Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Paź 2023 18:37 

Jak wygląda pobranie kaucji za wypożyczenie samochodu?
Tzn wiem jak działa, za co, po co itp, ale chodzi mnie o walutę.
Czy można poprosić o blokadę środków np w Euro czy USD?
Czy jest to technicznie u nich możliwe?
Musiałbym specjalnie kupić około 20.000 ZAR które zwrócą mnie po oddaniu samochodu
i później z powrotem wymienić na PLN lub Inne, a chciałbym tego uniknąć.
Wiem, kupić i odsprzedać to nie problem ale trochę pójdzie na spread i ryzyko kursowe.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 18 Paź 2023 18:48 
Awatar użytkownika

złoty
Blokada jest na karcie, jak masz wielowalutową to nie ma problemu, u mnie pobrali w miejscowej walucie więc jakieś drobne różnice kursowe były, ale to grosze przy koszcie wynajmu
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 18 Paź 2023 19:12 

Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Ja wypożyczałam w 1First i nikt nas nie pytał o walutę, więc wątpię żeby była taka możliwość. Warto pamiętać, że posiadaczem karty musi być kierowca.
@drk0202 zapytaj w konkretnej wypożyczali, która Cię interesuje.

#24 PostWysłany: 29 Sty 2024 22:02 

JanuszOnTour napisał(a):
Wypożyczalnia: 1First/Sixt

Pośrednik: DiscoverCars

Samochód: Economy Nissan Almera albo podobny, EDAR/EDAR
Honda Amaze 2021 1.2 benzyna w automacie przebieg 28k + nasze 1,6k

Cena: 3352 ZAR + 18 EUR kaucja pośrednika za 8 dni, rezerwowane 4 miesiące przed. Manual był tańszy o +/- 300 PLN
Kaucja 15000ZAR z czego 12000 ZAR preutoryzowane, a 3000 ZAR pobierane z konta na poczet depozytu razem z ceną wynajmu.

Odbiór samochodu: Na parkingu z człowiekiem z obsługi zaznaczamy dodatkowe zarysowania, które są parafowane i w drogę. Standard.

Zwrot samochodu: Nie byli zainteresowani jakąkolwiek kontrolą. Ok? Ok i podpisanie protokołu.

Podsumowanie: Preutoryzacja zdjęta z KK następnego dnia, natomiast ciekawostką jest to, że każdy samochód jest dotankowywany przez wypożyczalnie. Nieistotne jest wskazanie na wyświetlaczu. Liczą sobie za to 25 ZAR Fee + tyle ile wejdzie do zbiornika u nas 56,5 ZAR. Depozyt pomniejszony o tę kwotę wrócił po blisko dwóch tygodniach na kartę.

Ta sama wypożyczalnia, ten sam pośrednik, podobne ceny, podobny samochód (tylko sztuka nówka :-)),
Kaucja identycznie...
auto oddane w ten piątek 26.01,
dzisiaj 29.01 o 5 rano przyszedł mail o wysłaniu do Banku prośby zwolnieniu 12000 ZAR kaucji i dotąd wszystko się zgadza,
ale o 5.30 niemiła niespodzianka gdyż kolejne 3000 ZAR zostało zablokowane przez JHB First Car Pomona,
a wcześniejsze 12000 i 3000 było przez CPT First Car CPT Domestic.
Co to u licha może być?
Oczywiście napisałem maila z prośbą o wyjaśnienie zarówno do JHB Pomona jaki i CPT Domestic ale dzisiaj żadnej odpowiedzi
 Relacje PM off  

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości