Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2016 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Najtańszy transport to dala-dala. Takie grosze, że nawet nie pamiętam ile. Zżera nerwy bo się wlecze. Nie jest zbyt wygodny bo siedzi się na drewnianych ławkach i na ogół jest tam straszny tłok. Ale miejscowi, z którymi jedziesz są mili i uprzejmi. Zawsze starali się, żeby było nam jak najwygodniej. Niejednokrotnie byliśmy zapraszani do kabiny kierowcy.
Z tego środka transportu korzystaliśmy tylko na krótkich, najwyżej kilkukilometrowych odcinkach.
Dworzec autobusowy dala-dala znajduje się po przeciwnej stronie ulicy od Darajani Market w Stone Town.
Na dłuższe dystanse jeżdżą tez klimatyzowane shuttle bus-y, ale na ich temat nie potrafię się wypowiedzieć bo nie korzystałam.
Najdroższy transport to taxi. Jak wszędzie zresztą.
Ja rekomenduję wypożyczenie samochodu. Warto mieć międzynarodowe prawo jazdy bo przy kontrolach policyjnych tego właśnie od nas wymagali. I Zanzibar Driving Permit ale o tym za chwilę. Ruch jest lewostronny ale poza Stone Town raczej znikomy więc samodzielne jeżdżenie samochodem dla kierowcy, który ma jakie takie doświadczenie w prowadzeniu auta nie będzie trudne.
My za 14 dni zapłaciliśmy 250$. Z polecenia menagera hotelu. Przyprowadził człowieka, z którym negocjowaliśmy cenę wypożyczenia. To oni załatwili nam rządowe pozwolenie - kartka papieru warta 10$. Niezbędna do samodzielnej jazdy po Zanzibarze. Przez policję zostaniecie zatrzymani na pewno. Na 100 % :mrgreen: Ja naczytałam się o wymuszaniu łapówek. Jakieś nieśmiałe próby były Moi drodzy – pozwolenie powinno mieć zdjęcie! Panie Policjancie , Pan się myli! Uśmiech – uśmiech, żart – żart ale nie płaciliśmy nic. Kontrole były przyjazne, chociaż po przeczytaniu doniesień z Internetu trudno w to uwierzyć .
Przy wypożyczeniu samochodu z firmy krzak (tak jak my) sprawdźcie też poziom paliwa. My mielismy pusty - dojechaliśmy do wskazanej przez właściciela stacji na oparach dosłownie ;) . No klimat taki.
Jeżeli chce się mieć bardziej profesjonalne wypożyczenie -można tez przez neta:
http://www.zanzibarexpresscarhire.com/
W tej firmie np. można wybrać czy wypożycza się samochód do samodzielnej jazdy czy z kierowcą (+20$/dzień).
Nasz „krzak” tez proponował kierowcę + 10$/dzień.
Jak mi się coś przypomni to dopiszę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 31 Sie 2016 12:31 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 42
W tym roku kontrole zdarzały nam się kilkakrotnie.Zawsze sprawdzane było pozwolenie na jazdę po Tanzanii( 10 USD) i wyłącznie polskie prawo jazdy. Ani razu nikt nie pytał o międzynarodowe.Dodatkowo kontrole obejmowały ubezpieczenie auta -naklejki na szybie.
Po przeczytaniu relacji miałem obawy o wymuszanie łapówek i muszę powiedzieć , że nigdy żaden patrol w ten sposób nie podchodził.
Zawsze wystarczało -JAMBO i Hakuna Matata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Gru 2016 08:40 

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 3
Witam.
Jesteśmy na Zanzi. Mija właśnie tydzień. Korzystamy przede wszystkim z taksówek.
Też szukalismy informacji gdzie i za ile. Więc podaję co już wiem.
Po przypłynięciu promem z Dar do Stone Town wzięliśmy oficjalne taxi. Mieliśmy jechać do Matemwe na pierwsze 3 dni. Wyjściowa cena oczywiście 60, 50 $, a skończyło się na 35$. Odległość jest jednak spotka ok 40 km. Potem poznaliśmy tutejszego młodego taksówkarza. Też trzeba się targować, ale jest dobry kontakt np.: korzysta z whatsApp'a, ma maila - także zadzwonić się da, rozmawia po angielsku, troszkę francuski, po polsku b. słabo ;-). Dobrze trzeba się targować, ceny schodzą do 60% a nawet czasami mniej. Chłopak rzeczywiście pomaga, wiele razy nam załatwił jakieś sprawy.
Wycieczki czy wynajęcie łódki - to dla niego normalka. Namiary: Kacho +25577 777 31 61 habibukacho@yahoo.com.
Jesteśmy już w Nungwi - jak cos potrzebne pytajcie.
Pozdrowionka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2017 23:40 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
czy ktos wie jak wyglada sprawa z wypozyczeniem skutera? dostepnosc, koszt i czy potrzeba pozwolenia/prawa jazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Kwi 2017 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Sprawdzałem dostępność skuterów i cena za dzień wynosi około 25$.
Natomiast mam pytanie odnośnie Międzynarodowego Prawa Jazdy. Są dwie opcje wyboru typu prawa jazdy przy jego wyrabianiu i nie mogę nigdzie doszukać się info z której konwencji korzystać. Może Wy mi podpowiecie? Konwencja genewska z 1949r. czy Konwencja wiedeńska z 1968r.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Kwi 2017 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
to jeszcze dorzucę pytanie o wynajem auta na lotnisku lub w Stone Towne, jakie są możliwości i ceny ?, bo w necie ok. 100$ na dzień, dla nas nieakceptowalne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Kwi 2017 21:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
tutaj: od 25-30$

a-jednak-lecimy-na-zanzibar-z-fly4free,252,106888?start=180#p907920
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Kwi 2017 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@‌ibartek‌, dzięki za szybką odpowiedź, ale to ten sam adres wypozyczalni co podała @‌gosiagosia‌ na górze strony, a jeszcze inne ?, czy np. na miejscu na lotnisku lub w mieście znajdę auto do wziecia od razu, czy załatwienie pozwolenia trwa i trzeba zrobić to z wyprzedzeniem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Kwi 2017 23:12 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
virtus napisał(a):
Sprawdzałem dostępność skuterów i cena za dzień wynosi około 25$.
Natomiast mam pytanie odnośnie Międzynarodowego Prawa Jazdy. Są dwie opcje wyboru typu prawa jazdy przy jego wyrabianiu i nie mogę nigdzie doszukać się info z której konwencji korzystać. Może Wy mi podpowiecie? Konwencja genewska z 1949r. czy Konwencja wiedeńska z 1968r.


Ja w ubiegłym tygodniu wyrabiałem Międzynarodowe Prawo Jazdy i Pani w warszawskim urzędzie powiedziała mi, że 99% przypadków to konwencja Wiedeńska. Ja nie posłuchałem i wyrobiłem Genewską (na stronie https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-grani ... rawo-jazdy jest spis państw). Niestety w tym spisie nie ma Tanzanii, ale moim zdaniem i tak przyjmą obie konwencje. Ważne jest jedynie tłumaczenie.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off
virtus lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Kwi 2017 23:21 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
kostek966 napisał(a):
@‌ibartek‌, dzięki za szybką odpowiedź, ale to ten sam adres wypozyczalni co podała @‌gosiagosia‌ na górze strony, a jeszcze inne ?, czy np. na miejscu na lotnisku lub w mieście znajdę auto do wziecia od razu, czy załatwienie pozwolenia trwa i trzeba zrobić to z wyprzedzeniem ?


lotnisko to jakis barak, jedyne co tam widzialem to kilka kantorow i obsluge, ktora wyciaga reke po napiwek za kazda pomoc, np przywieszenie zawieszki na bagaz podreczny...

ja bym zdecydowanie szukal auta z wyprzedzeniem i podstawieniem np na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Lip 2017 08:19 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 53
Loty: 10
Kilometry: 28 626
Ile będzie kosztowało taxi z lotniska do Kendwy ?

Z Kendwy chcemy się ruszyć do StoneT - daladala ile zajmie czasu podróż ? czy lepiej taxi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Lip 2017 09:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
placilem 40usd do Nungwi, Kendwa troche blizej, ale beda sie upierac, ze jedna cena.

plaza w Kendwa i hotele sa troche oddalone od glownej drogi, gdzie jezdza daladala, a sama droga to jakies dziurawe klepisko.

bym probowal negocjowac taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Sie 2017 21:23 

Rejestracja: 24 Lis 2015
Posty: 11
Rodzina 3 osobowa, ceny z lipca 2017:
taxi lotnisko DAR-przystań promowa: 20 US,
taxi Stone Town przystań promowa - Jambani: 25 US (jechaliśmy 1godz 10 min),
taxi Jambani - Michamvi : 30 k TZS,
taxi Michamvi - Nungwi : 40 US (2godz, bo jedzie się na około),
taxi hotelowe Nungwi - Stone Town: 50 k TZS (1godz15min),
taxi DAR prom - lotnisko: 10 US (w dzień 1,5 godz. choć to 12 km bo są straszne korki).


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 23 Sie 2017 10:35, edytowano w sumie 1 raz
dubel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Sie 2017 10:33 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Cytuj:
axi Stone Town przystań promowa - Jambani: 25 US (jechaliśmy 1godz 10 min),


To była cena już po targowaniu?
Jaka wyjściowa?
Myślisz, że z lotniska będzie dużo drożej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Sie 2017 10:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
przy lotnisku bedzie wiecej taxi cwaniakow, ale ja bym targowal do 30usd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lip 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Odkurzę trochę temat, bo niedługo zawitam na Zanzi, a gdzieś nadal brakuje mi informacji. Nocujemy w trzech różnych lokalizacjach i aby mieć swobodę w przemieszczaniu po wyspie chciałbym wynająć skuter. Stąd pytanie:

1. Czy na skuter trzeba mieć prawko na motory? Mam tylko kat. B (międzynarodowe również posiadam) i wolałbym przy tej ilości kontroli, o których czytam uniknąć niepotrzebnych spięć z władzą ;) ktoś się orientuje lub sprawdzał w praktyce? Czy ten świstek (tzw. pozwolenie) wystarczy?

2. Czy 15$ za dobę to dobra cena? Czy da się jeszcze coś urwać? Tyle póki co udało mi się wynegocjować na dłuższy pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:03 

Rejestracja: 26 Sie 2017
Posty: 12
Nie wiem jak ze skuterem, ale z autem jest trochę lepiej, bo sprawdzają rzadziej, ale jednak trzeba się przygotować na kilka napiwków w trakcie pobytu, jeśli ktoś jeździ codziennie. Ale jeszcze jedna kwestia to ceny transportu w stosunku do wynajmu auta i myślę, że się nie opłaca wynajmować. To znaczy my zdecydowaliśmy się na kierowcę z którym dogadaliśmy jeszcze wycieczki z Polski i zaproponował tak dobre ceny, że auto wychodziłoby podobnie, ale wygoda jest dużo większa, jeśli zawiozą cię gdziekolwiek chcesz. Dodatkowo ogromny plus to ceny targowania na miejscu, nam kierowca bardzo pomógł dzięki temu tanio wzięliśmy sami np. łódkę w Kizimkazi, gdzie pływaliśmy z delfinami (polecam zamiast Safari Blue). Namiary do niego, jeśli ktoś chętny: Habibu (w necie Zanzibar with Cleva) tel. +255 777 159 976 . Wszystko można z nim dogadać przez whatsappa (z polski i na Zanzi). Jeśli wspomnicie, że od Damiana z Polski, to pewnie da rabat :) Zdecydowanie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Mar 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Może też odpowiem na pytania, które zadałem wcześniej:

1. Czy potrzebne prawko na motory - I tak i nie :) wszystko zależy od osoby kontrolującej. Właściwie żadnych nieprzyjemności nie mieliśmy z policjantami ubranymi w mundury koloru khaki (czy jakoś tak). Ci tylko weryfikowali pozwolenie i prawo jazdy i puszczali dalej. Ci ubrani na biało byli bez wyjątku strasznie upierdliwi (i poza jednym bardzo mili). Czepiali się dosłownie wszystkiego (kasku, plecaków, że pozwolenie to kopia, że nie takie pozwolenie, że nie mam uprawnień, itd. itd.), grożąc oczywiście sądem itp. Każdorazowe zatrzymanie kończyło się dla świętego spokoju 10 000 TZS łapówki. Niby mało, ale przy 3 kontrolach dziennie przez 12 dni to już całkiem pokaźny budżet. Mimo, że nie zawsze było tak źle, mocno zniechęcało do jeżdżenia po okolicy i po kilku dniach przestaliśmy zapuszczać się na dłuższe wycieczki.

Spaliśmy też w większości w miejscach gdzie w okolicy nic nie było. Żywienie się w hotelu nie do końca nam odpowiada, więc chcieliśmy mieć swobodę w podejmowaniu decyzji kulinarnych i mieć poczucie niezależności.

2. Skuter udało mi się wytargować za 150 $ za 12 dni razem z pozwoleniem co było dla nas akceptowalną ceną. Turystów na skuterach przez dwa tygodnie mogę policzyć na palcach jednej ręki. Większość osób decyduje się na samochody. Sami miejscowi byli mocno zdziwieni jak usłyszeli, że z plecakami przyjechaliśmy na skuterze ze Stone Town to Matemwe (zajęło nam to ponad 2h).

Gdyby nie policja to całkiem fajnie podróżuje się na skuterze po Zanzibarze. Niestety w wielu miejscach droga pozostawia wiele do życzenia i coś co na google maps wygląda na drogę zaznaczoną na żółtą (taka a'la wojewódzka) nagle kończy się i jedzie się po polnej drodze pełnej dziur, która nie wiadomo czy się zaraz nie skończy i trzeba będzie te 30 km objechać naokoło.

Dojazdy do hoteli to czasem również niezła katorga jak w okolicy Matemwe (spaliśmy w Miramont Retreat) gdzie trzeba zjechać stromą droga (choć to ciężko nazwać drogą) w dół po strasznie wielkich dziurach. O ile zjazd nie jest strasznie trudny jeśli jedzie się powoli, o tyle wjazd z racji stromizny niejednokrotnie powodował szybsze bicie serca czy nie skończy się katastrofą, wypadkiem i turlaniem się w dół.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Mar 2019 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Nie miałem okazji przetestować, bo dowiedziałem się o tym na koniec mojego pobytu na Zanzibarze, ale opinie słyszałem dobre:
https://www.zanzibar-shuttle.com/book-online - w każde miejsce na Zanzi za 10$ za osobę, więc w wielu przypadkach taniej niż dogadanie się z kierowcą.

Ja większość tras robiłem z https://www.tripadvisor.com/Attraction_ ... elago.html - Suley jest miły, ceny ma takie jak wszędzie (Stone Town - lotnisko 10$, Stone Town - Nungwi 40$), dużo opowiada po drodze, nie robi problemu żeby trochę nadrobić trasy i zatrzymać się przy jakiejś atrakcji i co najważniejsze - ma nowe czyste i wygodne auto.

Jeśli ktoś by chciał to jego WhatsApp: +255 777 882 519
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Sty 2020 17:31 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Hej, jak aktualnie wyglądają ceny za transport shuttle z lotniska do Jambiani?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group