Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jedzenie - Ryż
#1 PostWysłany: 08 Lip 2015 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 51
Kilometry: 108 565
Na tym właśnie powinienem zakończyć - ryż!

Pierwszym posilkiem, ktorym poczestowala mnie Malgaska rodzina w stolicy to jest czego nigdy wcześniej nie jadłem !!!
Niesolony ryż z nieodsączoną z ryżu wodą:D Sam bym sobie raczej nie przyrządził :D Ale do rzeczy!

Jada się to, co się zerwie z drzewa, wykopie z ziemi, złowi z rzeki czy ubojni...

Mieso - Głownie ryby ktore sa pyszneeee, troche kurczakow a glownie mieso takiej krowy z takim rogiem za glowa... Takie specyficzne Madagaskarskie zwierze. Po prostu krowa z rogiem na okrągło i wszędzie można to dostać.
Dla mnie? Wolę naszą jałowkę...

Owoce i warzywa multuuuuuuuum. Najlesze owoce jakie w życiu jadłem... I najtańsze bez GMO chemikaliów (No dobra są też z Chin, ale mowie o narodowych) pomarancz za 13groszy, paszyn frut za 26gr banan za groszy! Nieboooooooooooo
Zaskoczył mnie kilo cebuli za 3zł...

Wszystko co naturalne jest najlepsze... W jednej klementynce naliczyłem 36 pestek więc natura jeeeeest!

Czekolady, sery i wszystko co importowane jest drogie... nawet bardzo.... Jak na warunki tam...

Knajpy - od paru zł wzwyż można się dobrze najeść (jeśli lubisz ryż) Takie a la europejskie od 15-20zł

Ceny np:
1kg ryzu 1,6zl
woda 1,5l 2,4zl
cola 1,5l 4zl
1 pomarancz 13gr
1 marakuja - 26gr
1 cytryna - 26gr
Ananas - 1,4zl
Lokalne przekaski na ulicy - od 26gr
bagietka - 50gr

Nie wiem czy podałem tutaj parę fotek co i jak u Lemurków!
https://www.facebook.com/gowiththeflooow
_________________
BLOG https://www.facebook.com/gowiththeflowwwww
AMBONA https://www.facebook.com/ambonaaa
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: Jedzenie - Ryż
#2 PostWysłany: 07 Paź 2016 13:02 

Rejestracja: 02 Lis 2015
Posty: 8
Loty: 68
Kilometry: 227 941
Jedzenie na ulicy:
- ryż z dodatkami: ryba, kurczak, zebu cena ok 2000-5000 ariarów
- szaszłyki z Zebu 1 szt. 500 ar.
- krewetki z ryżem 4000-5000 ar.
- bagietka sucha na ulicy ok 500 ar.
- piwo w sklepie Three Horses Beer 650ml - 3200 Ar (+ 500 Ar kaucja za butelkę szklaną)
- jajko 1 szt 450 ar
- banany 1 kg - 500 ar
- woda mineralna 2000 ar.
- 0,5 rumu białego/waniliowego 6500 ar.

Jedzenie w restauracji:
- zupy ok 5000-7000 Ar.
- danie drugie od 12000-24000 (owoce morza najdroższe)
- filet z zebu z makaronem w sosie pieczarkowym 18000 Ar.
- piwo w restauracji 5000 Ar.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Jedzenie - Ryż
#3 PostWysłany: 16 Paź 2017 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Rozbieznosc cenowa jest spora.
W restauracjach hotelowych liczyli za 1.5 l wody mineralnej 5000 Ar, tyle co za browarka. ;)
W restauracji Coin Du Fide Gras w Behenjy za watrobka z gesi plus porcje Zebu z ryzem i deser zaplacilem 35 000 Ar.
Za swieze langusty placilem w restauracji Bamboo Club w Ifaty 40 000 Ar.
Znow standardowa kolacja w Eco Lodge Les Chambres Du Voyageur w Antsirabe, skladajaca sie z 3 dan kosztowala 65 000 Ar.
Za kawe w lokalnych barach placilem tylko 1000 Ar, a za espresso w restauracjach hotelowych liczyli 5500 Ar.
A jak bedziecie mieli dosc ryzu to mozna zamowic np. maniok, albo frytki.
Znow jak sie Zebu znudzi, to polecam wieprzowine gotowana, albo najlepiej z grilla.
Serwuja rowniez dobre gorace zupy, a kroluje zupa cebulowa.
Polecam rowniez wspaniale desery, czy lody kakaowe, albo mietowe, szczegolnie te z polewa kakaowa.
Kakao maja na prawde wysmienite.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group