Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 11 Maj 2022 17:24 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nie musisz szukac taksowki na Zanzibarze, bo ona znajdzie Ciebie. Kierowcy stoja obok kantoru w ilosci hurtowej.

Ustaw sie z kierowca wczesniej, bedzie taniej. Polecam Suleya, byl juz wczesniej polecany na tym forum oraz byl podawany jego numer.

Kwestia hotelu to chyba kwestia indywidualna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 01 Cze 2022 17:14 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Mam pytanie odnośnie wizy która umożliwia nam pobyt na okres 30 dni na wyspie.

Zakupiłem lot na 30 bądź 31 dni na Zanzibarze i nie wiem jak zostanie to obliczone, tzn. czas trwania wizy. Czy liczony jest od od dnia następnego czy od tego dnia w którym kupujemy.
Ląduję 13 czerwca o 14:45 a wylot mam 13 lipca o 17:00
Jak myślicie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:05 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Podam garść informacji praktycznych z listopada może komuś się przyda.
Kartę sim kupiłem bez żadnych rejestracji i paszportów za 10 000 szylingów. W sklepiku Zantela, (a w zasadzie przed.....) koło etiopskiej restauracji plus doładowanie według cennika zantel chyba 20 000 za 9gb na miesiąc. Działała wszędzie znakomicie.

Ceny przejazdów Taxi udawało się wytargować niższe niż tutaj podawane, ale niektóre oferty były kosmiczne szczególnie w pobliżu większych hoteli:

Stone Town - Kimikazi 55 000tzh
Kizimikazi  - Paje  50000 tzh (najdroższy ten i następny bo jedyne zamawiane z hotelu byliśmy tam po jednej nocy i nie z noclegiem w oddali od taksiarzy)
paje pingwe 25 000 tzh
Pingwe Nungwi  90 000 tzh
Nungwi Matemwe 25000tzh
Matewme Kiwenga 17000 tzh
Kiwenga Stone town 35 000 tzh
Stone Town lotnisko 20000 tzh

Miał być wypożyczony samochód ale po dokładnym wywiadzie w kilku wypożyczalniach okazało się, że jest to pierwszy kraj gdzie żadna z nich nie ma OC (TPL) i nie ma nigdzie opcji jego wykupienia, od niektórych trzeba było wymusić odpowiedzi o OC bo kręcili mocno, a inni nie wiedzieli nawet o co chodzi ale po wyjaśnieniu nie było OC w ramach ubezpieczenia. Warto zwrócić na to uwagę na bo powszechnie wskazują, że jest full insurance a ich regulaminy jednak mocno odbiegają od tego z czym stykałem się dotychczas nawet w Azerbejdżanie czy Jordanii gdzie braliśmy auto . Zwykle nic się nie dzieje, ale woleliśmy nie wiedzieć co było gdyby np ktoś jednak wyskoczył przed auto. Ostatecznie cena wszystkich mocno targowanych przejazdów taxi wyszła o połowę niższa niż najtańsze auto bez benzyny na 10 dni.

Spice Farm u naganiacza 60 000 tzh za dwie osoby - to raczej można jeszcze lepiej wytargować, ale jechaliśmy pierwszego dnia po przylocie.
Prison Island ze snurkowaniem łódka na 3 godziny 50 000 , rafa bardzo ładna i niezniszczona ryb bardzo mało - te 3 godziny było w sam raz jeszcze z obejściem wyspy, żółwiami i plażą na prison island, wstęp do żółwi płatny 10 000 u ochroniarza jeśli od razu podejdzie się tam gdzie sprawdzają bilety (bez do niczego niepotrzebnego przewodnika)
Deep Sea Fishing w Matemwe po długim targowaniu 50 USD za łódkę około 4 godzinki z rana , ale i tak nic nie wzięło

Bankomat Bez prowizji - Diamond Trust bank DTB STONE TOWN - pieniądze były w nim zawsze, zdziwiłem się że na polskich stronach i filmikach na you tube wszyscy twierdzą, że są tylko bankomaty z mniejszą lub większą prowizją.

Gdzie tylko mogą w miejscach bardziej turystycznych próbują nie wydawać reszty, wiec lepiej mieć drobne. W sklepikach dla miejscowych nie było z tym problemu.

Sklep z alkoholem: w Stone Town na starym mieście znaleźliśmy jeden niedaleko muzeum Frediego, w mniejszych miejscowościach też ich sporo. W tym pierwszym o dziwo dostaliśmy Old Munka w bardzo dobrej cenie po 15000. (gdzie za piwo życzą sobie prawie wszędzie po 5000).

Pogoda w listopadzie znakomita, niezbyt gorąco - około 30 stopni, kilka razu popadało w nocy i raz 10 minut w dzień, komarów praktycznie brak - dosłownie pojedyncze sztuki dwa dni po deszczu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 04 Gru 2022 11:23 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Pytanie banalne. Mając PP na przylocie można korzystać z FT?
To samo dotyczy powrotu.
Jedziemy w styczniu z biurem, bo tak wyszło.

Można prosić o info i wskazówki?
Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 04 Gru 2022 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
@FUX jeśli traficie na stary terminal, to po lewej stronie są szklane drzwi, gdzie na PP ogarną Ci wizę. Trochę wiecej opisałam w pierwszym poście relacji, zapraszam: viewtopic.php?f=213&t=168117&p=1570499#p1570499 Na powrocie nie zauważyłam FT ale na dole jest salonik.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 04 Gru 2022 14:32 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
@Czytelnik Wszyscy piszą o prowizji przy wypłacie z bankomatu i twierdzą, że na Zanzibarze nie ma bezprowizyjnych. Jaką kartą wypłacałeś pieniądze? Może to jest klucz do wyjaśnienia braku prowizji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Gru 2022 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@yarciak
Szczerze? Wszystko zależy od karty z jakiego banku i organizatora. Sprawdzałem bankomaty w różnych krajach i było tak ze np. Na karcie Visa nie było prowizji a na MasterCard było mimo ze karty z tego samego banku. Albo koszt prowizji na bankomacie się różnił w zależności z jakiego banku była karta wydana. Sporo zmiennych jest i najlepiej samemu sprawdzić. Pamiętaj aby zawsze odrzucać DCC bo często ludzie się na to zgadzają i później mówią ze była prowizja… :roll:
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yarciak lubi ten post.
yarciak uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 04 Gru 2022 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
@yarciak wypłacałam w sierpniu 2022 z bankomatu KCB, trochę powyżej portu (Zanzibar Ferry Terminal) na ulicy Malawi, nie było prowizji. Revolut. Za to wielowalutowa karta Aliora odmówiła tam współpracy.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 05 Gru 2022 09:48 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Cytuj:
Dzień dobry, proszę o informację, czy jest ścieżka FT z kartą PP w Zanzibarze po
przylocie, w celu szybkiego przejścia kontroli paszportowej, uzyskaniu wizy i
kontroli celnej. To samo dotyczy wylotu z Zanzibaru oraz możliwości korzystania z
saloniku lotniskowego przed wylotem.. Proszę o szczegółowe informację. Przy
wylocie te kwestie w Katowicach mam opanowane. Z poważaniem


i

Cytuj:
Dzień dobry,

Informujemy, że nie ma takiej możliwości, aby przejść szybką kontrolę paszportową i celną - to jest lot czarterowy linią Enter Air. Także na lotnisku nie ma możliwości, aby bezpłatnie korzystać z m.in. saloniku prasowego w strefie Business Lounge.


Nic nie rozumiem, dlaczego loty czarterem wykluczają korzystanie z saloniku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 05 Gru 2022 11:43 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
yarciak napisał(a):
@Czytelnik Wszyscy piszą o prowizji przy wypłacie z bankomatu i twierdzą, że na Zanzibarze nie ma bezprowizyjnych. Jaką kartą wypłacałeś pieniądze? Może to jest klucz do wyjaśnienia braku prowizji?


Wypłacałem MasterCard Kantoru Aliora i Visa Infinite PKOBP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 05 Sty 2023 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
bezprowizyjny, polecany tutaj bankomat DTB STONE TOWN
03.01.2022
dwie karty w tym samym czasie:
MasterCard Curve 100 000 TZS = 189 PLN
Visa Revolut 100 000 TZS = 192 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 05 Sty 2023 20:16 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Przez całkowity przypadek mamy all z TUI za śmieszne pieniądze na 11 dni. Chcemy się poszwendać na jakieś wycieczki z lokalesami, jeden przelot na kontynent.
Ile $ wymienić na lokalną walutę wymienić aby z tym barachłem nie zostać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 05 Sty 2023 20:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Większość atrakcji i tak zapłacisz w USD. Teraz ile wymienisz, to od ciebie zależy, ile pamiątek chcesz, jakie knajpy, jaki alkohol. W budzetowej wersji to 20 USD dziennie za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 05 Sty 2023 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
@FUX wszystko zależy od Ciebie
- za transport po wyspie możesz zapłacić np. 2 000 (dala dala) albo 50 000 (taxi)
- za 1 posiłek możesz zapłacić 10 000 albo 100 000 w zależności od tego gdzie zjesz
itd
BTW jak Ci dużo zostanie to wymienisz z powrotem na USD (kursy w kantorach są bardzo dobre)
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 06 Sty 2023 09:38 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 06 Sty 2023 13:41 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
No więc usłyszałem, że przyloty na nowy terminal. Tak więc poszukuję info o PP i kwestii wizy. Ktoś, coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Sty 2023 13:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@Ancyna pisała o tym saloniku i wizie....

dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 06 Sty 2023 14:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
To jest stary terminal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 15 Sty 2023 01:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Kilka ogólnych informacji ode mnie. Lądowałem 6 stycznia i przylot był do starego terminala. Na wyspie króluje hasło "pole pole" i już na lotnisku można się przekonać co ono znaczy. Po wylądowaniu najpierw sprawdzane formularze covidowe przez jednego pracownika (rzut oka na kartkę, a certyfikat po polsku więc można się domyśleć stopnia weryfikacji). Potem kolejna osoba pyta o szczepienia, nie zdążyłem odpowiedzieć a pracownik zobaczył żółtą książeczkę i puścił dalej. Nie miałem w niej żadnych szczepień poza covidowymi ale w razie czego miałem przygotowany wydruk że przy tranzycie nic nie jest potrzebne.

Potem wypełnienie wniosku wizowego i do okienka nr 1 gdzie wniosek jest weryfikowany. W okienku nr 2 opłata, i już można przybić pieczątkę w okienku nr 3. Całość zajęła około godzinę, oczywiście lotnisko nieklimatyzowane.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na wyspie to cały czas czułem się bardzo bezpieczny. W zasadzie brak przykrych sytuacji, lekko zawyżone ceny w dala dala (gdzie przepacało się zawrotne sumy rzędu 50 groszy - 2 zł) nie liczę. Natomiast wsiadając do dala dala wszedł za mną jegomość który chciał skasować mnie za rzekomy bilet. Ale się nie dałem :D Chodziłem po zmroku zarówno w Stone Tone jak i w Nungwi. Zero problematycznych sytuacji. Z racji białego kolor skóry jest się oczywiście co chwile zaczepianym ale należy się po prostu do tego przyzwyczaić. No i negocjowanie cen, to podstawa w takim miejscu. Nie mówię że należy się kłócić o każde 50 groszy, ale biały człowiek z reguły dostaję zawyżoną cenę.

Przed wyjazdem nie robiłem żadnych szczepień i nie brałem żadnych specjalistycznych lekarstw poza takimi standardowymi. Kupiłem mocny środek na komary i brałem noclegi z moskiterami ale będąc na wyspie nie widziałem ani jednego komara. Środka więc nie używałem. Szczerze mówiąc myślałem że jako że to Afryka w okolicach równika, to będzie masę robactwa i owadów a nic takiego nie miało miejsca. Polecam na pewno wziąć krem do opalania, ja zawsze używam 50tki i na Zanzi też była ok.

Bankomatów nie polecę bo po prostu wymieniłem szylingi tanzańskie przed podróżą.

Nie brałem również żadnej wycieczki na miejscu bo żadna nie wydała mi się na tyle interesująca ale to tylko moje subiektywne zdanie. Rozważałem wynajęcie auta lub skutera i cieszę się że tego nie zrobiłem. To co widziałem z dala dala mi wystarczy, tam po prostu wszystko wygląda tak samo w zasadzie wszędzie.

Jeżeli chodzi o powrót na lotnisko to wylot był z nowego terminala. Nie wiem z czego to wynika, ale część lotów odbywa się ze starego terminala a część z nowego. Byłem z bezpiecznym 3 godzinnym zapasem czasu bo nadawałem bagaż a tu w zasadzie 1.5 h przed by wystarczyło. Odprawa i nadanie bagażu bardzo sprawnie, dużo otwartych stanowisk (leciałem Ethiopianem). Samo lotnisko pachnie nowością, choć wykonanie chińskie.

Smutnym aspektem tego miejsca są śmieci. Są po prostu wszędzie, na ulicach, w mieście, na wsi czy na plaży.

Podkreślić należy, że lokalsi choć zwykle żyją w dużej biedzie, to są mili i życzliwie nastawieni do turystów. I nie odczułem że za każdą pomoc, oczekują jakiejś gratyfikacji choć do prób sprzedania usług czy jakiś towarów należy się przyzwyczaić

Polecam trochę uciec od turystycznego życia tam na tyle ile się da. Wypić kawę z miejscowymi za 300 TZS, napić się soku z trzciny cukrowej za 1000 TZS czy wypić a potem zjeść świeżego kokosa za 2000 TZS. Przejechać się dala dala czy po prostu porozmawiać z ludźmi. Ogólnie w moim odczuciu Zanzibar nie jest trudny do podróżowania
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zanzibar
#80 PostWysłany: 27 Sty 2023 08:08 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
No to na szybko.
Przylecieliśmy wczoraj.
W samolocie ze trzy kartki do wypełnienia. Wiza, lokalizacyjny, zdrowotny.
Ze sobą mieliśmy ten kwit z netu z ministerstwa zdrowia.

Wysiadamy, bus i. na stary terminal.
Wysiadamy, pokazać EU covid i wchodzimy. Oczywiście nikt nie sprawdzał z paszportem.
Do wewnątrz i zonk.
Nie tutaj nas przywieźli.
😂

Czekamy z 20 min na podwózkę na nowy.

Zawieźli.
Najpierw pokaż green pass covid. Pokazujemy złożony tak, że widać tylko imię i kod QR. Lokalesi mają rentgen w oczach i nawet kwitka nie otwierają.
20 m dalej sytuacja się powtarza.
Wchodzimy dalej.
Tam czarno. Dziki tłum z 2-3 samolotów.

Pytam pierwszego z brzegu o fast track. Lekka konsternacja.
Poszedł żwawo, jak na czarnego, zapytać. 😉

Przychodzi i nas prowadzi do okienka. Tam już na nas kiwają.
Hey, hello, miłe uśmiechy.
Jedno okienko, foto pysków i do następnej lady aby zapłacić.
Tam już w trymiga.

Wersal i możemy iść do WOPisty. Uśmiech. Welcome Zanzibar.

Bagaże, przez te nasze perturbacje, już były zdjęte z taśmy.

Wychodząc jakaś laska sprawdza kwity zakupu wizy. Uśmiech i wypad przed terminal.

CDN.

👍🙉
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 93 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group