Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2023 10:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

To lotnisko jest dość kultowe. Takie zapomniane w srodku pustyni. No ale jest :)

Po wylądowaniu, policjant odbiera paszporty turystom, i przygotowuje transfer (większość hoteli, które zabukujecie, zaoferują transfer lub będzie w cenie noclegu) do wskazanego miejsca noclegu. Tak jak pisałem tu: viewtopic.php?f=654&t=45393&p=1649477#p1649477 przejazd lotnisko - hotel oraz hotel - lotnisko jest przy asyście policji, więć nie można tak sobie "autobusem" pojechać. Jak się nie ma noclegu, to policjant przygotuje taksówkę i asystę do wskazanego miejsca.

Przy powrocie, po check inie, policjant odbierze nam paszporty i doda do systemu ze wracamy zdrowi do Algieru lub do innego miejsca.

PS. Tam nic nie ma w tym lotnisku. Więć warto albo zjeść wczesne sniadanie i kupić kawę po drodze albo głodować. Jest lounge, no ale cięzko to nazwać loungem ;P

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 18 Lut 2024 20:03 

Hej,

mam pytanie do tych, którzy lądowali na tym lotnisku:
Czy z lotniska odbierał Was ktoś z ramienia agencji turystycznej (przewodnik lub taksówkarz umówiony przez agencję), czy też nie ma takiej potrzeby, bo policja tylko znajduje taksówkę i ewentualnie eskortę i wszystko jest ok.
Pytam, bo FY straszy mnie, że policja może (choć nie musi) robić mi problemy, jeśli nikt z ramienia FY po mnie nie przyjedzie.
Oczywiście chcą za ten transfer 20 euro, a ja już wolałbym ich więcej nie sponsorować, tym bardziej, że hotel będę miał prawdopodobnie ok. 2 km od lotniska, a nie w centrum i taksówka tam powinna kosztować nie więcej niż 600 DA czyli około 2,5 euro.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 18 Lut 2024 22:05 

Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Pogranicznik nie chciał nas wypuścić z lotniska dopóki nie przyszedł do niego nasz kierowca z agencji. Wydaje mi się, że nie jesteś w stanie tego ominąć.
piotrgryz uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 18 Lut 2024 22:27 
Awatar użytkownika

Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
U nas podobnie nie chcieli nas wypuścić bez kierowcy, ale finalnie jechaliśmy bez eskorty. Za to przyleciał z nami turysta z USA, który nie miał żadnego kierowcy. Policja sama załatwiła mu taksówkę do miasta i eskortowali go do miasta.

#5 PostWysłany: 18 Lut 2024 23:57 

Dziękuję wam za odpowiedzi.

Czyli jak rozumiem dobrze jest załatwić jakiegokolwiek kierowcę, może być z hotelu, nie musi być z agencji (noclegi załatwiam poza tą agencją, a transport hotelowy powinien być tańszy, do agencji nie mam już siły...).
A jak zupełnie nikt po mnie nie przyjedzie, to policja w końcu załatwi mi tani przejazd taksówką z eskortą czy bez do hotelu oddalo0nego o 2 km...
Swoją drogą, to bardzo dziwne, że niektórych nie chcą wypuścić bez kierowcy, a innym idą na rękę i sami załatwiają (tani) transport i do tego jeszcze (darmową) eskortę.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 19 Lut 2024 07:37 

Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Eskortę będziesz miał praktycznie zawsze ze sobą i zawsze jest darmowa.

#7 PostWysłany: 28 Mar 2024 22:05 

Hotel Noumerat, który znajduje się 2-3 km od lotniska przysłał po mnie kierowcę. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Policja sprawdziła tylko paszport. Ne musiałem nawet wypełniać żadnej fiszki.
Nie miałem przydzielonej żadnej eskorty na trasie do hotelu. Jak się później dowiedziałem, kierowca, który po mnie przyjechał jest kuzynem kogoś ważnego na lotnisku i dlatego wszystko idzie łatwo i bez komplikacji.
Za przejazd z lotniska do hotelu zapłaciłem 1000DA (z powrotem tyle samo). Agencja za przejazd w 1 stronę chciała 20 euro czyli 4700 DA.
 Relacje PM off  

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości