Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Diani Beach
#1 PostWysłany: 21 Lis 2022 20:13 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Hej, ktoś ma jakieś doświadczenia/wskazówki którymi chciałby się podzielić odnośnie noclegów w okolicy Diani Beach? Jakieś obiekty szczególnie godne polecenia/odradzenia?
Chętnie coś w miarę w pierwszej linii brzegowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Diani Beach
#2 PostWysłany: 25 Mar 2023 22:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ja mogę polecić Diani Reef Beach Resort & Spa. https://dianireef.com/
Budynki wielopoziomowe wzniesione na rafach. Obecnie ocean jest cofnięty jakieś 300 m dalej. Obiekt nad samym brzegiem oceanu z prywatną plażą. Ochrona, jest bezpiecznie, miła, i co ważne, nienachalna, obsługa. Na terenie dwa baseny i centrum spa. Bardzo zadbany ładny ogród, w których hasają małpki. Miałam wykupioną opcję HB, która w upały jest wystarczająca. Dodatkowo w ciągu dnia jest jeszcze przekąska. Jedzenie bardzo dobre, świeże i różnorodne. 2 butelki wody w cenie, inne napoje dodatkowo płatne. Wieczorem jakieś atrakcje w barze na plaży. Pod hotel można zamówić ubera bez problemu.
Niedaleko jest centrum handlowe, ale w nim nie byłam.
Ogólnie po pandemii wiele hoteli upadło i turystyka jeszcze się nie podniosła w Kenii, więc odniosłam wrażenie, że gości hotelowych było znacznie mniej niż obsługi.

ImageImageImageImageImageImage
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Diani Beach
#3 PostWysłany: 15 Maj 2023 16:39 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Byłem w tym hotelu 10 lat temu. Widzę, że nic się nie zmieniło. I bardzo dobrze, bo to fajne miejsce w uczciwych jak na Afrykę pieniądzach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Diani Beach
#4 PostWysłany: 04 Sty 2024 15:49 

Rejestracja: 08 Lis 2023
Posty: 10
Jeśli poszukujesz miejsca tańszego niż hotel, a posiadającego baseny i bezpośrednio plażę, polecam Golden Sun. Był to kiedyś hotel, który już nie funkcjonuje, ale nadal jest tu sporo prywatnych apartamentów wynajmowanych przez ludzi. Nazwa obiektu to Golden Sun/Golden Beach.
https://maps.app.goo.gl/ent3NnAJz2utfHkW7

Piękna plaża z leżakami i strażnikiem, czyste baseny. Zniszczone klatki schodowe i ogólny "średni" zewnętrzny stan obiektu. Chwilowe braki wody i prądu - jak to w Kenii. Proporcje "lokalsów" do "Mzungów" w obiekcie to 70 do 30. Klimatyzacja w pokojach działa dobrze. Czystość jak na Afrykę bardzo zadowalająca. Dobre Wifi.

Zdjęcia na google przedstawiają realny wygląd pokoi, jednak każdy z "Hostów" posiada swoje pokoje, więc mogą się one nieznacznie różnić. Na minus zepsute windy (rzekomo zepsuły się w listopadzie i mają działać na dniach). Jako ciekawostkę powiem, że podobno jedno ze skrzydeł wykupiła chińska firma i mają wznawiać tam hotel i restauracje.

Koszt różni się od konfiguracji pokoi i hosta, który znajdziecie, ja mogę polecić jednego - Boniface +254 713 403215, który w szczycie szczytu sezonu skasował nas 100$ za noc za apartament z 2 sypialniami i 2 łazienkami (z dnia na dzień, dlaczego - za chwilę.) Zapewniał mnie jednak, że poza ścisłym sezonem, czy też pisząc z większym wyprzedzeniem, cena będzie niższa. Boni pokazywał nam, że administruje 30 obiektami, więc myślę, że coś dla was znajdzie.

Nasz znajomy wynajmował tam na 2 miesiące apartament za który płacił 20$ za noc, od kobiety, do której kontakt mogę zorganizować, jednak ona jest zainteresowana tylko najmem na dłużej.

Nie polecam hosta "Job Kiru" z AirBNB - Umieścił nas w "golden beach" mimo, że umawialiśmy się na domek w zupełnie innym miejscu (chociaż wyszło na dobrze), gość wyrzucił nas z pokoju dobę szybciej niż było to ustalone, bo znalazł kolejnych klientów na tydzień :shock: Przedtem nie przeszkadzało mu to, żeby wyciągnąć od nas flaszkę jako pamiątkę od Polaków :shock: . Ponadto jedna karta otwierała wszystkie zarządzane przez niego apartamenty, co odkryłem przez przypadek przykładając kartę do apartamentu znajomych.. Dopiero po zrobieniu "hałasu" przyjechał na drugi dzień manager obiektu i karty przeprogramował.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania prywatnie - zapraszam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Marschall uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group