Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Diani Beach
#1 PostWysłany: 20 Sty 2016 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
W rejonie plaży Diani polecam dwa miejsca:

Beach Bar FORTY THIEVES - pyszne jedzonko, fajna atmosfera, wieczorem imprezki.
Owoce morza i ryby w normalnych cenach. Koniecznie trzeba spróbować ichniejszych krewetek w cieście podawanych w muszli.
Załącznik:
forty_thieves.jpg
forty_thieves.jpg [ 141.6 KiB | Obejrzany 4578 razy ]


ALI BARBOUR'S CAVE RESTAURANT - restauracja w jaskini z widokiem na niebo, idealne miejsce na romantyczną kolację, niektóre dania przygotowywane na oczach gości, lepiej zarezerwować stolik http://www.alibarbours.co/index.html
Załącznik:
Kenia 2093.JPG
Kenia 2093.JPG [ 65.55 KiB | Obejrzany 4578 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Diani Beach
#2 PostWysłany: 20 Sty 2016 20:46 

Rejestracja: 28 Sie 2013
Posty: 147
Tak 40thieves rządzi na Diani jak ktoś chce się wydostać z getta, tu wszystko jest na sprzedaż...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Diani Beach
#3 PostWysłany: 14 Lis 2016 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 2
Zbanowany
Świetnie to wygląda! Może kiedyś uda mi się wybrać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Diani Beach
#4 PostWysłany: 22 Lut 2023 06:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1435
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
jacoby76 napisał(a):
Tak 40thieves rządzi na Diani jak ktoś chce się wydostać z getta, tu wszystko jest na sprzedaż...


Aktualnie knajpa zamknieta zostaly same ruiny po niej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Diani Beach
#5 PostWysłany: 12 Maj 2023 15:15 

Rejestracja: 25 Paź 2022
Posty: 10
Moze ktoś wrzucic aktualne ceny ze sklepu (jakies podstawowe produkty) i z knajpek (sniadanie / obiad / kolacja)?

Jakies budzetowe knajpy, nic wyszukanego.

z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Diani Beach
#6 PostWysłany: 26 Lis 2023 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Kilka polecajek. Przybliżone ceny na 1os za główne danie z piwem:
Chill Spot
Przyjemne miejsce, przyjemne ceny, przyjemne jedzenie. Poznana para po odkryciu tego miejsca, chodziła tam codziennie. 1000-1300 KES.
Załącznik:
Komentarz do pliku: chili
chili.jpg
chili.jpg [ 97.06 KiB | Obejrzany 432 razy ]

Leonardo's Restaurant
Prowadzona przez przyjaznego Włocha, knajpa serwuje dania Włoskie i Kenijskie. Jedne i drugie bardzo dobre. Miejsce uwielbiane przez ekspatów i pary mieszanie. 1600-2100 KES.
Załącznik:
Komentarz do pliku: leonardo
leonardo.jpg
leonardo.jpg [ 81.88 KiB | Obejrzany 432 razy ]

Java House
Bez tragedii, ale szkoda czasu. Sosy dobre. 1200-1600 KES.
Załącznik:
Komentarz do pliku: java
java.jpg
java.jpg [ 81.57 KiB | Obejrzany 432 razy ]

The Golden Karafuu
Najbardziej lokalsowe miejsce jakie odwiedziłem. Najtańsze dania bezmięsne od 200 KES, a świeża ryba za 600-1000 KES. Świeże, ciekawe miejsce, ale smak przyzwoity. Nic więcej. 350-1200 KES.
Kokkos Cafe And Bistro
To mój faworyt. Doskonałe koktajle owocowe, świetne ryby i owoce morza, najlepsze w Diani ciasta oraz kawa. Nie podam dokładnych cen, bo były one nieco dziwne... Tzn. niektóre dania były tanie (600-800KES), inne wyraźnie droższe niż w porównywalnych restauracjach (1500-2200KES). Nie mogłem się powstrzymać i 2x rozbiłem bank (przystawki, główne, koktajle, kawa, ciasto i kawa), ale warto było.
Załącznik:
Komentarz do pliku: kokos
kokos.jpg
kokos.jpg [ 91.91 KiB | Obejrzany 432 razy ]

Nomad Beach Bar
Żeby być sprawiedliwym - najbardziej polubiłem Kokkosa, ale najlepsze jakościowo dania główne serwują w Nomad Beach Bar przy hotelu The Sands at Nomad Hotel.
Szerokie menu, różne eksperymenty typu fusion i piękna prezencja potraw. 1800-3000 KES.
Załącznik:
Komentarz do pliku: nomad
nomad.jpg
nomad.jpg [ 73.81 KiB | Obejrzany 432 razy ]
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Diani Beach
#7 PostWysłany: 27 Lis 2023 08:00 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Tomku, mógłbyś z takim doświadczeniem i precyzyjnymi opisami, napisać przewodnik kulinarny po Keni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Diani Beach
#8 PostWysłany: 27 Lis 2023 09:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 672
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Zobaczymy w lutym. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Diani Beach
#9 PostWysłany: 04 Sty 2024 15:34 

Rejestracja: 08 Lis 2023
Posty: 10
Kilka rekomendacji po tygodniowym pobycie w Diani Beach nie w hotelu, więc żywienie na własną rękę.
Ceny podaję w KES, 1000KES - 25PLN, jedliśmy w 4 os. zawsze różne dania, dla uproszczenia mówimy o miejscowości "Diani"

Asha Bistro:
Piękna, położona przy plaży na wzniesieniu "restauracja", wydaje się trochę hmm hotelowa, nie widziałem żadnych Menu, trafiliśmy tam z polecenia Brytyjczyka mieszkającego w Kenii co roku przez kilka miesięcy - w piątki od 19:00 odbywa się tam "Grill" - 2000KES / osoba i jemy do woli. Trzeba rezerwować wcześniej. Krewetki, kalmary, mięsa, sałatki. Napoje extra płatne, piwo z 300 KES.

Java House:
Obok Carrefour, a druga w Mombasie obok Haller Park, burgery, pizza (tylko w Mombasie), kanapki, coś typu lepszy fastfood, bardzo dobre kawy i świeże soki czy "kraftowe" ice tea. Cenowo ok. 1000KES za posiłek, 300KES za napój. Bardzo polubiłem to miejsce.

Chinese Restaurant Diani:
Niedrogo, jedzenie średnie, porcje raczej małe, bez szczególnej rekomendacji. Przemiła obsługa, to na pewno.

Apero:
Świetne jedzenie, duże porcje, ceny umiarkowane (poniżej 1500KES). Trafiliśmy tam bardzo głodni w trakcie imprezy, więc być może zachwyt lekko na wyrost, ale serdecznie polecam. Jedliśmy głównie Seafood.

Kokkos Bistro:
Bardzo smacznie, ceny umiarkowane (poniżej 1200KES), ciekawe połączenia typowych dań typu burger z np. kotletem z kraba. Warto odwiedzić.

Leonardo's Restaurant:
Usłyszałem o tym miejscu bardzo dużo dobrego i... chyba przez to się rozczarowałem. Cenowo raczej 1500KES+, produkty faktycznie świeże, porcje duże, obsługa miła, ale smakowo bardzo bardzo przeciętnie. Jedliśmy różne owoce morza "po włosku" i trudno było odróżnić smaki. Trafialiśmy do lepszych restauracji w Diani, szczerze mówiąc.

The Oasis Beach Bar and Restaurant:
Był to beach bar zaraz obok nas, lubiliśmy wpadać tam na lunch i piwko, cenowo ok. 1200KES, pizza poniżej 1000, Proste, ale bardzo smaczne jedzenie. Raczej "wyluzowana", powolna obsługa, ale to też miało swój klimat. Bardzo ciekawy sos paprykowo-kokosowy. Chciałbym wam go polecić, ale wiadomo, że z Beach Barami to jest tak, że większość i tak wybierze ten, który będzie po drodze. W każdym razie, plus dla tego miejsca!

Nie udało nam się załapać do słynnego Ali Cave, odpuściliśmy też "Nomad", ale słyszałem, że obydwa są warte uwagi.
Nasz lokalny kolega również polecał Havana Bar i klub nocny Full Moon, ale nie odwiedziliśmy tych miejsc, więc tylko o nich wspominam.
Słynny Forty Thieves już nie funkcjonuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group