Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#101 PostWysłany: 05 Mar 2018 13:55 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Własnie wróciłam z Bayview.
I na pewno ja bym w Welkali nie chciała spać ze względu na odległość do plaży-za daleko. Ileż ta dopłata do pokoju wynosi, żeby mieszkać nad samym morzem?
W Bayu hotel rewelacja. Śniadania na wypasie. Nie braliśmy All'a bo za drogo a i nie planowaliśmy tam siedzieć w dzień.
Wycieczki braliśmy z polecanego tutaj: http://www.dahabsafari.info/
Ceny jak dla nas super, a jak daliśmy jeszcze napiwki to byli przeszczęśliwi.
Jednego dnia wzięliśmy wycieczkę:
http://www.dahabsafari.info/ras-abu-gallum.html
Wraz z jazdą wielbładem w jedną stronę-w drugą już wykupiliśmy za 5$ łódkę, choć wielbłąd był w cenie, ale dzięki!Wystarczy mi na całe życie tych bydlaków. Najpierw pływanie w Blue Hole, potem wielbłądem na rajską plażę. Tam jak pisali na necie-odejść z 800m dalej i tam wejść do wody-rewelacja, nawet płaszczkę widziałam.
A drugiego dnia pojechaliśmy na Synaj na zachód słonka. Bez zwiedzania klasztoru, bo chciałam popływać i w Tabie trochę i wtedy wyjazd o 11 był jak tylko na zachód.
Wycieczki trochę męczące, bo do Dahab jest jakieś 2h jazdy autem, ale samo biuro naprawdę polecam!
Właściciel super się nami zajął, włącznie z tym, że jak poszliśmy na zakupy w Dahab, to chodził z nami i nas pilnował, żeby nikt nas nie wiem, nie oszukał czy co?
Wszystko było super poza zemstą Faraona, która dwójkę z nas dopadła w ostatni dzień. Do tej pory mi niedobrze...ale to nic.
Rafa w Tabie jak powyżej napisane za Sofitelem naprzeciwko tego nieczynnego hotelu najlepsza.
Z tego tez powodu następnym razem jeśli od razu nie pojadę do Dahab to wezmę Sofitel, z Bayu tam się idzie ok 25minut-stanowczo za daleko;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#102 PostWysłany: 05 Mar 2018 14:16 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Santina napisał(a):
Ileż ta dopłata do pokoju wynosi, żeby mieszkać nad samym morzem?

ok. 80 zł / dobę obecnie między Wekalą a Strandem, drugim w kolejności co do ceny. Przy 5 dniach robi się z tego jakaś suma, którą wolę przeznaczyć na wycieczkę do czerwonego Kanionu lub Dahab. Jakbym miała większe środki to bym nie tłukła się budżetowo do Ovdy i stamtąd do Egiptu, tylko po prostu wykupiła wycieczkę All w Sharmie i nie martwiła się o nic ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zdzislaw422 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#103 PostWysłany: 05 Mar 2018 14:33 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Strand jeszcze dalej od tej fajnej rafy więc nie polecam.
Do Czerwonego Kanjonu już i tak nie pojedziesz, bo wojsko nie wpuszcza. Zamiast zabierają do Białego (White Canyon)-mnie na fotkach ten Biały nie przekonuje, to już wolę darmowy Czerwony pod Eilatem.
Zależy co dla Ciebie jest priorytetem. Nas wyszło jakieś 80zł za osobę w mega wypasionym pokoju ze śniadaniem nad samym morzem-to co to za cena;-)))Wieczorne piwko na plaży bezcenne. Na jedzenie jechaliśmy darmowym busikiem do Welkali i dlatego piszę, że bym tam na pewno nie chciała mieszkać. Jakoś nie wyobrażam sobie z Welkali się tluc na dół, żeby popływać przed śniadaniem na rafie, a z mojego hotelu tak robiłam-zaraz po wschodzie słonka chlup do wody.

edit: za dobę podałam cenę oczywiście, ale dalej za tyle w Eilacie mam łózko w hostelu w podziemiach bez śniadania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#104 PostWysłany: 05 Mar 2018 16:03 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
No widzisz, ja przed śniadaniem się nie wybieram pływać ;) Wolę na plażę podjechać lub podejść (lubimy spacerować), a posiłki mieć na miejscu (jak rozumiem, Wy jeździliście jeść z hotelu do Wekali).
Na inne hotele niż Wekala i Strand w ogóle nie patrzyłam - ceny za wysokie, jak dla mnie.

Ostatecznie kupiłam noclegi przez stronę el-Wekali w jakiejś promocji, wyszło 160zł za noc z all-inclusive za 2 osoby. Myślę, że to korzystna opcja, biorąc pod uwagę, że napoje i alk są w cenie.

Za informację o Czerwonym Kanionie dziękuję. Może w takim razie zdecydujemy się na klasztor św. Katarzyny i Blue Hole. Albo po prostu przejażdżkę po pustyni na quadach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#105 PostWysłany: 06 Mar 2018 08:28 

Rejestracja: 14 Lip 2016
Posty: 94
Z całym szacunkiem, ale forum nie jest tylko dla Ciebie;-) Masz inne priorytety i spoko. Ale jak dla kogoś najważniejsze będzie morze i rafa to polecam Sofitel. Jeśli ta wrócę to już wiem gdzie rezerwację zrobię. Jak się patrzy na google maps to wygląda na małe, ale Taba Heights jest naprawdę sporym kompleksem hotelowym.
Sam Synaj cudowny. Idzie się zakochać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#106 PostWysłany: 06 Mar 2018 09:33 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Ale to forum fly4FREE, więc dla większości użytkowników cena ma znaczenie, dlatego dzielę się informacją, że w Wekali za tą samą cenę, co w Bayview sam nocleg ze śniadaniem, można mieć all-in ;)
Swoją drogą, byłam w Eilacie rok temu i zgadzam się, że to piękny region. Połączenie gór, morza i pusty robi wrażenie. Zwłaszcza, jak się stoi nad brzegiem morza, patrzy w jedną stronę - Izrael, w drugą - Jordania i w trzecią - Egipt :) A wszystko tak blisko siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#107 PostWysłany: 06 Mar 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@yosanne No a w czwartą stronę Arabia Saudyjska ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Santina lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#108 PostWysłany: 08 Mar 2018 11:48 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Słuchajcie, mam jeszcze kilka pytań:

- czy w Wekali (albo którymkolwiek z hoteli w Taba Heights) skorzystam z komputera z internetem? Może być za opłatą. Będę niestety musiała w trakcie wakacji załatwić jeden, nazwijmy to służbowy temat, raczej nie dam rady zrobić tego z komórki i nie wiem, czy pakowac w podręczny laptop, czy gdzieś mi wypożyczą kawałek komputera z przeglądarką internetową.

- czy w Wekali (albo którymkolwiek z hoteli) jest jakas strefa spa, gdzie skorzystam z zabiegów, typu masaż, czy hammam? Ktoś wie, ile ta przyjemność kosztuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#109 PostWysłany: 08 Mar 2018 18:21 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 3
Witam,
krotkie pytanie - czy przy Movenpicku w Tabie jest rafa? Lub choc rybki? (rafa jesli nawet troche biala)
Wybieram sie tam na 3 dni z 10-letnim synem (umie plywac), ktoremu chce pokazac rafke a jeszcze bardziej kolorowe rybki.
Czytalam o rafie na pograniczu Movenpicka i Nelsona (dawnego Hiltona) - jak sie ma ona w porownaniu do tej przy Sofitelu w Tabie? Czy tu tez cos uswiadcze?

Oczywiscie, lata temu (2003-2006) bywalam w Hurghadzie (juz wtedy dosc slaba), Sharmie nowe hotele - ok, gleboko, w Dahabie (cudo). Wiem, ze najlepsza aktualnie w Marsa Alam (zółwie i rozne cuda), ale na weekendowy wyjazd chcialam tylko cosik pokazac, zeby moze zachecic mlodego do Egiptu na przyszlosc (siebie wlasciwie tez, bo teraz wole inne destynacje), a nie wiem czy warto jechac az do Sofitela, ktory zreszta mimo nizszej ceny wiaze sie z oplata wyjazdowa + egipska...

Prosze o podpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#110 PostWysłany: 21 Mar 2018 23:50 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
@yosanne: - w Wekali brak komputera :) tylko wifi, więc jeśli chcesz sprawy służbowe to musisz wziąć ze sobą laptopa, bądź notebooka.
Co do spa to nie było o tym informacji, także w tym miejscu brak. Kawałek dalej jest hotel bliźniaczy (ten sam właściciel, ale inne "standardy" - baseniki i inne pierdoły pod turystów z Niemiec i Rosji - być może tam by było).

@Glusia: Oczywiście, że jest rafa. Jeśli hotel bliżej granicy od Movenpicka to Nelson to tak, jest tam rafa i rybki :)
Inaczej pisząc. Movenpick ma odgrodzoną plaże. Należy udać się na lewy brzeg plaży. Są boje z linkami jak na basenie odgradzające morze, wystarczy przepłynąć pod (w lewą stronę i cieszyć się widokami). Polecam wziąć wycieczkę na łódce (nurkowanie/snorkeling). Ceny nie pamiętam, ale było warto. Łódka cała dla siebie, a obsługa pełny profesjonalizm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#111 PostWysłany: 22 Mar 2018 00:59 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Masaże w Sofitelu ok. 25euro. Można się targować i przy większej ilości są rabaty. Także inne zabiegi w profesjonalnie wyposażonej i prowadzonej strefie spa tego luksusowego hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#112 PostWysłany: 26 Mar 2018 03:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 39
Loty: 34
Kilometry: 57 098
yosanne napisał(a):
Słuchajcie, mam jeszcze kilka pytań:

- czy w Wekali (albo którymkolwiek z hoteli w Taba Heights) skorzystam z komputera z internetem?


W Strandzie korzystałem z hotelowego peceta i drukarki (odprawa plus bilety), net po kablu działał wolno, ale działał.
Co do SPA, to w tym hotelu są zabiegi, ale nie znam cen, a ulotek nie zabrałem. Hotelowe mini centrum nurkowe oferuje nurki z łodzi w wysokich cenach (mi zaproponowali 50$ jedno zejście). Rafka jest na wysokości 10-12 parasola na lewo od placu zabaw, fajny snorkeling z pomostu w sąsiednim hotelu.

P.S.
Wielka szkoda, że ryan nie lata do Ovdy cały rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#113 PostWysłany: 26 Mar 2018 19:32 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
VitalR napisał(a):
@yosanne: - w Wekali brak komputera :) tylko wifi, więc jeśli chcesz sprawy służbowe to musisz wziąć ze sobą laptopa, bądź notebooka.
Co do spa to nie było o tym informacji, także w tym miejscu brak. Kawałek dalej jest hotel bliźniaczy (ten sam właściciel, ale inne "standardy" - baseniki i inne pierdoły pod turystów z Niemiec i Rosji - być może tam by było).

Dzięki, ale już dawno wróciłam ;) Laptop wzięłam jednak i wszystko udało mi się załatwić.

Mogę się podzielić swoją opinią:

- hotel rzeczywiście dość wysłużony, meble, ściany, drzwi miejscami poobdzierane. Nam się trafił pokój, gdzie zacinała się klamka z łazienki, do tego stopnia, że przestaliśmy w ogóle zamykać tam drzwi, bo potem nie dało się wyjść :P Zwyczajowe kosmetyki to tak naprawdę tylko mydło w płynie. Dobrze, że o tym wcześniej doczytałam, bo lecąc tylko z podręcznym miałam w sumie w planach ograniczyć do minimum kosmetyki, ale ostatecznie wzięłam szampon. Za to pokój miał fajny, duży taras i wygodne, naprawę spore łóżko. Basen spoko, aczkolwiek woda NIE BYŁA podgrzewana, więc okazała się zimniejsza, niż w morzu. Na plażę jeździliśmy busikiem, fajnie, bo plaża Wekali jest zaraz obok pomostu, z którego można wskoczyć do wody bezpośrednio ponad rafę. Internet bezpłatny, ale tylko w holu i bardzo wolny. Ale nie po to jesteśmy na wakacjach, żeby siedzieć na necie, a do zamieszczenia fotki na fb wystarczy ;)

- jedzenie na duży plus, przynajmniej jak dla mnie. Każdy posiłek to kilkanaście dań do wyboru + stanowisko z daniami przygotowywanymi na bieżąco przez obsługę na zamówienie (np. przy śniadaniu omlety, przy obiedzie makaron etc) + duży bar sałatkowy. Z pewnością lekki kłopot będą mieć osoby wybitnie miesożerne. Jak to w krajach muzułmańskich, nie uświadczymy wieprzowiny, wołowina droga, więc rzadko. Dania mięsne ograniczają się więc głównie do drobiu (+ ryby). Mnie osobiście wszystko smakowało. Napoje dla odmiany raczej podłe, kolorowe, dosładzane "soki", woda i herbata/kawa. Piliśmy głównie herbatę. Alkohole jeszcze podlejsze, choć w barze plażowym potrafili z nich wykulać pijalne coctajle.

- obsługa przyzwoita, wszyscy uśmiechnięci, choć czekają na bakszysz, a wręcz potrafią się go głośno domagać (nasz drugi posiłek i kelner, który przynosił drinki uznał za stosowne spytać: "You don't tipsy, my friend/"). No ale cóż, oni właściwie tylko z tych tipów żyją, więc myśmy akurat zostawiali i kelnerom, i sprzątaczom i barmanom, nawet koleś od wydawania ręczników dostał.

- wykupiliśmy na miejscu wycieczkę Safari - jeden z mniejszych kanionów, safari jeepem po pustyni, snorkowanie w Blue Hole (absolutnie polecam!!!), przejażdżka wielbłądami (nie polecam, szkoda zwierząt), bardzo dobry lunch w super knajpce zaraz przy Blue Hole i zakupy w Dahab (to akurat najsłabszy punkt, ale pewnie organizator ma procent od handlarzy). Płaciliśmy 65 euro za dwie osoby (w dolarach byłoby 80$). Spoko przewodnik, program fajny, nie za długo - już koło 16 byliśmy z powrotem. Jak ktoś jest zainteresowany mogę podać kontakt na What's Up, chociaż naganiacze z różnych biur łapią na miejscu, więc można się załapać na różne oferty i promocje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#114 PostWysłany: 29 Mar 2018 23:51 

Rejestracja: 29 Mar 2018
Posty: 3
Glusia napisał(a):
Witam,
krotkie pytanie - czy przy Movenpicku w Tabie jest rafa? Lub choc rybki? (rafa jesli nawet troche biala)
Wybieram sie tam na 3 dni z 10-letnim synem (umie plywac), ktoremu chce pokazac rafke a jeszcze bardziej kolorowe rybki.
Czytalam o rafie na pograniczu Movenpicka i Nelsona (dawnego Hiltona) - jak sie ma ona w porownaniu do tej przy Sofitelu w Tabie?


Na terenie Movenpicka jest właśnie ta rafa, o której piszesz. Tuż przy brzegu i płytko, mała ale bardzo ładna. To znaczy - była jak byłem tam parę lat temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#115 PostWysłany: 21 Maj 2018 15:07 

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 4
A czy wiecie ile kosztuje dopłata do all w Strandzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#116 PostWysłany: 13 Sie 2018 21:37 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Sluchajcie, wszyscy piszecie o dopłacie w Wekali do All - a na Booking na moje terminy pokazuje mi opcję z all, nieznacznie wyższą (300zł za tydzień za 2+2). Czy to jakiś haczyk, na miejscu i tak będzie dopłata? Do tego w innych podają konieczność dopłaty Vat na miejscu, tutaj tego nie ma - dopłacaliście czy nie?
Musiałabym brać przez booking, nie bezpośrednio, bo kwalifikuje mi dieci do pokoju 3+1 dziecko bezpłatnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#117 PostWysłany: 18 Sie 2018 14:25 

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 13
Loty: 49
Kilometry: 102 180
1. Lepiej rezerwować hotel w Taba czy Taba Heights i dlaczego, który region jest ciekawszy? Czy to prawda, że nocując cały pobyt w Taba (np Movempick) wrócą opłatę wjazdową, a jeżeli pobyt jest w Taba Heights (np w 1. Strand Beach & Golf Resort Taba Heights) opłaty nie wrócą? Od czego to zależy? Czy to w/g ich humoru?

2. Gdzie najlepiej rezerwować hotel: przez booking czy na stronie hotelu; a może pisać do hotelu o special price?
3. U kogo można zarezerwować rejs lub jakąś wycieczkę np na wyspę Faraona?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#118 PostWysłany: 18 Sie 2018 16:37 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Taba Heights ma ładniejsza rafę, rybki itp.. Opłatę zwracają tylko za Tabę. Za Taba Heights nie - tak już mają, czy to przepisy, nie wiem. Tak robią i koniec.Nie przeskoczysz tego.
Hotel - sprawdzaj wszędzie i wybieraj ofertę która cie usatysfakcjonuje. Nie ma tu normy.
Rejs - dowiaduj się w wybranym hotelu, zorganizują wszystko za $ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#119 PostWysłany: 22 Sie 2018 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
ktoś podpowie kto był ostatnio w Taba Heighets, czy są otwarte jakieś niehotelowe knajpki, żeby można coś zjeść wieczorem ?, wybieram się ponownie ale widzę, że nie wszystkie hotele są dostępne, a te co są to tylko ze śniadaniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hotele All w Tabie
#120 PostWysłany: 22 Sie 2018 22:21 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Na przeciwko wejścia do Wekali jest żółty budynek jeśli dobrze pamiętam. Serwowali tam kolacje za kwotę 20 usd jeśli mnie pamięć nie myli. Nie jadłem więc się nie wypowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 239 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group