Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przesiadka w Nairobi
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2017 16:25 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 1
Dzień dobry, lecę pod koniec października z Warszawy do Paryża i do Nairobi Air France. W Nairobi mam przesiadkę na Zanzibar. Na Zanzibar lecę Kenya airways.

Loty nie są połączone tzn. że w Nairobi muszę odebrać bagaż .Air France nie chce połączyć lotów. Mam 2h
myslicie ze sie uda? Czy lepiej leciec z podrecznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 14 Mar 2018 16:10 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Jesli sie trafi na dluga kolejke do wiz to się nie uda. Bagaz trzeba odebrac, po czym wyjsc z terminala i na nowo przejść cale security i nadać bagaż jeszcze raz. Hale przylotów i odlotów nie są połączone w terminalu 1A (Terminal z którego korzystają linie Sky Team) chociaż to jest ten sam budynek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Przesiadka w Nairobi
#3 PostWysłany: 07 Maj 2022 10:22 

Rejestracja: 07 Maj 2022
Posty: 1
Część,

Lecimy na Zanzibar liniami Kenya Airways z przesiadką w Nairobi. Czy oprócz testów PCR potrzebujemy coś jeszcze? Szczepienia na żółtą febrę lub COVID, a może wystarczy negatywny test? Przesiadka jest długa (cała noc), jednak nie planujemy wychodzić poza lotnisko.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Maj 2022 09:34, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Maj 2022 14:09 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Duzo jedzenia dla glodnych psow i kotow, ktorych tam nie brakuje, a ktore nie sa dopieszczane przez miejscowych.

Pelne power banki, na Zanzi czesto brakuje pradu, bywaly dni ze nie bylo go przez pare godzin.

Buty do wody, jak chcesz dalej pochodzic w czasie plywow. Mugga na komary, cos na oparzenia - standard.

Poza tym to pole pole :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Przesiadka w Nairobi
#5 PostWysłany: 02 Sie 2022 18:46 

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 2
Cześć!

Chciałbym razem z narzeczoną wybrać się na Zanzibar. Znalazłem bilety w całkiem przyjemnej cenie jednak z przesiadką w Nairobi. W związku z powyższym pojawiło się w mojej głowie kilka pytań i nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi w Internecie więc bardzo Was proszę o pomoc :)
Mam kilka pytań dotyczących formalności.

Czy w przypadku tranzytu na tym samym lotnisku jest potrzebna wiza tranzytowa? Jeżeli tak to jaki jest to koszt? Czy trzeba robić dwie wizy na przeloty w dwie strony?
Jak ma się sprawa z tematem szczepień na żółtą febrę, wiem, że na Zanzibar nie jest wymagane ale do Kenii już tak. Jak ta kwestia wygląda w przypadku tranzytu?
Czy o czymś jeszcze w tej kwestii powinienem pomyśleć?

Ogromne dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Sie 2022 18:54 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Wiza tranzytowa jest konieczna. Musisz aplikować o nią online. Koszt 30 dolarów. Mi tydzień temu sprawdzali książeczkę, ale na przejściu drogowym w Taveta. Myślę, że po pobycie tylko na Zanzibarze nie będzie konieczna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Xoldus uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 29 Sty 2023 19:23 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 104
Loty: 85
Kilometry: 175 417
klapio napisał(a):
Nie miałem w niej żadnych szczepień poza covidowymi ale w razie czego miałem przygotowany wydruk że przy tranzycie nic nie jest potrzebne.



Czy może ktoś poradzić skąd wydrukować ten brak wymogu szczepienia?
Mamy właśnie przesiadkę w Kenii około 1,5 h i chciałabym być ubezpieczona w razie „w”
Na naszym gov jest to po polsku, a linki tam zamieszczone nie działają.

Czy wystarczy coś takiego jak w połowie strony:
https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinatio ... e/tanzania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Sty 2023 19:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Kenya - Transit Health

Exempt from Yellow Fever vaccination
Children under 9 months of age.

Passengers transiting Kenya if not leaving the transit area.

https://www.airvistara.com/np/en/vistar ... sa-timatic

Chociaż nie ten temat...
Góra
 Profil Relacje PM off
AgaGy uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 19 Maj 2023 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Jak wygląda temat spania na lotnisku w Nairobi?
Może będę miał przesiadkę 19:45 do 07:40 dnia następnego. Czy jest tam gdzie bezpiecznie i w jako takiej ciszy przespać te parę godzin? Z tego co widzę to terminal T1A. Może do saloniku na ten czas da sie wejść i tam przespać?
Potrzebuję na to wizy?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Maj 2023 20:45 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 104
Loty: 85
Kilometry: 175 417
W tym roku spędziłam 2 razy po około 1,5 - 2 godz. na przesiadce na terminalu 1A w porze porannej między 5 a 8. Nie wiem jak nocą, ale wtedy był tam spory ruch, nawet trudno było o miejsce siedzące. Widziałam kilka/naście miejsc typu leżanka, oczywiście zajęte. Co do poczucia bezpieczeństwa, to ok, ale tak jak piszę, nie wiem jak w nocy. W każdym razie ja nie chciałabym tam spędzić całej nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
Mio uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2024 00:44 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 38
Hej, lecę liniami Kenya Airways z Londynu do Mombasy z przesiadką w Nairobi, muszę dostać się z terminala 1A do 1D. Wiem już, że terminale nie są połączone. Rozumiem, że w tym przypadku opuszczam terminal 1A przechodząc kontrolę itd. po czym przechodzę od razu do security na terminalu 1D czy może najpierw do check-in? Gzie odbieram bagaż? Będę wdzięczna za podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Sty 2024 06:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Zaczyna się :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Dublin-Zanzibar
#13 PostWysłany: 29 Sty 2024 17:14 

Rejestracja: 28 Sty 2024
Posty: 2
Witam
Planuje leciec na zanzibar na dwa tygodnie. problem pojawił się ponieważ mam miedzy ladowanie w Keni.
Na stronie gdzie kupuje bilet jest napisane ze wymaga to wizy.
A przeciez miedzyladowania wizy nie potrzebuja???
Teraz pytanie o co chodzi? czy ktos lecial podobna trasa czy moze cos wie na ten temat
Z gory dziekuje za odpowiedz:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin-Zanzibar
#14 PostWysłany: 29 Sty 2024 17:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Kenya - Transit Visa

TWOV (Transit Without Visa)
Passengers with a confirmed onward ticket for a flight to a third country within 24 hours. They must stay in the international transit area of the airport and have documents required for the next destination.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin-Zanzibar
#15 PostWysłany: 29 Sty 2024 17:39 

Rejestracja: 28 Sty 2024
Posty: 2
czyli muszę zostać na lotnisku w strefie tranzytowej. jasna sprawa i tak mam tylko 2h więc nie ma szalenstwa.
Tylko dziwi mnie fakt ze na stronie pisza ze wiza tranzit jest wymagana .
Jak zawsze każdy chce wydusić trochę grosza latwym kosztem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin-Zanzibar
#16 PostWysłany: 29 Sty 2024 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
No ale to jest tranzyt bez wizy, więc nie płacisz za wizę.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Lut 2024 16:37 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Czy orientuje się ktoś czy kioski na lotnisku sprzedające SIM są czynne do późnych godzin? Planowane lądowanie mam dopiero 23:40, z tego co widziałem safaricom jest tam czynne tylko do 21.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Lut 2024 17:46 

Rejestracja: 18 Lis 2019
Posty: 58
Ja kupowałem w okolicach północy w terminalu 1E. Ogólnie ciężko to nazwać terminalem, ale były punkty z kartami sim (safaricom i chyba coś jeszcze), a także kantory. Ogólnie w safaricom można płacić USD ale bardzo niekorzystny kurs wychodzi, więc lepiej wymienić drobne USD w kantorze obok i wtedy zapłacić.
_________________
zdjęcia i relacje z moich podróży:
instagram.com/kierunek.koniec.swiata
facebook.com/kierunek.koniec.swiata
Góra
 Profil Relacje PM off
Zordon95 lubi ten post.
Zordon95 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group