Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lis 2020 12:57 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Czy ktoś był ostatnio lub planuje Tanzanię/Zanzibar i wie coś więcej na temat zachorowań ale od strony praktycznej, a nie oficjalnej? Ktoś, coś?
Z tego co wiem rząd Tanzanii od bodajże marca nie publikuje żadnych oficjalnych informacji, a jednocześnie jest praktycznie otwarty na świat, więc ciężko bazować na oficjalnych danych.


Ostatnio edytowany przez klapio 23 Sty 2021 11:43, edytowano w sumie 2 razy
aktualizacja tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#2 PostWysłany: 09 Lis 2020 14:00 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Przez przypadek zobaczyłam wypowiedź Polaka, który ma hotele na Zanzibarze i organizuje nawet przeloty czarterowe z W-wy. Brzmiał bardzo zachęcajaco :) .
Podał, że można go znaleźć na fb "Wojtek na Zanzibarze ". Ponieważ nie mam fb, więc nie interesowałam się juz tym. Ale można jakieś info zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#3 PostWysłany: 09 Lis 2020 14:33 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Pan Wojtek robi na Zanzibarze biznes i w jego interesie jest, aby turyści nie pytali o takie "pierdoły". Wiem, że ludzie tam latają i zapewne nawet wracają, jednak interesuje mnie praktyczne podejście - jak jest naprawdę z zachorowaniami. Obawiam się, że z takich miejsc jak "Pan Wojtek" niestety nie uzyskam prawdziwej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#4 PostWysłany: 09 Lis 2020 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Nie przejmuj się, w maju czy czerwcu prezydent Tanzaníi ogłosił że u nich już nic nie ma,
licznik się zatrzymał na 509 zarażonych i po sprawie,
co prawda w sąsiednich krajach jest nawet ponad 1000 przypadków dziennie,
ale u nich tak jak w Korei Północnej wielkie zero


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lis 2020 17:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#5 PostWysłany: 09 Lis 2020 16:47 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Znam genezę raportów COVIDowych w Tanzanii dlatego piszę tutaj.
Są kraje, które podają nieprawdziwe/zmanipulowane oficjalne dane, a Tanzania idzie po całości i po prostu nie publikuje nic. Do tego wjechać tam może praktycznie każdy bez testów itd., stąd pytanie do rodaków, którzy byli i na własne oczy widzieli. Jak zachowują się miejscowi, co mówią itd.

BTW - 1000 przypadków dziennie to mamy w samej Warszawie, więc to nie byłby na dziś taki zły wynik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#6 PostWysłany: 09 Lis 2020 17:02 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Generalnie tamtejsze dane należy traktować jako mało prawdopodobne, z różnych względów. Poniżej dzisiejsze sumy przypadków na 100 tys. mieszkańców z ostatnich 14 dni:

Kenia - 25
Uganda - poniżej 7
Malawi - 0,3 (!)
Zambia - poniżej 5
Rwanda - 1,2

A w tym samym czasie, przykładowo:

Finlandia - 53
Litwa - ponad 500
Izrael - 110

Najważniejsze wydają się zatem informacje z pierwszej ręki od osób niezainteresowanych zrobieniem biznesu odnośnie podejścia władz oraz samych mieszkańców w kwestii noszenia maseczek, higieny itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#7 PostWysłany: 17 Lis 2020 19:33 

Rejestracja: 02 Lis 2020
Posty: 6
Czy są jakieś restrykcje w poruszaniu się po Zanzibarze? Czy można z plecakiem się łatwo przemieszczać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#8 PostWysłany: 17 Lis 2020 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@opo na fb sa dosc aktywne grupy o ZNZ. Tam na pewno namierzysz ludzi, którzy niedawno byli lub nawet sa na miejscu. Pili Pili organizuje teraz czartery z PL, trochę ludzi jest tam teraz na pewno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#9 PostWysłany: 18 Lis 2020 11:08 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
@barka dzięki za info, niestety wspomniane "Pili Pili" to tzw. wspominany wcześniej "Pan Wojtek", który wynajmuje hotele na Zanzi i w jego interesie jest, aby fiesta trwała. Nie będę się kontaktował z nim w sprawie Covid, bo obawiam się o nierzetelne informacje. Analogicznie, z całym szacunkiem, nie chcę też pytać jego klientów, którzy przylatują tam charterem w formule AI. To trochę tak jakby pytać klientów TUI przylatujących do Hurghady na tygodniowe AI o problemy Beduinów mieszkających na pustyni.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#10 PostWysłany: 18 Lis 2020 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Nie powiem jak jest teraz, ale wg mnie bez zmian, tzn lokalnym transportem można jeździć wszędzie bez problemu, wypożyczonym autem można spotkać patrol, który będzie chciał małą gratyfikację, mam namiar na uczynnego właściciela guesthausu na WhatsApp, więc jakby co to udostępnię na priv, na pewno wie wszystko na bieżąco
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#11 PostWysłany: 18 Lis 2020 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Jak ja wybierałam się w styczniu na Zanzibar (prywatnie calkowicie) to te grupy na fb byly bardzo pomocne. Członkami sa ludzie, którzy są na ZNZ kilka razy do roku, maja tam znajomych od lat. Wg mnie to jest super źródło. Ale kazdy robi jak uwaza :)
Co do Pili Pili to tez z ciekawości spedziłam u nich kilka nocy i stwierdzam, że PR w sieci maja znacznie lepszy niż rzeczywistość niestety, biznes ogromny sie robi. Za to sam Zanzibar pozytywnie mnie zaskoczył i przed podróżą kontakt z ludźmi z tych grup na fb bardzo mi pomógł w planowaniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#12 PostWysłany: 19 Lis 2020 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
2 dni temu wróciłam z 3 tygodniowego pobytu w Tanzanii i Kenii.
Covida w Tanzanii nie ma. Nie obowiązują żadne ograniczenia, życie toczy się normalnie.
Korzystałam z lokalnego transportu: autobusów, dall dalla itp. Masek wymagano tylko podczas lotu ze Stone Town do Tangi.
Test był nam potrzebny tylko do przekraczania granic z Kenią (to ona go wymaga). Zrobiliśmy go na Zanzibarze w prywatnym szpitalu.
Jest bardzo mało turystów, tylko Zanzibar opanowany przez Rosjan ;).
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#13 PostWysłany: 20 Lis 2020 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Ponieważ dostaję pytania na ten temat dodam jeszcze info o przekraczaniu granicy lądowej z Kenią.
Jest to możliwe, przekraczałam granicę 2 x (najpierw jadąc z Nairobi do Aruszy w Namandze, potem w drodze powrotnej - z Tangi do Mombassy w okolicy Lunga Lunga).
Kenia przy wjeździe wymaga testów COVID RT PCR i szczepień na żółtą febrę, za każdym razem były sprawdzane.
Tanzania testów nie wymaga i nie sprawdza, natomiast książeczkę szczepień owszem.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#14 PostWysłany: 20 Lis 2020 12:45 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Ekspansja napisał(a):

Tanzania testów nie wymaga i nie sprawdza, natomiast książeczkę szczepień owszem.

Tanzania sprawdza książeczkę szczepień? W jakim celu? Jakie szczepienie jest wymagane dla obywateli Polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#15 PostWysłany: 20 Lis 2020 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Żółta febra - tylko w przypadku przyjazdu z kraju "endemicznego", czyli jak wjeżdżasz z Kenii - tak, jak przylatujesz z Polski to nie musisz mieć.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#16 PostWysłany: 20 Lis 2020 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
To, żeby było jasne, jak się przylatuje na Zanzibar to szczepienia nie są potrzebne i nikt o nie nie pyta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#17 PostWysłany: 20 Lis 2020 13:03 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Z tego co wiem nikt o nic nie pyta przy wjeździe na Zanzibar lotem z EU, włącznie z testami covid, stąd moje wcześniejsze zdziwienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#18 PostWysłany: 20 Lis 2020 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
https://www.zurizanzibar.com/data/2020- ... rement.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#19 PostWysłany: 22 Lis 2020 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
a czy ktoś z forumowiczy leciał w ostatnim czasie do Tanzani za mile?
Wtajemniczni wiedzą, że na Zanzibar można poleciać w bardzo dobrej stawce milowej (40 000 mil RT) + bardzo przystępne dopłaty.
Problem tylko taki że połączenie conajmniej z dwoma przesiadkami jedna w Europe lub na bliskim wschodzie i jedna w Addis Abebie.
Ktoś z Was leciał może? Połączenie dostępne w sprzedaży miles&more.
Zastanawiam się nad tym ciepłym kierunkiem na mini wakacje zaraz to świętach Bożego Narodzenia
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanzania , covid
#20 PostWysłany: 22 Lis 2020 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2688
HON fly4free
A w czym tkwi problem w takiej kombinacji lotów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group