Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Kwi 2018 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@Sudoku, o ile dobrze pamiętam, w zeszłym roku była jakaś niewielka opłata na granicy (50 ZAR?). Pamiętaj, żeby chęć wjazdu do Suazi zgłosić podczas wypożyczenia samochodu w RPA.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 06 Kwi 2018 05:56 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
igore napisał(a):
@Sudoku, o ile dobrze pamiętam, w zeszłym roku była jakaś niewielka opłata na granicy (50 ZAR?). Pamiętaj, żeby chęć wjazdu do Suazi zgłosić podczas wypożyczenia samochodu w RPA.


I nadal ona obowiązuje.
Miesiąc temu opłata drogową na granicy wynosiła 50 rajdów.
Pamiętać trzeba również o pozwoleniu na przekraczanie granic wydawanym przez wypożyczalnie. W przypadku Hertza nie jest to mały koszt (450zł).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Kwi 2018 10:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
No właśnie, czyli wygląda na to, że zależy od wypożyczalni, czy wystarczy samo zgłoszenie, czy jednak płacimy za zezwolenie.

Czy też zezwolenie jest wymagane przy wjazdach do innych krajów (Mozambik, Zimbabwe), a do samego Suazi nie?

Ja najprawdopodobniej będę brał auto w Europcar, który chyba takich opłat nie pobiera?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Kwi 2018 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja w Hertzu nic dodatkowo nie płaciłem. Dawali tylko jakies potwierdzenie.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Kwi 2018 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Z tego co pamiętam zezwolenie było potrzebne choć na granicy nie sprawdzali tego i to zezwolenie było w cenie wynajmu w Hertz (niby trzeba było do nich wcześniej napisać o to ale na lotnisku i poprosiłem przy wypożyczeniu też się dało załatwić )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Kwi 2018 13:18 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Odnośnie Europcar to zaznaczę tylko jak wyglada ich „ciekawa” polityka cenowa. Tankowałem auto obok lotniska, zarządzalem potwierdzenia ze auto jest full, odpowiedzieli ze czy sprawdzają to na swoje stacji i oczywiście takiego potwierdzenia nie dostane. Z racji tego ze spieszylismy się na lot to odpuściłem. Oczywiście ściągnęli więcej o ponad 100zl czyli jakieś pół baku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Kwi 2018 15:00 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
chester0 napisał(a):
Z tego co pamiętam zezwolenie było potrzebne choć na granicy nie sprawdzali tego i to zezwolenie było w cenie wynajmu w Hertz (niby trzeba było do nich wcześniej napisać o to ale na lotnisku i poprosiłem przy wypożyczeniu też się dało załatwić )


Moi mili, to co piszcie OBOWIAZYWAŁO jeszcze w ubiegłym roku, od TEGO ROKU obowiązuje opłata za przekroczenie granic w okolicy ~450zł (zgoda obowiązuje na Mozambik, Lesotho, Suazi, Botswane i Namibie)! Rzecz jasna dotyczy Hertza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Kwi 2018 16:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W warunkach wynajmu Europcar też podają, że obowiązują nast. opłaty:

Swaziland, Lesotho, Botswana, Nambia - 1237ZAR

Mozambique, Zambia, Zimbabwe - 2955ZAR

Dlatego zdecydowałem się na wypożyczalnię Tempest, w której napisane jest:

Botswana, Mozambique and Namibia: 1,464.00 ZAR

Lesotho and Swaziland: No charge
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Maj 2018 08:39 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Ja wypożyczałem w Budget przez strone holidayautos.com (CarTrawler). Rezerwowałem Hyundai i10, a otrzymałem lepszy model praktycznie nową Toyotę Etios. Excess na poziomie 16500 ZAR, ale blokują na karcie tylko 2200 ZAR. Przy zwrocie samochodu na lotnisku na parkingu są osoby z obsługi. Pani spisała w protokole stan paliwa obejrzała czy auto jest czyste i bez uszkodzeń. Poprosiłem o kopię protokołu oraz dopisanie w uwagach "no damages". Po 2 dniach dostałem zwrot pełnej kwoty z blokady, co jest dziwne, gdyż samochód posiadał e-tag (odpowiednik naszego ViaToll), który nalicza opłaty drogowe (jeździłem po drogach płatnych), które miały być rozliczone pod koniec wynajmu. Pewnie przyślą mi jeszcze jakieś rozliczenie na maila i polecenie zapłaty.
Nie wiem też czy nie złapałem jakiegoś mandatu (w RPA jest wiele fotoradarów i rejestrują nawet najmniejsze przekroczenia). Budget niestety charguje opłatę administracyjną 310 ZAR za każdy mandat.

I jedna ważna rzecz: na lotnisku JNB do Budget/Avis jest olbrzymia kolejka. Uzbrójcie się w cierpliwość i weźcie zawczasu trolley na bagaże, bo czas oczekiwania może wynosić ok 1-1,5h.
Ważne aby ustawić się we właściwej kolejce bo są trzy: domestic (dla miejscowych), international (dla cudzoziemców) i jeszcze jedna dla stałych klientów z jakimś tam członkostwem. Ustawiamy się przy International.

Jeżeli chodzi o umycie samochodu przez oddaniem polecam myjnię:
https://goo.gl/maps/NYQWRMNbx822
za 90ZAR mycie pojazdu z odkurzaniem. Myjnia w bezpiecznej okolicy.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Maj 2018 11:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@tomczas Czy kolejki są tylko do Budget/Avis, czy generalnie do wszystkich wypożyczalni?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Maj 2018 11:54 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@Sudoku
Ja do First Car Rental nie czekałem wcale. Było sporo osób, ale wszystkie stanowiska były otwarte i szło szybko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 06 Maj 2018 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@Sudoku my lądowaliśmy o 22 w JNB i przed nami wnkolejce były dwie osoby. Otwarte były 2 stanowiska do obsługi. Wypożyczaliśmy auto a Budgecie
Pamiętaj aby cały czas mieć na oku kartę kredytową. Najprawdopodobniej ktoś z pracowników Avis/budget ukradł dane mojej karty i próbował kupować bilety w Turkishu i Etihadzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 06 Maj 2018 12:10 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Sudoku napisał(a):
@tomczas Czy kolejki są tylko do Budget/Avis, czy generalnie do wszystkich wypożyczalni?

Ja wypożyczałem autko o poranku. Kolejka była też o ile dobrze kojarzę do Hertza.

Oszukani napisał(a):
@Sudoku my lądowaliśmy o 22 w JNB i przed nami wnkolejce były dwie osoby. Otwarte były 2 stanowiska do obsługi. Wypożyczaliśmy auto a Budgecie
Pamiętaj aby cały czas mieć na oku kartę kredytową. Najprawdopodobniej ktoś z pracowników Avis/budget ukradł dane mojej karty i próbował kupować bilety w Turkishu i Etihadzie

Ja dałem do zrobienia blokady kartę Revolut i przyjęli mimo, że to debetówka :) Następnie miałem tą kartę cały czas zablokowaną. Odblokowywałem przez aplikacje mobilną, tylko gdy miałem gdzieś płacić. Dwóch czarnoskórych (wiem, nie jest to poprawne politycznie co napiszę, ale realia są takie, że w tym kraju turysta raczej nie musi się pilnować przed białymi), przy bankomacie na zajeździe przy autostradzie próbowało mi buchnąć tą kartę, ale zachowałem czujność. Tak, więc opcja dynamicznego blokowania/zmiany limitu na karcie jest niezwykle pomocna. A i uwaga na bankomaty na lotnisku w JNB. Doliczają prowizję na wybranie kasy 50-60 ZAR
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 25 Wrz 2018 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Polecicie jakąś wypożyczalnię na SUVa? Przeglądam jakieś lokalne, ale mają limity kilometrów. Chcę pojechać do Lesotho i Suazi więc niska lub brak opłaty za przekroczenie granicy byłaby wskazana.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja miałem rezerwację (nie SUV-a) w Tempest, robioną przez Holiday Autos. Brak opłat za przekraczanie granicy z Swazi (w Lesotho nie byłem, ale wydaje mi się, że było tak samo).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Paź 2018 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Ktoś wypożyczał w Bidvest? Właśnie zarezerwowałem przez holiday autos, ale napisali że wkład własny 24000 PLN :0
W sumie już kilka razy brałem przez pośredników w różnych miejscach i nigdy na miejscu nie pobierano tak dużej kaucji jak w warunkach wynajmu, ale nie wiem jak tu.

edit: chyba im się pomyliło, bo na stronie bidvest jest 24k, ale randów :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 04 Gru 2018 21:47 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej, chce wynajac auto poprzez holidaysautos

1) Czy ktos potwierdzi ze strona jest legit?
2) Czy ktos ma dobre doswiadczenia z Budget?
3) Czy jesli wykupie zalaczone ubezpieczenie (obrazek w zalaczniku) to jestem chroniony? Czy moze warto kupic jakies zewnetrzne? Co polecacie?

Załączniki:
Untitled.png
Untitled.png [ 53.17 KiB | Obejrzany 1504 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Gru 2018 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Mam generalnie dobre doświadczenie z Budgetem. Auta czyste, nowe, w dobrym stanie. Ale to ich podejrzewam o kradzież danych karty kredytowej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Gru 2018 04:17 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
To pewnie specyfika kraju... Nie wiecie czy Revolut / N26 przechodzi? Wtedy moga sobie krasc ile wlezie jak zablokuje online
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Gru 2018 11:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja rezerwowałem auto z odbiorem w JNB poprzez HolidayAutos (ale w innej wypożyczalni) i było O.K.

Generalnie Revolut działa bezproblemowo w RPA, ale mało prawdopodobne jest, że zostanie zaakceptowany do depozytu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group