Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 04 Gru 2022 13:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Może będzie trochę biegania, ale do zrobienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#222 PostWysłany: 06 Gru 2022 19:01 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
1,5h czasu na przesiadkę.
Nie wiem czy kupować bilet. Zdążę?

Ps. Nigdy nie byłem na lotnisku we Frankfurcie.

Załóżmy że lece Lufthansą do Stambułu, z przesiadka we Frankfurcie i nie zdążyłem(nie moja wina, opóźniony lot itp) czy poczekają na mnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 06 Gru 2022 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Jak nie poczekają, to polecisz następnym „na koszt linii”. Oczywiście jeśli całą podróż masz na jednym bilecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
#224 PostWysłany: 06 Gru 2022 22:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
1.5h to baaardzo duzo na przesiadke.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 08 Gru 2022 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Jeśli na jednym bilecie to kupować bez problemu. W razie opóźnienia to linia lotnicza będzie się martwiła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 09 Gru 2022 10:35 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Bajerglowa94 napisał(a):
Za kilka dni mam 6h na przesiadkę we FRA, osobne rezki i muszę ponownie nadać bagaż na LO do WAW. Chcę to zrobić jak najwcześniej, zatem seria pytań:
1. Czy LO zaczyna check-in 2h przed wylotem, czy wcześniej?
2. Są jakieś self-dropy, z których mógłbym skorzystać już 5h przed odlotem?
3. Czy Senator daje mi coś w tym wypadku np. nadanie bagażu na cki LH?

Odpowiem sobie sam:
1. Na 4 zaczepionych pracowników 3 stwierdziło że 2h, 1 że 3h
2. Self checkiny tak i można wydrukować przywieszkę bagażową, ale nie ma co dalej z tym zrobić, bo zrzutnie na bagaże LH są, ale LO już się tam nie nada
3. Strefa cki dla G*A jest przy strefie First Class LH w części A T1, rozmawiałem tam z paniami, ale również stwierdziły że nie mogą nadać bagażu LO.
Koniec końców poszedłem z podręcznym :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#227 PostWysłany: 17 Gru 2022 16:45 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Lecę z IST przez FRA do KRK (jeden bilet LH). Rozumiem że bez problemu zakupię alkohol w Stambule i przejdę z nim przez tranzyt we FRA?

Pytanie może wydawać się dziwne (alkohol z Turcji), ale mam takie hobby że kolekcjonuję % z całego świata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 17 Gru 2022 16:47 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
W IST jak kupisz w sklepie dutyfree na airside i poprawnie ci zapakują (wpisując numer kolejnego lotu), to normalnie przejdzie kontrole security we Frankfurcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#229 PostWysłany: 17 Gru 2022 17:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Nie wiem czemu dziwne, ze alkohol z Turcji. Wysmienite wina z Kapadocji lub fajne butelki Yeni Rakı które nie kupi się w innych miejscach
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#230 PostWysłany: 19 Mar 2023 08:54 

Rejestracja: 31 Sty 2023
Posty: 3
Czy leciał ktoś z lotniska Frankfurt nad Menem do Mombasy i orientuje się czy czas 2.5 godziny na przesiadkę jest wystarczający?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 19 Mar 2023 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Znowu?, zapytaj tam gdzie bilety kupowałeś,


Ostatnio edytowany przez kostek966, 19 Mar 2023 10:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#232 PostWysłany: 19 Mar 2023 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja na dwóch osobnych biletach, to wystarczy ze pierwszy lot się opóźni i będą problemy. Co więcej, warto wiedzieć czy masz zmianę terminala czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 19 Mar 2023 10:58 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Ja leciałam kiedyś z Londynu przez FRA i 2h to było za mało. Samolot na starcie miał 40min opóźnienia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 19 Mar 2023 11:54 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
2,5 h to jest aż za dużo. Natomiast jeśli piszesz, że dolatujący do FRA samolot miał opóźnienie, to już nie są 2,5 h. Ale równie dobrze może się spóźnić S-Bahn z Mainz. Albo Palm Reisen z Polski. I sto innych powodów... A ponieważ OP najwyraźniej nie jest komunikatywna, więc należy przyjąć, że 2,5 h na lotnisku FRA - a to sporo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 19 Mar 2023 15:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@sylwiakokosza czy masz na myśli przesiadkę w Mombasie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 25 Kwi 2023 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
Lecę TUN-FRA-KRK by LH z przesiadką 50 minut (ten sam terminal 1, wszystko na jednym bilecie). Wyżej było wspomniane coś na temat tego, że czasami się zdarza, że w przypadku opóźnienia autobusy mogą przewieźć po płycie lotniska do docelowego samolotu.

Ale co wtedy z przejściem immigration / ponownym security? Chyba, że w w/w sytuacji nie da się zrobić manewru z autobusem, bo jest non schengen->schengen? (swoją drogą - czy to, że mam taką przesiadkę, trzeba komuś zgłaszać, czy sami się zorientują, że jest taka a taka osoba i w razie potrzeby powiedzą, co należy zrobić?)

I jeśli by nie poczekali, a kolejny lot jest kilka h później - to po prostu podchodzi się do transfer desku z prośbą o przebukowanie na następny lot?

(+ wtedy przysługiwałoby mi odszkodowanie, jeśli dotrę >3h po czasie z powodu np 30 min opóźnienia lotu TUN-FRA, powodującego utratę przesiadki na lot FRA-KRK?)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 25 Kwi 2023 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
1. Nie ma szans. Musisz przejść kontrolę graniczną.
2. Jeśli pierwotny samolot się spóźni, to czasem następny czeka więc zawsze jest szansa. Widziałem czasem pracowników, którzy czekają przy wejściu na terminal i zabierają ludzi z krótkimi przesiadkami na skróty. Ale we Frankfurcie to rzadko.
3. Możesz iść do service center lufthansy, ale najczęściej dostaniesz od razu w aplikacji przebukowanie na najbliższy możliwy lot. Po tym możesz też się zorientować, że nie zdążysz. Jak dostaniesz nowy bilet to sprint po lotnisku nic nie da.
4.Odszkodowanie zależy od przyczyny opóźnienia. Nie jest z automatu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szymon2020 uważa post za pomocny.
 
      
#238 PostWysłany: 25 Kwi 2023 22:57 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Leciałem jakiś czas temu IST-FRA-KRK, gdzie pierwotna przesiadka 1:45 zamieniła się w 40 minut przez złą pogodę w Stambule. Zdążyłem przejść kontrolę i na bezcłówce kupić browary. Kiedy dotarłem do gate obsługa wołała POLSKA? POLSKA? Zdążyliśmy jako ostatni, nasze bagaże przyleciały kolejnym rejsem.

Jeszcze druga sprawa, że można chcieć zdążyć albo chcieć zostać na lotnisku. My chcieliśmy wrócić, ale czasami wystarczy dłużej wyciągać paszport, iść wolniejszym krokiem czy dwie minutki wybierać magnesik i po ptokach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 27 Kwi 2023 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
W 50 min jest szansa ale wszystko zależy. Wczoraj KRK-FRA opóźniony o 35 min i na przesiadkę zostało 25m. Do tego parkowanie na płycie + przejazd autobusem. A że to było tuż przed 22 to kontrola graniczna w terminalu C była zamknięta (mimo, że mój lot się na niej wciąż wyświetlał) i biegłem przez B. Tam ponownie security, immigration, pociąg do C i... kolejne security już zamknięte. Zresztą tuż przed minąłem się z obsługą boardingu.
10-15min więcej i bym zdążył bo nigdzie kolejek już nie było. Nie wiem jak jest w szczycie dnia ale w teorii te 50 min może być ok.
To teraz do wątku o odszkodowaniach :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 28 Maj 2023 11:31 

Rejestracja: 24 Sty 2023
Posty: 11
Hej, mam przesiadkę w FRA, przylatuję ok 21 a następny lot mam o 5 rano. Zastanawiam się jak najsensowniej przeczekać ten czas ;) mam FTL, do FRA lecę LX, a dalej EW Discover. Jak rozumiem saloniki zamykają się max o 22, pytanie czy na tę godzinę jeszcze gdzieś wejdę? Druga kwestia czy opłaca się wychodzić z lotniska do miasta / brać hotel, czy może lepiej już zostać na tym lotnisku. Jest może coś całodobowego? Pytam bo to moja pierwsza przesiadka tam, za wszelkie wskazówki będę wdzięczny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 245 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group