Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 15 Paź 2021 13:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Można zapytać recepcji hotelu/hostelu/riadu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#122 PostWysłany: 03 Maj 2022 18:31 

Rejestracja: 12 Lut 2016
Posty: 14
Loty: 108
Kilometry: 187 292
Witam
czy korzystał ktoś z kursów kupionych w Gettransfer.com lub podobnych stron typu meet& great i transfer osobówka pod wskazany adres?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 03 Maj 2022 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
Ja korzystałem , zero problemu
W czerwcu lecę i też już mam zamówiony transfer do hotelu
Korzystałem też w Istambule i na Malcie również bezproblemowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 20 Cze 2022 20:07 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 8
Mam pytanie odnośnie lotniska w Marakeszu, mam lot wczesnym rankiem, czy na lotnisko można przyjść wieczorem i się na nim przespać? Czy zamykają lotnisko na noc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 20 Cze 2022 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Lotnisko jest w nocy otwarte, czesc przed security - landside - na 100%.
Odprawy zaczynaja sie na min 3h a nawet niekiedy 4h przed lotem wiec na loty o 6 rano powinni juz wpuszczac na airside przed 4AM albo wczesniej. A moze nawet aieside jest otwarta cala noc,
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 08 Gru 2022 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2343
platynowy
arkus napisał(a):
sojekwroc napisał(a):
Mój samolot ląduje o 22.15 więc pewnie z lotniska wyjdę koło 0.00 czy w środku nocy jest opcja aby złapać tańszą taksówkę poza lotniskiem?

Nie wiem jak wygląda sprawa tańszej taksówki ok północy.bo lądowaliśmy o 13.00.
Jak wyjdziesz przed terminal, to na parkingu napadnie cię mafia taksówkowa, która za kilkaset MAD zawiezie Cię gdzie chcesz.
Tańsza opcja, to wyjście przed terminal i łapanie taxi za 50-100MAD. Właściwie , to ono Cię złapią(trzeci obrazek).
Możesz dojść do ronda i tam jest postój taxi ale wywołasz drugą wojnę światową TAXI. (my wywołaliśmy pierwszą)(czwarty obrazek).
Zakładam, że chcesz dostać się do Mediny (drugi obrazek).
Możesz dojść do przystanku autobusowego, ale sprawdź rozkład jazdy (bo o tej godzinie to już nic nie jeździ)!!!
... lub z terminala ostatni kurs o 23.30 za 30DHM (pierwszy obrazek)
pzdr
a


Uśmiałem się, bo napisałeś szczerą prawdę o tej wojnie! My wywołaliśmy trzecią wojnę światową :-)
Za parkingiem a przed postojem taksówek zatrzymał się na drodze dziadziuś w taxi. Potargowaliśmy się o cenę i zapakowaliśmy do samochodu z bagażami. 150 m. dalej na światłach otoczyła nas duża grupa taksiarzy z postoju, która to obserwowała z daleka jak sie okazało. Zablokowali przejazd dziadkowi i kasali nam wysiadać. Wszystko w nerwach, z wymachiwaniem rąk i krzykami po arabsku. Dziadek się zgodził, bo nie miał innego wyjścia i prosił nas żebyśmy wysiedli, ale wstawili się za nami lokalsi, którzy też czakali na światłach. Po wymianie dodatkowo kilku zdań po angielsku do najbardziej bojowych, żeby taksiarze dali nam spokój, odpuślili i pojechaliśmy dalej. Gdyby nie lokalsi, to pewnie byśmy dalej nie mogli jechać i byłaby prawdziwa wojna.

Lepiej przejść jeszcze dalej za parkingiem i za postojem taxi i złapać na spokojnie taxi (tak, żeby Ci z postoju nie widzieli). Spacerkiem max 10 min.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 29 Gru 2022 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Trochę z innej beczki - wiecie może jak z WiFi na RAK? Działa bez problemu?
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 29 Gru 2022 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
W miarę działa, 3,5 h darmowego po zalogowaniu, ale na cuda nie licz
Góra
 Profil Relacje PM off
Placko uważa post za pomocny.
 
      
#129 PostWysłany: 10 Sty 2023 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Skorzystałem z wiedzy forum, więc dorzucę od siebie.
Wychodzimy z terminala przylotowego i idziemy na wprost przed siebie zgodnie z mapką.
Przystanek nie jest w żaden sposób oznakowany - zorientujemy się po ludziach stojących na wąskiej wysepce przy drodze bliżej osi (bo jest jeszcze druga droga - jakby lokalna).
Nie wiem jakie linie jeżdżą - ja jechałem w obie strony autobusem numer 18.
Bilet kosztuje 4 MAD, płatność gotówką.
Autobus jedzie obok dworca autobusowego, najbliżej mediny pasuje nam wysiąść przy bramie Bab Doukkala - obok dworca ichniejszych PKS-ów.

Załączniki:
rak.JPG
rak.JPG [ 249.09 KiB | Obejrzany 1104 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 10 Sty 2023 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Ogólnie tak przystanki mają w Marakeszu, że nie są oznakowane, ale mapy google b.dobrze pokazują ich położenie, więc nawet jeśli nie ma ludzi to przystanek jest w miejscu gdzie wskazuje google
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 24 Sty 2023 23:10 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Styczeń 2023:
Duża taksówka z Mediny na lotnisko - 100 MAD (bez targowania się). Umówiliśmy się dzień wcześniej na kurs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 25 Sty 2023 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
100 na lotnisko to trochę dużo jak na tak krótki odcinek, podobne dystanse robiliśmy za 25 do 30 dh, ale to i tak nic w porównaniu z moimi znajomymi którzy cieszyli się że z lotniska na plac zapłacili tylko 150 dh, jak im powiedziałem, że w 3 osoby za autobus zapłaciliśmy 12 dh to dopiero mieli miny :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 25 Sty 2023 01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
w 2018 roku również płaciłem 4 MAD / osoba
dojazd z lotniska / na lotnisko
na przylocie warto mieć przy sobie trochę MADów na busa oraz na coś do picia na Jamaa el Fna
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 25 Sty 2023 10:38 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Cena 4 MAD za autobus dalej aktualna. Tyle płaciłem pod koniec grudnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 26 Sty 2023 01:02 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
jean napisał(a):
w 2018 roku również płaciłem 4 MAD / osoba
dojazd z lotniska / na lotnisko
na przylocie warto mieć przy sobie trochę MADów na busa oraz na coś do picia na Jamaa el Fna
No nie, z lotniska za autobus L19 płaci się więcej: 30 MAD ;)
Żeby było tak tanio trzeba przejść kilkaset metrów, za rondo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 26 Sty 2023 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
No tak, 5 minut spacerem i są busy 11, 12, 18 czy 19 do centrum za 4 dh, podobnie w drugą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 14 Cze 2023 20:05 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 15
Właśnie wróciłem z Marrakeszu i kilka aktualizacji
1) kontrola na przylocie poszła sprawnie, myślę że od wylądowania do wyjścia z lotniska maks 30 min
2) autobusy potwierdzam że jeżdżą zgodnie z Google Maps i nadal za 4 MAD (bo raz się przejechaliśmy), ale jeżdżą wyłącznie w godzinach 6 do 22. Niestety przylot mieliśmy 23:30 i byliśmy skazani na podróż taksówką. Taksówek były 2 rodzaje - małe dla 3 osób i duże dla 4. Taksówkarz nam powiedział, że obecnie na lotnisku działa jedna firma taksówkarska i ceny są stałe: małe 150 MAD i duże 200 MAD i nie chciał nic negocjować. Możliwe że gdybyśmy go olali i poszli szukać taksówki poza lotniskiem to by cena zmieniła się na niższą, ale ze względu na godzinę i zmęczenie podróżą odpuściliśmy i zgodziliśmy się na jego cenę
3) kontrola przed wylotem poszła sprawnie ALE każdy niezależnie czy ma bagaż rejestrowany, czy żaden musi podejść z wydrukowanym biletem do okienka Ryanaira, tam sprawdzają wymiary wszystkich bagażów i przybijają pieczątkę na drukowanym bilecie. Bilet można wydrukować w hostelu, niektóre hostele liczą sobie za to opłatę, nasz miał za darmo, ale widzieliśmy hostel z cennikiem 1 kartka = 1 EUR
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 04 Sty 2024 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
Taka mala uwaga jeżeli chodzi o lotnisko w Marrakeszu. Byłem na lotnisku 2h 10min przed odlotem i ledwo zdążyłem na samolot. Przed wejściem do terminala kolejka i prześwietlanie bagażu, następnie nie można iść od razu do kontroli bezpieczeństwa tylko trzeba iść do check in, gdzie musimy mieć wydrukowana wcześniej kartę pokładową. Przy check in sprawdzają czy bagaz wchodzi do stelaża. Kolejna gigantyczna kolejka była do kontroli bezpieczeństwa a za nią jeszcze jedna takiej samej długości do kontroli paszportowej. Puścili nawet na głośnikach komunikat i wszystkie osoby z mojego lotu były obsłużone poza kolejnością, co nie zmienia faktu, że przy gate byłem minute przed jego zamknięciem. Nie udało się wydać niepotrzebnych dirhamow, skorzystać z toalety czy nawet kupić nic do picia - na szczęście udało się zdążyć na samolot. To tak ku przestrodze, jakby ktoś chciał przyjechać na lotnisko z jakimś mniejszym zapasem czasu.

A jeżeli chodzi o komunikację miejska to pare dni temu dalej kosztowala 4MAD, a sam autobus (jechałem tylko raz) przyjechał z opóźnieniem około 8 minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 04 Sty 2024 10:08 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Myślę, że nie należy generalizować. Poza tym chyba miałeś pecha..
Odlatywałem z Marakeszu w połowie listopada. Na lotnisko dotarłem ok. 1,5 godz przed odlotem. Kolejki znikome, kartę odebrałem podczas check-in.
Podręcznego nikt nie sprawdzał (leciałem LH)
Był czas na kawę i niewielkie zakupy
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 04 Sty 2024 11:15 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Odlatywalem z Marakeszu w miniony poniedziałek. Wylot o 17.50, na lotnisku byliśmy 15.40. Przed wejściem na lotnisku prześwietlenie, trwało krótko, może kolejka na 3 minuty. Potem checkin na stanowisku linii lotniczej (obowiązkowy, mimo braku bagażu rejestrowanego). U nas Wizzair. Nie było kolejki, kolejne 3 minuty. Następnie security, poszło w miare płynnie, około 10 minut. Kontrola paszportowa około 5 minut. Około 16.10 byliśmy w saloniku, nota bene żałosny (nie było żadnych napojów, mieli donieść, ale przez godzinę się nie udało;).. Nawet wody brakowalo).

Ale jestem w stanie uwierzyć że ledwo się można wyrobić w 2h, bo na przylocie sama kontrola paszportowa zajęła nam godzinę. Jak się trafi na kumulację przylotow/odlotów, to będzie wszystko trwało..


Ostatnio edytowany przez KKL 04 Sty 2024 12:37, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group