Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przesiadka w Nairobi
#1 PostWysłany: 17 Wrz 2017 16:25 

Dzień dobry, lecę pod koniec października z Warszawy do Paryża i do Nairobi Air France. W Nairobi mam przesiadkę na Zanzibar. Na Zanzibar lecę Kenya airways.

Loty nie są połączone tzn. że w Nairobi muszę odebrać bagaż .Air France nie chce połączyć lotów. Mam 2h
myslicie ze sie uda? Czy lepiej leciec z podrecznym?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 14 Mar 2018 16:10 

Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Jesli sie trafi na dluga kolejke do wiz to się nie uda. Bagaz trzeba odebrac, po czym wyjsc z terminala i na nowo przejść cale security i nadać bagaż jeszcze raz. Hale przylotów i odlotów nie są połączone w terminalu 1A (Terminal z którego korzystają linie Sky Team) chociaż to jest ten sam budynek.

#3 PostWysłany: 07 Maj 2022 10:22 

Część,

Lecimy na Zanzibar liniami Kenya Airways z przesiadką w Nairobi. Czy oprócz testów PCR potrzebujemy coś jeszcze? Szczepienia na żółtą febrę lub COVID, a może wystarczy negatywny test? Przesiadka jest długa (cała noc), jednak nie planujemy wychodzić poza lotnisko.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Maj 2022 09:34, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 07 Maj 2022 14:09 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Duzo jedzenia dla glodnych psow i kotow, ktorych tam nie brakuje, a ktore nie sa dopieszczane przez miejscowych.

Pelne power banki, na Zanzi czesto brakuje pradu, bywaly dni ze nie bylo go przez pare godzin.

Buty do wody, jak chcesz dalej pochodzic w czasie plywow. Mugga na komary, cos na oparzenia - standard.

Poza tym to pole pole :)
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 02 Sie 2022 18:46 

Cześć!

Chciałbym razem z narzeczoną wybrać się na Zanzibar. Znalazłem bilety w całkiem przyjemnej cenie jednak z przesiadką w Nairobi. W związku z powyższym pojawiło się w mojej głowie kilka pytań i nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi w Internecie więc bardzo Was proszę o pomoc :)
Mam kilka pytań dotyczących formalności.

Czy w przypadku tranzytu na tym samym lotnisku jest potrzebna wiza tranzytowa? Jeżeli tak to jaki jest to koszt? Czy trzeba robić dwie wizy na przeloty w dwie strony?
Jak ma się sprawa z tematem szczepień na żółtą febrę, wiem, że na Zanzibar nie jest wymagane ale do Kenii już tak. Jak ta kwestia wygląda w przypadku tranzytu?
Czy o czymś jeszcze w tej kwestii powinienem pomyśleć?

Ogromne dzięki za pomoc :)
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 02 Sie 2022 18:54 

niebieski
Wiza tranzytowa jest konieczna. Musisz aplikować o nią online. Koszt 30 dolarów. Mi tydzień temu sprawdzali książeczkę, ale na przejściu drogowym w Taveta. Myślę, że po pobycie tylko na Zanzibarze nie będzie konieczna.
 Relacje PM off
Xoldus uważa post za pomocny.

[ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość