Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 01 Sty 2019 14:29 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 5
MacGyver napisał(a):
Wpożyczałem w samicar https://www.bookingcar-morocco.com/cars.jsp i polecam bez depozytu, pełne ubezpieczenie.

Rezerwowałeś wczesniej czy na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#182 PostWysłany: 01 Sty 2019 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
rezerwowałem przez stronę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 01 Lut 2019 13:05 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 68
Loty: 78
Kilometry: 158 859
Szczerze Polecam https://www.bookingcar-morocco.com, rezerwacja przez stronę, opcja z dostarczeniem autka do Hotelu i odbiorem z Hotelu o konkretnej godzinie spoko, cena ustalona z góry płatna przy odbiorze, opcja pełne ubezpieczenie + brak depozytu trochę więcej płatna ale warto. Formalności przy odbiorze 5 min (jeden podpis + zdjęcia dokumentów, płatność), przy oddaniu 2 min zrzucenie okiem na autko i cześć. Korzystałem w Marrakeszu, brak haczyków, Polecam!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
lefson lubi ten post.
 
      
#184 PostWysłany: 04 Lut 2019 21:50 

Rejestracja: 04 Lut 2019
Posty: 1
-- 04 Lut 2019 21:41 --

Hejo, wraz z grupką 6 znajomych* wybieram się do Maroka i będziemy potrzebować auta na 2 dni *czyli potrzebujemy vana. Odbiór w Fezie a oddanie w Marrakeszu, ktoś coś poleca? Głównie chodzi o to blokowanie na karcie, żeby nie było zbyt wysokie. https://www.bookingcar-morocco.com już mam na uwadze, ale może ktoś coś jeszcze?


Niestety nie da się edytować (albo nie potrafię), a chciałem dodać, że ważne jest, że nie chcemy odbierać, ani oddawać auta na lotnisku, a większość wyszukiwarek jak Avis oferuje tylko oddawanie na lotnisku


Ostatnio edytowany przez Abcn 04 Lut 2019 23:33, edytowano w sumie 3 razy
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 18 Lut 2019 16:22 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Ja zrobiłem rezerwację w SamiCar i później bezskutecznie próbowałem się z nimi skontaktować (mail, facebook).

Zrobiłem więc rezerwację w Sixt z odbiorem w Marrakeszu. Obsługa super, auto citroen c3 na liczniku 9k km. Przy zdawaniu auta Pani obeszła tylko auto dookoła, spisała licznik. Dzisiaj dopiero miałem możliwość sprawdzić konto, blokady już nie ma (4 dni po zdaniu auta). Przy tym aucie można było zejść z blokadą do 1300 pln dokupując ubezpieczenie 65 pln per dzień.

Generalnie polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 23 Lut 2019 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
GreenMotion podaje że punkt wynajmu w Marakeszu znajduje się w Terminalu. To nieprawda. Po wyjściu z terminala trzeba przejść przez parking z taksówkami, wejść na następny (ostatni) parking i tam stoi samochód z wsuniętym za szybę logiem firmy. W bagażniku jest terminal płatniczy i wszystko załatwia się na kucąco. Pan siedzi wygodnie w samochodzie, a klient przed czeka łaskawie na złożenie podpisów. Poza GreenMotion były tam jeszcze inne wypożyczalnie działające w ten sposób. Wszystko poszło dość sprawnie, mimo że do obsługi był tylko 2 facetów a klientów oddających i wypożyczających czekało kilku. Zdanie samochodu błyskawiczne, facet tylko zerknął na poziom paliwa, spisał licznik i koniec. Blokada z karty zeszła w ciągu 2 dni. Na razie żadnych obciążeń,mino że firma znana jest z "numerów" a my przed oddaniem, jako że jeździliśmy w dziwne miejsca,oddaliśmy auto do umycia i facet karcherem a właściwie obrotową końcówką lancy pokancerował dwa kołpaki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 06 Mar 2019 22:46 

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 6
Witajcie,
my z żoną przylatujemy do Marrakeszu w środę 13.03.2019 i mocno zastanawiamy się nad wzięciem samochodu. Potrzebujemy go na 4 dni, bo wybieramy się do Warzazatu. W końcu jaką opcję bardziej polecacie? Bardziej https://www.bookingcar-morocco.com czy raczej sieciówkę np. Sixt? Jakoś nie bardzo do nas przemawiają lokalne firmy np. GreenMotion.
Co radzicie?
Pozdrawiam
Waldek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 08 Mar 2019 11:32 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Ja bym spróbował w SamiCar (https://www.bookingcar-morocco.com), bo wiele osób poleca. Sam zrobiłem u nich rezerwację przez stronę. Tak jak pisałem wcześniej próbowałem się z nimi skontaktować po rezerwacji, ale mi się nie udało, więc ich olalem. Ale wielu użytkowników ich poleca.
Ja finalnie wziałem w Sixt w centrum miasta, i też polecam. Wychodzi drożej z ubezpieczeniem, ale wolałem nie liczyć na szczęście nowicjusza :). Zwłaszcza, że pierwszy raz pożyczałem auto, i dużo się wcześniej naczytałem o ewentualnych problemach. Wszystko przebiegło sprawnie. Auto trzeba było oddać zatankowane i umyte. Ale niedaleko jest stacja z myjnią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 02 Kwi 2019 20:58 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 40
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Ja szczerze polecam gościa, którego umownie nazwła "Józek".
Kontaktowałam się z nim przez FB https://www.facebook.com/rentcaragadir.

Wszystko bardzo sprawnie.
Józek jest z Agadiru ale za dodatkowy hajs podstawił mi auto do Marrakeszu i po niego przyjechał.
Płaciłam 24€per a day +80€ za podstawienie auta. Bez karty, gwarancji itp. Wszystko gotówką. Za 5 euro dodatkowo bez mycia bo nam się nie chciało w to bawić.
Ubezpieczenie w tym było (ale dokupilsmy swoje jeszcze na kola itp), w cenie fotelik dla malucha, drugi kierowca tez za free.

Przy zwrocie nawet auta nie oglądał.
Cały czas bylismy z nim w kontakcie na FB.
O umowionej godzinie czekal na lotnisku.
Jak przylecielismy czekal z tabliczka z nazwiskiem.
Przed wylotem wyslalam mu wszystkie dane. Dostaam skan umowy - po francusku ;)
Jak wladowalismy umowa byla juz wypelniona, tylko podpis i szerokiej drogi ;)

Jednym slowem polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 03 Kwi 2019 12:16 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Można i tak, jeśli się nie zwraca uwagi na koszty. Ja biorę to pod uwagę - wolę wydac pieniądze na inne "atrakcje". Wynajmuję auto w Maroku czwarty raz. Jak czytam ile ludzie płacą to jestem trochę w szoku, ale kto bogatemu zabroni :) ?.
Ostatnia rezerwacja:
17 dni 19.05 - 05.06
Odbiór Marrakesz lotnisko - zwrot Marrakesz lotnisko
Wypożyczalnia - Thrifty przez Wizzair
Auto - Fiat Punto diesel (taki chciałem)
Cena - 717 zł. Platne kartą do Wizz.
10% zwrot na moje konto wizzclub.

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 54.28 KiB | Obejrzany 2713 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 03 Kwi 2019 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Podaj jeszcze jak z ubezpieczeniem i blokadami na karcie oraz weź pod uwagę ze przy wypożyczeniu na 1-3 dni jest całkiem inna cena niż za 2 tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 03 Kwi 2019 14:52 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 40
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Ja przede wszystkim nie chciałam, żeby mi zblokowali 8 kawałków na koncie, bo tyle śpiewają za 2 tyg.
Przy 4 osobach na pokładzie, w tym 2ka dzieci + bagaże w tym wózek musiieliśmy mieć cosik większego więc kwota 24 e. wcale nie wydaje mi się wysoka.
Moim zdaniem przeplacilam tylko za podpstawienie, bo juz mi sie nie chcialo szukac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 03 Kwi 2019 15:46 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
lot napisał(a):
Podaj jeszcze jak z ubezpieczeniem i blokadami na karcie oraz weź pod uwagę ze przy wypożyczeniu na 1-3 dni jest całkiem inna cena niż za 2 tygodnie.

Ubezpieczenia standard, tak jak u wszystkich pośredników. Blokada jak zawsze w Maroku około 1200e. Zawsze odblokowane do 3 dni po zdaniu auta. W razie problemów mam ubezpieczenie dodatkowe roczne w firmie zewnętrznej ok 70e. na cały świat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 15 Kwi 2019 08:55 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Wczoraj wróciłem z Maroka i śmiało mogę polecić wypożyczalnię https://www.bookingcar-morocco.com, o której wspominano już w wcześniejszych postach.
W droższej wersji pełne ubezpieczenie, zero depozytu, zero ukrytych kruczków, płatność na miejscu.
Jedyny minus to szukanie pracowników wypożyczalni przed terminalem i spisywanie umowy na masce auta, ale to tylko drobny szczegół :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 29 Cze 2019 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Hej!

Jakieś doświadczenia z DiRent w Marrakeszu?
Skusiłem się autem z silnikiem diesla, a od miesiąca nie dostaję odpowiedzi na maile/facebooku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 08 Lip 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Jakby ktoś się zastanawiał nad ubezpieczeniem SCDW przy wynajmie samochody w Thrifty / Hertz w Marrakeszu, to poniżej wrzucam ich cennik, którego próżno szukać w dostępnym na stronie regulaminie.
BTW. biuro Hertz wczoraj było w trakcie przenoszenia z hali odlotów. Teraz biuro/okienko ma być na przylotach + budka na parkingu.
Z moich doświadczeń odbiór i zdanie samochodu przebiegło sprawnie. Przy zdaniu zanim zdążyłem powyciągać swoje rzeczy ze środka, gość z obsługi już zdążył obejrzeć samochód i potwierdzić, że nie ma uszkodzeń. Na zdjęcie blokady z karty jeszcze czekam.
Załącznik:
HertzRAK.JPG
HertzRAK.JPG [ 137.38 KiB | Obejrzany 2228 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 23 Lip 2019 10:04 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Wypożyczał ktoś ostatnio z Aircar przez Wizzaira?
Widzę oferty cenowo są bardzo spoko, ale zastanawia mi jak działają takie sieciówki? Czy jest z góry ustalona kwota depozytu czy coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 16 Sie 2019 13:00 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 2
Ktoś się orientuje, czy jeśli posiadam od niepełnego roku prawo jazdy to mogę liczyć na jakikolwiek wynajem samochodu w Maroko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 26 Sie 2019 10:08 

Rejestracja: 21 Lis 2018
Posty: 30
Hej!
będę w Maroko dosyć krótko i chciałabym jak najintensywniej wykorzystać ten czas.
Nigdy podczas swojej dosyć krótkiej przygody z podróżami nie korzystałam z wypożyczalni aut. Zawsze komunikacja publiczna.

Tym razem jednak harmonogram jest dosyć napięty, a po drodze chciałabym zobaczyć jedną z dwóch rzeczy: Szafszawan lub Rabat.
Korzystanie z komunikacji w związku z powyższym znacznie utrudni i wydłuży czas podróży, a koszty przy 4 osobach mogą nawet przewyższać wynajem auta.

Przylatuję do Fez, odlatuję z Tangier. Czy macie do polecenia jakąś tanią wypożyczalnię? Auto potrzebne na 1, max 2 dni. Z góry dzięki za pomoc! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 04 Wrz 2019 10:54 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
Wynajmując auto w SamiCar moge zapłacić za wynajem revolutem? Czy musi byc kredytówka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 256 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group