Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#161 PostWysłany: 27 Cze 2019 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
movenpick to i tak przy zniżce cena zaporowa, a jakość aż tak bardzo nie odbiega od najlepszych hoteli w głębi Synaju,
rozumiem, że nie każdy może sobie pozwolić na wszystko, ale po zarezerwowaniu Wekali ze wzg na cenę szukałbym nadal okazji cenowej w Strandzie, np w Chipsticket z 16% zniżką, albo w podobnych córkach expedii, to jest oczywiście moje zdanie ale poparte tym, że byłem tam 2 razy i w Strandzie i w Movenpicku, (który się opłaca na krótki pobyt żeby nie płacić 2 opłat na granicy), i zwiedziłem Wekalę i jego nową plaże, więc wiem co mówię, a latam do Egiptu co roku na nurkowanie i tam jest fajne miejsce między pomostem Sofitela a pomostem przed zatoką za nim, w Wekali oprócz niskiego standardu jest kilka zjeżdżalni zwanych aquaparkiem, co może trochę rekompensować jego niski poziom
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#162 PostWysłany: 27 Cze 2019 20:08 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@siara

400 EGP jest obowiązujące jeśli chcesz udać się do Taba Heights, 120 było dawno temu :)

Generalnie sprawa wygląda tak. 2 lata temu przy cenie 120 EGP + wyjazdowa z Izraela to opłacało się jechać na kilka dni do Wekali, obecnie trzeba by to przeliczyć, zwłaszcza dla 4 osobowej rodzinki, a standard Wekali chociażby z Movenpickiem to niebo, a ziemia. Minus Movenpicka to plaża, krótka i dużo kamieni.

Wiza nie równa się opłacie wjazdowej do Egiptu. Pisałem o tym gdzieś na forum.

@kostek966

Chcesz mi powiedzieć, że Strand jest porównywalny do Movenpicka? Pod jakim względem? Jestem ciekawy.
Strand to też hotel właściciela Wekali z przeznaczeniem na ruskich i sąsiadów zza Odry. Dlatego oferuje nieco więcej niż Wekala.

Btw. Co się stało ze starą lokalizacją plaży Wekali? Coś mnie ominęło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#163 PostWysłany: 27 Cze 2019 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Co jest porównywalne, plaża, a możliwość dojścia do fajnej rafy w Sofitelu nawet lepsza, śniadanie i pokój, w Movenpicku lepszy jest sam hotel i jego otoczenie, porównanie za pokój ze śniadaniem w Mp 360 zł za 3 osoby, w Strandzie 240 za ai na 3 osoby, przy 2-3 dniach Mp wygrywa, przy tygodniu Strand
Lokalizacja zmieniła się już rok temu, w dawnej basen i bar opuszczone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#164 PostWysłany: 28 Cze 2019 13:42 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
To teraz piszesz o Sofitelu czy Strand?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#165 PostWysłany: 28 Cze 2019 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
O Strandzie, od ktorego jest z 300 metrow do swietnej rafy ktora sie wlasnie zaczyna przy pomoscie Sofitela.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#166 PostWysłany: 29 Cze 2019 13:07 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Mam dylemat Strand czy Sofitel? Wiem ze przy ex-Sofitelu jest pomost do rafy, ale fajnie byloby miec tez nienajgorsza infrastrukture.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#167 PostWysłany: 29 Cze 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Musisz sam zdecydowac, ale w zeszlym roku Sofitel i cala jego ''infrastruktura'' wygladala jak umarle miasto. Przechodzilismy codziennie obok niego zeby wlasnie tam snoorkowac, a idzie sie raptem 5-7minut
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#168 PostWysłany: 29 Cze 2019 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 39
Loty: 34
Kilometry: 57 098
Grzes830324 napisał(a):
Mam dylemat Strand czy Sofitel?


Cześć, na fb jestem zalogowany na kilku "egipskich" grupach i ostatnio czytałem niepochlebne opinie w temacie Mosaique/Sofitela. Wiadomo jak z opiniami, każdy ma swoją i czytając niektórych, to nie wiadomo o co im chodzi.
Jak dla mnie hotele porównywalne, z lekką przewagą dla Sofitela, jest ładniejszy, ma fajny basen, byliśmy dwukrotnie zimą i w Strandzie było dużo więcej osób niż w Sofitelu, Sofitel wydawał się być pusty, na rafkę przy pomoście można było bez problemu przejść z terenu innego hotelu.
Na koniec to nie dajcie się złapać na podgrzewany basen w ElWekala, bo w trakcie tygodniowego pobytu ani razu nie włączyli podgrzewania, rozmowy z menadżerem nie przynosiły skutku.

VitalR napisał(a):
obecnie trzeba by to przeliczyć,


Tym bardziej, że Itaka w grudniu sprzedawała ElWekale w lastach z Katowic w cenie ok.1000/os, Ryanair+hotel+Egged bus+opłaty graniczne+taxi niestety wyniosły ciut więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#169 PostWysłany: 29 Cze 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Prawdziwego Sofitela już nie ma pół roku, już wszyscy znani uciekli od mariota po Intercontinental, trzeba czytać na tripadvisor jak ta zmiana wpłynęła na komfort i ceny,
bo rafa jest ok od pomostu Sofitela do następnego pomostu po lewej stronie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#170 PostWysłany: 22 Paź 2019 23:36 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
orientuje sie ktos, czy cokolwiek sie zmienilo przez ostatni czas? w sumie wybieram tylko miedzy Strandem a Mosaique, bo:

Moevenpick cenowo odstrasza, a szkoda, bo chyba jest najlepszy
El Wekala odstaje mocno
w Nelsonie nie ma AI (a moze nie warto?)

generalnie to ma byc totalny odpoczynek na podladowanie baterii, wiec raczej zdecydowalbym sie na AI, chyba ze nie warto? jak z jakoscia jedzenia i alkoholu w tych hotelach?

jak jest z tymi basenami, czy w jakimkolwiek jest podgrzewany? (bede w polowie lutego, wiec przydalaby sie alternatywa dla morza)

dziekuje za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#171 PostWysłany: 23 Paź 2019 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Różnica w cenie jest między pierwszymi i drugimi, bo i standard wyższy i brak opłat granicznych, ale wypocząć można spokojnie we wszystkich, standard napojów egipski, ale powinien wystarczyć, na podgrzewane baseny bym nie liczył
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#172 PostWysłany: 23 Paź 2019 09:52 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
przy 5 dniach juz nawet z oplatami chyba Moevenpick sie nie oplaca, czytam, ze w mosaique jest jakis podgrzewany maly basen, zawsze cos

jakbys mial wybierac miedzy tymi dwoma (widzialem, ze byles juz nieraz w tych okolicach i widziales na oczy), to co bys wybral? Stranda czy Mosaique?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#173 PostWysłany: 23 Paź 2019 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
trudno powiedzieć, jak się zmieniło odkąd nie jest już to Sofitel, na pewno ze względu na rafę lepszy jest Mosaiqe, ale Strand też jest ok, dla mnie nie było problemem przespacerować się na rafę te kilkaset metrów, jak się nie nastawiasz na jakieś luksusy, a na wypoczynek w ciszy i spokoju (oprócz muzyki), to oba są ok
Góra
 Profil Relacje PM off
atid99 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#174 PostWysłany: 23 Paź 2019 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Znajomi dopiero co wrócili z Taby. Standard Sofitelu został utrzymany. Ja byłem tam w grudniu 19' na święta. Podgrzewany basen był na 1p (od strony morza po prawej od głównego budynku) tuż przy gabinetach masażu . Basen jest maly.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#175 PostWysłany: 23 Paź 2019 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Szkoda, że nie w grudniu 18, bo byliśmy razem, ale gratuluję umiejętności przenoszenia się w czasie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#176 PostWysłany: 24 Paź 2019 21:15 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
dzieki panowie za odpowiedzi, jeszcze jedno pytanko: czy biorac pod uwage niskie ceny alkoholu w duty free na granicy, oplaca sie w ogole AI? martwilaby mnie w tym przypadku kwestia zjedzenia czegos pod wieczor w Taba Heights, bo z tego co czytam to tylko podla pizza w Wekali, w przypadku moim doplata do AI wynosilaby 300 od osoby za 5 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#177 PostWysłany: 25 Paź 2019 07:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Tam nic nie ma, to jest pustynia z paroma hotelami. Naprawde zastanawiasz sie czy wydac 60zl dziennie za osobe za 3 posilki dziennie, przekaski, nielimitowane napoje, alkohole etc.? Za rybke ze smazalni w Darlowie ktora przyjechala zamrozona z Krakowa i zostanie utopiona w oleju zaplacisz wiecej niz za all w egipcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#178 PostWysłany: 25 Paź 2019 10:17 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
zastanawiam się tylko dlatego, ze słyszałem rozne opinie nawet tutaj na temat jedzenia i alkoholu w tych hotelach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#179 PostWysłany: 25 Paź 2019 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Tak... Niezła teleportacja. Oczywiście XII. 18.

Nie spodziewaj się alkoholu jak u nas. Whiskey możesz pić wiadrami. Tak samo wino i piwo. To jednak kraj muzułmański. Choć śmieszy mnie ich twierdzenie, że jak jest ciemno i Bóg nie widzi to można :)

Jak był Sofitel na jedzenie nie można było narzekać. Każdy znalazł coś dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele all w Tabie
#180 PostWysłany: 25 Paź 2019 13:29 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
dzieki wszystkim, bardzo pomogliscie, znam dobrze jakosc egipskiego alkoholu, ale w niektorych hotelach potrafili wyczarowac z tego super drinki, a w innych bylo slabiutko, wiec dlatego pytam

czytalem jeszcze, ze podobno w mosaique leja napoje z butelki, to tez bylby duzy plus, bo te z dystrybutorow sa okropne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group