Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Wrz 2017 03:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Jaki jest najlepszy sposób, aby sprawnie przemieszczać się w Senegalu? Najchętniej wynająbym samochód. Jest to jednak dość kosztowna sprawa, ale bez przesady. Zastanawiam się jednak czy przemierzanie tego kraju autem jest bezpieczne. Mam na myśli jakość dróg, zwyczaje miejscowych kierowców i incydenty na drogach. Wycieczka trwałaby ok. 10 dni. Mam wątpliwości dotyczące publicznego transportu ze względu na obłożenie i bezpieczeństwo. I jak wiadomo korzystając z samochodu zawsze można więcej zobaczyć.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2017 23:26 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Ja swego czasu jeździłem shared taxi, czyli starymi francuskimi samochodami kombi z trzema rzędami siedzeń. Warunki znośne, jak na standardy afrykańskie w miarę bezpiecznie.
W grudniu będę tam znowu to sprawdzę, czy coś się nie zmieniło.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Paź 2017 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
@pbak Jak oceniasz możliwość poruszania się tam wynajętym samochodem? Tak z obserwacji. Można przejechać przez większe miasta normalnie? Czy tak jak w np. Libanie, każdy jeździ w swoją stronę, nie zwracają uwagi na sygnalizację i znaki, o pieszych już nie wspominając, zatrzymują się gdzie chcą, generalnie z punktu widzenia europejczyka to jedna wielka zadym na drodze. Nawet Polski MSZ odradza samodzielną jazdę samochodem w Libanie. Dałem taki przykład. Jak do tego ma się Senegal? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2017 19:38 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Subiektywnie to ruch uliczny jest mniej chaotyczny niż na Bliskim Wschodzie. Powiedzmy taka Albania.
Do rekomendacji polskiego MSZ podchodziłbym z dystansem, ale jak już planujesz cos wynajmować to pełne ubezpieczenie nie zaszkodzi.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Paź 2017 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
pbak napisał(a):
Do rekomendacji polskiego MSZ podchodziłbym z dystansem, ale jak już planujesz cos wynajmować to pełne ubezpieczenie nie zaszkodzi.

Zgadzam się co do tego. Mimo wszystko jeśli chodzi o warunki drogowe w Libanie to się z nimi (MSZ) zgadzam. W Albanii jeździło mi się całkiem w porządku, nawet mimo kilku zaskakujących sytuacji.
Dzięki za informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sty 2018 06:23 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 58
Pbak i jak Twoje grudniowe doswiadczenia?
Planuje w lutym przejazd od Gwinei Bissau az do Mauretanii.
Biore pod uwage prom z Zig do Dakaru a pozniej do gory transportem lokalnym.

Napisz jak bylo :)
_________________
40!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sty 2018 11:18 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Pisze o tym powoli w mojej relacji. Generalnie wszystko dziala bez problemow, jezeli tylko chce sie troche poczekac na zapelnienie sept-place. Komfort podrozy jest jako taki, ale z tego co slyszalem, lepszy niz w Gwinei - tam podobno do takiego samego samochodu wciska sie 9 osob. Styl jazdy zalezy od kierowcy ale wszyscy, z ktorymi jechalem jak na warunki lokalne prowadzili raczej spokojnie.

Z Dakaru pewnie pojedziesz na gore do Saint Louis a stamtad na granice. Nie widzialem bezposredniego transport z Dakaru do Mauretanii, ale tez specjalnie nie szukalem. Tak czy inaczej wedlug mnie warto zatrzymac sie w Saint Louis na pare dni.

Skrobnij cos o tym promie z Zig jak sie przeplyniesz. Ja rozwazalem to jako alternatywna trase po Senegalu ale w koncu zdecydowalem sie na polnoc.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Lis 2019 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Info sprzed kilku dni
Bush taxi, zwany collective taxi to transport zbiorowy. Jak zbierze ludzi to odjedzie. Przerobiłem kilka różnych.
Najwygodniejsze i najszybsze moim zdaniem to stare rupiecie osobówki, zazwyczaj peugeoty 505 kombi. Do środka wchodzi 9 osób. Driver i 2 osoby obok, środkowy rząd 3 albo 4 osoby i dospawane fotele albo ławka w ostatnim rzędzie i 3 osoby.
Busy, zazwyczaj zdezelowane mercedesy, dostawczaki przerobione do przewozu osób. Normalnie powinien przewieźć ok. 9 osób moim zdaniem. Jechałem takim gdzie było nas 25 osób, folklor i dramat :lol:
Jest to jeden z najgorszych środków transportu IMO.
Duży autobus jest ok.

Przykładowe ceny.
Mbour-Thies 1200 XOF + 500 XOF za plecak
Thies-Saint Louis 3000 XOF
Podróż z Mbour do Saint Louis, 240 km zajęła mi ponad 7 godzin. Po drodze z Thies do Saint Louis trzy zmiany busów, przy 3 zmianie dostałem już szału.
Generalnie pasażer jest mniej wart od kozy na dachu i tak też jest traktowany :lol:

Prywatne taxi są cenowo akceptowalne. Za przejechanie powiedzmy 8 km koszt 1000-1500 XOF.
Elegancki peugeot, bush taxi
Załącznik:
20191103_113607-1209x680.jpg
20191103_113607-1209x680.jpg [ 264.27 KiB | Obejrzany 1273 razy ]

Prywatna taxi, renówka
Załącznik:
20191103_171629-1209x680.jpg
20191103_171629-1209x680.jpg [ 237.14 KiB | Obejrzany 1273 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Lis 2019 11:30 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Akurat wszystkie taksowki w Senegalu, ktorymi jezdzilem zabieraly tylko po 7 osob. Jedna z przodu i po 3 w dwoch kolejnych rzedach.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lis 2019 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
No, ale co mam zrobić, pogratulować Ci, że jechało 7 a nie 8 głów?
Mówię jak się przemieszczałem i przemieszczam. Bush taxi w wersji kombi od 7 do 9 osób plus kierowca. Zwykły nie kombiak zabiera 3 osoby mniej a prywatna taxi to już wypas.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2023 00:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Aktualne ceny i czasy w styczniu 2023
Karang- dakar, koszt 6500 cfa, bagaż 2000 cfa, czas ok 5.5h
Dakar- st Louis, koszt 5500 cfa, bagaż 2000 cfa. Czas 4.5h

Jechałam sept place, które jest niewygodne oraz normalnym busem, który był ok. Z karang i do st Louis punktem startu w Dakarze jest baux marisches. Łatwy dojazd z centrum kolejka za 500cfa.

Dojazd do Lac Rose:
Ze stacji Thiaroye autobus 73 - osobiście nie testowałam bo było już późno i wolałam taxi, lub
Ze stacji Rufisque najpierw autobus 53 (250cfa), potem na skrzyżowaniu 73 (100cfa). Tym jechałam w drugą stronę i zajęło ok 1h. Wydają bilety, nie było zapchane, standard tych autobusów miejskich był ok
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Lut 2023 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Dakar - Mbour można pokonać autobusem, który odjeżdża z dworca Liberte V (Dem Dikk). Kosztuje 2,500 CFA, miejsca są numerowane, bagaż jedzie z pasażerem na górze (stojak z przodu, lub półka nad głową). Ja jechałem tym o 8.00. Na miejscu po około 1,5 h. Jest jeszcze jeden, o 16.00. Mbour to punkt przesiadkowy do Somone. Tutaj bierzemy collectif za 500 CFA do Somone.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group