Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Sty 2019 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Kurs oczywiście jest trochę niższy, ale dramatu nie ma. Przed wigilią na lotnisku płacili 9,113 MAD za dolara, a w Warzazat 9,30. Są też bankomaty.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#102 PostWysłany: 09 Lut 2019 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Kilka bieżących informacji

Wylądowalismy o 17:40. Po 5 godzinnym locie w Ryanair'owskich warunkach, lotnisko nie sprawiło niespodzianek. Bogatszy w wiedzę z forum szybko ewakuowałem się z samolotu w stronę odprawy paszportowej. Niepotrzebnie otwarte były wszystkie stanowiska ok 30. Dłużej wypełniałem formularz imigracyjny niż rozmawiałem przy sprawdzaniu paszportu.

Dalej napotkaliśmy stoisko ORANGE. Karty SIM rozdawali za darmo. Można odrazu wybrać opcję z internetem 10gb koszt 10euro, 5gb 5euro. Nie potrzeba okazać żadnych dokumentów.

Następne stanowiska to kantory. Ja wybrałem ostatni, bez kolejki, niebieski Global Exchange. Kurs 10,40. Tutaj paszport był niezbędny, Został zeskanowany.

Przed nami jeszcze kolejka do wyjścia i bramek gdzie skanują bagaże. Trochę dziwne do wyjścia na miasto?!?

Przed lotniskiem oczywiście taksówkarze. Skręcamy w lewo, mijamy przystanek autobusu nr19 i idziemy dalej w stronę ulicy. Gdzie skręcamy w lewo, staramy się przejść przez kilkupasmową ulice po przejściu bez świateł (wyzwanie). Docieramy do przystanku. Czekamy na nr 11 i obserwujemy z zaciekawieniem to co dzieje się na ulicy
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 16 Lut 2019 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 59
Loty: 60
Kilometry: 60 420
Aktualizacja po powrocie:

Taksówka spod Kutubijji na lotnisko kosztowała nas 90 MAD. Chcieli 100 ale wystarczyło tylko się odwróci i odejść a z chęcią zapraszali do samochodu.
_________________
Image

My goal is to visit as many sovereign states and dependent territories in Europe as possible
https://instagram.com/krupierkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 17 Lut 2019 12:00 

Rejestracja: 17 Lut 2019
Posty: 3
W kwesti łapania tańszej taxi. Chodziło Ci o łapanie jej przy tej drodze dwupasmowej ?

arkus napisał(a):
sojekwroc napisał(a):
Mój samolot ląduje o 22.15 więc pewnie z lotniska wyjdę koło 0.00 czy w środku nocy jest opcja aby złapać tańszą taksówkę poza lotniskiem?

Nie wiem jak wygląda sprawa tańszej taksówki ok północy.bo lądowaliśmy o 13.00.
Jak wyjdziesz przed terminal, to na parkingu napadnie cię mafia taksówkowa, która za kilkaset MAD zawiezie Cię gdzie chcesz.
Tańsza opcja, to wyj?ście przed terminal i łapanie taxi za 50-100MAD. Właściwie , to ono Cię złapią(trzeci obrazek).
Możesz dojść do ronda i tam jest postój taxi ale wywołasz drugą wojnę światową TAXI. (my wywołaliśmy pierwszą)(czwarty obrazek).
Zakładam, że chcesz dostać się do Mediny (drugi obrazek).
Możesz dojść do przystanku autobusowego, ale sprawdź rozkład jazdy (bo o tej godzinie to już nic nie jeździ)!!!
... lub z terminala ostatni kurs o 23.30 za 30DHM (pierwszy obrazek)
pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 17 Lut 2019 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Było tu pisane już ze 100 razy i w zasadzie wszędzie działa tak samo: wychodzisz z lotniska, przechodzisz przez parking i lotniskową drogę dojazdową. Dochodzisz do drogi publicznej gdzie jesteś w zasięgu transportu publicznego i poza zasięgiem "mafii lotniskowej". Tu zajmie ci to jakieś 400m bo parking duży. (Choć nas kiedyś zahaczył taksiarz jeszcze na drodze dojazdowej i zabrał za pieniądze takie jak "z ulicy" widząc że i tak tam idziemy i nie mając dookoła innych taksiarzy pilnujących aby nikt nie opuszczał ceny tylko golić turystów ile się da.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 18 Lut 2019 15:47 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Taksówki podjeżdżają też co chwilę pod przystanek, z którego odjeżdżają autobusy 11,18, itp. Akurat miałem pecha bo potrzebowałem dostać się szybko na dworzec, a 18-tka była tak załadowana, że się nawet nie zatrzymała.
Taksiarz stojący na przystanku chciał za transport 60 dirhamów. Były to najlepiej wydane pieniądze tego dnia :) Bilet kupiłem dosłownie 5 minut przed odjazdem pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 22 Lut 2019 10:46 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 5
Dotyczy odprawy na lotnisku. W poprzednich postach była informacja, że przy odprawie na lotnisku RAK trzeba mieć ze sobą wydrukowaną kartę pokładową ponieważ nie działają karty mobilne. Prosze o wyjasnienie sytuacji, ponieważ u mnie nie jest możliwe dokonanie odprawy online lot WIZZAIR. Jest pokazany komunikat
"NIE MOŻNA DOKONAĆ ODPRAWY
Odprawa online nie jest dostępna w przypadku tego lotniska."
Jak to bedzie działało dla tej sytuacji? Czy powinnam wydrukować potwierdzenie rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 22 Lut 2019 10:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Temat dotyczy dojazdu z/do lotniska w RAK

Po drugie, nazywa się czytanie z rozumieniem
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... a-poklad#/
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 26 Kwi 2019 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 13
Loty: 269
Kilometry: 521 116
Nasz hotel był za dworcem, w pobliżu Poczty Głównej - dlatego skorzystaliśmy z najtańszej opcji transportu, czyli autobusu nr 18 :) Po wyjściu z terminala skręcamy w lewo, mijamy taksówki oraz autobusy na parkingu, idziemy dalej w stronę ulicy. Na rondzie skręcamy w lewo, przechodzimy przez kilkupasmową ulicę bez świateł i po ok. 200 metrach jest mała tabliczka przystanku - poznacie to miejsce to ludziach stojących na wąskich krawężniku. Co chwilę taksówkarze trąbią na turystów i zaczepiają aby wsiąść do nich i zapłacić ok 80-100 dihramów za podjazd. Ale my woleliśmy opcję po 4 dihramy.
W autobusie akurat było w miarę pusto, było ok. południa. Może w godzinach szczytu jest gorzej.
Głównie sami tubylcy, a my jedyny "bali" ;) Jest bezpiecznie!!! Przygoda warta tej ceny - polecam :)
Po kilku dniach tak samo wróciliśmy na lotnisko - bez problemu, szybko i tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 27 Cze 2019 20:45 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Czy przystanki linii 11 są w jakikolwiek sposób oznaczone czy trzeba obczajać na nawigacji gdzie powinniśmy wysiąść?
Korzystaliście z planowania trasy przez google maps? Jak to działa w Marrakeszu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 08 Lip 2019 22:46 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Odpowiem sam sobie i potomnym: przystanki w zdecydowanej większości nie są oznaczone, ale google maps daje rade z lokalizacją i planowaniem podróży komunikacją miejską. Jechaliśmy w środę koło południa, autobus był dość zatłoczony. Przy wyjściu z lotniska nie zahaczył nas ani jeden taksówkarz :D Generalnie pod przylotami było bardzo spokojnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 31 Sie 2019 23:38 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Jak wygladają aktualnie kolejki do odprawy paszportowej na lotnisku w Marrakeszu. Coś się poprawiło od wpisów z 2018 roku, gdzie forumowicze pisali o 1,5 h czekania. Mam niecałe 3 godziny na przesiadkę na lot krajowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 01 Wrz 2019 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Właśnie wróciłem - obyło się bez kolejek. Wszystko szybko i sprawnie.
Największa była w Warszawie :)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wercyngetoryx uważa post za pomocny.
 
      
#114 PostWysłany: 27 Lis 2019 02:17 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 36
lecę z osoba , która mało podróżuje i nie zna języków .. jak wyglada odprawa po wyladowaniu ?? jest opcja podejśc w 2 osoby i będę robić za tłumacza? czy raczej pojedyńczo , trochę mam obawy , jak sobie poradzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:44 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 36
połowa stycznia 2020
po przylocie żadnych kart do wypełniania - podchodzimy do imigracyjnego ,pokazujemy paszport i ... bilet (skąd przylecieliśmy) + może paść pytanie o zawód.
Nie pytają o adres pobytu , ale warto mieć w pobliżu np wydruk z booking.
Byłem z osobą nie znajacą języków - trafiła na celnika co "mówić po polskiemu" - jedno pytanie o zawód i to tyle.
Po kontroli jeszcze jeden pan sprawdza ,czy na pewno mamy pieczatke w paszporcie.
Dalej kantory , kurs ok 105 MAD za 10 EUR , dolar ok 95-97MAD za 10 $ . Moim zdaniem lepiej EUR , bo dostajemy banknot 100 MAD i kilka monet .
Autobus 19 ma przystanek w połowie parkingu , koszt 30 MAD / osoba
Wspomniany przez poprzedników dalszy , tańszy autobus ma przystanek w miejscu , gdzie zaczynają się budynki - oznaczenia typu wiata brak , ale stoi grupa ludzi.

Powrót:
taxi z placu Jama El Fina o 4 nad ranem 10 eur - zamowiona przez recepcje hostelu - cena uzgodniona więc bez cwaniactwa .
kierowca przyszedł pod drzwi hostelu (wąskie uliczki - nie dojechał by)
WAŻNE - na lotnisku idziemy do odprawy bagażowej nawet jeżeli nie mamy bagażu rejestrowanego !!! tam na bilecie papierowym A4 dają dwie pieczatki i lekko naddzierają bilet (o tym dalej)**
następnie idziemy do check in (kontrola bezp) - jest to kiepsko oznaczone , trzeba iść w kierunku "arrivals" i tam jest odbicie na check-in
Po kontroli bezp. , która przebiega spokojnie i standardowo idziemy do imigracyjnego i praktycznie bez wymiany słowa celnik daje pieczatkę.
Nastepnie jeden mundurowy sprawdza , czy aby na pewno macie wszystkie pieczątki - w paszporcie i na bilecie
Podczas boardingu jeden pan odrywa i zostawia sobie pół Waszego biletu z pieczątką - wcześniej bilet został naddarty ** w punkcie nadawania bagażu

ot tyle , mam nadzieję ,że komuś ułatwi , pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
fonu lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 06 Paź 2021 21:19 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
-- 06 Paź 2021 21:19 --

Czy lecąc rajanem z Marrakeszu też muszę mieć wydrukowany bilet,czy wystarczy,że mam go w telefonie?


Ostatnio edytowany przez klapio, 06 Paź 2021 21:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 06 Paź 2021 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Musi byc wydrukowany. Cala zabawa na lotnisku polega na jego naddzieraniu, urywaniu, stemplowaniu (wielokrotnym) i sprawdzaniu powyzszych. Na miejscu maja fun ( nie mylic z wiatrakie ;-) )....
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 06 Paź 2021 22:05 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Odlot jutro o 6.30 rano,ale miejscowe dzieciaki za kupienie coca coli szybko doprowadziły mnie do drukarki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 07 Paź 2021 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Tu?
Ps: Odprawa jest otwierana juz na 3-3.5h przed odlotem.Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 15 Paź 2021 13:00 

Rejestracja: 02 Paź 2019
Posty: 15
samaki9 napisał(a):
Odlot jutro o 6.30 rano,ale miejscowe dzieciaki za kupienie coca coli szybko doprowadziły mnie do drukarki :)



właśnie, gdzie można coś wydrukować w Marakeszu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group