Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 14 Lut 2020 15:59 

Rejestracja: 09 Mar 2018
Posty: 5
Ja również polecam wypożyczalnie Samicar, bezproblemowo i bez blokowania karty kredytowej. Mieliśmy jedynie kłopot ze znalezieniem biura w Marrakeszu, ale przy pomocy sympatycznego Marokańczyka udało się. Mapy google wskazują siedzibę lokalizacje nieprecyzyjnie, należy skręcić w Boulevard el Mansour Eddahbi (obok hotelu Agdal), szyld zawieszony jest wysoko na budynku i bez zadzierania głowy trudno zauważyć, potem wchodzi się do budynku obok niebiesko-brązowej bramy i trzeba wjechać windą na drugie piętro. Zabrzmiało skomplikowanie, ale to prosta lokalizacja jak się wie gdzie szukać, nam takiej wskazówki zabrakło i chwile szukaliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof1350 lubi ten post.
krzysztof1350 uważa post za pomocny.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#222 PostWysłany: 01 Mar 2020 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Polecam wypożyczalnię Sovoycars.Wypożyczenie na lotnisku RAK.Nie mają swojego biura na lotnisku.Pracownik z autami czeka na parkingu P1.W informacji lotniskowej jak i w budkach innych wypożyczalni pokierują odpowiednio do niego( okolice miejsca parkingowego 255).Dostaliśmy nowego hyundai I10 Grand z przebiegiem 1500 km.Na niektórych elementach jeszcze miał fabryczną folię.Blokada na 15000MAD zwolniona 2 dni po oddaniu auta.Przy oddaniu szybkie oględziny i podpis,ze wszystko ok.Czytalem ze w Maroku trzeba umyć auto przed oddaniem.Obok lotniska na skrzyżowaniu N8 i Route del Aero Club jest myjnia bezdotykowa( 1.5 min- 5MAD) oraz odkurzacz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 24 Mar 2020 09:58 

Rejestracja: 11 Wrz 2017
Posty: 3
Niadwano wróciliśmy z Maroko i także z czystym sumieniem chciałbym polecić Samicar. Przejrzysta kwota, dobry kontakt, brak blokowania środków na karcie. Polecam. Jedynie co nie bierzcie GPS, mają tam przestarzale, o wiele lepiej mieć internet w telefonie i zainstalować aplikacje herewego.
Co do jazdy, trzeba przestrzegac przepisów, ale na wielu stronach www wszędzie ludzie opisują że Policja robi bardzo dużo kontroli, papierów i prędkości. Przy wjedzie do większych miast są takie punkty, ale z mojego doświadczenia to zatrzymują ciężarowki bądź lokalnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof1350 lubi ten post.
krzysztof1350 uważa post za pomocny.
 
      
#224 PostWysłany: 24 Paź 2021 17:19 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Mam problem z Samicar- nie mogę się doczekać potwierdzenia rezerwacji już od kilku dni, a wynajem za tydzień. Czy może u nich standardem jest, że potwierdzają 2 dni przed i nie ma co się martwić na zapas? Na maila do contact@samicar.com nikt nie odpisuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 12 Lis 2021 10:49 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 77
Loty: 108
Kilometry: 262 558
Również mogę polecić Samicar.
Przed przylotem do Marakeszu przedstawiciel wypożyczalni kontaktował się z nami żeby potwierdzić wynajęcie auta. Na lotnisku czekał na nas z karteczką. Na 10dni - 210 euro gotówką (z dodatkowym kierowcą, opcja z pełnym ubezpieczeniem). Formalności i zapłata na parkingu lotniska. Dostaliśmy nowego peugeota 301 diesel (średnie spalanie wg komputera na 1800km wyszło 4,1l - cena ON w listopadzie 2021: 9,96-10,54 MAD).
Zwrot auta bez żadnych problemów, przy biurze firmy (dane na wizytówce)

policja raz mnie trafiła fotoradarem, za przekroczenie o 10km/h zapłaciłem 150MAD (paszport i polskie prawo jazdy wystarczyło do dopełnienia 'formalności')

Załączniki:
IMG_20211112_094829.jpg
IMG_20211112_094829.jpg [ 517.58 KiB | Obejrzany 1857 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 03 Mar 2022 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Skorzystałem na lotnisku Agadir z GreenMotion / HAG (Hire Auto Group) przez pośrednika ze Skyscanner (EconomyBookings).
Cena: 178€ za 15 dni (~12€ za dzień), płaciłem Revolutem
Depozyt: 17.000 MAD (odblokowany 2 dni po zwrocie), kredytówka mBank
Spotkanie na parkingu lotniska
Brak limitu km, paliwo poziom-poziom (w praktyce dostaliśmy prawie pusty bak i mieliśmy oddać równie pusty, więc można sobie doliczyć stratę pozostałego paliwa)
Kilkuletni Fiat Panda z przebiegiem ~55kkm. Cały porysowany, w środku nie do końca czysty. Jedna opona inna od reszty, wszystkie dość zużyte. Kierownica ściągała trochę na prawo.
Przy zwrocie auto ma być umyte (nie wspominają przy wynajmie), albo kasują 300 MAD z depozytu lub za 50 MAD pracownik to umyje później i oznaczy w protokole jako umyte.
Polskie prawo jazdy.

Dwa razy zatrzymała mnie policja. Raz ot tak, raz może przekroczyłem prędkość o 5-10km/h (stary numer, prosta droga z górki poza cywilizacją... wiem, wiem, moja wina :)). Konsekwencji nie było. Pooglądali papiery auta, polskie prawo jazdy, paszport.

Mało stacji benzynowych akceptuje karty kredytowe/bankomatowe. Nawet jak mają znaczek, czasem nie ma terminala. Nawet jak mają terminal, czasem Revolut nie przechodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#227 PostWysłany: 12 Wrz 2022 14:10 

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 26
Witam,
Również polecam Samicar (rezerwacja od 1.09.2022), rezerwowałem auto przez stronę z odbiorem w siedzibie w Marakeszu. Za pierwszym razem nie dostałem potwierdzenia, więc zrobiłem drugą rezerwację na krótko przed przylotem, co ciekawe był dodatkowy rabat na stronie ;) . Wszystko bez problemowo, brak blokady, brak sprzątania/mycia. Dostaliśmy Dacie Logan (zgodnie z rezerwacją) z ok 70k przebiegu, sprzęgło już swoje dostało, ale do przyzwyczajenia. Klima sprawna. Jedyny minus to nie odpisują na oficjalnym koncie Whatsupa. Byliśmy pod drzwiami biura na 2 piętrze w budynku siedziby ale Pan po nas przyszedł bo czekał przy aucie na dole. Uwaga na kontrole prędkości, suszą na wylotach z miast (60), widziałem na trasie kilku Europejczyków złapanych np w kia picanto, miejscowi raz mrugali ostrzegawczo ;)
Blisko siedziby jest Shell z ceną poniżej 15MAD za litr, później było tylko drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 12 Wrz 2022 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
Polecam wypożyczalnie https://www.mlbrentacar.com/ z Marakeszu. Na przełomie czerwca i lipca potrzebny był mi samochód z odbiorem w Agadirze i zwrotem w Marakeszu. Wysłałem zapytania do dziesiątek firm i oni byli zdecydowanie najtańsi. Wynajem bez KK, doskonała obsługa, szybkie odpowiedzi przez mail-a czy whatsapp. Jeszcze na koniec wydrukowali mi karty pokładowe w Marrakeszu i przekazali wraz z odbiorem auta w hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miro13 lubi ten post.
miro13 uważa post za pomocny.
 
      
#229 PostWysłany: 12 Wrz 2022 15:45 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
Również polecam Samicar, darmowy upgrade z manuala na automat + to, że wypożyczenie było w Tetuan a zdanie w Agadirze za dopłatą, za którą w Europie można sobie wypożyczyć Fiata 500 na jeden dzień. Dobra opcja żeby zjechać całe Maroko od góry do dołu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 13 Wrz 2022 00:00 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Pecel87 napisał(a):
+ to, że wypożyczenie było w Tetuan a zdanie w Agadirze za dopłatą, za którą w Europie można sobie wypożyczyć Fiata 500 na jeden dzień.


Jaka była ta dopłata? Za taką konfigurację pokazuje mi 190 euro dopłaty, niż gdyby odbierać i zdawać auto w Tetuanie. Gdzieś za tyle wypożycza się Fiata 500 na jeden dzień, czy jednak źle patrzę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 14 Wrz 2022 19:23 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
Nvjc,
Hmmm widzę, że ceny ogólnie mają troszeczkę wyższe.
Może teraz jest problem bo przewiozłem auto do Agadiru :mrgreen: Dopłacałem 110 euro i tyle też kosztował Fiat 500 na 1 dzień w Tuluzie więc historia legitna 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc lubi ten post.
 
      
#232 PostWysłany: 15 Lis 2022 12:25 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Ode mnie również polecajka Samicar. Wypożyczenie 27.09-4.10 w AGA, grupa economy za 1100 zł z pełnym ubezpieczeniem. Dzień przed odbiorem dostałem wiadomość na whatsappa czy wolę Cliówkę, czy Logana - wybrałem to pierwsze. Odbiór pod lotnichem trwał jakieś 3 minuty, facet spisał tylko dane z prawka i paszportu i wręczył kluczyki, zdanie auta trwało może minutę, nawet nie wiem czy na paliwo spojrzał nie mówiąc już o oglądaniu auta dookoła. Samochód czysty w środku i bez jakichś wielkich otarć. Firma na plus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#233 PostWysłany: 16 Lis 2022 11:51 

Rejestracja: 09 Lip 2018
Posty: 14
Loty: 54
Kilometry: 79 748
W Marrakeszu polecam wypożyczalnię Jamila Car. Podstawiają auto pod hotel, można oddać na lotnisku. Cena na Dacię Duster 700 DH za dzień z ubezpieczeniem.
Płatne gotówką bez żadnych zabezpieczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 16 Lis 2022 12:48 

Rejestracja: 12 Maj 2022
Posty: 92
300 zł za dzień ........
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 24 Sty 2023 22:30 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Korzystałem z usług https://www.carrental-ltd.com (Marakesz)
Dacia Duster diesel, trochę poobijany, prawie bez paliwa. Kazali zrobić zdjęcia/film wyglądu auta i od razu jechać zatankować :)
Za nadywżkowe paliwo przy zwrocie oczywiście nie płacą, ale ceny mają niskie więc nie narzekam.
Podstawienie samochodu i odbiór w Medinie bez dodatkowych opłat.
Przy odbiorze pobieżne oględziny samochodu, bez żadnego naciągania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 25 Sty 2023 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Proponuję o auto zapytać w recepcji hotelu, dwa razy tak robiliśmy i po zapytaniu odpowiadali że zorganizują kogoś kto da najlepszą cenę, taką chyba mają politykę, bo nam też gość powiedział żeby najpierw pojechać na stację bo bak pusty, ale za 400 dodatkowych dirhamów właściciel przyjechał odebrać od nas auto do Marakeszu, a braliśmy w Agadirze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 10 Lut 2023 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
Samicar - miałem szkodę.
Pan ciężarówką postanowił wyprzedzić motorowerzystę nam jadącym z naprzeciwka udało się zmieścić ale lusterko poszło. Ciężarówka nawet nie zwolniła, więc też się nie zatrzymałem i nawet nie myślałem o wzywaniu policji.
Przy oddawaniu auta pokazałem lusterko którego nie ma, zrobione kilka zdjęć "no problem, see you" i tyle. Więc warto dać te kilka dirhamów więcej i nie przejmować się niczym :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 06 Mar 2023 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Do osob, ktore wypożyczyły auto od SamiCar: czy myliście auto przed oddaniem? W umowie mam, ze musze oddac auto w stanie w jakim je odebralem, ale jak to wyglada w praktyce? 🤔
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT


Ostatnio edytowany przez smarzyk, 06 Mar 2023 11:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 06 Mar 2023 11:36 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
Nie trzeba było myć przed oddaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#240 PostWysłany: 06 Mar 2023 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Pytam, bo z jednego numeru od Samicar dostalem wiadomosc, ze nie musze nic myć a z kolejnego, że mam umyć 😅 chyba sie tam dogadać nie mogą.
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group