Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#21 PostWysłany: 25 Lis 2019 03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
fifi1906 napisał(a):
jest spory supermarket i sklep z alko :twisted: , a dla bardziej wymagających McD

Niezłe, niezłe, +1 za poczucie humoru :lol:
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#22 PostWysłany: 04 Paź 2021 12:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ktoś może spał w Holiday Inn Express City Centre?
Jak sama nazwa wskazuje, jest w centrum, które raczej tu nie jest polecane, ale ma dość dobre opinie i mógłbym spalić resztki punktów w programie.
Pytanie tylko, czy okolica nadaje się na wyjście, czy będzie się uwięzionym w hotelu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#23 PostWysłany: 04 Paź 2021 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Nie spałam akurat w tym hotelu, ale w innym w tej okolicy i nie spotkało mnie nic niepokojącego. Dodam, że podróżowałam sama.
Przez to demonizowanie RPA w internecie też miałam pewne obawy przed samotnym wyjazdem, jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Główna zasada to nie pchać się tam gdzie nie trzeba, zwykle intuicja dobrze podpowiada.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#24 PostWysłany: 04 Paź 2021 13:30 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
lokalizacja dobra. po zmierzchu pewnie sie bedzie krecil po okolicy mniej lub bardziej natarczywy 'element'. za dnia nie powinno byc problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#25 PostWysłany: 04 Paź 2021 15:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
W czasie ostatniej wizyty w Cape (2019) spałem zarówno w centrum (downtown, kilka bloków od HIX), jak i dalej od centrum (w DT Hilton) i w obu przypadkach po zmierzchu nie było żadnych problemów, podejrzanych elementów i innych sytuacji. Pod tym względem bardzo się zmieniło na plus od mojej poprzedniej wizyty (2014), no ale mogło się też to oczywiście w ostatnich dwóch latach zmienić na gorsze ponownie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#26 PostWysłany: 03 Paź 2022 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Okolice Kapsztadu - region winnic Stellenbosch.

Accorowcom, wyposażonym w auto, którzy chcą nieco zaszaleć / zejść z punktów ;) polecam serdecznie Pearl Valley Hotel by Mantis ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#27 PostWysłany: 04 Paź 2022 08:44 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 174
niebieski
W Kapsztadzie polecam Mount Bay w Hout Bay, super widok z apartamentów (trzeba uważać przy rezerwacji, niestety w jedenym okna wychodzą na ulice).
https://www.booking.com/hotel/za/mount- ... ype=total&
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#28 PostWysłany: 12 Paź 2022 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
W samym Kapsztadzie sprawdzony i warty polecenia Sundown Manor Guesthouse https://goo.gl/maps/W6FnunYDnfviP6VB9
W bardzo bezpiecznym Sea Point, blisko plaży, przystanku hop on-hop off jak ktoś planuje korzystać i opisywanego w wątku o jedzeniu Mojo Market https://g.page/MojoMarketCapeTown?share

Jeżeli w mieście będziecie poruszać się autem, to fajnie jako baza noclegowała wyglądały również okolice na trasie z ogrodów Kirstenbosch do Hout Bay
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#29 PostWysłany: 13 Cze 2023 17:58 

Rejestracja: 08 Paź 2016
Posty: 34
Mam/y w drugiej połowie stycznia noclegi w Kapsztadzie i jeszcze chciałem zobaczyć okolice Garden Route a nocleg mieć najlepiej nad oceanem. Polecana tutaj Knysna to 5 godz na lotnisko, godzinę krócej jest Mossel Bay. Czy tam jest bezpiecznie? Lub może jakaś inna większa miejscowość w której nie będzie strach wyjść wieczorem i w której przede wszystkim będzie gdzie wyjść :-)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kapsztad - noclegi
#30 PostWysłany: 23 Cze 2023 16:01 

Rejestracja: 23 Cze 2023
Posty: 1
drk0202 napisał(a):
Mam/y w drugiej połowie stycznia noclegi w Kapsztadzie i jeszcze chciałem zobaczyć okolice Garden Route a nocleg mieć najlepiej nad oceanem. Polecana tutaj Knysna to 5 godz na lotnisko, godzinę krócej jest Mossel Bay. Czy tam jest bezpiecznie? Lub może jakaś inna większa miejscowość w której nie będzie strach wyjść wieczorem i w której przede wszystkim będzie gdzie wyjść :-)?


Szczerze mówiąc większość tych miejscowości na wybrzeżu jest bardzo w porządku, Mossel Bay też. Po drodze można zahaczyć o Cape Agulhas. Raczej większość z nich jest dość niewielka, ale każda powinna mieć jakieś przyjemne restauracje i bary na nocne wyjścia. Dość popularne są Hermanus, Pringle Bay, Gaansbai, ale w każdej miejscowości nad oceanem jest super widok i fajne noclegi, na airbnb można znaleźć prawdziwe perełki. W teorii garden route się chyba dopiero zaczyna w Mossel Bay i idzie dalej na wschód, ale moim zdaniem naprawdę nie trzeba jechać tak daleko :)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 25 Cze 2023 23:55, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group