Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2016 15:36 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
niebieski
Jaka walute najlepiej zabrac ze soba?
Ostatnio mialam problem z wyplata z bankomatu w Korei i nie chcialabym sie znalezc w podobnej sytuacji, ze nie mam zadnej lokalnej gotowki. Lepsze euro czy dolary , zeby w razie czego wymienic na miejscu?

Wybieram sie tylko na Mahe i za nocleg bede placic karta kredytowa, wiec potrzebna mi tylko gotowka na jedzenie, benzyne i ewentualnie jakies pamiatki.

Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 19 Kwi 2016 16:06, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 19 Kwi 2016 15:43 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
No chyba, że terminal się zepsuje :)

Oni tam mają większy sentyment do dolara.
Jak płaciłem za łódkę to chcieli tyle samo w dolarach co w euro. Czyli dolary.
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 19 Kwi 2016 16:08 
Awatar użytkownika

niebieski
Nocleg byl bardzo tani i przedplata 50% miala byc pobrana przy rezerwacji, wiec niewiele zostanie do uregulowania. W razie czego dam rade wystrugac z euro, ktore mi zostaly z innego wypadu.

A stacje bezynowe sa takie bardziej cywilizowane i mozna placic karta czy gotowka?

#4 PostWysłany: 19 Kwi 2016 16:12 
Awatar użytkownika

Można płacić kartą (tankowałem przy lotnisku na Mahe).
Polecam mimo wszystko jakąś kartę walutową i wypłatę na miejscu z bankomatu (który też jest m.in. na lotnisku).
Jak coś zostanie to możesz przywieźć trochę Takamaki :)
 Relacje PM off

#5 PostWysłany: 19 Kwi 2016 16:23 
Awatar użytkownika

niebieski
Wyplata z bankomatu to pierwsza opcja, ale poniewaz ostatnio mialam z tym wpadke i moja sprawdzona karta zawiodla mnie, to biore pod uwage zabranie gotowki na wymiane.

#6 PostWysłany: 19 Kwi 2016 16:24 
Awatar użytkownika

To podpisuje się pod poprzednimi postami - dolar jest bardziej szanowany na Seszelach :)
 Relacje PM off

#7 PostWysłany: 21 Sty 2018 15:45 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 162 652
niebieski
Meduzy napisał(a):
Polecam mimo wszystko jakąś kartę walutową i wypłatę na miejscu z bankomatu (który też jest m.in. na lotnisku).

@Washington pisał w swojej relacji, że mieli tylko karty MasterCard i na lotnisku Praslin nie dało się nimi wyciągnąć pieniędzy - tylko Visa. Jak to wygląda na lotnisku na Mahe? Testował ktoś zestaw MC Kantor Alior USD & MC Revolut?

A poza tym, kojarzy ktoś jakie najmniejsze nominały mają w bankomatach? Przywiózł bym sobie na pamiątkę 25 rupii - piękne mają te banknoty.

#8 PostWysłany: 13 Cze 2021 08:18 
Awatar użytkownika

Loty: 120
Kilometry: 291 654
niebieski
Info o dolarach są chyba przestarzałe - teraz chcą euro, nikt nawet nie wspomina o dolarach (czerwiec 2021). I cena nie jest "wymienna" między EUR a USD - zgodnie z kursem, dolar wart jest mniej rupii. W wielu miejscach można płacić w euro, i gdy trzeba wydać resztę, wydają ją w rupiach. Kurs sprawdzają na bieżąco, w intrenecie, albo przybliżony ostatni - nigdy nikt nie próbował mnie na tym kantować.

W kilku miejscach płaciłam kartą (MC Revolut), terminale stają się coraz bardziej popularne. Nie było problemu z wyjęciem pieniędzy MC Revolutem z bankomatów MCB (nie pobierają prowizji).

#9 PostWysłany: 21 Maj 2022 21:10 
Awatar użytkownika

Loty: 106
Kilometry: 167 995
Jak jest wyjmowaniem pieniędzy z bankomatów lub płatnością przy pomocy karty Mastercard (konto w PLN)? Przeliczenie jest korzystne?
 Relacje PM off  

[ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości