Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zanzibar wynajem auta
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2018 16:58 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Czy ktoś wypożyczał tam auto, myślimy o wynajmie. Czy jest się czego obawiać? Na co zwrócić uwagę? Na ile dni tak wziąć, żeby cos sensownie pozwiedzać i co polecacie autem zwiedzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2018 17:14 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Zobacz tu - zanzibar-transport-po-wyspie,550,99868
+
ja wypożyczałem w zanzibarcarhire , płaciłem 200$ za 8 dni (permit za 10$ gratis). Odbiór przy hotelu, zwrot na lotnisku. Samochód to stary (2002 rok) i dość mocno podniszczony Suzuki Grand Vitara w automacie. Mimo to samochód bardzo dobrze dawał sobie radę, w tym 2 razy na typowo off-roadowych odcinkach. Dodałem mu kilka nowych rys (od liści palm) i przygotowany byłem na negocjacje wysokości udziału własnego (nie brali żadnej kaucji, ale w umowie excess na chyba 200$ był wpisany). Ale koleś spóźnił się 30 min. po odbiór (a ja śpieszyłem się na samolot) i na rysy nawet nie spojrzał. Sprawdził tylko czy jest pełen bak i nie ukradłem koła zapasowego :) Ogólnie bardzo polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2018 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
też pożyczałem terenówkę na tydzień, w zeszłym roku w zanzibarexpresscarhire.com, gość czekał na parkingu przed lotniskiem, bez formalności, tylko gotówka w rękę po 35$ za dzień, oddaliśmy w wypożyczalni, gość odwiózł mnie do centrum miasta, bez oglądania, a mieliśmy trochę porysowany bok po jeździe przez krzaki, wcześniej mailowo wysłałem im skan prawa jazdy dla wyrobienia pozwolenia,
jeździ się bez problemu, mały ruch, mieliśmy auto przez tydzień, jeździliśmy w 6 osób, 6 osoba siedziała wygodnie w bagażniku i nikt nie zwracał na to uwagi i się nie dziwił, polecam i wypożyczalnie i wypożyczenie auta, wszystko bezstresowo, stacji paliw jest sporo
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 27 Wrz 2018 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Wziąłem auto w zancars.com napisałem na info@zancars.com że chcę wypożyczyc najtańsze auto tj. za 30 $ na 3 dni i wysłałem prawo jazdy.
Na lotnisku pracownik już czekał z moim nazwiskiem na karteczce.
Objaśnił co i jak, wręczył permit, wziął 100 $ i dał kluczyki do Suzuki Escudo.O kartę kredytową nawet nie pytał. Ostrzegł, że dla bezpieczeństwa lepiej wyciągać panele od...sterowania szyb :lol:
Mieszkaliśmy w Paje i mieliśmy sporo do objechania, ale wszystko ok.
Jadąc na Prison Island zaparkowaliśmy koło fish marketu i do łódek doszliśmy pieszo.
Z kolei powrót przez Stone Town po nocnym odwiedzeniu nocnego marketu Forodhani to już atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach.
Ulice nieoświetlone, ludzie bez odblasków na drodzę, konretny HC.
Policja zatrzymala nas tylko raz - sprawdziła dokumenty i tyle.
Oczywiście ruch lewostronny, w terenie zabudowanym ograniczenie do 40 km/h , poza 50 km/h
Po powrocie na lotnisko człowieka nie było na miejscu ( mimo, że się umawialiśmy dzień wcześniej). Zostawiłem kluczyki u Pani parkingowej, która obiecała, że do niego zadzowni :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2021 20:00 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dobry wieczór..to znowu ja ;)
Bo tu też są stare wpisy o wypożyczeniu auta....czy coś się zmieniło w tym temacie? Ktoś może ma namiary bardziej aktualne? Zastanawiam się, czy w obecnych czasach, kiedy wszyscy teraz latają na Zanzibar jest szansa wypożyczenia jakiegoś auta? Ktoś ma może wiedzę w tym temacie? Byłabym wdzięczna za jakieś informacje , za które z góry dziękuje.
Pozdrawiam słonecznie
Justyna

edit:
znalazłam info w innym wątku :D, choć o wypożyczeniu samochodu niewiele tam jest informacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group