arek.

-- 20 Lut 2017 21:55 --

Co do wizy do od połowy 2015 roku już nie są potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off
ZANTA lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Lut 2017 14:46 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 68
Loty: 288
Kilometry: 529 188
ArekBDF napisał(a):
W Senegalu byłem w listopadzie 2015. Na lotnisku w Dakarze sprawdzali książeczkę szczepień na żółta febrę. Na granicy lądowej z Gambią i Gwineą Bissau nikt JUŻ tego nie kontroluje. Tam zajęci są przede wszystkim wyłudzaniem łapówek od białasów.
Uważam jednak, że nie szczepienie się na żółtą febrę oraz brak profilaktyki antymalarycznej jest co najmniej lekkomyślny. Oczywiście każdy powinien podjąć świadomy wybór w tym zakresie, najlepiej po konsultacji lekarskiej, a nie na forum dla poczatkujących podróżników.


Zatem sporo się pozmieniało przez ostatnie 16 miesięcy, bowiem:
- na lotnisku w Dakarze kontrola paszportowa przebiega bardzo sprawnie. Z tego co widziałem od nikogo białego nie była wymagana książka szczepień. Jeśli przylatujesz do Senegalu z kraju niezagrożonego żółtą febrą to szczepienie nie jest wymagane!
- dwóch Senegalczyków potwierdziło mi że problem malarii na wybrzeżu kraju nie istnieje.
- kontrola paszportowa na granicy z Gambią wyglądała bardzo sprawnie, o żadnej łapówce nie było mowy. Raczej luźna i swobodna atmosfera :)
- natomiast dwóch Gambijczyków potwierdziło, że Gwinea Bissau to już jest inny świat i można spodziewać się wielu problemów w kontaktach z miejscowymi,
- osobiście uważam, faszerowanie się środkami antymalarycznymi "na zapas" za absurd. To jest potężna dawka chemii, która może np. w połączeniu z alkoholem wywołać niemiłe komplikacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group