Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 194 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:30 

Rejestracja: 24 Lis 2015
Posty: 11
To są suche fakty. Decyzję każdy podejmuje sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#142 PostWysłany: 16 Sie 2017 19:09 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Trochę mało tych faktów. Równie dobrze chłopak mógł się przeziębić od klimatyzacji lub złapać cokolwiek innego. Więc co ta historyjka ma do brania malarone?
Góra
 Profil Relacje PM off
PatrycjaR lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 17 Sie 2017 13:13 

Rejestracja: 24 Lis 2015
Posty: 11
Chodzi o to, że podejmując decycję przed wyjazdem : czy brać czy nie brać lek lub leki z tej grupy, trzeba sobie zdawać sprawę że w razie faktycznego zachorowania na malarię możemy w kraju nie otrzymać właściwej opieki. Że nawet dedykowane ośrodki kliniczne do ch. trop. mogą powiedzieć że nie wiedzą jak leczyć. Możesz być zdany na siebie. A tu na rokowania ma wpływ czas. Dlatego trzeba indywidualnie wywarzyc korzyść/strata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 17 Sie 2017 13:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Z mojego doswiadczenia z Tanzanii i generalnie z Afryki: komarow nie da sie w 100% uniknac, pomimo staran zawsze cos mnie gdzies pogryzlo. Dlatego jadac w rejony malaryczne zawsze biore malarone. Srednio w roku wychodzi na branie prochow przez 2-3 tygodnie. Skutkow ubocznych nie stwierdzilem, koszty przy cenach przelotu, organizacji safari czy innych wydatkow na miejscu sa raczej marginalne.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 18 Sie 2017 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pbak napisał(a):
Z mojego doswiadczenia z Tanzanii i generalnie z Afryki: komarow nie da sie w 100% uniknac,

Da sie, jak kogos komary nie chca gryzc, mnie o dziwo przestaly napastowac od kilku ladnych lat i mam spokoj w tropiku. :)
Za to natretne tse-tse mnie kasaja, moze dlatego, ze chodze w dzinsach i niebieski kolor ich przyciaga?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 07 Cze 2018 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Czy spotkał ktoś może apteke w Krakowie, która sprzeda pół opakowania malarone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 07 Cze 2018 23:09 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Haseki napisał(a):
... trzeba sobie zdawać sprawę że w razie faktycznego zachorowania na malarię możemy w kraju nie otrzymać właściwej opieki. Że nawet dedykowane ośrodki kliniczne do ch. trop. mogą powiedzieć że nie wiedzą jak leczyć. Możesz być zdany na siebie. A tu na rokowania ma wpływ czas. ...

Gdyby, odpukać, zdarzyła się potrzeba, to polecam klinikę chorób zakaźnych i tropikalnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na ul. Śniadeckich. Wiedzą jak diagnozować i leczyć, przypadki malarii trafiają się im dość często.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 18 Lis 2018 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Gru 2011
Posty: 53
1. W tym roku w Polsce zarejestrowany został Falcimar, odpowiednik Malarone. W internetowych aptekach nie mogę go znaleźć. Czy ktoś ma informacje o dostępności i cenie?

2. W związku z niepokojącymi informacjami o wysokiej toksyczności DEET na organizm człowieka, mam pytanie odnośnie skuteczności innych związków (np. IR3535) przeciw komarom tropikalnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 19 Lis 2018 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pio kontaktuj sie z lekarzem specjalista od chorob tropikalnych i zapytaj o skutki uboczne. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 19 Lis 2018 11:52 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Haseki napisał(a):
Chodzi o to, że podejmując decycję przed wyjazdem : czy brać czy nie brać lek lub leki z tej grupy, trzeba sobie zdawać sprawę że w razie faktycznego zachorowania na malarię możemy w kraju nie otrzymać właściwej opieki. Że nawet dedykowane ośrodki kliniczne do ch. trop. mogą powiedzieć że nie wiedzą jak leczyć. Możesz być zdany na siebie. A tu na rokowania ma wpływ czas. Dlatego trzeba indywidualnie wywarzyc korzyść/strata.


Co za bzdura i sianie paniki. Jeśli w ciągu kilku ostatnich tygodni wróciłeś z tropików i masz podejrzane objawy, to nie wiem dlaczego jeden z kilku ośrodków, nastawionych na leczenie właśnie takich chorób, miałby nie wiedzieć jak leczyć malarię.

Nie jest to przeziębienie czy zapalenie gardła, ale też bez przesady w drugą stronę, są dużo rzadsze choroby tropikalne, których obawiałbym się bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 19 Lis 2018 17:01 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Haseki napisał(a):
Chodzi o to, że podejmując decycję przed wyjazdem : czy brać czy nie brać lek lub leki z tej grupy, trzeba sobie zdawać sprawę że w razie faktycznego zachorowania na malarię możemy w kraju nie otrzymać właściwej opieki. Że nawet dedykowane ośrodki kliniczne do ch. trop. mogą powiedzieć że nie wiedzą jak leczyć. Możesz być zdany na siebie. A tu na rokowania ma wpływ czas. Dlatego trzeba indywidualnie wywarzyc korzyść/strata.


Rozumiem, że jesteś ekspertem i wiesz lepiej od tych lekarzy jak odpowiednio leczyć, skoro wygłaszasz takie kwestie... :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 19 Lis 2018 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Watki typu "Malarone - czy konieczny?" powinny byc od razu zamykane, forum nie nadaje sie do fachowych porad lekarskich. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 19 Lis 2018 17:47 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
2017: Malarone - konieczny czy nie?
2018: Szczepienia na żółtą febrę - konieczne?
2019: Szczepienia (jakiekolwiek) - konieczne? :lol:

A tak na poważnie, myślę, że wątek w którym ludzie dzielą się prywatnymi odczuciami (np. swoimi doświadczeniami z Malarone) jest przydatny, bo daje szersze spojrzenie na temat, ale nie zastąpi rozmowy z lekarzem, bo każdy człowiek to inny przypadek, przeciwskazania itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 19 Lis 2018 17:56 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
silvershark napisał(a):
2017: Malarone - konieczny czy nie?
2018: Szczepienia na żółtą febrę - konieczne?
2019: Szczepienia (jakiekolwiek) - konieczne? :lol:

2020: Myślenie - czy naprawdę muszę?
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 20 Lis 2018 04:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Co prawda nie o Malarone ale czy ktos korzystal z czegoś takiego jak na foto. Biorac pod uwage moja podroz do azji zakupilem wczoraj i jestem ciekaw jak sie sprawdza? Najwyzej przetestuje i dam znac. To sa chyba plasterki ktore nalepiamy na koszulke, czapke czy poduszke.

Załączniki:
20181119_145952-714x512.jpg
20181119_145952-714x512.jpg [ 89.87 KiB | Obejrzany 2247 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 29 Lis 2018 12:31 

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 7
pio napisał(a):
1. W tym roku w Polsce zarejestrowany został Falcimar, odpowiednik Malarone. W internetowych aptekach nie mogę go znaleźć. Czy ktoś ma informacje o dostępności i cenie?

2. W związku z niepokojącymi informacjami o wysokiej toksyczności DEET na organizm człowieka, mam pytanie odnośnie skuteczności innych związków (np. IR3535) przeciw komarom tropikalnym.


Falcimar ma być dostępny w sprzedaży na początku roku 2019. Póki co nie ma go jeszcze w hurtowniach, cena sprzedaży też jeszcze nie jest znana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 29 Lis 2018 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
lovenz napisał(a):
Co prawda nie o Malarone ale czy ktos korzystal z czegoś takiego jak na foto. Biorac pod uwage moja podroz do azji zakupilem wczoraj i jestem ciekaw jak sie sprawdza? Najwyzej przetestuje i dam znac. To sa chyba plasterki ktore nalepiamy na koszulke, czapke czy poduszke.

tego akurat wynalazku nie testowałem, ale przerabiałem różne ustrojstwa z gatunku 100% natural, DEET free i komary były zachwycone :twisted: znaczy się kąsały elegancko. Rejony to: Indonezja, Malezja, Wietnam, Tajlandia, Filipiny. Repelenty z deet z większym lub mniejszym stężeniem działają elagancko i tylko takich używam od jakiegoś czasu.
aha z takich odstraszaczy nie stosowanych bezpośrednio na odzież/ciało, przy wieczornych posiadówkach na świeżym powietrzu dobrze mi się sprawdza kadzidełko od baygon, komarzyce nie znoszą tego i ewidentnie widać jak unikają

Załączniki:
Baygon Mosquito Coil Scented DIGITAL EDGES.png
Baygon Mosquito Coil Scented DIGITAL EDGES.png [ 117.87 KiB | Obejrzany 2100 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 29 Lis 2018 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Witam @cypel

w mojej ocenie postępujesz bardzo dobrze!




Wybacz, musiałem :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 12 Sty 2019 23:47 

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 2
Powiem tak.. przeczytalam caly ten temat bardzo powaznie i naszla mnie jedna, dygresja.
Po co weszlam na te strone? Ano po to wlasnie, zeby zasiegnac porady ludzi w internecie, bo po 2 wizytach u lekarza medycyny podrozy i na 10 dni przed moim wylotem na urlop do Kenii nadal nie jestem w stanie okreslic czy jest realny sens brania malarone. Czemu? Bo to, co zaproponowali mi lekarze ( a konkretnie 2 roznych lekarzy) jest dla mnie zartem.

Poszlam do lekarza medycyny podrozy na kosnultacje i po to, zeby zapytac sie na co nalezy sie zaszczepic.
Nie wyniosnam z tej wizyty absolutnie NIC czego bym juz wczesniej nie wiedziala. Lekarz zalecil mi zaszczepienie sie na 15 roznych chorob i nie potrafil powiedziec, ktora z tych szczepionek jest sensowna, bo jest jasnym i oczywistym, ze ich wszystkich wziac nie moge bo a) z punktu finansowego to jakis obled (wyliczylam i kosz samych szczepionek wynioslby 2300 zl nie liczac kosztu wizyt, a to kolejne 400 zl. ) b) organizm chyba nie powinien byc szczepiony na tak wiele chorob w ciagu jednego miesiaca.... :o

Na moje pytanie, na ktora z tych chorob jest najwieksze ryzyko zapadniecia w Kenii, lekarz mi powiedzial, ze wszytskie szczepionki sa zalecane i jesli sie nie zaszczepie to na wlasna odpowiedzialnosc.... Ja to wszystko rozumiem, ale na wscieklizne np. mozna zapasc nawet w Polsce (wiec szczepienie jest zaliczane) , wiec tego typu argument do mnie nie przemawiaja. Poszlam na wizyte, po to, zeby sie dowiedziec na co POWINNAM sie zaszczepic ze wzgledu na realne ryzyko zarazenia a nie po to, zeby przyjac wszystkie istniejace szczepionki.
Chcialam uzyskac porday i jej nie uzyskalam, wiec zaszczepilam sie tylko na czesc z tych chorob wg wlasnego uznania bo lekarz mi ne potrafil pomoc. Czy wybralam dobre choroby? Nie wiem. Osoba, ktora powinna to wiedziec po prostu wydrukowala mi liste zalecanych szczepien ze strony WHO i to by bylo na tyle. Nie ma co, genialna i wartosciowa porada.
To samo tyczy sie Malarone. Moj ogranizm i tak jest oslabiony po tych szczepieniach i nie chce dodatkwo brac w gratisie silnych antybiotykow bo sadze, ze to moze przyniesc to wiecej szkody niz pozytku. Dlatego tez weszlam na ta strone, bo po prostu nie wiem, czy moge zaufac lekarzowi medycyny podrozy, bo wybaczcie, ale osoba ktora drukuje mi z neta liste zalecanych szczepien, zamiast dac mi konkretna porade, nie jest wg mnie osoba kompetenta. Tyle w temacie Polskich lekarzy. Nie nalezy sie wiec dziwic, ze ludzie sie nie szczepia ani nie biora malarone. To co, proponuja lekarze jest nie jest wykonalne, mimo wszystkich dobrych checi. Mimo calej dobrej woli z mojej strony i 2 wizytach u specjalisty musialam sobie sama zdecydowac na co sie zaszczepic. To jest dla mnie jakas totalne nieporozumienie. I dalej nie wiem, czy brac malarone czy nie. Nie mi juz o kase chodzi ale o moje zdrowie. Nie chce wyjalowic organizmu, bo pozniej, jesli rzeczywiscie cos mi bedzie to dany antybiotyk moze byc juz u mnie nieskuteczny.
Teraz wiec pytanie: konretnie, jakie jest prawdopodienstwa zejsca na malarie w przypadku doroslej, zdrowej osoby? W razie goraczki wiem, ze mam jechac na Koszarowa we Wroclawiu i powiedziec, ze bylam w Kenii i poprosze o badanie krwi w kierunku malarii. Zakladajac, ze choroba zostanie poprawie zdiagnozowana to rozumiem, ze dostep do lekow w specjalistycznym szpitalu teoretycznie jest i nie powinnam zejsc z tego swiata? Czy po prostu w Polsce nie ma totalnie nic i mozna umrzec ze wgledu na brak kompetencji lekarzy i lekow? Staram sie po prostu okreslic REALNE ryzyko. dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 13 Sty 2019 00:59 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 106
Loty: 23
Kilometry: 54 104
Sprawdź na stronie WHO czy istnieje zagrożenie malarią czy tez nie. Czasami lepiej wziąć niż później się leczyć.
Odnośnie szczepień to zapłaciłem w sumie za szczepienia około 1500 zł ale to raz na całe życie. W wielu krajach Afrykańskich przy wjeździe żądają żółtej książeczki szczepień. Nie dawno wybuchła nowa epidemia żółtej febry w Kongo i na lotnisku a Addis Abbebie były rozstawione kamery termowizyjne żeby szybko zidentyfikować podróżnych z gorączką.
Przyjąłem wszystkie szczepionki trochę w ponad miesiąc bez jakichkolwiek problemów.
Uważam że przyjęcie wybiórczo szczepionek to niebezpieczna droga na skróty. Na Afrykę są konkretne zestawy szczepionek jakie są zalecane.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 194 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group