Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#21 PostWysłany: 27 Wrz 2018 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@J.1 potwierdzam, wjezdzajac do Tanzanii po pobycie w Burundi musialem pokazac, a tak poza tym bedac kilka razy w Tanzanii i na Zanzibarze nikt nie pytal.;)
Mimo to niektore ambasady, jak np. w Niemczech strasza, ze jest konieczne. 8-)
BTW Tanzania potrzebuje turystow, ostatnio coraz mniej ludzi odwiedza i mysle, ze nieszybko zmienia przepisy wizowe.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#22 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:28 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Ami_Ami napisał(a):

Dzwonilam jakies 2 tygodnie temu do ambasady w Londynie zapytac czy mozna wize na lotnisku nadal wyrobic i pracownik ambasady powiedzial mi ze kiedys to bylo proste a teraz juz takie nie jest. Wiec troche jego slowa wprowadzaja zamieszanie bo sa sprzeczne info na necie. Dlatego wole zapytac czy ktos tam byl niedawno - np sierpien bo gosc moze po prostu jest jakims sluzbista. Wizy w ambasadzie nie usmiecha mi sie wyrabiac ale jesli mialyby byc jakies problemy po przylocie to wole sie upewnic i ostatecznie do tej ambasady sie wybiore jesli musze. Choc wolalabym nie :P


J.1 napisał(a):
Bez najmniejszych problemów wizę otrzymałem na lotnisku w DAR 2 tyg temu.


Równiez potwierdzam ze wszystko bylo bezproblemowe - no moze poza tym ze trzeba dosc dlugo czekac bo maja tam chyba jedna drukarke ktora w dodatku nie dziala :P
Napisalam juz maila - oficjalnego complaina - do ambasady w Londynie za wprowadzanie ludzi w blad. Jakas kpina zebyc ludzie z ambasady nie potrafili poinformowac czlowieka prawidlowo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#23 PostWysłany: 24 Sty 2019 23:40 

Rejestracja: 25 Paź 2018
Posty: 5
Hej! Czy ktoś z was ostatnio wyrabiał wizę na lotnisku na Zanzibarze? Chciałabym zapłacić gotówką, ale w internecie są sprzeczne informacje. Jedni piszą, że można zaś inni że nie. Jak to jest tak naprawdę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#24 PostWysłany: 24 Sty 2019 23:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#25 PostWysłany: 25 Sty 2019 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Gru 2011
Posty: 53
mrroziczek napisał(a):
Hej! Czy ktoś z was ostatnio wyrabiał wizę na lotnisku na Zanzibarze? Chciałabym zapłacić gotówką, ale w internecie są sprzeczne informacje. Jedni piszą, że można zaś inni że nie. Jak to jest tak naprawdę? :)


Proszą od razu o karty i wszyscy grzecznie je wyjmują, trudno powiedzieć co się stanie jak będziesz stawiał opór. Obciążenie w USD. Przy okazji, jeśli chcesz używać na Zanzibarze gotówki, to weź ze sobą USD w nominałach 50 lub 100 z niebieskim paskiem. Inne nominały i waluty obarczone przy wymianie dużo większą marżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#26 PostWysłany: 25 Sty 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pio dziwne, ze prosza o karty, bylem kilka razy w Tanzanii i zawsze placilem gotowka, nikt nie pytal o karte. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#27 PostWysłany: 25 Sty 2019 22:40 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Na "lotnisku" jest rząd budek gdzie urzędnicy czekają na turystów z formularzami.
W budce po lewej płaci się za wizę tylko kartą, w pozostałych budkach przyjmują bez obiekcji pięćdziesiąciodolarówki.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#28 PostWysłany: 25 Sty 2019 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3414
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
pio napisał(a):
weź ze sobą USD w nominałach 50 lub 100 z niebieskim paskiem. Inne nominały i waluty obarczone przy wymianie dużo większą marżą.

i nie starsze niz z 2009r
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#29 PostWysłany: 17 Lip 2019 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Czy ktoś praktykował wyrobienie e-visy? Żeby nie tracić czasu na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#30 PostWysłany: 18 Lip 2019 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1518
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Nie wyrabiałem wizy online tylko załatwiałem na miejscu. Wyrobienie wizy było szybkie, sprawne (przylot ET w nocy do DAR) i wydaje mi się, że posiadacze e-wizy spędzali na lotnisku tyle samo czasu, tyle, że załatwiali sprawy w innym okienku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#31 PostWysłany: 28 Wrz 2019 13:09 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Pilna sprawa :) czy ktoś ostatnio był i może potwierdzić, że na granicy wklejają niewielką pieczątkę, a nie wizę na całą stronę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#32 PostWysłany: 28 Wrz 2019 13:31 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Ja mam na cała stronę sprzed 1,5 roku;)

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#33 PostWysłany: 28 Wrz 2019 13:50 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a gdzie lądowałeś? osoba z DAR napisała mi, że w 2014 dostała tylko pieczątkę - są dość mylne info widzę, a ja niestety nie mam już żadnej wolnej pełnej strony. I co jeśli będzie problem na granicy? widziałam pieczątki, że wpisują długopisem datę ważności. Może na ZNZ to raczej standard? i pełna strona jest raczej na innych przejściach?
ew. co się może zadziać, jak jednak będą się upierać na cała stronę? mogą mi zakleić inne? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#34 PostWysłany: 29 Wrz 2019 21:28 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 10
Na Zanzibarze w sierpniu wbito mi jedynie pieczątkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#35 PostWysłany: 16 Paź 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
W Dar Es Salaam również niewielka pieczątka.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#36 PostWysłany: 17 Lut 2020 18:59 

Rejestracja: 17 Lut 2020
Posty: 1
Mam pytanie czy lepiej wyrobić wizę przez internet czy kupić na lotnisku ? I co z biletem powrotnym bo ponoć trzeba pokazać w wniosku wizowym a jak ja nie wiem czy będę tam 30 czy 90 dni. I mam bilet w 1 stronę tylko co wtedy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#37 PostWysłany: 18 Lut 2020 00:22 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
mowisz ze jedziesz samochodem do Kenii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#38 PostWysłany: 18 Lut 2020 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Na miejscu bez problemów, tylko kasa się liczy, nikt o nic nie pyta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#39 PostWysłany: 27 Lis 2020 14:12 

Rejestracja: 27 Lis 2020
Posty: 1
-- 27 Lis 2020 14:09 --

Hej...Byłam w Tanzanii w roku 2019 i można łatwo wyrobić e-wizę na Lotnisku Dar Es Salaam. Taka wiza jest ważna 30 dni. W przypadku wizy tranzytowej to trzeba maksymalnie w 4 dni się przeprawić przez Tanzanie. Ja osobiście polecam wcześniej wyrobić e-wizę przez internet gdyż później nie ma stresu na lotnisku i tych wszystkich ceregieli. Wyrobienie wizy przez internet trwa maksymalnie do 10 dni jednak w rzeczywistości okres oczekiwania to kilka dni. Możesz to zrobić na oficjalnej stronie rządowej https://eservices.immigration.go.tz/visa/

-- 27 Lis 2020 14:12 --

Tymon1986GT napisał(a):
Mam pytanie czy lepiej wyrobić wizę przez internet czy kupić na lotnisku ? I co z biletem powrotnym bo ponoć trzeba pokazać w wniosku wizowym a jak ja nie wiem czy będę tam 30 czy 90 dni. I mam bilet w 1 stronę tylko co wtedy.

Z tego co wiem w Tanzanii możesz przebywać max 30 dni na eWizie. Jeżeli chcesz przebywać dłużej to musisz się starać o zwykłą wizę.


Ostatnio edytowany przez Washington, 27 Lis 2020 14:47, edytowano w sumie 1 raz
ciach link do pośrednika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#40 PostWysłany: 22 Gru 2020 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2871
platynowy
Ile obecnie trwa prces wyrobienia wizy na Zanzibarze- chodzi mi o przyblizony czas - 10min, 100min etc?

i OT, czy jest na lotnisku bankomat ?, bo nie mam ani grosza w USD a musze wziąć taxi z lotniska do Stone Town. Oczywiscie dla taksowkarzy sympatyczniejsze sa $
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Sty 2021 17:27, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group