Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2013 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Cześć,

Chciałbym wypożyczyć na lotnisku w Kapsztadzie samochód na okres tygodnia. Z uwagi na lewostronny ruch potrzebuję pojazdu z automatem i pełnym ubezpieczeniem. Czy możecie mi coś polecić? Zupełnie nie wiem, jaką firmę wybrać.

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 27 Sie 2013 00:56 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
A po co Ci automat i dlaczego pełne ubezpieczenie?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sie 2013 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
@bartek. , pewnie dlatego, że ciężko się przestawić na inny ruch i w związku z tym wzrasta ryzyko stłuczki/wypadku (czego nie życzę koledze)
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sie 2013 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
dokładnie tak, a do tego jest to kraj podwyższonego ryzyka, a będę poruszał się poza miasto
Proszę o rady.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lis 2014 12:52 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
co do ubezpieczenia to oczywiscie zawsze rekomenduje pelne.
nigdy nie wiadomo co moze nas spotkac po drodze.
pamietajcie o ubezpieczeniu przedniej szyby - rozbicia przez kamyki na drodze.
co do ruchu lewostronnego to czlowiek przyzwyczaja sie po 10 minutach :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lis 2014 13:08 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
nie kupuj ubezpieczenia przez firmę wypożyczającą samochód. Wyjdzie najdrożej, choć najwygodniej w przypadku konieczności skorzystania z ubezpieczenia (bezkosztowo).
Ja zawsze kupuje w worldwideinsure.com
możesz też porównać oferty na http://www.money.co.uk/excess-insurance ... urance.htm
http://www.moneymaxim.co.uk/compare-car ... -insurance
Ubezpieczenia zazwyczaj są pełne, często włącznie z szybami i oponami. Za każdym razem przeczytaj jednak dokładnie warunki, bo mogą być wyłączenia jak np. za campervany (nie da się ubezpieczyć), samochody 4x4 (nie mam doświadczeń), czy jazdę po off-road.

Szczęśliwie nigdy nie musiałem korzystać z ubezpieczenia, więc nie wiem jak wygląda likwidacja szkody w szczegółach.
Generalna zasada jest taka, że wypożyczający zabiera Ci excess, a ubezpieczyciel później to zwraca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sie 2018 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 849
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Jakieś nowe wieści z frontu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sie 2018 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@RaDiDaM masz jakieś konkretne pytania ? Wypożyczałem auto w Kapsztadzie w listopadzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sie 2018 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Braliśmy furę z żoną w Europcar Southern Sun Cape Town. Pani obsługująca się uśmiechała, że na bank mamy full cover u pośrednika, więc nawet jak coś pociągnie z karty to - hehe - oddadzą. Nie mieliśmy, więc uśmiechać się przestała. Za to po wyjeździe obciążyła mnie równowartością 100 PLN (400 zamiast 300) i na maile przestała odpowiadać. Chargeback poszedł, uznany.
Czy Europcar to oszuści/złodzieje? Pozostawię to każdemu do rozstrzygnięcia :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sie 2018 18:48 

Rejestracja: 08 Maj 2014
Posty: 23
Po co przepłacać - nie bierz automatu.
W listopadzie przejechaliśmy ponad 1000 km z Port Elizabeth do Kapsztadu i spoko było cały czas. Po 30 minutach przyzwyczaisz się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Sie 2018 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Z własnego doświadczenia: zmieniać biegi lewą ręką, to od razu się w mózgu ustawia. Gorzej, że co skrzyżowanie żona do mnie: a po co wycieraczkami szybę zamiatasz, jak nie padało tutaj od miesięcy.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Wrz 2018 13:33 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Ja brałem w Europcar na lotnisku i było bezproblemowo. Automat to dobry pomysł ale wyjdzie pewnie sporo drożej.

Faktycznie z tymi wycieraczkami to kupa śmiechu jest :)
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Gru 2018 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 849
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Wypożyczyliśmy dwa auta w Budget. Sprawy papierkowe zajęły pięć minut. Na powrocie gość szybko obszedł auto dookoła, podziękował, przybił piątkę i tyle. :) Kasa dwa dni później odblokowana. Wypożyczyliśmy VW Polo oraz Forda Fiestę. Spisywały się bez zarzutu. Auta z przebiegiem 5-10 k.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Lip 2019 14:48 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Planuję wynająć na lotnisku w Kapsztadzie auto na 2-3 dni.
Nocleg mam na Long Street.
Gdzie można zostawić w sensownym i bezpiecznym miejscu auto na noc?
Jakiś parking nad/podziemny?
Bo domyślam się, że wzdłuż ulicy, nawet pomimo ,,opłaconego ochroniarza", nie jest to dobry pomysł? :)
Wolałbym odstawiać auto nawet gdzieś dalej od hotelu i wracać wieczorem uberem... :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Lip 2019 16:53 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Wiem, że to żadna porada ale zapytaj w hotelu, w którym śpisz. Na pewno coś podpowiedzą. My spaliśmy w Green Bay i właściciel wskazał nam bez problemu spokojną uliczkę na uboczu 100m od pensjonatu.

pozdrawiam
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Sie 2019 10:20 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Hostel na Long Street nie raczy odpisywać na wiadomości wysyłane za pośrednictwem bookingu, więc problem rozwiązałem anulując rezerwację i bookując hostel na Green Point z prywatnym parkingiem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Paź 2021 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Ląduje o 22.30 w CPT. Czy ktoś o tej porze wypożyczał auto?? Zastanawiam się czy jest bezpiecznie żeby w nocy jechać do miasta. Myślałem żeby wziąć ubera do miasta i rano wrócić po auto, ale to strata czasu i kasy bo za wypożyczenie mi się cena nie zmienia. Ktoś przerabiał nocną jazdę do centrum?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Maj 2022 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 300
Kilometry: 442 371
srebrny
Wypożyczalnia: 1First/Sixt

Pośrednik: DiscoverCars

Samochód: Economy Nissan Almera albo podobny, EDAR/EDAR
Honda Amaze 2021 1.2 benzyna w automacie przebieg 28k + nasze 1,6k

Cena: 3352 ZAR + 18 EUR kaucja pośrednika za 8 dni, rezerwowane 4 miesiące przed. Manual był tańszy o +/- 300 PLN
Kaucja 15000ZAR z czego 12000 ZAR preutoryzowane, a 3000 ZAR pobierane z konta na poczet depozytu razem z ceną wynajmu.

Odbiór samochodu: Na parkingu z człowiekiem z obsługi zaznaczamy dodatkowe zarysowania, które są parafowane i w drogę. Standard.

Zwrot samochodu: Nie byli zainteresowani jakąkolwiek kontrolą. Ok? Ok i podpisanie protokołu.

Podsumowanie: Preutoryzacja zdjęta z KK następnego dnia, natomiast ciekawostką jest to, że każdy samochód jest dotankowywany przez wypożyczalnie. Nieistotne jest wskazanie na wyświetlaczu. Liczą sobie za to 25 ZAR Fee + tyle ile wejdzie do zbiornika u nas 56,5 ZAR. Depozyt pomniejszony o tę kwotę wrócił po blisko dwóch tygodniach na kartę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Maj 2022 19:25 

Rejestracja: 13 Sie 2017
Posty: 54
Loty: 80
Kilometry: 201 234
mam pytanie - przy tej cenie jaki był okres wypożyczenia i jakie brałeś ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Paź 2022 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Podobnie jak opisywał @JanuszOnTour Discovery cars > sixt/first. Po zwrocie szybkie oględziny, bez problemu podpisanie i w ciągu 24h zdjęta blokada z KK na poczet kaucji.

Tankowanie jakieś 20-30km od lotniska, ale nie odliczyli niczego w związku z tym ostatnim odcinkiem.

Automat, toyota starlet. Szału to nie robiło, ale do przodu jechało ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszOnTour lubi ten post.
JanuszOnTour uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group