Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 255 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 07 Paź 2019 22:55 

Rejestracja: 07 Paź 2019
Posty: 2
Wróciłem właśnie z Maroka. Samochód wynająłem w firmie Samicar przez internet. Odbiór w biurze w Marrakesz ( można na lotnisku).Mają oddziały w kilku miastach. Na 4 dni 140€. Dacia Logan z przebiegiem 60tys. Bez blokady na karcie. Nie trzeba myć auta. Przy odbiorze tylko rzut oka na auto, potwierdzenie zdania i to wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty Turskish Airlines (z bagażem) do Hongkongu z Warszawy od 2413 PLN. Dużo terminów Loty Turskish Airlines (z bagażem) do Hongkongu z Warszawy od 2413 PLN. Dużo terminów
Wakacyjny przedłużony weekend w Budapeszcie za 610 PLN. Loty z Warszawy + apartament w centrum Wakacyjny przedłużony weekend w Budapeszcie za 610 PLN. Loty z Warszawy + apartament w centrum
#202 PostWysłany: 18 Paź 2019 13:52 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Przed chwilą zdałem auto z Samicara w Marakeszu.
Mogę tylko potwierdzić, że to super biuro. Brałem full pakiet i cena 142 euro za 4 dni bez żadnego depozytu /pokazywania karty /przetrzymywania dokumentów.
Zrobiliśmy 1700km w 4 dni bezproblemowo.
Ktoś powie drogo, ale Słowacy płacili w innym biurze 2200 euro depozytu za Duster, a marokanczykom jeżeli chodzi o pieniądze to za grosz nie można ufać.
Jedyne co to bardzo trudno było znaleźć biuro agencji, ale daliśmy radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 28 Paź 2019 23:20 

Rejestracja: 28 Paź 2019
Posty: 1
Emejcz napisał(a):
Przed chwilą zdałem auto z Samicara w Marakeszu.
Mogę tylko potwierdzić, że to super biuro. Brałem full pakiet i cena 142 euro za 4 dni bez żadnego depozytu /pokazywania karty /przetrzymywania dokumentów.
Zrobiliśmy 1700km w 4 dni bezproblemowo.
Ktoś powie drogo, ale Słowacy płacili w innym biurze 2200 euro depozytu za Duster, a marokanczykom jeżeli chodzi o pieniądze to za grosz nie można ufać.
Jedyne co to bardzo trudno było znaleźć biuro agencji, ale daliśmy radę.


Emejcz a jak rezerwowałeś auto u Semicara? Poszełeś po prostu jak byłeś na miejscu? Ich strona nie działa na ten moment.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 30 Paź 2019 09:35 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Ich strona działa tylko mają nową wersję:
https://www.samicar.com/en/

Wysyłałem przez stronę, przy czym robiłem to chyba ze 3 razy, bo oni to tak trochę losowo odczytują/odpisują na maile. Trzeba się po prostu przypominać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 01 Lis 2019 13:31 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 3
Ja polecam Zimacar w Marrakechu. Za 10 dni za Toyote Yaris zapłaciliśmy 300 euro. Auto dostarczone na lotnisko punktualnie, odbiór tak samo. Depizyt na karcie około 2500 zł . Mieliśmy małą stłuczkę na rondzie: wgniecione drzwi i próg - rozliczenie to 100 euro, ponieważ sprawca uciekł i nie wzywaliśmy policji. Ostatnie dwa dni spędzaliśmy w Marrakechu i chcięliśmy oddać auto szybciej. Pani zaoferowała bezpłatną podwózkę do naszego riadu i transfer na lotnisko w ostatnim dniu. Polecam.

Film z naszych wakacji:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 10 Lis 2019 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4058
HON fly4free
Jakby ktos potrzebowal alternatywy dla samolotu, pociagu, autobusu do poruszania sie po Maroku. A nawet przy tej cenie do poruszania sie po miescie - jako alternatywa dla lokalnego transportu publicznego.
Cena - 1,49PLN za dzien.
To samo dla Marakeszu, Agadiru Essoiry, Fezu, Tangieru, itd...sprawdzalem terminy na poczatku grudnia.np.:
https://cars.travellink.no/en/book?age= ... #/vehicles
Dobrze, ze nie doplacaja do wynajmu :-)

Załączniki:
car-rak-11PLN.PNG
car-rak-11PLN.PNG [ 95.34 KiB | Obejrzany 2447 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#207 PostWysłany: 18 Lis 2019 12:58 

Rejestracja: 06 Lis 2019
Posty: 9
A czy wyrabialiscie międzynarodowe prawo jazdy czy jeździliście na polskim / zagranicznym jeśli ktoś zmieniał ,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 18 Lis 2019 13:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Wystarczy polskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 18 Lis 2019 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1422
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Wystarczy polskie dopóki nie będzie szkody.. W takiej sytuacji niezależnie od kraju gdzie wypożyczamy czy auto czy skuter (przynajmniej poza UE) 1wsze pytanie ubezpieczyciela - Czy posiada Pan/Pani międzynarodowe Prawo Jazdy - Nie dziękuje ubezpieczyciel umywa ręce.
Międzynarodowe Prawo Jazdy kosztuje chyba 30pln (nie pamiętam dokładnie) ale nie są to wielkie pieniądze komfort zupełnie inny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 18 Lis 2019 13:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Cytuj:
Czy posiada Pan/Pani międzynarodowe Prawo Jazdy - Nie dziękuje ubezpieczyciel umywa ręce.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 18 Lis 2019 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1422
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
własnego doświadczenia z Tajlandii
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 18 Lis 2019 13:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
W Tajlandii akurat wymagane jest m.p.j.
A w Maroku nie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 18 Lis 2019 14:21 

Rejestracja: 06 Lis 2019
Posty: 9
Właśnie gdybys wgłębil się w temat to wiedziałbyś ze jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy z tym ze być może ze nie jest prZestrzegane przez wynajmujących ... dla spokoju ducha wyrobie międzynarodowe jest to koszt około 15 euro z tego co wyczytałem przed chwila


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 18 Lis 2019 14:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Cytuj:
gdybys wgłębil się w temat to wiedziałbyś ze jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy

Podasz źródło tej informacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 18 Lis 2019 18:12 

Rejestracja: 06 Lis 2019
Posty: 9
Tutaj jest lista krajów które wymagają idl

https://www.theaa.ie/~/media/Files/AA-Ireland/Ap



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 18 Lis 2019 18:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Error 404.


Najlepiej jednak sprawdzać na oficjalnych stronach, choćby tu: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/maroko
Cytuj:
Posiadanie międzynarodowego prawa jazdy jest w Maroku pożądane, ale nie jest obowiązkowe
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#217 PostWysłany: 18 Lis 2019 21:22 

Rejestracja: 06 Lis 2019
Posty: 9
Ok jeśli tak sądzisz i uważasz ze dla zaoszczędzenia 30 zł warto ryzykować to ok ale prawdopodobnie tak jak ktoś napisał kilka postów wyżej ze gorzej jak ubezpieczyciel będzie bronił się lista ogólnie dostępna gdzie wyraźnie jest napisane ze Maroko wymaga prawa jazdy międzynarodowego . Najwyraźniej nie wiesz do czego zdolne są firmy ubezpieczeniowe żeby tylko obronić swój za przeproszeniem tyłek.. szukają i sprawdzają wszystko..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 18 Lis 2019 21:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Nie rozumiem, o czym piszesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#219 PostWysłany: 18 Lis 2019 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jeżeli uważasz, że TU jest w stanie Ciebie zakrzyczeć przy pomocy

Damian_w. napisał(a):
lista ogólnie dostępna


to faktycznie

Damian_w. napisał(a):
Najwyraźniej nie wiesz do czego zdolne są firmy ubezpieczeniowe żeby tylko obronić swój za przeproszeniem tyłek


bo wtedy zazwyczaj orientują się, że mają do czynienia z kimś obeznanym w temacie i wypłacają odszkodowanie, bo chandryczenie się więcej kosztuje.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 11 Gru 2019 20:33 

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 3
Wczoraj wróciliśmy z Maroka. Mieliśmy wypożyczoną Dacię Duster z Samicar na dwa tygodnie. Płatność gotówką na miejscu, bez pokazywania karty kredytowej. Z pełnym ubezpieczeniem.
Przy zwrocie nie musieliśmy myć auta ani z zewnątrz ani wewnątrz, a muszę przyznać, że było bardzo brudne tym bardziej, że jeździliśmy z dziećmi, które naniosły do środka tonę piachu.
Panowie obejrzeli auto i nie robili żadnych problemów.
Tak jak poprzednie osoby w tym wątku również mogę polecić Samicar.

Jedyny minus to pytałem czy możemy zwrócić samochód dwa dni wcześniej ponieważ w Marrakeszu już go nie potrzebowaliśmy, a na lotnisko jest blisko ale okazało się, że owszem auto możemy zwrócić ale nie otrzymamy żadnego zwrotu pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 255 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group